ΟΠΛΟΚΙΒΩΤΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 71 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    vagelis61 στις #244043

    καλορίζικο και εύχομαι να το γεμίσεις :D

    Σε ευχαριστώ να είσαι καλά.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    148
    Kyrmitsos στις #197576

    Γειά σας και από μένα

    Βλέποντας οτι κάποιοι φίλοι έκαναν πολύ όμορφα οπλοκιβώτια από ξύλο – μελαμινη , κοντρα πλακε θαλάσσης κλπ – μήπως γνωρίζετε αν αυτά μας καλύπτουν απέναντι στον νόμο σε περίπτωση διάρρηξης;

    Θέλω να πώ αν η αστυνομία δεί οτι τα όλπα τα φύλαγες σε ξύλινο ντουλάπι, κλειδωμένο κλπ καλύπτεται ή σε τραβάει για πλημελή φύλαξη;

    Επίσης ακουσα οτι αν σε καταδικάσουν για κακή φύλαξη όπλου και έχεις και άλλα όπλα στα κατάσχουν γιατί θεωρείσαι ανίκανος προς φύλαξη πυροβόλου όπλου. Ισχύει;

    Πάντως ρε παιδιά στην Αθήνα έχετε πολλές επιλογες εδω στην Θεσ/νικη πολυ λίγα μαγαζιά πουλάνε οπλοκιβώτια και αν παρεις απο Αθήνα είναι 50 – 100 € τα μεταφορικά.
    Αν κάποιος φίλος ξέρει κάποια ας γράψει

    Καλό τριήμερο Μήτσος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    252
    panos vouno στις #243419

    Γειά σας και από μένα

    Βλέποντας οτι κάποιοι φίλοι έκαναν πολύ όμορφα οπλοκιβώτια από ξύλο – μελαμινη , κοντρα πλακε θαλάσσης κλπ – μήπως γνωρίζετε αν αυτά μας καλύπτουν απέναντι στον νόμο σε περίπτωση διάρρηξης;

    Θέλω να πώ αν η αστυνομία δεί οτι τα όλπα τα φύλαγες σε ξύλινο ντουλάπι, κλειδωμένο κλπ καλύπτεται ή σε τραβάει για πλημελή φύλαξη;

    Επίσης ακουσα οτι αν σε καταδικάσουν για κακή φύλαξη όπλου και έχεις και άλλα όπλα στα κατάσχουν γιατί θεωρείσαι ανίκανος προς φύλαξη πυροβόλου όπλου. Ισχύει;

    Πάντως ρε παιδιά στην Αθήνα έχετε πολλές επιλογες εδω στην Θεσ/νικη πολυ λίγα μαγαζιά πουλάνε οπλοκιβώτια και αν παρεις απο Αθήνα είναι 50 – 100 € τα μεταφορικά.
    Αν κάποιος φίλος ξέρει κάποια ας γράψει

    Καλό τριήμερο Μήτσος

    καλημερα φιλε!
    πραγματικα τα κιβωτια απο ξυλο ειναι παναμορφα!!!! ειδικα αυτα απο κοντρα πλακε θαλασσης!!!
    ο νομος οριζει μεταλικο κιβωτιο ασφαλιας! τωρα ειναι στην κριση του αστινομικου οργανου που θα ερθει να κανει αυτοψια το πως θα το γραψεις στην
    δικογραφια! θα πας σε δυκη αν σου κλεψουν οπλο ετσι και αλιος!
    τωρα αν εχεις και αλλα οπλα γινετε αμεσως ανακλισει αδειων μολης διλοσεις κλοπη ενω η δικη αργει περιπου 2 χρονια!
    ελπηζω να σε καλιψα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #197643

    http://www.e-artemis.gr/forum/index.php?sh…amp;#entry92589%5B/url">

    Εγω εχω αυτη στο μηνυμα #13.
    Η μονη διαφορα ειναι οτι εκτος απο το "ντοπερμαν" που καθεται και τα φυλαει,εχει προστεθει και ξεχωριστη μοναδα συναγερμου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    volonero στις #243377

    [url=”http://www.e-artemis.gr/forum/index.php?showtopic=3061&st=0&p=92589&#entry92589″]http://www.e-artemis.gr/forum/index.php?sh…amp;#entry92589[/url]

    [b][font=”Comic Sans MS”][size=4]Εγω εχω αυτη στο μηνυμα #13.
    Η μονη διαφορα ειναι οτι εκτος απο το "ντοπερμαν" που καθεται και τα φυλαει,εχει προστεθει και ξεχωριστη μοναδα συναγερμου.[/size][/font][/b]

    [font=”Comic Sans MS”]Ναι! Εσύ πες μας ακριβώς Τι έχεις και Πού το έχεις και Πώς το έχεις :P Ωστε να έρθουμε (χτύπα ξύλο) προετοιμασμένοι :P [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #197964

    Τελικα απο ποσα οπλα και πανω απαιτειται οπλοκιβωτιο συμφωνα με τον νομο?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #242750

    Τελικα απο ποσα οπλα και πανω απαιτειται οπλοκιβωτιο συμφωνα με τον νομο?

    10. Συν συναγερμό στο σπίτι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #242745

    10. Συν συναγερμό στο σπίτι.

    Ριξτε μια ματια εδω μεσα στο κιτρινο πλαισιο:
    http://www.33333.gr/documents/xrimatokivot…la_gunsafe.html

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #242588

    Ριξτε μια ματια εδω μεσα στο κιτρινο πλαισιο:
    [url=”http://www.33333.gr/documents/xrimatokivotio_opla_gunsafe.html”]http://www.33333.gr/documents/xrimatokivot…la_gunsafe.html[/url]

    δεν το καταλαβα αυτο πολυ καλα
    οποιος εχει πανω απο 2 οπλα πρεπει να εχει οπλοβαστο?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #242568

    δεν το καταλαβα αυτο πολυ καλα
    οποιος εχει πανω απο 2 οπλα πρεπει να εχει οπλοβαστο?

    αυτο ισχειει μονο για κηνηγετικα;; :D :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #198051

    ρε σεις 10 δεν ειναι για οπλοβαστο?

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #242545

    ρε σεις 10 δεν ειναι για οπλοβαστο?

    κι εγώ για 10 ξέρω και το ρώτησα προχθές που πήγα να δηλώσω την benelli
    μου είπε ο αστυνομικός <<ότι κανονικά είναι από 10 και πάνω αλλά καλό είναι να υπάρχει ασφάλεια φύλαξης και για το 1>>
    επίσης μου είπε αν ο διοικήτης του το ζητήσει,αν μπορούν να έρθουν να δουν τον οπλοβαστό και του απάντησα όποτε θέλουν

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1526
    ΒΙΚΤΩΡΟΣ στις #242544

    [i][size=3]κι εγώ για 10 ξέρω και το ρώτησα προχθές που πήγα να δηλώσω την benelli
    μου είπε ο αστυνομικός <<ότι κανονικά είναι από 10 και πάνω αλλά καλό είναι να υπάρχει ασφάλεια φύλαξης και για το 1>>
    επίσης μου είπε αν ο διοικήτης του το ζητήσει,αν μπορούν να έρθουν να δουν τον οπλοβαστό και του απάντησα όποτε θέλουν [/size][/i]

    Η ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟΝ ΟΠΛΟΒΑΣΤΟ ΣΟΥ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΠΛΟΒΑΣΤΟ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ :D

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #242541

    Η ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟΝ ΟΠΛΟΒΑΣΤΟ ΣΟΥ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΠΛΟΒΑΣΤΟ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ :D

    σίγουρα :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    730
    Λευτέρης στις #242490

    Γεια χαρα παιδια

    εγω σχεδιασα μονος και εφτιαξα αυτην την ντουλαπα-οπλοβαστο για να μην μου ζαλιζει τα @@ η γυναικα με
    την ντουλαπα του υπνοδωματιου

    εχει 2 φυλλα τα οποια κλειδωνουν και ξεχωριστα το καθενα οποτε μπορεισ να εχει οποιο κομματι θελεις ανοιχτο

    ειναι 190 χ 85 και χωραει 4 οπλα τα οποια ειναι ασφαλισμενα και με αλυσιδα

    μου κοστισε περιπου 200 ευρω για τις μελαμινες

    [attachment=3834:DSC00042.jpg]

    Μια χαρα!
    Εγω εκανα αυτον

    δεν προσφερει και πολλα απο πλευρας ασφαλειας αλλα οπως λες και εσυ γλιτωσα τη μουρμουρα….. :blink:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 71 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων