ποιο Jeep για γενικη χρηση?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 106 έως 120 (από 135 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #404520

    TIRNAVOS26 wrote:
    niva εχω και εγω αλλα λογω των τελων κυκλοφοριας την μειωση των εσοδων αλλα και την υπαρξη ενος jimny 7 χρονια νεοτερο με αναγκαζουν να το πουλησω η να το δωσω για απορσυση!!!παντως ειναι πολυ παρεξηγημενο αυτοκινητο και φτηνα ανταλακτικα και τις καλυτερες οff road επιδωσεις αλλα και σε καταναλωση εφοσον με 1700 κυβικα με μονιμη τετρακινηση καιει οσο το jimny που εχω!!!! ΣΤΑΜΠΑ!!!!!!!
    ΚΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ
    Θεολόγης.

    Θεολόγη αν χάλαγες 2000 για να του βάλεις υγραέριο και τις βελτιώσεις που περιγράφω θα έδινες το JIMNY.Επειδή στη δουλειά που ήμουν είχα για 2 χρόνια JIMNY του 11/ 2009 από την αρχή του 2010 εως και 12/2011,ξέρω τα υπερ και τα κατά πολύ καλά.Το μόνο υπέρ του JIMNY,design εσωτερικού,μοδάτο,μαζεμένο χωραει παντού.Επιδόσεις ίδιες,αλλά ευστάθεια,στροφές,ταξίδι ανώτερο το Niva η δε κατανάλωση ίδια αν και το θηρίο είναι μόνιμα 4χ4 κι έχει και καρο και χώρους καλύτερους και στο χώμα πολύ καλό το μικρό αλλά θηρίο δεν είναι.

    Ένας αλλά ΛΕΩΝ και τσοπάνος του μαντριού

    οπως τα λες ειναι ακριβως θα περιμενουμε μπας και βει και κανενα καινουριο μοντελο και μαλιστα πετρελαιοκινητο


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    300
    EFKLIDIS στις #404542

    Βιμπραρισμα;Τι εννοείς; Πάντως χθες αναζήτησα το θηρίο μου.Πήγαμε χθές Αγ.Γιώργη-Αγ.Τριάδα.Είμαστε 5 άτομα,εγώ κι ο nictas,από εδώ.Τα αυτοκίνητα μας ήταν ένα L200 4×4 diesel κι ένα GrandVitara 2litre.To L200,σίγουρα καλύτερο και στην ΕΟ και εκτός,μέχρι που λίγο πιο πάνω απο το γνωστό λιοτρίβι πέσαμε σε δρόμο αγροτικό ανάμεσα στις ελιές,λίγο πλαγιερό με λάσπη,τόμπολα!!!Εκεί που την Τετάρτη το Niva με χειρότερες καιρικές συνθήκες πέρασε αέρα,χρειάστηκε να μπλοκάρουν 4χ4,αργά,καρο….8χ8 και πάλι γλύστραγαν.Το L200 γλύστραγε πιο πολύ,γλύτωσε από κάτι ελιές στο τσακ.O nictas,μου έλεγε ότι φταιν τα λάστιχα,γιατί του λέω εγώ τι φόραγα(YOKOHAMA GEOLANDER φορώ).Τέλος πάντων το L200 4×4 4d,μου αρέσει πάρα πολύ,αλλά για σιγουριά στο βουνό NIVAγιατί όπως λέμε και στο nivaclub,<> Και το όνομά μου είναι ΔΗΜΗΤΡΗΣ,το ΛΕΩΝ είναι κάτι σαν παρατσούκλι εδώ και 33 χρόνια.

    Ένας αλλά ΛΕΩΝ και τσοπάνος του μαντριού

      . ΛΕΩΝ  εννοω το  τρεμουλο [ βαιμπρεσιον] ,του  εχω αποσυμπλεξει και  4 ποντους ψηλωμα εκτοτε εχω  τρεμουλο  2700-2900 στροφες ισως φταιει που το  μπροστινο  διαφορικο δεν  στηριζεται στο  σασι . Ο παπαδοπουλος ποσα  ζηταει για  την  βαση ? χαμηλωνει το  νιβα στο  μεσαιο? . Το  νιβα εχει  κοντα  μεταξονια με  μαγαλη γωνια  ραμπας δεν κολωνει ολα  τα  αλλα εκτος [ samurai kai  jimny ] κανουν τα  ευκολα  ευκολοτερα .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #404604

    Τι μοντέλο είναι το δικό σου,πως έχεις κάνει τοψήλωμα,μπρος -πίσω το ίδιο ή διαφορετικά;Εγώ το έχω ψηλώσει μόνο πίσω βάζοντας προσθήκη στα ελατήρια 4 πόντους.Κανένα πρόβλημα ιδίως από τότε που έβαλα τη βάση από κάτω,τέρμα συντονισμός που ετσι κι αλλοιως ήταν λιγώτερος απο το προηγούμενο(του 2002),τέρμα ο θόρυβος.Για τιμές σε αυτό που θες δεν ξέρω,γιατί δεν μπαίνεις στο,www.nivaclub.gr,θα βρεις ότι θες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    300
    EFKLIDIS στις #404694

    Τι μοντέλο είναι το δικό σου,πως έχεις κάνει τοψήλωμα,μπρος -πίσω το ίδιο ή διαφορετικά;Εγώ το έχω ψηλώσει μόνο πίσω βάζοντας προσθήκη στα ελατήρια 4 πόντους.Κανένα πρόβλημα ιδίως από τότε που έβαλα τη βάση από κάτω,τέρμα συντονισμός που ετσι κι αλλοιως ήταν λιγώτερος απο το προηγούμενο(του 2002),τέρμα ο θόρυβος.Για τιμές σε αυτό που θες δεν ξέρω,γιατί δεν μπαίνεις στο,www.nivaclub.gr,θα βρεις ότι θες.

    Ένας αλλά ΛΕΩΝ και τσοπάνος του μαντριού

    Ειναι mod  2007  διαβασα στο  niva club για  αμοργιανο και  τασο  στο  κερατσινι ,θα  παω  να δω  απο  κοντα  τι  ζητανε .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #404695

    ΛΕΩΝ wrote:
    Τι μοντέλο είναι το δικό σου,πως έχεις κάνει τοψήλωμα,μπρος -πίσω το ίδιο ή διαφορετικά;Εγώ το έχω ψηλώσει μόνο πίσω βάζοντας προσθήκη στα ελατήρια 4 πόντους.Κανένα πρόβλημα ιδίως από τότε που έβαλα τη βάση από κάτω,τέρμα συντονισμός που ετσι κι αλλοιως ήταν λιγώτερος απο το προηγούμενο(του 2002),τέρμα ο θόρυβος.Για τιμές σε αυτό που θες δεν ξέρω,γιατί δεν μπαίνεις στο,www.nivaclub.gr,θα βρεις ότι θες. Ένας αλλά ΛΕΩΝ και τσοπάνος του μαντριού

    Ειναι mod 2007 διαβασα στο niva club για αμοργιανο και τασο στο κερατσινι ,θα παω να δω απο κοντα τι ζητανε .

    Πηγαινε στον Τασο αποψη μου παντα και θα βρεις αμεσως ακρη 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #405630

    ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΖΙΠ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ !!!!

    https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/s480x480/316956_597601750266119_1878686336_n.jpg

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    835
    dimitris_breda στις #406232

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    300
    EFKLIDIS στις #406275

    CRAZY LADA JUMP-you tube

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #407112

    ακουγα ενα θορυβο κατω απο τον αριστερο τροχο του jimny κοιταξα απο που προερχεται και ανακαλυψα οτι το μπρατσο εχει λιγα κενα μαλλον θα χαλασε το σινεμπλοκ εκανα μια ερωτηση και μου ειπαν το θεικο οτι δεν αλλαζει εκει το σινεμπλοκ αλλα παει μαζι με το μπρατο!!!ειναι δυνατον βρε παιδια αυτο το πραγμα να ισχυει???και αν δεν ειναι αυτο τι αλλο μπορει να ειναι???απο την ροδα δεν ειναι γιατι προσφατα αλλαξα ρουλεμαν και δεν ειχε μποσκα!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    250
    jimis στις #407120

    ακουγα ενα θορυβο κατω απο τον αριστερο τροχο του jimny κοιταξα απο που προερχεται και ανακαλυψα οτι το μπρατσο εχει λιγα κενα μαλλον θα χαλασε το σινεμπλοκ εκανα μια ερωτηση και μου ειπαν το θεικο οτι δεν αλλαζει εκει το σινεμπλοκ αλλα παει μαζι με το μπρατο!!!ειναι δυνατον βρε παιδια αυτο το πραγμα να ισχυει???και αν δεν ειναι αυτο τι αλλο μπορει να ειναι???απο την ροδα δεν ειναι γιατι προσφατα αλλαξα ρουλεμαν και δεν ειχε μποσκα!!

    Δεν μπορώ να καταλάβω από που λες, αλλά κάνε και μια ερώτηση πιο αναλυτικά όμως στο http://www.jimnyclub.gr

    και πήγαινε στο servis της αντιπροσωπείας για πιο θετική γνώμη. Πάντως είναι δεδομένο πως βλάβη στο μπροστινό σύστημα την επισκευάζουμε άμεσα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #407137

    TIRNAVOS26 wrote:
    ακουγα ενα θορυβο κατω απο τον αριστερο τροχο του jimny κοιταξα απο που προερχεται και ανακαλυψα οτι το μπρατσο εχει λιγα κενα μαλλον θα χαλασε το σινεμπλοκ εκανα μια ερωτηση και μου ειπαν το θεικο οτι δεν αλλαζει εκει το σινεμπλοκ αλλα παει μαζι με το μπρατο!!!ειναι δυνατον βρε παιδια αυτο το πραγμα να ισχυει???και αν δεν ειναι αυτο τι αλλο μπορει να ειναι???απο την ροδα δεν ειναι γιατι προσφατα αλλαξα ρουλεμαν και δεν ειχε μποσκα!!

    Δεν μπορώ να καταλάβω από που λες, αλλά κάνε και μια ερώτηση πιο αναλυτικά όμως στο http://www.jimnyclub.gr και πήγαινε στο servis της αντιπροσωπείας για πιο θετική γνώμη. Πάντως είναι δεδομένο πως βλάβη στο μπροστινό σύστημα την επισκευάζουμε άμεσα.

    αντιπροσωπια με τιποτα πιανουν ποπο αυτοι!!!!τωρα αν ειναι αυτο και βρω σινεμπλοκ το αλλαζω και μονο μου μονο να το παω για πρεσαρισμα θα θελω αλλα με αγχωσαν που μου ειπαν οτι παει μπρατσο με σινεμπλοκ μαζι!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #407155

    ακουγα ενα θορυβο κατω απο τον αριστερο τροχο του jimny κοιταξα απο που προερχεται και ανακαλυψα οτι το μπρατσο εχει λιγα κενα μαλλον θα χαλασε το σινεμπλοκ εκανα μια ερωτηση και μου ειπαν το θεικο οτι δεν αλλαζει εκει το σινεμπλοκ αλλα παει μαζι με το μπρατο!!!ειναι δυνατον βρε παιδια αυτο το πραγμα να ισχυει???και αν δεν ειναι αυτο τι αλλο μπορει να ειναι???απο την ροδα δεν ειναι γιατι προσφατα αλλαξα ρουλεμαν και δεν ειχε μποσκα!!

    Θεολογη οταν λες θορυβο ακουγεται στις λακουβες σαν να κοπαναει η τριξιμο?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #407167

    TIRNAVOS26 wrote:
    ακουγα ενα θορυβο κατω απο τον αριστερο τροχο του jimny κοιταξα απο που προερχεται και ανακαλυψα οτι το μπρατσο εχει λιγα κενα μαλλον θα χαλασε το σινεμπλοκ εκανα μια ερωτηση και μου ειπαν το θεικο οτι δεν αλλαζει εκει το σινεμπλοκ αλλα παει μαζι με το μπρατο!!!ειναι δυνατον βρε παιδια αυτο το πραγμα να ισχυει???και αν δεν ειναι αυτο τι αλλο μπορει να ειναι???απο την ροδα δεν ειναι γιατι προσφατα αλλαξα ρουλεμαν και δεν ειχε μποσκα!!

    Θεολογη οταν λες θορυβο ακουγεται στις λακουβες σαν να κοπαναει η τριξιμο?

    σαν τριξιμο ειναι κωστα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #407169

    KYNIGOSDK wrote:

    TIRNAVOS26 wrote:
    ακουγα ενα θορυβο κατω απο τον αριστερο τροχο του jimny κοιταξα απο που προερχεται και ανακαλυψα οτι το μπρατσο εχει λιγα κενα μαλλον θα χαλασε το σινεμπλοκ εκανα μια ερωτηση και μου ειπαν το θεικο οτι δεν αλλαζει εκει το σινεμπλοκ αλλα παει μαζι με το μπρατο!!!ειναι δυνατον βρε παιδια αυτο το πραγμα να ισχυει???και αν δεν ειναι αυτο τι αλλο μπορει να ειναι???απο την ροδα δεν ειναι γιατι προσφατα αλλαξα ρουλεμαν και δεν ειχε μποσκα!!

    Θεολογη οταν λες θορυβο ακουγεται στις λακουβες σαν να κοπαναει η τριξιμο?

    σαν τριξιμο ειναι κωστα

    Για ριξε και μια ματια στα ψαλιδια μπροστα αν εχουν μποσικα γιατι το ιδιο εκανε και σε εμενα στο niva αλλα ηθελαν σφιξιμο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #407172

    αυτο δεν ξερω οταν επισα το ψαλιδι και το κουνησα ειχε λιγα μποσικα θα το δω αυριο τωρα καλυτερα!!!θα παω κυνηγι πρωτα και αν δεν μεινω θα το κοιταξω χαχαχα!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 106 έως 120 (από 135 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων