BROWNING CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 586 έως 600 (από 637 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Browning

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #440622

    εχει κανεις τη maxus να μας πει ανβγαζει καλα τουφεκιδια???για τη σουπερ μαγκνουμ αναφερομαι..


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    Giorgos στις #440624

    ΤΑ τσοκακια τα μαμά δεν ειναι και ότι καλύτερο να ξέρεις στα μπραουνιγκ πάρε ένα 3 και ένα 4, carlson h briley h trulock , θα δεις διαφορα σιγουρα.

    από φυσίγγια για συγκεντρωτικά δοκίμασε αν θες b&p 34 clasik , h nobel speed τα 34 γρ ειδικά με το τελευταίο με την maxus στα 35 μετρα με *** τσοκ carlson γαζώνει διασπορά αλατιέρα .

    Για μπεκατσα το b&p becaccia κάνει ωραίες κατανομές με μάλλινη τάπα και μιξ σκάγια , αν πάλι κυνηγάς τελείως στο πυκνό δοκίμασε και το λαμπρο direct για διασποράς μέχρι τα 20 μέτρα ειναι θάνατος.

    http://www.chuckhawks.com/browning_shotgun_choke_performance.htm τα λεει και ο ραντι

    Ο φιλος που αγορασα την grade 3 μεταχειρισμενη μου εδωσε κ δυο τσοκ μεσα-εξω 3κ5 αστρα!Σιγουρα το μεσα-εξω 3αρι ειναι καλυτερο απο το μαμα,αλλα κ με το 5αρι οτι εχω δοκιμασει σε μαλλινη ταπα,διασπορας η και συγκεντρωτηρα στα 15-20 μετρα δεν με ικανοποιουν σε διασπορα!Το becaccia με τι τσοκ το χρησιμοποιεις?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #440625

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>nikws7 wrote:</div>
    ΤΑ τσοκακια τα μαμά δεν ειναι και ότι καλύτερο να ξέρεις στα μπραουνιγκ πάρε ένα 3 και ένα 4, carlson h briley h trulock , θα δεις διαφορα σιγουρα.

    από φυσίγγια για συγκεντρωτικά δοκίμασε αν θες b&p 34 clasik , h nobel speed τα 34 γρ ειδικά με το τελευταίο με την maxus στα 35 μετρα με *** τσοκ carlson γαζώνει διασπορά αλατιέρα .

    Για μπεκατσα το b&p becaccia κάνει ωραίες κατανομές με μάλλινη τάπα και μιξ σκάγια , αν πάλι κυνηγάς τελείως στο πυκνό δοκίμασε και το λαμπρο direct για διασποράς μέχρι τα 20 μέτρα ειναι θάνατος.

    http://www.chuckhawks.com/browning_shotgun_choke_performance.htm τα λεει και ο ραντι

    Ο φιλος που αγορασα την grade 3 μεταχειρισμενη μου εδωσε κ δυο τσοκ μεσα-εξω 3κ5 αστρα!Σιγουρα το μεσα-εξω 3αρι ειναι καλυτερο απο το μαμα,αλλα κ με το 5αρι οτι εχω δοκιμασει σε μαλλινη ταπα,διασπορας η και συγκεντρωτηρα στα 15-20 μετρα δεν με ικανοποιουν σε διασπορα!Το becaccia με τι τσοκ το χρησιμοποιεις?

    με 3 η 4 .

    Όταν λες δεν σε ικανοποιεί , θέλεις πιο ανοιχτά? η πιο ομοιόμορφα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    Giorgos στις #440626

    Ποιο ανοιχτο θελω!Στις δοκιμες μου ειδα οτι το διασπορας ανοιγει καλυτερα σε σχεση με τα αλλα φυσιγγια στα 10-20 με 5αρι τσοκ αλλα χωρισ καλεσ κατανομες κ φοβαμαι μην χτυπησω το σκυλι απο κανενα σκαγι εκτος πορειας!Ο φιλος μου ειχε πει οτι κυνηγουσε ορτυκι κ μπεκατσα με 5αρι τσοκ κ μαλλινοταπα!Πως σου ακουγετε σαν συνδυασμος?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #440627

    δεν με ικανοποιουν σε διασπορα!

    Δοκίμασε τα FOB ARX-36 με το 4* εργοστασιακό,έχω την fusion evolve me 61cm 18,7 κάννη και αυτό ήταν το καλύτερο σε διασπορά και ομοιομορφία στα 14 μέτρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #440630

    Ποιο ανοιχτο θελω!Στις δοκιμες μου ειδα οτι το διασπορας ανοιγει καλυτερα σε σχεση με τα αλλα φυσιγγια στα 10-20 με 5αρι τσοκ αλλα χωρισ καλεσ κατανομες κ φοβαμαι μην χτυπησω το σκυλι απο κανενα σκαγι εκτος πορειας!Ο φιλος μου ειχε πει οτι κυνηγουσε ορτυκι κ μπεκατσα με 5αρι τσοκ κ μαλλινοταπα!Πως σου ακουγετε σαν συνδυασμος?

    στους μεγάλους αυλούς να βλέπεις να έχουν πλαστική φουστα τα φυσίγγια με μάλλινη τάπα .

    Μην τρελαίνεσαι με τις πολύ ανοιχτές κατανομές όπως είπες μπορεί να φάει ο σκύλος καμιά αδέσποτη .

    Δοκίμασε και τον κύλινδρο δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Σίγουρα θα ειναι πιο ομοιόμορφη κατανομή από τα διασποράς

    Πολύ καλό με μάλλινη να δοκιμάσεις το Superfelt 34 gr ένα με πράσινο κάλυκα ειναι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    Giorgos στις #440636

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Giorgos wrote:</div>
    δεν με ικανοποιουν σε διασπορα!

    Δοκίμασε τα FOB ARX-36 με το 4* εργοστασιακό,έχω την fusion evolve me 61cm 18,7 κάννη και αυτό ήταν το καλύτερο σε διασπορά και ομοιομορφία στα 14 μέτρα.<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Αν όντως η δουλειά κάνει τους άντρες,μας βλέπω σε λίγο όλους πανέμορρφες και μοιραίες!

    Κ.Σ Αχαρνών

    </div>

    Μιας κ ειμαστε γειτονες απο που θα το προμηθευτω για να το δοκιμασω?Απο τιμη που κυμαινεται?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    Giorgos στις #440637

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Giorgos wrote:</div>
    Ποιο ανοιχτο θελω!Στις δοκιμες μου ειδα οτι το διασπορας ανοιγει καλυτερα σε σχεση με τα αλλα φυσιγγια στα 10-20 με 5αρι τσοκ αλλα χωρισ καλεσ κατανομες κ φοβαμαι μην χτυπησω το σκυλι απο κανενα σκαγι εκτος πορειας!Ο φιλος μου ειχε πει οτι κυνηγουσε ορτυκι κ μπεκατσα με 5αρι τσοκ κ μαλλινοταπα!Πως σου ακουγετε σαν συνδυασμος?

    στους μεγάλους αυλούς να βλέπεις να έχουν πλαστική φουστα τα φυσίγγια με μάλλινη τάπα .

    Μην τρελαίνεσαι με τις πολύ ανοιχτές κατανομές όπως είπες μπορεί να φάει ο σκύλος καμιά αδέσποτη .

    Δοκίμασε και τον κύλινδρο δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Σίγουρα θα ειναι πιο ομοιόμορφη κατανομή από τα διασποράς

    Πολύ καλό με μάλλινη να δοκιμάσεις το Superfelt 34 gr ένα με πράσινο κάλυκα ειναι.

    Της b&p ειναι?Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #440641

    Μιας κ ειμαστε γειτονες απο που θα το προμηθευτω για να το δοκιμασω?Απο τιμη που κυμαινεται?

    Πήγαινε στον Πεππα στο Αιγαλεω,τιμη δε θυμάμαι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #440683

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>nikws7 wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>Giorgos wrote:</div><br>
    Ποιο ανοιχτο θελω!Στις δοκιμες μου ειδα οτι το διασπορας ανοιγει καλυτερα σε σχεση με τα αλλα φυσιγγια στα 10-20 με 5αρι τσοκ αλλα χωρισ καλεσ κατανομες κ φοβαμαι μην χτυπησω το σκυλι απο κανενα σκαγι εκτος πορειας!Ο φιλος μου ειχε πει οτι κυνηγουσε ορτυκι κ μπεκατσα με 5αρι τσοκ κ μαλλινοταπα!Πως σου ακουγετε σαν συνδυασμος?

    στους μεγάλους αυλούς να βλέπεις να έχουν πλαστική φουστα τα φυσίγγια με μάλλινη τάπα .

    Μην τρελαίνεσαι με τις πολύ ανοιχτές κατανομές όπως είπες μπορεί να φάει ο σκύλος καμιά αδέσποτη .

    Δοκίμασε και τον κύλινδρο δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Σίγουρα θα ειναι πιο ομοιόμορφη κατανομή από τα διασποράς

    Πολύ καλό με μάλλινη να δοκιμάσεις το Superfelt 34 gr ένα με πράσινο κάλυκα ειναι.

    Της b&p ειναι?Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!

    http://www.hobbi.gr/images/SuperFelt.jpg nobel

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    DimiX στις #440693

    εχει κανεις τη maxus να μας πει ανβγαζει καλα τουφεκιδια???για τη σουπερ μαγκνουμ αναφερομαι..<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    <br>
    Επίσημος αντιπρόσωπος Καλαμάτας και πλεον GPακιας και κοντακι by angelo!!!!!

    </div>

    Βγαζει παρα πολυ καλη ντουφεκια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    panos990 στις #440999

    ειμαι και εγω στην αναζητηση σωστου τσοκ και φυσιγγιου για μπεκατσα με την maxus και εχω μπερδευτει.
    μου προτείνουν και εμενα μαλλινη ταπα (που χρησιμοποιω με το ποζε σε 18,4 αυλο) ενω σε διαφορα αλλα ποστ γραφεται οτι διευρημενος αυλος και μαλινοταπα δεν εχει καλη αποδοση!
    εχω αγορασει το seminole spreader μετα απο παρότρυνση πολλων και ακομα πειραματίζομαι με φυσιγγια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    Giorgos στις #441800

    Καλησπερα στην ομορφη παρεα των συναδελφων κυνηγων!Μετα απο τις δοκιμες μου κ τις πολυτιμες πληροφοριες σας βρηκα λυση στο προβλημα μου!Τα special game k super felt της nsi με 4 αστρα κ 66εκ. καννη στην grade 3 μου στα 20 μετρα εχουν απιστευτες κατανομες (1χ1 περιπου σε χαρτονι 2χ2) κ διατρησεις!Το beccacia της nsi δεν ειχε τοσο καλα αποτελεσματα κ εκτος αυτου ειχε τρυπησει κ η ταπα το χαρτονι δοκιμων!Η επομενη δοκιμη θα γινει στα 15 μετρα με τον κυλινδρο κ τα ιδια φυσιγγια κ οπλο!Υπαρχει τσοκ διασπορας για τις καραμπινες browning κ αν ναι οποιος το εχει ας μου πει εντυπωσεις κ κοστος αγορας!Ευχαριστω!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    Perdi στις #453096

    Καλησπέρα!
    Γνωρίζει κάποιος φίλος να μου πει εάν το Browning Ultra XS Sporter με 70αρα θαλάμη μπορεί να ρίξει φυσίγγια με ατσάλινα σκάγια;
    Ποια η άποψη σας για το όπλο αυτό για κυνηγετική χρήση;
    Ευχαριστώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #453119

    Καλησπερα. Εχω το ιδιο οπλο. Για ατσαλινα δε το εχω κοιταξει για να ειμαι ειλικρινης. Για το κυνηγι, εινα ιδανικο για καρτερι. Για περπατητω θα σε κουραση λογω αυξημενου βαρους και ακομα ειναι αρκετα εμπροσθοβαρες. Στα μπασιματα κιχλας με τσοκ 4-3, και φυσηγγια 28-33 γραμαρια θα εισαι κομπλε.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 586 έως 600 (από 637 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων