BROWNING CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 271 έως 285 (από 637 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Browning

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Cynergy στις #389995

    Cynergy wrote:

    kostas wrote:
    Να χαιρετησω και εγω απο την πλευρα μου τους κατοχους BROWNING!!!! Πολι καλα οπλα και αν κολησεις ποτε με ενα απο αυτα παρα πολι δυσκολα θα πας σε κατι αλλο.Πρωσοπικα εχω στην κατοχη μου ενα BROWNING ULTRA XS SPORTING με το οποιο κυνηγω αλλα χρησιμοποιω και στο σκοπευτηριο,κανενα προβλημα μεχρι τωρα με χρηση απο το 2004 ανελιπως .Και θα θελα να τονισω οτι ειναι οπλα με παντα πολι καλη τιμη μεταπωλησεις,(σαν μεταχειρισμενο)

    Έτσι είναι άμα κολλήσεις μετά δεν πας σε κάτι άλλο !!!! 1ος Κυν.Συλ. Πειραιώς Cynergy Hunter,
    Maxus Premium.

    Καλη σου μερα φιλε μου.θα ηθελα να σε ρωτουσα (απ οτι καταλαβαινω θα εχεις στην κατοχι σου καποιο Gynergy) αν και εχω δει παρα πολλα σε σκοπευτηριο στο παρελθον και εχω κανει αρκετες ξερες επωμισεις εχω διαπιστωσει οτι εχει μια παρα πολι καλη σκοπευτικη εικονα που ισως να οφειλεται στο χαμηλο προφιλ που εχει.Δεν καταφερα ποτε να ριξω μια πουλα με το συγκεκριμενο οπλο γιατι απο θεμα λεπτοτητος δεν το ζητησα ποτε απο καποιον γνωστο στο σκοπευτηριο (εδω θα κανω λιγω χιουμορ ειναι σαν να λες σε καπιον δεν μου δινεις την γκομενα σου να την δοκιμασω χαχαχαχα)θα θελα σε παρακαλω να μου πεις εντυπωσεις αν το χρησιμοπιεις στο κυνηγι το συγκεκριμενο οπλο με διαφορα κυνηγετικα φυσιγγια .Ο λογος που σε ρωτω εινια οτι θελω να παρω ενα Gynergy και για να ειμαι ειλικρινεις παρα πολι καιρο το λυμπιζομαι αλλα το θεμα ηταν τα χρηματα και εν τωρα εν μεσω κρισεις ακομα χειροτερα καταφερα ομως μεσα απο πολλες οικονομιες να τα μαζεψω και σκεφτομαι να το παρω.Σε ευχαριστω εκ των πρωταιρων!!

    Φίλε μου αυτό το όπλο στο προτείνω ανεπιφύλακτα να το αποκτήσεις. Αξίζει τα λεφτά του και μην κοιτάς στην Ελλάδα που δεν έχει κάνει τις πωλήσεις που του αξίζουν, είναι απλά γιατί εδώ η αντιπροσωπεία της Beretta κάνει σίγουρα καλή δουλειά και έχει καλύτερο τμήμα πωλήσεων. Στην Αμερική (κάτι θα ξέρουν και αυτοί από όπλα) πήγε πολύ καλύτερα. Το έχω δοκιμάσει με πολλών ειδών φυσίγγια και δεν θέλω να εισέλθω σε θέματα που μπορούν να αμφισβητηθούν γιατί είναι υποκειμενικά, σου λέω απλά ότι το όπλο δεν σε πουλάει ποτέ, δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από κανένα άλλο όπλο και η σκοπευτική του γραμμή είναι τέλεια. Όταν θέλω να κυνηγήσω με μεράκι και να νιώσω την κλασικότητα του κυνηγιού η MAXUS μένει σπίτι.

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    970
    Shaolin στις #399845

     

    Μεσα και εγω με ενα BROWNING 525

     

    Γιαννης

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #399983

    Μεσα και εγω με ενα BROWNING 525

    καλορίζικο καλοτούφεκο καλόκαυτο 🙂

    γράψε τις πρώτες εντυπώσεις………………………………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    970
    Shaolin στις #400120

    Μακη καλημερα 🙂

    Το οπλο τα σπαει τι να σου πω, κλειδωνει σαν χρηματοκιβωτιο, εχει καλο ζυγισμα, εχει λεπτη παπια σε σχεση με τη καραμπινα γκολντ που εχω και ειναι και πιο κοντο 10 ποντους περιπου, μου ερχεται γρηγορα στο ματι, το πηρα με κανες 71 εκ. με 5 τσοκ μαγκνουμ χρωμιωμενες με αυλο 18,7 που υποσχεται λιγοτερη ανακρουση και καλητερη κατανομη (αυτο θα το δουμε στο πινακα σε σχεση με το 425 του νικτας που εχει 18,5 αυλο). Τα ξυλα τα ζητησα σκουρα και αυτο που θελει ειναι να το τρυπησω για να βαλω αορτυρα. Εχει 10 χρονια εγγυιση στο μηχανισμο και στο μελλον μπορει να παιξω με κανενα σπεσιαλ τσοκ (μπριλει κλπ). Την εψαξα μεταξυ του 525 και του μπερεττα σιλβερ πιγκεον Ι που ειναι στην ιδια χρηματικη κατηγορια αλλα εχει 3 χρονια εγγυιση (η μπερεττα εριξε την τιμη του για να ανταγωνιστη το 525 βαζοντας αυστραλιανη καρυδια) . Με βλεπω τωρα μετα το τελος της κυν. περιοδου να πηγαινω και στο σκοπευτηριο για να στρωσω καλητερα με το οπλο 😉  

     

    Γιαννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    411
    Menios στις #400126

    Φίλε shaolin καλορίζικο…. τι αορτήρα θα τού βάλεις ?? μου είπε φίλος που γνωρίζει από όπλα , ότι υπάρχει ένας αορτήρας της  browning , που βιδώνει με allen  πάνω στη ρίγα μεταξύ των καννών  και δεν χρειάζεται τρύπημα….. Γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω τέτοιο αορτήρα ???

    ΥΓ. με την πρώτη ευκαιρία κανόνισε να του βάλεις και ένα καλό πέλμα, γιατί ο βακελίτης του σκοτώνει…. 😆

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #400133

    Γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω τέτοιο αορτήρα ???

    ρίξε μια ματιά εδώ

    http://www.kirgias.gr/default.asp?page=detailview&CID=18&MID=31&langid=316&PID=1440

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #400170

    Μακη καλημερα Το οπλο τα σπαει τι να σου πω, κλειδωνει σαν χρηματοκιβωτιο, εχει καλο ζυγισμα, εχει λεπτη παπια σε σχεση με τη καραμπινα γκολντ που εχω και ειναι και πιο κοντο 10 ποντους περιπου, μου ερχεται γρηγορα στο ματι, το πηρα με κανες 71 εκ. με 5 τσοκ μαγκνουμ χρωμιωμενες με αυλο 18,7 που υποσχεται λιγοτερη ανακρουση και καλητερη κατανομη (αυτο θα το δουμε στο πινακα σε σχεση με το 425 του νικτας που εχει 18,5 αυλο). Τα ξυλα τα ζητησα σκουρα και αυτο που θελει ειναι να το τρυπησω για να βαλω αορτυρα. Εχει 10 χρονια εγγυιση στο μηχανισμο και στο μελλον μπορει να παιξω με κανενα σπεσιαλ τσοκ (μπριλει κλπ). Την εψαξα μεταξυ του 525 και του μπερεττα σιλβερ πιγκεον Ι που ειναι στην ιδια χρηματικη κατηγορια αλλα εχει 3 χρονια εγγυιση (η μπερεττα εριξε την τιμη του για να ανταγωνιστη το 525 βαζοντας αυστραλιανη καρυδια) . Με βλεπω τωρα μετα το τελος της κυν. περιοδου να πηγαινω και στο σκοπευτηριο για να στρωσω καλητερα με το οπλο Γιαννης

    αδερφε, χρονια πολλα, και καλοριζικο.

    μην το τρυπησεις ακομα.

    κρατησε το να το γνωρισεις καλα.

    μπορει να μην χρειαστεις αορτηρα τελικα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    141
    παναγιωτης στις #400173

    Μακη καλημερα Το οπλο τα σπαει τι να σου πω, κλειδωνει σαν χρηματοκιβωτιο, εχει καλο ζυγισμα, εχει λεπτη παπια σε σχεση με τη καραμπινα γκολντ που εχω και ειναι και πιο κοντο 10 ποντους περιπου, μου ερχεται γρηγορα στο ματι, το πηρα με κανες 71 εκ. με 5 τσοκ μαγκνουμ χρωμιωμενες με αυλο 18,7 που υποσχεται λιγοτερη ανακρουση και καλητερη κατανομη (αυτο θα το δουμε στο πινακα σε σχεση με το 425 του νικτας που εχει 18,5 αυλο). Τα ξυλα τα ζητησα σκουρα και αυτο που θελει ειναι να το τρυπησω για να βαλω αορτυρα. Εχει 10 χρονια εγγυιση στο μηχανισμο και στο μελλον μπορει να παιξω με κανενα σπεσιαλ τσοκ (μπριλει κλπ). Την εψαξα μεταξυ του 525 και του μπερεττα σιλβερ πιγκεον Ι που ειναι στην ιδια χρηματικη κατηγορια αλλα εχει 3 χρονια εγγυιση (η μπερεττα εριξε την τιμη του για να ανταγωνιστη το 525 βαζοντας αυστραλιανη καρυδια) . Με βλεπω τωρα μετα το τελος της κυν. περιοδου να πηγαινω και στο σκοπευτηριο για να στρωσω καλητερα με το οπλο Γιαννης

    Φιλε shaolin καλοριζικο και καλα κυνηγια.Οσο για να τρυπισεις το οπλο για αορτηρα, γνωριζω δυο περιπτωσεις που οι τρυπες εκαναν ζημια στις καννες ,γιαυτο μην το κανεις.Υπαρχουν αορτηρες τηςNiggeloh κωδ.0111 με θηλιες και απο τις δυο μεριες και μπαινουν – βγαινουν ευκολα .Τις εχει ο DISPAN  30-35ευρω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #400176

    ο κολλητος μου που εχει ενα 525 ποζε ,πηρε αορτηρα δερμα,με δυο θηλιες και δεν ανοιξε καμια τρυπα …κοστος 30 ευρω αν θυμαμαι καλα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    141
    παναγιωτης στις #400180

    SHAOLIN wrote:
    Μακη καλημερα Το οπλο τα σπαει τι να σου πω, κλειδωνει σαν χρηματοκιβωτιο, εχει καλο ζυγισμα, εχει λεπτη παπια σε σχεση με τη καραμπινα γκολντ που εχω και ειναι και πιο κοντο 10 ποντους περιπου, μου ερχεται γρηγορα στο ματι, το πηρα με κανες 71 εκ. με 5 τσοκ μαγκνουμ χρωμιωμενες με αυλο 18,7 που υποσχεται λιγοτερη ανακρουση και καλητερη κατανομη (αυτο θα το δουμε στο πινακα σε σχεση με το 425 του νικτας που εχει 18,5 αυλο). Τα ξυλα τα ζητησα σκουρα και αυτο που θελει ειναι να το τρυπησω για να βαλω αορτυρα. Εχει 10 χρονια εγγυιση στο μηχανισμο και στο μελλον μπορει να παιξω με κανενα σπεσιαλ τσοκ (μπριλει κλπ). Την εψαξα μεταξυ του 525 και του μπερεττα σιλβερ πιγκεον Ι που ειναι στην ιδια χρηματικη κατηγορια αλλα εχει 3 χρονια εγγυιση (η μπερεττα εριξε την τιμη του για να ανταγωνιστη το 525 βαζοντας αυστραλιανη καρυδια) . Με βλεπω τωρα μετα το τελος της κυν. περιοδου να πηγαινω και στο σκοπευτηριο για να στρωσω καλητερα με το οπλο Γιαννης

    Φιλε shaolin καλοριζικο και καλα κυνηγια.Οσο για να τρυπισεις το οπλο για αορτηρα, γνωριζω δυο περιπτωσεις που οι τρυπες εκαναν ζημια στις καννες ,γιαυτο μην το κανεις.Υπαρχουν αορτηρες τηςNiggeloh κωδ.0111 με θηλιες και απο τις δυο μεριες και μπαινουν – βγαινουν ευκολα .Τις εχει ο DISPAN 30-35ευρω.

    Μολις ειδα οτι ο TRAZERAS E-SHOP τον εχει  18,99ευρω NiggelohΚΥΝ 3365.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    411
    Menios στις #400187

    Το  μόνο άσχημο με αυτό τον αορτήρα είναι ότι αν τον αφήσεις στο κυνήγι πάνω στο όπλο, σου χαλάει την σκοπευτική γραμμή, γιατί εξέχει πάνω απο τη ρίγα…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    970
    Shaolin στις #400223

     

    Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες, ξεχασα να πω οτι του φορεσα ενα καλυμμα κοντακιου (πλαστικο παραλαγης) που εχει ενα παχυ μαξιλαρακι πανω απο τον βακελιτη (εχω το ιδιο και στη καραμπινα) ωστε και να προστατευει το κοντακι και να ανεχομαι λιγο το κλοτσημα στις ντουφεκιες. Οσο για το τρυπημα δεν ενωουσα τις καννες αλλα το κοντακι, τις καννες με τιποτα δεν τις τρυπαω. Θα σκευφτω αυτα που μου ειπατε και θα δω τι θα κανω, θελω να δω και αυτο με το δερματινο λουρι που δεν τρυπας το κοντακι, μπορει στη τελικη να μην του φορεσω τιποτα και το κραταω στα χερια μου σαν….. μωρακι, δεν του αξιζει;  🙂

     

    υγ. Την καραμπινα 15 χρονια την ειχα χωρις αορτηρα, φετος ομως στη περδικα εφαγα μια ξαπλα αναπαντεχη μετα απο 6 ωρες περπατητο στα Βαρδουσια και απο τοτε τις εβαλα αορτηρα με βαρια καρδια, γιατι δεν ηθελα να τρυπησω το κοντακι. 

     

    Γιαννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    411
    Menios στις #400232

    ρίξε μια ματιά εδώ http://www.kirgias.gr/default.asp?page=detailview&CID=18&MID=31&langid=316&PID=1440

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Μάκη, αν κατάλαβα καλά  το άγκιστρο  πιάνει στην κάτω κάννη με σφιγκτήρα….. το έχεις δει στην πράξη σε κάποιο όπλο,δικό σου ή φίλου ???

    με προβληματίζει η σταθερότητα του, ώστε να μην γρατζουνίσει την κάνη εφόσον κουνιέται, και να μην φύγει ξαφνικά και ψάχνομαι….

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    148
    Kyrmitsos στις #400234

    Φιλε SHAOLIN δες εδω

    http://www.oplognosia.com/ea/ea107.php

    τι  μου εγραψε ο Κυπριδημος οταν με απασχολούσε κι εμένα το αν πρέπει ή οχι να βάλω αορτήρα στο 525 μου. Θα έχεις απάντηση σε πολλά ερωτήματα.

    Το κάλυμα του κοντακιού να το ελέγχεις συχνά γιατί φυλακίζει υγρασία και μπορεί να έχεις όταν το βγάλεις από κάτω ένα διαφορετικό ξύλο. Το είχα σε δικό μου όπλο και οταν το έβγαλα από κάτω ήταν γεμάτο μουχλα και υγρασία.

    Νάχεις καλά κυνηγια και χρόνια πολλά

    Μήτσος

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    141
    παναγιωτης στις #400251

    Το μόνο άσχημο με αυτό τον αορτήρα είναι ότι αν τον αφήσεις στο κυνήγι πάνω στο όπλο, σου χαλάει την σκοπευτική γραμμή, γιατί εξέχει πάνω απο τη ρίγα…..

    Εχει ομως το πιο ασφαλες πιασιμο.Κανονικα στο κυνηγι πρεπει να τον βγαζεις και να τον εχεις στο οπλο σε κανενα δυσκολο περασμα(ρεμα,φραχτη,βραχια).Τωρα αν κατα την διαδικασια βαλε-βγαλε χασεις κανενα θηραμα  δεν χαθηκε κι ο κοσμος.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 271 έως 285 (από 637 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων