ποιο Jeep για γενικη χρηση?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 135 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    154
    stavros xania στις #196037

    BMW X5 3000 ME ΓΚΑΖΙ 10 ΛΙΤΡΑ ΤΑ 100 ΣΗΜΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ 1500 ΕΥΡΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΘΩΡΗΚΤΟ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #247301

    [attachment=3769:warrior_rental_1_.jpg]
    ασε τα jeep και δες κατι τετοιο
    σκυλι
    μια ζωη το εχεις και παει λιμουζινα και σε ασφαλτο

    ……και πως θα το πάρει αυτό ρε παιδιά?Μόνο σαν αγροτικό η σαν επαγγελματικό μπορεί να το αγοράσει κανείς.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #247299

    [size=3]BMW X5 3000 ME ΓΚΑΖΙ 10 ΛΙΤΡΑ ΤΑ 100[/size] ΣΗΜΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ 1500 ΕΥΡΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΘΩΡΗΚΤΟ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ

    το χ5 10 λίτρα στα 100? :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    154
    stavros xania στις #247297

    [size=3]το χ5 10 λίτρα στα 100? :D [/size]

    ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΣΟ ΧΩΡΙΣ ΜΑΣΤΙΓΩΜΑ 150-160 ΧΛΜ ΧΑΛΑΡΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #247296

    [size=3]……και πως θα το πάρει αυτό ρε παιδιά?Μόνο σαν αγροτικό η σαν επαγγελματικό μπορεί να το αγοράσει κανείς.[/size]

    νομιζω το αγοραζεις και σαν ιχ(δεν ειμαι σιγουρος)
    απλα αν το παρεις σαν αγροτικο θα εχεις πλεονεκτηματα σε θεματα κοστους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #196038

    Παιδια φυσικα και δεν θελω να πεταξω λεφτα στα σκουπιδια αλλα θα σας πω το σκεπτικο μου που σαφως ειναι υποκειμενικο οπως προειπα

    Κατεληξα στο wrangler το οποιο θα το βρω 15-17 χιλιαδες μεταχειρισμενο δηλαδη μιση τιμη περιπου το οποιο θα καιει λογω πετρελαιου εντος αποδεκτου πλαισιου και εκτος οτι θα το εχω κυριως για εξορμησεις αρα θελω να ειναι μαχιμο θελω να ειναι και κατι που να μου αρεσει αισθητικα.
    Αθηνα μενω αλλα θα εχει κυρια αφετηρια αχαια οπου κανω τις περισοτερς εξορμησεις

    Να προσθεσω οτι θα σερνω και φουσκωτο οχι οτι αλλαζει πολυ το πραγμα

    Καλο τοjimny kai terios αλλα δεν μου λενε πολλα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #247295

    νομιζω το αγοραζεις και σαν ιχ(δεν ειμαι σιγουρος)
    απλα αν το παρεις σαν αγροτικο θα εχεις πλεονεκτηματα σε θεματα κοστους

    οχι μονο σαν επαγ/τικο μπορεις να το παρεις ,σιγουρο αυτο :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #247294

    οχι μονο σαν επαγ/τικο μπορεις να το παρεις ,σιγουρο αυτο :D

    σιγουρα ειναι καποιος σοφος ελληνικος νομος και αυτος!!!!

    οποτε πρεπει να δηλωσεις εισοδημα απο δραστηριοτητα που το δικαιολογει
    αγοραζεις δηλαδη ενα τσουβαλι πατατες , μετα το πουλας και κοβεις αποδειξη….
    γινεται αυτο?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    alexsot στις #247210

    Παιδια φυσικα και δεν θελω να πεταξω λεφτα στα σκουπιδια αλλα θα σας πω το σκεπτικο μου που σαφως ειναι υποκειμενικο οπως προειπα

    Κατεληξα στο wrangler το οποιο θα το βρω 15-17 χιλιαδες μεταχειρισμενο δηλαδη μιση τιμη περιπου το οποιο θα καιει λογω πετρελαιου εντος αποδεκτου πλαισιου και εκτος οτι θα το εχω κυριως για εξορμησεις αρα θελω να ειναι μαχιμο θελω να ειναι και κατι που να μου αρεσει αισθητικα.
    Αθηνα μενω αλλα θα εχει κυρια αφετηρια αχαια οπου κανω τις περισοτερς εξορμησεις

    Να προσθεσω οτι θα σερνω και φουσκωτο οχι οτι αλλαζει πολυ το πραγμα

    Καλο τοjimny kai terios αλλα δεν μου λενε πολλα

    Πάρε αγόρι μου το Wrangler και μην το σκέφτεσαι (εφ'οσον μπορείς να το συντηρήσεις βέβαια)! Το αμάξι είναι κ..λα! Στο λέει κάποιος που το είχε για 3 χρόνια και το σκυλομετάνιωσε που το έδωσε….. :D Καλοκαίρι το ανοίγεις και κάνεις τις βόλτες σου, χειμώνα έχεις ένα από τα πιο ικανά εκτός δρόμου αυτοκίνητα, στην εθνική ταξιδεύεις άνετα με 140-150, τι άλλο θες;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #247200

    Πάρε αγόρι μου το Wrangler και μην το σκέφτεσαι (εφ'οσον μπορείς να το συντηρήσεις βέβαια)! Το αμάξι είναι κ..λα! Στο λέει κάποιος που το είχε για 3 χρόνια και το σκυλομετάνιωσε που το έδωσε….. :D Καλοκαίρι το ανοίγεις και κάνεις τις βόλτες σου, χειμώνα έχεις ένα από τα πιο ικανά εκτός δρόμου αυτοκίνητα, στην εθνική ταξιδεύεις άνετα με 140-150, τι άλλο θες;;;

    αχχαχα καλα τα λες. Αυτα λεω και εγω σε φιλους που μου λενε για jimny, που προφανως παραβλεπουν την παραμετρο κ..λα. :D Αν δεν βαριεσαι πες μου λιγο για κοστος συντηρησης και καταναλωση. Οπως ειπα μαλλον πετρελαιο βλεπω και ειδα μερικα που εχουν μετατροπη με γκαζι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #247166

    ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΣΟ ΧΩΡΙΣ ΜΑΣΤΙΓΩΜΑ 150-160 ΧΛΜ ΧΑΛΑΡΑ

    πετρελαιο?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    217
    vagelisb στις #196081

    Αφου θελεις ανετο οχημα και να ειναι πετρελαιο πολυ καλη επιλογη ειναι το vitara 1.9 diesel.Πολυ καλο εκτος δρομου καθος και στην ασφαλτο λογο και μονιμης τετρακινησης, εισαι κατω απο τα 2000 λιτρα αρα λιγοτερα τελη-χαρατσια.Το εχω ταξιδεψει σε πολλακυνηγια και σε βεβαιωνω οτι με ενα πραγματικο 50/50 λαστιχο πολυ δυσκολαθα κολησεις.
    Εχει μεταχειρισμενα με τιμες προ κρισης περιπου 27000 ευρο, τωρα δεν ξερω σε τη τιμη τα εχουν.
    Οσο για το cherokee 2.8 diesel το δουλευω στη δουλεια και σου λεω μακρια ,το μονο καλο που εχει εναι η τετρακινηση.Μας εχει βγαλει αρκετα προβληματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #196100

    Αν κάποιος ψάχνει για καινούριο, μια πιθανή επιλογή είναι το Mitsubishi ASX 1.8, Diesel, 4×4.
    Ανήκει στην κατηγορία CrossOver (ή SUV) και εξωτερικά μοιάζει με το γνωστό Nissan Qashqai.
    Αποδίδει ισχύ 150PS/4000rpm και ροπή 30Nm/2000rpm, έχει 6άρι κιβώτιο ταχυτήτων ενώ η τελική του πλησιάζει τα 200χλμ/ώρα.

    Ως προς την τετρακίνηση, έχει περιστροφικό επιλογέα 3 θέσεων:
    – Στην πρώτη θέση είναι απλό προσθιοκίνητο.
    – Στη 2η μοιράζει μέρος της ροπής και στον πίσω άξονα, όταν διαπιστώνει σπινάρισμα των εμπρός τροχών.
    – Στην 3η θέση έχει κλείδωμα (νομίζω 50-50) μπρος-πίσω.

    Είναι πολύ καλό και οικονομικό στο δρόμο ενώ τα καταφέρνει (με τα κατάλληλα λάστιχα) και στα δύσκολα (όχι στα πολύ δύσκολα).

    Η τιμή του (έκδοση Invite) ξεπερνά τα 28.000 ευρώ συνυπολογίζοντας και το όφελος της απόσυρσης (2.100Ε).
    Τα τέλη κυκλοφορίας είναι 255Ε, σχεδόν όσα πληρώνει και ένα κλασσικό 1400άρι (λόγω των χαμηλών εκπομπών CO2=150).

    Το πόρτ μπαγκάζ του έχει χωρητικότητα κάπου 410λ. Ακόμα 26 λίτρα είναι διαθέσιμα κάτω από το δάπεδο λόγω της απουσίας ρεζέρβας από το στάνταρντ εξοπλισμό.

    Αλλα στοιχεία: Μήκος: 4.30μ, ρεζερβουάρ: 60λ, λάστιχα: R60/215/65 (εντελώς ασφάλτινα)
    Ελάχιστη απόσταση από έδαφος: 17εκ (το βενζινοκίνητο 4×2 είναι στα 19εκ)

    Μερικά σχετικά links:
    http://www.mitsubishi-motors.gr/explores.aspx?id=9827#/Intro
    http://www.cityauto.gr/article.cityauto.gr?aid=5388
    http://www.4tforum.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=15&t=38931
    http://mitsubishiasx.forumgreek.com/

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    alexsot στις #247121

    αχχαχα καλα τα λες. Αυτα λεω και εγω σε φιλους που μου λενε για jimny, που προφανως παραβλεπουν την παραμετρο κ..λα. :D Αν δεν βαριεσαι πες μου λιγο για κοστος συντηρησης και καταναλωση. Οπως ειπα μαλλον πετρελαιο βλεπω και ειδα μερικα που εχουν μετατροπη με γκαζι

    Κατανάλωση για το diesel δεν ξερω, εγώ είχα το 4λιτρο που έκαιγε τον πάτο του αλλά είχε και φοβερό γκάζι :D ! Συντήρηση, αν έχεις ξεπεράσει το όριο εγγύησης, οπότε δεν εχεις ανάγκη την Chrysler (φαρμακείο), σε λογικά πλαίσια το κόστος ανταλλακτικών. Το μακρύ ή το κοντό σκέφτεσαι;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    154
    stavros xania στις #247109

    πετρελαιο?

    ΓΚΑΖΙ 10-11 ΒΕΝΖΙΝΗ 17-18 ΛΙΤΡΑ ΤΑ 100 ΧΛΜ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 135 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων