BROWNING CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 496 έως 510 (από 637 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Browning

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    183
    gcreator στις #423357

    Η διαφορά στην τιμή είναι μικρή ενώ στην ποιοτητα μεγάλη….

    Οπως προειπε και ο Κων/νος το 525 1ον έχει καλύτερα ξύλα,2ον έχει πλέον διευρυμένο αυλό,3ον έχει καλυτερη σκληρυνση-βαφή και λείανση ειδικα στην βάση και 3ον έχει πολυ πολυ καλύτερα ξύλα από το citory….kai 4o σιγουρα καλύτερο ζύγισμα(το οποίο δεν ειναι υποκειμενικό, βλέπω το παρατήρησαν και άλλοι εκτός απο μένα….)

    Αν μπορεις να παρεις το 525 παρε το με κλειστά τα μάτια.

    Προσωπικά απο το citory προτιμουσα το baikal….ειναι πιο value αγορα….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #423359

    Απόψεις για Browning Citori vs 525Η διαφορά στην τιμή είναι περίπου 200 €.. Ζύγισμα, νουφεκιά, αυλοί, …. ακούω γνώμες ….

    Beretta A 301 Beretta AL 391 light Benelli Vinci
    Της καμπαρντίνας το κουμπί …είναι του πουκαμίσου.. http://www.youtube.com/watch?v=ErbxlqxUdKI

     

    η δικια μου γνωμη ειναι κανε ενα συμμαζεμα ακομα κ παρε το gp να τελειωνεις μια κ καλη…..

    αν παλι δε βγαινεις με τιποτα ,ουτε με λιγο υπομονη, για καμμια προσφορα απο μαγαζι η αν δε σε ενδιαφερει se μεταχειρα παρε το 525 κ οχι το σιτορι…..

    υγ.ημουν κατοχος του 525 κ πηρα gp….

    υγ.2 αν πηγαινεις σκοπευτηριο το πιο πιθανο ειναι να τα πετυχεις ολα εκει οποτε αν σε αφησουν οι κατοχοι ριχνεις κ καμμια ντουφεκια κ βλεπεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #423396

    Ειχα το 525 μεχρι το χειμωνα που το πουλησα εμενα ηταν το hunter με τους στανταρ αυλους ομως.Μολις ειχε βγει το citori τοτε και ειχε διαφορα κανα 300 αρι αν θυμαμαι.Μολις ειδα και τα 2 χωρις δευτερη σκεψη προτιμησα το hunter.Αλλα ξυλα αλλη επεξεργασια στη βαση σαν αλλο οπλο εμοιαζε πραγματικα. Ηταν με 66 αρες καννες και ειχε ζυγισμα φοβερο…Τουφεκιες εγω δεν εκανα κατι το εξαιρετικο γιατι πιστευω πως το κοντακι παρολο που το ειχα φτιαξει δεν μου ταιριαξε ποτε απολυτα. Ομως αυτο που θα θυμαμαι παντα ηταν τον ηχο στο κλεισιμο του που ξεχειλιζε στιβαροτητα και οτι ειχε βελτιωθει η τουφεκια του με after market τσοκ. Φυσικα πιστευω οτι με τους διευρυμενους αυλους θα εχει πολυ καλη τουφεκια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #423397

    Εχει δίκιο ο Κωσταντίνος σε όλα όσα γράφει, αν και δεν είναι κάτοχος ( ακόμη )….!!!!!

    Μένιο θέλω χαμηλό προφίλ, μικρό βάρος και “Ιταλικό” κοντάκι χαχαχα αν το βγάλει έτσι το συζητάμε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    970
    Shaolin στις #424609

    Εγω θα πω τουτο εχω 4-5 μηνες το 525 και ειχα 15 χρονια καραμπινα (cold) ε την λαδωσα καλα και την εβαλα στην ακρη, μονο για 2ο οπλο η για καμια φασσα θα την εχω πλεον.

    Γιαννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #424622

    Μόνο την οικονομία στα φυσίγγια να σκεφτείς φτάνει…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #424645

    Ακουω για καλυτερη αποδωση στη τουφεκια με διευρημενους αυλους,αν ειναι η αυτη που εχω δει με 6αρι και χοντρητερα,εγω θα επαιρνα αυτο που θα μου ερχοτανε καλυτερα,και δεν θα εδεινα σημασια σε τιποτα αλλο,η στιβαροτητα σαν βασικος σκοπος,μπορει να σου στερησει την ευχαρηστησει να παρεις ενα σ.ποζε που θα εχει τετοιο χειρησμο που δεν θα το αλλαζες για το καλυτερο του κοσμου.Προτιμω ενα οπλο που θα το ταντευα και θα το προσεχα περισσοτερο,απο ενα στιβαρο δυσκινητο οπλο που θα το εχω μια ζωη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    20
    Panagiwtis Vasileiou στις #424935

    παιδια καλησπερα…μπηκα και εγω στο κλαμπ σας με ενα 525 hunter classic με 66αρες καννες 18,8 αυλους και invector τσοκακια!δωρο του παππου  μου!απο στιβαροτητα αλλο τιποτα!!!το οπλο μου ερχετε πολυ καλα και το διαπυστωσα στο κυνηγι της περιοδου που μας περασε.η αληθεια ειναι οτι το εχω λαδωμενο και στη βαλιτσα του.θα λιωσω πρωτα το betinsolli x7 Artemis που εχω φερει και το κοντακι στα μετρα μου!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #424976

    καλορίζικο και καλοτουφεκιστο ! καλά ξηγήθηκε ο παππους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    panagiotis στις #425001

    καλορίζικο και καλοτουφεκιστο ! καλά ξηγήθηκε ο παππους

    .    ευχαριστω..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    panagiotis στις #425005

    Ερωτηση για αυτους που το εχουν με διευρημενους  αυλους και τα invector  τσοκς.δεν τσεκαρα σε πινακα αλλα απο το πρωι στις κοντινες τουφεκιες ,στο περπατητο αλλα και σε οριακα μακρινες βολες δεν χρειαστηκε να βαλλω πιο σφηκτο τσοκαρισμα απο 5 και 4 αστρα….. και αυτο μαρεσει πολυ..αν και μου φαινεται παραξενο το πως περνω τα μακρινα πουλια αλλα και τα κοντινα δε τα χαλαει η τουφεκια….περιμενω τις αποψεις σας..ευχαριστω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #425013

    Ερωτηση για αυτους που το εχουν με διευρημενους αυλους και τα invector τσοκς.δεν τσεκαρα σε πινακα αλλα απο το πρωι στις κοντινες τουφεκιες ,στο περπατητο αλλα και σε οριακα μακρινες βολες δεν χρειαστηκε να βαλλω πιο σφηκτο τσοκαρισμα απο 5 και 4 αστρα….. και αυτο μαρεσει πολυ..αν και μου φαινεται παραξενο το πως περνω τα μακρινα πουλια αλλα και τα κοντινα δε τα χαλαει η τουφεκια….περιμενω τις αποψεις σας..ευχαριστω.

    Ta ανοικτα τσοκ γενικα δεν εχουν προβλημα να καταβαλλουν και μακρυνα θηραματα,αφου η διαφορα τους στη συγκεντρωση δεν ειναι και τεραστια αφου ο β.κυλινδρος στα 50 μετρα δινει ενα 27% στο κυκλο,ενω η φουλ  θα δωσει μολις 14% επιπλεων σε αυτη την αποσταση.Τα σκαγια που θα πανε πανω στο θηραμα θα ειναι τα ιδια σε αριθμο,το κλειστο τσοκ δε θα βαλλει περισσοτερα,αλλα θα υπερεχει πολυ ελαχιστα στη συχνοτητα,υστερα απο πολλες βολες στο μεσο ορο.Τα ινβεκτορ εχουν ανοιχτη τουφεκια,αλλα η κατανομες τους ειναι καλες,ο διευρημενος αυλος τουλαχιστον με 6αρια και χοντρητερα και γομωσεις 34-36 γρααμμαρια δεν παρουσιαζει καποιο πλεονεκτημα,αλλα και δεν υστερη καπου.Θελω και εγω να το δω με ψιλα σκαγια,για να εχω μια καλυτερη εικονα του χρονου,κατι που δεν εκανα,καθως και το μακρυ κωνο,ισως στα ψιλα οντως να υπαρχη κατι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    teo8888 στις #425014

    καμια αποψη για την AUTO 5 NEW την πηρε κανεις εντυπωσεις?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    DimiX στις #425036

    Ναι, μου την έκαναν δώρο. Μέχρι τώρα έχω θετική άποψη. Είναι και πολύ βολικό στο καθάρισμα. Έχω την συνθετική 71 πόντους οι συνθετικές που φέρνουν είναι σούπερ μαγκνουμ, εκτός από τις πρώτες που ήρθαν και ήταν μαγκνουμ. Τι θα ήθελες να μάθεις για το όπλο;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    20
    Panagiwtis Vasileiou στις #425038

    panagiotis wrote:
    Ερωτηση για αυτους που το εχουν με διευρημενους αυλους και τα invector τσοκς.δεν τσεκαρα σε πινακα αλλα απο το πρωι στις κοντινες τουφεκιες ,στο περπατητο αλλα και σε οριακα μακρινες βολες δεν χρειαστηκε να βαλλω πιο σφηκτο τσοκαρισμα απο 5 και 4 αστρα….. και αυτο μαρεσει πολυ..αν και μου φαινεται παραξενο το πως περνω τα μακρινα πουλια αλλα και τα κοντινα δε τα χαλαει η τουφεκια….περιμενω τις αποψεις σας..ευχαριστω.

    Ta ανοικτα τσοκ γενικα δεν εχουν προβλημα να καταβαλλουν και μακρυνα θηραματα,αφου η διαφορα τους στη συγκεντρωση δεν ειναι και τεραστια αφου ο β.κυλινδρος στα 50 μετρα δινει ενα 27% στο κυκλο,ενω η φουλ θα δωσει μολις 14% επιπλεων σε αυτη την αποσταση.Τα σκαγια που θα πανε πανω στο θηραμα θα ειναι τα ιδια σε αριθμο,το κλειστο τσοκ δε θα βαλλει περισσοτερα,αλλα θα υπερεχει πολυ ελαχιστα στη συχνοτητα,υστερα απο πολλες βολες στο μεσο ορο.Τα ινβεκτορ εχουν ανοιχτη τουφεκια,αλλα η κατανομες τους ειναι καλες,ο διευρημενος αυλος τουλαχιστον με 6αρια και χοντρητερα και γομωσεις 34-36 γρααμμαρια δεν παρουσιαζει καποιο πλεονεκτημα,αλλα και δεν υστερη καπου.Θελω και εγω να το δω με ψιλα σκαγια,για να εχω μια καλυτερη εικονα του χρονου,κατι που δεν εκανα,καθως και το μακρυ κωνο,ισως στα ψιλα οντως να υπαρχη κατι.

    Το αποτελεσμα μετα τη δοκιμη Σαραντος

    εγω συναδελφε με σκαγια 9ν  και 30-32 γραμμαρια…ειχα τα αποτελεσματα αυτα!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 496 έως 510 (από 637 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων