BROWNING CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 316 έως 330 (από 637 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Browning

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #404872

    Το “δια ταυτα” Βαγγελη:

    Βερεσε θα δινεις μονο σε ατομα απο 80 ετων και ανω και παρουσια των γονεων τους.

     

    υσ.Αλλα ρε μαστορα (panok27),να πεφτεις τοσο down για ενα τετοιο ποσο;;;;; Λιγο αξιοπρεπεια.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3423
    ΛΕΩΝ στις #404926

    Δυστυχώς οφείλω να επιβεβαιώσω τον Άγγελο και τον Κώστα,γιατί παρουσία μου σε έπαιρνε τηλ. ο Βαγγέλης από τα 2 κινητά μου και δεν απάντησες και δεν προσπάθησε 1-2 φορές μόνο.Θεωρώ την πρόταση του Άγγελου ως τουλάχιστο ηθικά αποδεκτή εξήγηση αν γινόταν.Για όλους μας οι εποχές δυσκόλεψαν,τουλάχιστο να μη δουλευόμαστε μεταξύ μας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #405058

    Καλησπέρα panos citori! Θά ήθελα τη γνώμη σoυ, αφού έχεις εμπειρία από τη  Fusion για το τι φυσίγγια «τραβάει» καλύτερα!!! Θέλω να ξεκινήσω να τη  χρησιμοποιώ σιγά-σιγά  στα περπατητά της τσίχλας γιατί τη Κυριακή πήγα με το πλάγιο και δεν προλάβαινα να γεμίσω! Πολλά τα πουλιά σχετικά (αφού για μέρες δεν είχαμε δεί τίποτα!) αλλά βγαίνανε σε συγκεκριμένα μόνο σημεία και πολλά μαζί! Μας βγάλανε τη ψυχή με τους ελιγμούς τους και το κρυφτούλι από σχίνο σε σχίνο, αλλά «κατορθώσαμε», με τα χίλια ζόρια, 2  άτομα να πάρουμε 8 πουλιά στο χέρι και να χάσουμε σχεδόν άλλα τόσα. Πολλές τσιχλίτσες βγήκαν όμορφα μπροστά μου …κλασσικά…. όταν άνοιγα το δίκαννο για να ξαναγεμίσω!!! H Fusion σήμερα πήγε στο τμήμα για άδεια κατοχής, οπότε την ερχόμενη Κυριακή το αργότερο σίγουρα βαφτίζεται στη μάχη! θα το εκτιμούσα πολύ λοιπόν επειδή δεν υπάρχει πολύς χρόνος και χρήμα  για εξόδους και δοκιμές, αν μου έδινες κάποια συμβουλή για τσιχλοφύσιγγα που δουλεύουν καλά με τη κάννη του συγκεκριμένου όπλου! Ευχαριστώ εκ των προτέρων! Καλό βράδυ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    970
    Shaolin στις #405558

    Καλως ηλθατε στο club!

    Φιλε classicdoubles εχω τη Gold με καννη back-bored 18.7 και η Fusion εχει την ιδια καννη οποτε ριχνεις τα παντα ολα, αρκει να εισαι ευστοχος 😉  τωρα ριχνω τα tordo της ns 32 gr και τα tordo του lambro 32 gr στη τσιχλα που δεν εχει 🙂 

    Φιλε thor600 η Browning Gold εχει περιπου 600-700 ευρω μεταχ. αρα υπολογησε τη καννη της. Εγω εχω καννη 71 εκ. με τσοκ και την αλλαζω η αγοραζω καννη 61 εκ. η 66 εκ. αν ενδιαφερει εσενα η καποιον αλλον…….

     

     

    ******************************

    Γιαννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    228
    Lipis77 στις #405565

    Καλημέρα συνάδελφοί,μέλος κι εγώ του κλαμπ με μια Browning gold.Ήθελα ΝΑ σας ρωτήσω αν κάποιος από εσάς γνωρίζει στο περίπου που κοστολογείται μια κάννη 71εκ με τσοκακια.

    Κυνήγι σκουληκοπνιχτρας for ever..!

    Κωνσταντίνος Μανώλης.

    καινούργια φίλε μου καννη έχει 500 € για να ξέρεις ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    228
    Lipis77 στις #405566

    Ήθελα να ρωτήσω αν έχει δοκιμάσει κανείς τα τσοκακια diamond titanium της browning και τη άποψη έχει παρακαλω;
    Ευχαριστω πολυ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #405568

    Καλως ηλθατε στο club! Φιλε classicdoubles εχω τη Gold με καννη back-bored 18.7 και η Fusion εχει την ιδια καννη οποτε ριχνεις τα παντα ολα, αρκει να εισαι ευστοχος τωρα ριχνω τα tordo της ns 32 gr και τα tordo του lambro 32 gr στη τσιχλα που δεν εχει

     Φίλε SHAOLIN, ευχαριστώ πολύ και για το καλωσόρισμα και για τις συμβουλές. Και εγώ αυτά τα φυσίγγια χρησιμοποιώ με το δίκαννο, πάνω-κάτω (συν τα Euromix της lambro  και τα Ok της NSI), οπότε υπάρχουν και στα τοπικά καταστήματα και δεν θα έχω πρόβλημα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    DimiX στις #405637

    Η καινουργια Α5 τωρα και σε Super Magnum… http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8-ml9LWOF28

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    653
    meligSpiros στις #405701

    Ήθελα να ρωτήσω αν έχει δοκιμάσει κανείς τα τσοκακια diamond titanium της browning και τη άποψη έχει παρακαλω;
    Ευχαριστω πολυ.

    Συνοδεύουν το Cynergy, δεν έχω άλλο τσοκ για να κάνω συγκρίσεις στις ίδιες κάννες αλλά μια χαρά μου φαίνονται.

    Πήρα και το x-full kai to χρησιμοποίησα συστηματικά. Το σημαντικό είναι ότι ανταποκρίνονται, δηλαδή σφίγγοντας τσόκ στενεύει και η κατανομή.

    Νομίζω τα φτιάχνει η Brilley.

    Αρνητικό το ότι δεν έχουν καλή λαβή, απαιτείται κλειδάκι για σφίξιμο-ξεσφίξιμο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    228
    Lipis77 στις #405706

    Lipis77 wrote:
    Ήθελα να ρωτήσω αν έχει δοκιμάσει κανείς τα τσοκακια diamond titanium της browning και τη άποψη έχει παρακαλω;
    Ευχαριστω πολυ.

    Συνοδεύουν το Cynergy, δεν έχω άλλο τσοκ για να κάνω συγκρίσεις στις ίδιες κάννες αλλά μια χαρά μου φαίνονται.

    Πήρα και το x-full kai to χρησιμοποίησα συστηματικά. Το σημαντικό είναι ότι ανταποκρίνονται, δηλαδή σφίγγοντας τσόκ στενεύει και η κατανομή.

    Νομίζω τα φτιάχνει η Brilley.

    Αρνητικό το ότι δεν έχουν καλή λαβή, απαιτείται κλειδάκι για σφίξιμο-ξεσφίξιμο.

    Τι εννοείς φίλε μου όταν λες ότι σφυγγοντας το τσοκ στενεύει αφου είναι σταθερό το τσοκ έτσι δεν είναι;
    Πόσο εξεχει περίπου έξω απο τη καννη;
    Ευχαριστω πολυ για τις πληροφορίες!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #405708

    Προφανως εννοει οτι στενευοντας τη συσφιξη, ανταποκρινεται αντιστοιχα και η κατανομη. Μαλλον μπερδευτηκες και νομισες οτι εννοει οτι οσο το σφιγγεις (βιδωνοντας) στενευει η κατανομη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    228
    Lipis77 στις #405710

    SHAOLIN wrote:
    Καλως ηλθατε στο club! Φιλε classicdoubles εχω τη Gold με καννη back-bored 18.7 και η Fusion εχει την ιδια καννη οποτε ριχνεις τα παντα ολα, αρκει να εισαι ευστοχος τωρα ριχνω τα tordo της ns 32 gr και τα tordo του lambro 32 gr στη τσιχλα που δεν εχει

    Φίλε SHAOLIN, ευχαριστώ πολύ και για το καλωσόρισμα και για τις συμβουλές. Και εγώ αυτά τα φυσίγγια χρησιμοποιώ με το δίκαννο, πάνω-κάτω (συν τα Euromix της lambro και τα Ok της NSI), οπότε υπάρχουν και στα τοπικά καταστήματα και δεν θα έχω πρόβλημα!

    Μαγκες επειδή έχω ψαχτει παρα πολυ και έχω προσωπικά τη fusion evolve 2 gold,μια συμβουλή, για περπατητο σε τσιχλοκοτσυφια, και με 3 άστρα τσοκ μαμά, τα tordo της gorilla τα 33gr που είναι, δε παίζονται με τίποτα! Εξαιρετικά, φοβερή κατανομή μέχρι και 40 μέτρα ακόμη και αμετάβλητα σε χαμηλές θερμοκρασίες το σημαντικότερο! Δοκιμάστε τα και θα με θυμηθείτε, εγω τα κυνηγαω χρόνια τώρα,δεν τ’αλλαζω με τίποτα και για κανένα άλλο, έχω φάει μεγάλες φολλες!
    Τώρα για καρτερι και πιο μακρινές αποστάσεις ακόμη, χρησιμοποιώ αλλα ανάλογα με το θηραμα.
    Αυτα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    228
    Lipis77 στις #405711

    Προφανως εννοει οτι στενευοντας τη συσφιξη, ανταποκρινεται αντιστοιχα και η κατανομη. Μαλλον μπερδευτηκες και νομισες οτι εννοει οτι οσο το σφιγγεις (βιδωνοντας) στενευει η κατανομη

    Α ρε αδελφε, γιατι βιαστηκες τοσο να φυγεις; Σου ευχομαι ηρεμα νερα και καλες ψαριες.

    Μπράβο ναι , αυτο είναι 😉 thanx!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    653
    meligSpiros στις #405766

    meligSpiros wrote:

    Lipis77 wrote:
    Ήθελα να ρωτήσω αν έχει δοκιμάσει κανείς τα τσοκακια diamond titanium της browning και τη άποψη έχει παρακαλω;
    Ευχαριστω πολυ.

    Συνοδεύουν το Cynergy, δεν έχω άλλο τσοκ για να κάνω συγκρίσεις στις ίδιες κάννες αλλά μια χαρά μου φαίνονται. Πήρα και το x-full kai to χρησιμοποίησα συστηματικά. Το σημαντικό είναι ότι ανταποκρίνονται, δηλαδή σφίγγοντας τσόκ στενεύει και η κατανομή. Νομίζω τα φτιάχνει η Brilley. Αρνητικό το ότι δεν έχουν καλή λαβή, απαιτείται κλειδάκι για σφίξιμο-ξεσφίξιμο.

    Πόσο εξεχει περίπου έξω απο τη καννη;

    Το παθος και η τρελα μας για το κυνηγι ειναι φυσιολογικη,πρεπει να κυνηγαμε ομως με σεβασμο στη φυση και παντα με προσοχη!

    Εξέχει περίπου 2 πόντους, όπως όλα. Είναι αρκετό για να το πιάσεις με το χέρι αλλά η επιφάνεια γλυστράει.

    Αν το σκέφτεσαι, η τιμή τους είναι τσιμπημένη σε σχέση με ένα απο τα συνηθισμένα brilley, γιατί πωλούνται ως αξεσουάρ Browning, και δεν προσφέρουν κάτι παραπάνω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    228
    Lipis77 στις #405789

    Lipis77 wrote:

    meligSpiros wrote:

    Lipis77 wrote:
    Ήθελα να ρωτήσω αν έχει δοκιμάσει κανείς τα τσοκακια diamond titanium της browning και τη άποψη έχει παρακαλω;
    Ευχαριστω πολυ.

    Συνοδεύουν το Cynergy, δεν έχω άλλο τσοκ για να κάνω συγκρίσεις στις ίδιες κάννες αλλά μια χαρά μου φαίνονται. Πήρα και το x-full kai to χρησιμοποίησα συστηματικά. Το σημαντικό είναι ότι ανταποκρίνονται, δηλαδή σφίγγοντας τσόκ στενεύει και η κατανομή. Νομίζω τα φτιάχνει η Brilley. Αρνητικό το ότι δεν έχουν καλή λαβή, απαιτείται κλειδάκι για σφίξιμο-ξεσφίξιμο.

    Πόσο εξεχει περίπου έξω απο τη καννη;

    Το παθος και η τρελα μας για το κυνηγι ειναι φυσιολογικη,πρεπει να κυνηγαμε ομως με σεβασμο στη φυση και παντα με προσοχη!

    Εξέχει περίπου 2 πόντους, όπως όλα. Είναι αρκετό για να το πιάσεις με το χέρι αλλά η επιφάνεια γλυστράει.

    Αν το σκέφτεσαι, η τιμή τους είναι τσιμπημένη σε σχέση με ένα απο τα συνηθισμένα brilley, γιατί πωλούνται ως αξεσουάρ Browning, και δεν προσφέρουν κάτι παραπάνω.

    Κατάλαβα! Σ ευχαριστω πολυ πάντως για τις πληροφορίες φίλε μου, να σαι καλα και καλο κυνηγετικό υπόλοιπο….

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 316 έως 330 (από 637 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων