BROWNING CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 346 έως 360 (από 637 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Browning

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #408702

    Καλησπερα σε ολους τους συναδελφους Εχω εναν συγγενη που στην κατοχη του εδω και 20 χρονια εχει το παρακατω οπλο= Browning B-S SPECIAL STEEL SHELLS 23/4 AND 3 Το οπλο ειναι πλαγιοκαννο μονοσκανδαλο Ο ανθρωπος κυνηγουσε πολυ παλια με αυτο αλλα εδω και 20 χρονια το εχει σταματησει Γνωριζει κανεις την χρονολογια του και ποσο αξια εχει? Ευχαριστω

       καλησπερα το συγκεκριμενο οπλο ειναι απο τα καλα πλαγιοκανα που εβγαζε η browning ,τα περισοτερα που εχουν ερθει στην ελλαδα ηταν τσοκαρισμενα και καννες 71-76cm .Επισης εβγαζε και ενα μοντελο με ολοκληρες φωτιες που της το κατασκευαζε η lebeau courally. Δοκιμασε το βγαζει ωραιες ντουφεκιες


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #408780

    τη μαξους duck blind τη νεχει κανεις να μας πει εντυπωσεις???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    506
    panosk27 στις #409823

    ΝΑ ΡΩΤΙΣΟ ΠΟΣΑ ΟΠΛΑ ΒROWNING MAXUS SPORTING CARBON FIBER ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟΙ ΕΧΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΜΟΝΟ 4 ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΜΑΛΩΝ!!!!ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟ SITE Η BROWNING.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #411274

    Ηρθε η BROWNING A5 και την εχει ενα κοματι ο πλαστουργος (big hunter).

    πήγες το είδες;;;;στο έθνος έγραφε ότι θα το παρουσιάσουν σε επόμενο τεύχος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    DimiX στις #413115

    Σημερα επιασα την καινουργια A5 (συνθετικη). Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ θετικες. Ειναι πολυ καλα ζυγισμενη και ελαφρυ οπλο (αν και με 76αρα κανη, νομιζα οτι κρατουσα Fusion με 66ποντους σε βαρος). Η παπια ειναι λεπτη περιπου σαν της Maxus. Πολυ ομορφο οπλο.

    Επισης φετος για πρωτη φορα μου εκανε εμπλοκες η Maxus και μια φορα μαλιστα εριχνα σαν μονοκανο, μια ντουφεκια και εμπλοκη. Μετα απο ψαξιμο βρηκα το λογο… Ειχα καθαρισει το οπλο με λαδι που ειχε PTFE (Τεφλον). Καθαρισα το οπλο καλα με λαδακι Break Free και απο τοτε παλι δουλευει αψογα… ποτε ξανα λαδι με τεφλον…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #413116

    να σημειωσω οτι και εγω 4 μερες πριν κλεισει το κυνηγι φετος χρησιμοποιησα στο οπλο μου ενα σπρει που περιειχε τεφλον ….ευτυχως εμπλοκες δεν ειχα σε 2-3 απογευατινα καρτερια που εκανα μεχρι το τελος της σεζον ,αλλα καθως το χρησιμοποιουσα ,επεφτε στο οπλο σαν παχυρευστο υγρο και το φοβηθηκα πολυ για εμπλοκες …ειδικα στους σιδηροδρομους που παλινδρομει το κλειστρο ,εκανα τρελο καθαρισμα για να αποφυγω τυχον θεματακια ….το θετικο του ειναι οτι αφηνει ενα στρωμα-φιλμ προστασιας πανω στο οπλο ,οποτε σκεφτομαι να το χρησιμοποιω μονο εξωτερικα εφεξης …για τα εσωτερικα μερη θα καταφυγω σε wd40 μου φαινεται …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #413120

    να σημειωσω οτι και εγω 4 μερες πριν κλεισει το κυνηγι φετος χρησιμοποιησα στο οπλο μου ενα σπρει που περιειχε τεφλον ….ευτυχως εμπλοκες δεν ειχα σε 2-3 απογευατινα καρτερια που εκανα μεχρι το τελος της σεζον ,αλλα καθως το χρησιμοποιουσα ,επεφτε στο οπλο σαν παχυρευστο υγρο και το φοβηθηκα πολυ για εμπλοκες …ειδικα στους σιδηροδρομους που παλινδρομει το κλειστρο ,εκανα τρελο καθαρισμα για να αποφυγω τυχον θεματακια ….το θετικο του ειναι οτι αφηνει ενα στρωμα-φιλμ προστασιας πανω στο οπλο ,οποτε σκεφτομαι να το χρησιμοποιω μονο εξωτερικα εφεξης …για τα εσωτερικα μερη θα καταφυγω σε wd40 μου φαινεται …

    πριν 15 μερες περιπου ειχα μια συνομιλια με ενα φιλο στο τηλεφωνο , ο οποιος χρησιμοποιησε ενα πανακριβο και παρα πολυ ποιοτικο οπως χαρακτηριστικα μου ειπε σπρευ τεφλον , με αποτελεσμα τρελες εμπλοκες στο οπλο του και μαλιστα σε παπιοκυνυγι , οταν του ειπα πως αυτο ακριβως το σπρευ ηταν η αιτι ατων εμπλοκων , για τις οποιες το οπλο πηγε στην αντιπροσωπεια για  ελεγχο  και επισκευη , διαεκρινα μια αμφιβολια και δυσπιστια στα λογια του , τελος παντων , μακρια απο σπρευ τεφλον , ειδικα στο εσωτερικο του οπλου και ειδικοτερα σε κινουμερα μερη , απαγορευεται δια ροπαλου , ενα φτηνο και λεπτορευστο λαδακι και σε πολυ μικρη ποσοτητα ειναι ιδανικο , και κατι τελευταιο , αγοραστε το πιο φθηνο λαδι οπλων , σε ενα ποτηρακι ριξτε μια ελαχιστη ποσοτητα , βαλτε τη στο καταψυκτη δυο μερες σε θερμοκρασια -20 , θα παγωσει ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #413127

    φιλε Mr Gad , χωρις παρεξηγηση , οι σημερινοι ελληνες μπορουν να χτισουν πολυ παραπανω απο μανδρες

    τον αν δεν το ξερουμε ομως και λεμε λαθος πραγματα ειναι λαθος

    στην ελλαδα υπαρχουν τρελα μηχανηματα και το σημαντικοτερο τεταστια γνωση

    συγνωμη για την παρεμβαση

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    teo8888 στις #413129

    τιμουλα για την auto 5 ???????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    247
    duckaholic στις #413138

    Την Α5 την έπιασα κι εγώ στα χέρια μου προχθές. Πρώτη εντύπωση πολύ θετική. Το συνθετικό κοντάκι την αδικεί υπερβολικά. Κάτι δεν “κολλάει” στο μάτι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    455
    gun7171 στις #413143

    Η ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ Α5 ΕΙΝΑΙ ΑΔΡΑΝΕΙΑΣ ΤΕΛΙΚΑ;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    DimiX στις #413146

    Η ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ Α5 ΕΙΝΑΙ ΑΔΡΑΝΕΙΑΣ ΤΕΛΙΚΑ;

    Ναι, αδρανειας ειναι με ολα τα αλλα καλουδια της Browning οπως διευρημενο αυλο, speed load + speed unload, invector DS τσοκακια… Τιμη καπου 1600, την ιδια τιμη θα εχει η 71 και 76 ποντους… Ετσι μου ειπαν σε 2 οπλοπωλεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    Ost57 στις #413367

    Καλημερα σε ολους.
    Παρακαλω πολυ, θα ηθελα την γνωμη σας για μια browning gold, ποιοτητα, χρηστικοτητα κλπ.
    Σας ευχαριστω πολυ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    TOLISR1 στις #413369

    anrizoss wrote:
    να σημειωσω οτι και εγω 4 μερες πριν κλεισει το κυνηγι φετος χρησιμοποιησα στο οπλο μου ενα σπρει που περιειχε τεφλον ….ευτυχως εμπλοκες δεν ειχα σε 2-3 απογευατινα καρτερια που εκανα μεχρι το τελος της σεζον ,αλλα καθως το χρησιμοποιουσα ,επεφτε στο οπλο σαν παχυρευστο υγρο και το φοβηθηκα πολυ για εμπλοκες …ειδικα στους σιδηροδρομους που παλινδρομει το κλειστρο ,εκανα τρελο καθαρισμα για να αποφυγω τυχον θεματακια ….το θετικο του ειναι οτι αφηνει ενα στρωμα-φιλμ προστασιας πανω στο οπλο ,οποτε σκεφτομαι να το χρησιμοποιω μονο εξωτερικα εφεξης …για τα εσωτερικα μερη θα καταφυγω σε wd40 μου φαινεται …

    πριν 15 μερες περιπου ειχα μια συνομιλια με ενα φιλο στο τηλεφωνο , ο οποιος χρησιμοποιησε ενα πανακριβο και παρα πολυ ποιοτικο οπως χαρακτηριστικα μου ειπε σπρευ τεφλον , με αποτελεσμα τρελες εμπλοκες στο οπλο του και μαλιστα σε παπιοκυνυγι , οταν του ειπα πως αυτο ακριβως το σπρευ ηταν η αιτι ατων εμπλοκων , για τις οποιες το οπλο πηγε στην αντιπροσωπεια για ελεγχο και επισκευη , διαεκρινα μια αμφιβολια και δυσπιστια στα λογια του , τελος παντων , μακρια απο σπρευ τεφλον , ειδικα στο εσωτερικο του οπλου και ειδικοτερα σε κινουμερα μερη , απαγορευεται δια ροπαλου , ενα φτηνο και λεπτορευστο λαδακι και σε πολυ μικρη ποσοτητα ειναι ιδανικο , και κατι τελευταιο , αγοραστε το πιο φθηνο λαδι οπλων , σε ενα ποτηρακι ριξτε μια ελαχιστη ποσοτητα , βαλτε τη στο καταψυκτη δυο μερες σε θερμοκρασια -20 , θα παγωσει ?

     

    βρε αν βαλουμς ΑΛΤΙΣ κανει???????????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    228
    Lipis77 στις #413421

    Εγω μαγκες τόσα χρόνια τώρα δεν είχα ποτε σοβαρά προβλήματα εμπλοκής, και αυτα που είχα ήταν καθαρα θέματα γομωσεων , δηλαδή τα απλά και ελαφριά φυσίγγια στη super magnum, πράγμα λογικοτατο…..
    Αλλα μετα απο κάθε κυνηγετικη έξοδο , η πρώτη δουλεια που κάνω αμέσως μόλις γυρίσω σπίτι, είναι το καθάρισμα του όπλου , κάθε φορα όμως.
    Καθαρίζω καλα, και κυρίως τη καννη εσωτερικά να γυαλιζει και τις εξόδους της αερίων ( τις τρυπουλες απο κάτω) να μην υπάρχουν καθόλου κατάλοιπα.
    Με πολυ λίγο λαδακι όμως, ίσα-ίσα και το πιο απλό λάδι.
    Τα όπλα μου με τη σειρά : Auto5 , browning gold 3.5′ , και τελευται browning evolve2 gold magnum.
    Αυτα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 346 έως 360 (από 637 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων