BROWNING CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 301 έως 315 (από 637 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Browning

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #401907

    παλιό μοντέλο είναι αυτό http://www.armeriabelloni.it/Browning%20Fusion%20Hunter%2020.JPG%5B/quote]

    Ναί, για το παλιό μοντέλο λέω, αυτό που απεικονίζεται και στον σύνδεσμο που μου έστειλες. Όπως είπα και πιό πάνω το νέο μοντέλο δεν μου αρέσει εργονομικά αλλά κυρίως και οπτικά! γενικά στα όπλα δεν μου αρέσουν τα πολύ “διαστημικά”! Όπως και στους τροχούς μιας μοτοσυκλέτας μου αρέσει να βλέπω ακτίνες… έτσι και στα όπλα μου αρέσουν τα παλιά “σουλούπια”!


    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    ximikos στις #401939

    Φιλε ximikos μηπως γνωριζομαστε? Απο Θεσσαλονικη εισαι?

    Oxi. Eimai apo Lakonia

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    teo8888 στις #402012

    γνωριζει κανεις ποτε θα ερθει η auto5 new ?

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #402014

    γνωριζει κανεις ποτε θα ερθει η auto5 new ?

    ανεπίσημη απάντηση φίλου με μαγαζί κυνηγετικών τέλος Γενάρη με μέσα Φλεβάρη του είπαν από την αντιπροσωπεία 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    243
    kinigos67 στις #402582

    Καλημέρα παιδιά,θα ήθελα τη βοήθειά σας σχετικά με μια καραμπίνα BROWNING  που σε λιγο καιρό θα είναι στην κατοχή μου.

    Την καραμπίνα την είχε φέρει ο αδερφός της πεθεράς μου απο Αμβέρσα όταν ήταν ναυτικός το 1988 και την κυνήγησε μερικές σεζόν σε πέρδικα και λαγό.

    Εδώ και 10 χρόνια ομως λόγω ψυχολογικών προβλήμάτων δεν επιτρεπόταν να κυνηγήσει πιά και το δελτίο κατοχής είναι στο όνομα της πεθεράς μου.

    Το μόνο που ξέρω είναι οτι η καραμπίνα είναι ελατηρίου και συλλεκτική από ότι μου είπε χθες η πεθερά μου και οτι την πουλάει ο αδερφός της 1000€ και θα την αγοράσει εκείνη για να μου την κάνει δώρο.

    Θέλω να ρωτήσω πιο μοντέλο είναι; και τι πρέπει να κάνω οταν την πάρω να την περάσω στο ονομά μου;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    243
    kinigos67 στις #402736

    Λοιπόν μόλις επικοινώνησα με το Αστυνομικό Τμήμα της περιοχής μου και μου είπαν ότι θα παω στο νησί,να μου κάνει μια υπεύθυνη δήλωση η πεθερά μου οτι μου δωρίζει το όπλο με γνησιο της υπογραφής,θα πάρω το όπλο εδω στην Αθήνα και μετα θα πάω σε ενα γιατρο να πάρω χαρτί και 2 φωτογραφιες και 6€ και θα βγαλω την άδεια κατοχής στο όνομά μου.

    Όταν τα ταχτοποιήσω όλα,θα ανεβάσω φωτογραφίες του όπλου να το δείτε……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #403258

    ενας κολλητος μου εχει ενα 525…καθως πηγαινε για λαγο τον νοεμβρη επεσε και επαθε βαρυ διαστρεμμα αυτος ,αλλα χτυπησε και πολυ ασχημα το οπλο του ….εχει ενα χτυπημα 2 εκατοστα στο κοντακι ,ενα ραϊσμα στην παπια κοντα στα 5 εκατοστα εκει που καταληγει στο κουμπι απελευθερωσης της παπιας ,και ευτυχως που φορουσε θηλια – αορτηρα και εσωσε το στραβωμα της καννης ,αφου το παχυ δερματινο λουρι του αορτηρα ,σημαδευτηκε πολυ εντονα στο σημειο επαφης με τον βραχο …νομιζω οτι αν δεν φορουσε τον αορτηρα αυτο θα ειχε παθει ανεπανορθωτη ζημια η καννη του οπλου.. ….

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    148
    Kyrmitsos στις #403433

    ενας κολλητος μου εχει ενα 525…καθως πηγαινε για λαγο τον νοεμβρη επεσε και επαθε βαρυ διαστρεμμα αυτος ,αλλα χτυπησε και πολυ ασχημα το οπλο του ….εχει ενα χτυπημα 2 εκατοστα στο κοντακι ,ενα ραϊσμα στην παπια κοντα στα 5 εκατοστα εκει που καταληγει στο κουμπι απελευθερωσης της παπιας ,και ευτυχως που φορουσε θηλια – αορτηρα και εσωσε το στραβωμα της καννης ,αφου το παχυ δερματινο λουρι του αορτηρα ,σημαδευτηκε πολυ εντονα στο σημειο επαφης με τον βραχο …νομιζω οτι αν δεν φορουσε τον αορτηρα αυτο θα ειχε παθει ανεπανορθωτη ζημια η καννη του οπλου.. ….

    ε… ειναι κ….φαρδία που βρηκε στον αορτήρα ο βράχος , γενικά ο αορτήρας δεν μπαινει για προστασία αλλά για ευκολία στην μεταφορά – βλπ περπατητό-. Πάντως εγω   το 525 μου το κυνηγάω κανονικά γιατί  οπως λέει και ο κος Νικήτας  αν δεν το δουλέψω θα το φάει το χώμα…

    φιλικά Μήτσος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #404031

    Καλημέρα συνάδελφοί,μέλος κι εγώ του κλαμπ με μια Browning gold.Ήθελα ΝΑ σας ρωτήσω αν κάποιος από εσάς γνωρίζει στο περίπου που κοστολογείται μια κάννη 71εκ με τσοκακια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    144
    Γιάννος-12gauge στις #404041

    Καλημέρα συνάδελφοί,μέλος κι εγώ του κλαμπ με μια Browning gold.Ήθελα ΝΑ σας ρωτήσω αν κάποιος από εσάς γνωρίζει στο περίπου που κοστολογείται μια κάννη 71εκ με τσοκακια.

    Απ’ότι ξέρω γενικά, οι κάννες στοιχίζουν όσο η μισή τιμή του όπλου. Για καινούργια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #404124

    Απ’ότι ξέρω γενικά, οι κάννες στοιχίζουν όσο η μισή τιμή του όπλου. Για καινούργια.

    οποτε ή παιρνεις μεταχειρισμένη ή αλλο ένα  οπλο ολοκληρο.   : )

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    506
    panosk27 στις #404315

    ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ CLUB ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΑΠΟΚΤΙΘΗΣΑ MAXUS SPORTING CARBON FIBER.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #404327

    ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ CLUB ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΑΠΟΚΤΙΘΗΣΑ MAXUS SPORTING CARBON FIBER.

    αφού είναι οριστικόν 😉

    καλορίζικη και καλοτούφεκη Πάνο 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #404526

    blanco wrote:παλιό μοντέλο είναι αυτό http://www.armeriabelloni.it/Browning%20Fusion%20Hunter%2020.JPG/quote%5D Ναί, για το παλιό μοντέλο λέω, αυτό που απεικονίζεται και στον σύνδεσμο που μου έστειλες. Όπως είπα και πιό πάνω το νέο μοντέλο δεν μου αρέσει εργονομικά αλλά κυρίως και οπτικά! γενικά στα όπλα δεν μου αρέσουν τα πολύ «διαστημικά»! Όπως και στους τροχούς μιας μοτοσυκλέτας μου αρέσει να βλέπω ακτίνες… έτσι και στα όπλα μου αρέσουν τα παλιά «σουλούπια»! Συνημμένα: Fusion_det8.jpg[/

    Αγαπητοί συνάδελφοι, από 15/01/2013 είμαι και επίσημα ο ευτυχής κάτοχος μίας Browning Fusion ( OXI το Evolve, το παλιό μοντέλο!), 66 εκ. κάννη. Θέλω τη γνώμη σας, όσοι έχετε εμπειρία από αυτό το μοντέλο για το τι φυσίγγια “τραβάει” καλύτερα!!! Θέλω να ξεκινήσω να τη  χρησιμοποιώ σιγά-σιγά  στα περπατητά της τσίχλας γιατί σήμερα πήγα με το πλάγιο και δεν προλάβαινα να γεμίσω! Πολλά τα πουλιά σχετικά (αφού για μέρες δεν είχαμε δεί τίποτα!) αλλά βγαίνανε σε συγκεκριμένα μόνο σημεία και πολλά μαζί! Μας βγάλανε τη ψυχή με τους ελιγμούς τους και το κρυφτούλι από σχίνο σε σχίνο, αλλά “κατορθώσαμε” 2  άτομα να πάρουμε 8 πουλιά στο χέρι και να χάσουμε σχεδόν άλλα τόσα. Πολλές τσιχλίτσες βγήκαν όμορφα μπροστά μου …κλασσικά…. όταν άνοιγα το δίκαννο για να ξαναγεμίσω!!! H Fusion τη Τρίτη πάει στο τμήμα για άδεια κατοχής, οπότε την ερχόμενη Κυριακή το αργότερο βαφτίζεται στη μάχη! θα το εκτιμούσα πολύ λοιπόν επειδή δεν υπάρχει πολύς χρόνος και χρήμα  για εξόδους και δοκιμές, αν μου δίνατε τα φώτα σας για τσιχλοφύσιγγα που δουλεύουν καλά με τη κάννη του συγκεκριμένου όπλου!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #404869

    Πως λεγεται αυτος που ιδιοποιειται κατι και δεν το πληρωνει εδω και 4 μηνες ? .Ο   κλασικος τυπος εκει που μας χρωστουσαν μας πηραν και το βοδι

    Δεν φταιει αυτος,εσυ φταις που εχοντας την καλη πιστη στελνεις πραγματα επι πιστωσει.Μαθε να δουλευεις την αντικαταβολη.Paypal!!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 301 έως 315 (από 637 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων