ποιο Jeep για γενικη χρηση?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 121 έως 135 (από 135 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #407174

    αυτο δεν ξερω οταν επισα το ψαλιδι και το κουνησα ειχε λιγα μποσικα θα το δω αυριο τωρα καλυτερα!!!θα παω κυνηγι πρωτα και αν δεν μεινω θα το κοιταξω χαχαχα!!!!

    χαχαχα μην χασουμε και την ημερα χαχα


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    250
    jimis στις #408529

    ακουγα ενα θορυβο κατω απο τον αριστερο τροχο του jimny κοιταξα απο που προερχεται και ανακαλυψα οτι το μπρατσο εχει λιγα κενα μαλλον θα χαλασε το σινεμπλοκ εκανα μια ερωτηση και μου ειπαν το θεικο οτι δεν αλλαζει εκει το σινεμπλοκ αλλα παει μαζι με το μπρατο!!!ειναι δυνατον βρε παιδια αυτο το πραγμα να ισχυει???και αν δεν ειναι αυτο τι αλλο μπορει να ειναι???απο την ροδα δεν ειναι γιατι προσφατα αλλαξα ρουλεμαν και δεν ειχε μποσκα!!

    ΣΤΑΜΠΑ!!!!!!!
    ΚΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ
    Θεολόγης.

    Τελικά τι πρόβλημα υπήρχε;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #408537

    TIRNAVOS26 wrote:
    ακουγα ενα θορυβο κατω απο τον αριστερο τροχο του jimny κοιταξα απο που προερχεται και ανακαλυψα οτι το μπρατσο εχει λιγα κενα μαλλον θα χαλασε το σινεμπλοκ εκανα μια ερωτηση και μου ειπαν το θεικο οτι δεν αλλαζει εκει το σινεμπλοκ αλλα παει μαζι με το μπρατο!!!ειναι δυνατον βρε παιδια αυτο το πραγμα να ισχυει???και αν δεν ειναι αυτο τι αλλο μπορει να ειναι???απο την ροδα δεν ειναι γιατι προσφατα αλλαξα ρουλεμαν και δεν ειχε μποσκα!! ΣΤΑΜΠΑ!!!!!!!
    ΚΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ
    Θεολόγης.

    Τελικά τι πρόβλημα υπήρχε;

    Δημήτρης

    τιποτα φιλε μου σταματησε να το κανει και δεν το εψαξα και εγω αλλο  χαχαχα!!!!μαλλον ηταν τιποτα απο τις λασπες και απο τα χιονια που το ξεσκισα ειδομεν!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #409794

    τι γνωμη εχετε για το honda hrv? μου ετυχε μια καλη περιπτωση και επειδη σιγουρα ειναι πιο οικογενιακο αυτοκινητο απο το jimny το σκεφτομαι σοβαρα!!!

    το θεμα ειναι οτι ειμαι πολυ προβληματισμενος οσον αφορα τις εκτος δρομου δυνατοτητες!!βεβαια δεν ζηταω και πολλα να βγαινω σε  λασπες και χιονια σε φυσιολογικα πλαισια!!στα φορουμ που εχω ψαξει το παρουσιαζουν σχεδον ψοφιο ενω στα στα βιντεο youtube βλεπω πραγματα που με καλυπτουν και δεν ξερω τι να πιστεψω!!!βλεπω δηλαδη πολυ καλες εκτος δρομου δυνατοτητες!!!επισεις απο καταναλωση τι παιζει δεν ξερω!!αλλο δεν σκεφτομαι γιατι δεν καλυπτουν απο χωρους οπως το βιταρα και σε diesel παμε σε αρκετα φραγκα !!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    189
    pennas στις #409801

    το πηρε φιλος μου που ειχε πριν 2 χρονια L200,περσι εδωσε το L200 και πηρε jimny το κρατησε κανα 2 μηνες

    και το εδωσε και πηρε αυτο που λες ειναι απολυτα ευχαριστημενος και παει παντου κυνηγα παπια και φασες

    στον καμπο το αυτοκινητο μες την λασπη για παπια και δεν κωλαει πουθενα λεει και ασε που ειναι και αυτοκινητο

    γιατι το jimny του φανηκε κοτετσι

    εγω παντως επειδη τον ξερω καλα και βλεπω και το αυτοκινητο που ειναι μες την λασπη απο τοτε που το πηρε

    σου λεω οτι επειδη ειναι σιδεροφαγας σιγουρα αν δεν πηγαινε δεν θα το κραταγε και φοραει και 50-50 λαστιχακι

    που αμα το δεις μοιαζει με ασφαλτινο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #409836

    τι γνωμη εχετε για το honda hrv? μου ετυχε μια καλη περιπτωση και επειδη σιγουρα ειναι πιο οικογενιακο αυτοκινητο απο το jimny το σκεφτομαι σοβαρα!!! το θεμα ειναι οτι ειμαι πολυ προβληματισμενος οσον αφορα τις εκτος δρομου δυνατοτητες!!βεβαια δεν ζηταω και πολλα να βγαινω σε λασπες και χιονια σε φυσιολογικα πλαισια!!στα φορουμ που εχω ψαξει το παρουσιαζουν σχεδον ψοφιο ενω στα στα βιντεο youtube βλεπω πραγματα που με καλυπτουν και δεν ξερω τι να πιστεψω!!!βλεπω δηλαδη πολυ καλες εκτος δρομου δυνατοτητες!!!επισεις απο καταναλωση τι παιζει δεν ξερω!!αλλο δεν σκεφτομαι γιατι δεν καλυπτουν απο χωρους οπως το βιταρα και σε diesel παμε σε αρκετα φραγκα !!!

    ΣΤΑΜΠΑ!!!!!!!
    ΚΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ
    Θεολόγης.

    Καλο αυτοκινητο ειναι Θεολογη το εχει φιλος 5 χρονια και δεν του εχει κανει κιχ

    Ενταξει μπορει να μην εχει τις δυνατοτητες ενος jimny αλλα οσο αναφορα και στο ταξιδι και στις εκτος δρομου διαδρομες βεβαια σε χαλαρους ρυθμους λασπες κτλ ειναι μια χαρα και το βασικοτερο ειναι honda δηλαδη σκυλος απο μερια κινητηρα απλα το μονο μειον ειναι τα τσιμπημενα ανταλλακτικα

    Απο καταναλωση παιζει γυρω στα 8-10 λιτρα δεν καιει και πολυ γιατι ειναι 1.600

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #409839

    τι γνωμη εχετε για το honda hrv? μου ετυχε μια καλη περιπτωση και επειδη σιγουρα ειναι πιο οικογενιακο αυτοκινητο απο το jimny το σκεφτομαι σοβαρα!!! το θεμα ειναι οτι ειμαι πολυ προβληματισμενος οσον αφορα τις εκτος δρομου δυνατοτητες!!βεβαια δεν ζηταω και πολλα να βγαινω σε λασπες και χιονια σε φυσιολογικα πλαισια!!στα φορουμ που εχω ψαξει το παρουσιαζουν σχεδον ψοφιο ενω στα στα βιντεο youtube βλεπω πραγματα που με καλυπτουν και δεν ξερω τι να πιστεψω!!!βλεπω δηλαδη πολυ καλες εκτος δρομου δυνατοτητες!!!επισεις απο καταναλωση τι παιζει δεν ξερω!!αλλο δεν σκεφτομαι γιατι δεν καλυπτουν απο χωρους οπως το βιταρα και σε diesel παμε σε αρκετα φραγκα !!!

    ΣΤΑΜΠΑ!!!!!!!
    ΚΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ
    Θεολόγης.
    [/quote Μετα απο 23 χρονια στο χωρο των ανταλακτικων και λιπαντικων αυτοκινητων θα σου ελεγα οτι για το συγκεκριμενο αμαξι βρισκεις αναλωσιμα αντα/κα στο after market τωρα για της δυνατοτητες του σαν  4χ4 θα σου πω οτι με  λαστιχα  off road και μεναν οδηγο που να ξερει καποια πραγματα οσο αφορα την off road οδηγηση το αμαξι κανει αρκετα πραγματα τα οποια καλυπτουν το μεσω ορο των περισοτερων απο εμας στο κυνηγι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #416951

    πηγα εβαλα στο jimny λαστιχα matador izzarda mp71 ειπα να δοκιμασω τα συγκεκριμενα λογω οτι τα βρηκα πιο οικονομικα απο τα αλλα α/τ λαστιχα  380 ευρο εναντι των αλλων που ειχαν 440!!!στο στεγνο και στο βρεγμενο οδοστρωμα μου αρεσαν και επισεις ειναι αθορυβα και πολυ καλα σε χωματοδρωμους με πετρες (σκληρη γομα)τωρα δεν ξερω δυνατοτητες εχουν στις λασπες και στα χιονια ξερεις κανενας να μου πει μια πιο ολοκληρωμενη αποψη?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #416952

    πηγα εβαλα στο jimny λαστιχα matador izzarda mp71 ειπα να δοκιμασω τα συγκεκριμενα λογω οτι τα βρηκα πιο οικονομικα απο τα αλλα α/τ λαστιχα 380 ευρο εναντι των αλλων που ειχαν 440!!!στο στεγνο και στο βρεγμενο οδοστρωμα μου αρεσαν και επισεις ειναι αθορυβα και πολυ καλα σε χωματοδρωμους με πετρες (σκληρη γομα)τωρα δεν ξερω δυνατοτητες εχουν στις λασπες και στα χιονια ξερεις κανενας να μου πει μια πιο ολοκληρωμενη αποψη?

    ΣΤΑΜΠΑ!!!!!!!
    ΚΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ
    Θεολόγης.

    ειναι αρκετα καλα τα ειχα  και εγω στο θηριακι για ενα χρονο για χιονι ειναι αρκετα σκληρα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #416953

    TIRNAVOS26 wrote:
    πηγα εβαλα στο jimny λαστιχα matador izzarda mp71 ειπα να δοκιμασω τα συγκεκριμενα λογω οτι τα βρηκα πιο οικονομικα απο τα αλλα α/τ λαστιχα 380 ευρο εναντι των αλλων που ειχαν 440!!!στο στεγνο και στο βρεγμενο οδοστρωμα μου αρεσαν και επισεις ειναι αθορυβα και πολυ καλα σε χωματοδρωμους με πετρες (σκληρη γομα)τωρα δεν ξερω δυνατοτητες εχουν στις λασπες και στα χιονια ξερεις κανενας να μου πει μια πιο ολοκληρωμενη αποψη? ΣΤΑΜΠΑ!!!!!!!
    ΚΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ
    Θεολόγης.

    ειναι αρκετα καλα τα ειχα και εγω στο θηριακι για ενα χρονο για χιονι ειναι αρκετα σκληρα

    ευχαριστω τζο αν και πιστευω το χειμωνα να καταφερω να βρω καμια τετραδα με τακουνι ειδικα για λασπες και να τα φοραω αυτα για τον υπολοιπο χρονο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #416955

    τζο wrote:

    TIRNAVOS26 wrote:
    πηγα εβαλα στο jimny λαστιχα matador izzarda mp71 ειπα να δοκιμασω τα συγκεκριμενα λογω οτι τα βρηκα πιο οικονομικα απο τα αλλα α/τ λαστιχα 380 ευρο εναντι των αλλων που ειχαν 440!!!στο στεγνο και στο βρεγμενο οδοστρωμα μου αρεσαν και επισεις ειναι αθορυβα και πολυ καλα σε χωματοδρωμους με πετρες (σκληρη γομα)τωρα δεν ξερω δυνατοτητες εχουν στις λασπες και στα χιονια ξερεις κανενας να μου πει μια πιο ολοκληρωμενη αποψη? ΣΤΑΜΠΑ!!!!!!!
    ΚΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ
    Θεολόγης.

    ειναι αρκετα καλα τα ειχα και εγω στο θηριακι για ενα χρονο για χιονι ειναι αρκετα σκληρα

    ευχαριστω τζο αν και πιστευω το χειμωνα να καταφερω να βρω καμια τετραδα με τακουνι ειδικα για λασπες και να τα φοραω αυτα για τον υπολοιπο χρονο

    ΣΤΑΜΠΑ!!!!!!!
    ΚΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ
    Θεολόγης.

    ειναι το καλυτερο που μπορεις να κανεις ετσι και εγω εχω δυο τετραδες ζαντολαστιχα η μια σχεδον ασφαλτινα 80/20 και μια με τακουνια για τις λασπες του βαλτου και οχι μονο 20/80

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #429106

    Τι Suzuki,τι wrangler,ο “Πανθηρας” ειναι το οχημα των κυνηγων και των κυνηγων του βαλτου!!!!!!!!

    http://www.greekhunter.gr/content/idaniko-ohima-gia-kynigoys-pantos-edafoys-kai-ohi-mono

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #429108

    Τι Suzuki,τι wrangler,ο «Πανθηρας» ειναι το οχημα των κυνηγων και των κυνηγων του βαλτου!!!!!!!! http://www.greekhunter.gr/content/idaniko-ohima-gia-kynigoys-pantos-edafoys-kai-ohi-mono

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”> http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    “Το σωστο οπλο,στριβει με τη σκεψη και σκοτωνει με το βλεμμα”.</div>

    να σε δω με κανα τετοιο και με καμερα στο καπέλο θα εισαι ολα τα λεφτα χαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #429110

    να σε δω με κανα τετοιο και με καμερα στο καπέλο θα εισαι ολα τα λεφτα χαχα

     

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ,λες;;;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #429111

    εκει που θα πηγαινεις απο θεσσαλονίκη Αθηνα περνας τον Αξιο και δεις τιποτα παπια το κοβεις απο την γεφυρα κατευθειαν μεσα στο ποταμι!!!Big Smile

    αλλη φαση!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 121 έως 135 (από 135 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων