Οι γερμανοί ξανάρχονται…..

Επισκόπηση 12 δημοσιεύσεων - 16 έως 27 (από 27 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    637
    mafiaworld87 στις #196563

    Το θέμα είναι σοβαρό παιδιά….. πόσοι στην Ελλάδα έχουν όπλα εκτός κυνηγετικά για να αυτοπροσταυτεθούν ή για να υπερασπιστούν την πατρίδα? Και εντάξει η Κρήτη έχει αρκετά η υπόλοιπη Ελλάδα έχει? Τα όπλα ούτε μαγκιά είναι ούτε εφέ! Εύχομαι να μην χρειαστούν πάλι….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #196566

    εχω την εντυπωση οτι νομικως (δεν ειμαι δικηγορος ομως), αν ερθουν ξενοι που δεν ανηκουν στην Ελληνικη αστυνομια(εστω και αν εχουν ερθει για να τους στηριξουν), και παριστανουν την αστυνομια
    τοτε ειναι κατοχικη δυναμη
    και εχουμε δικαιωμα να αμυνθουμε αν βρεθουν να μας κλεινουν το δρομο με ροπαλα και ασπιδες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    637
    mafiaworld87 στις #246169

    εχω την εντυπωση οτι νομικως (δεν ειμαι δικηγορος ομως), αν ερθουν ξενοι που δεν ανηκουν στην Ελληνικη αστυνομια(εστω και αν εχουν ερθει για να τους στηριξουν), και παριστανουν την αστυνομια
    τοτε ειναι κατοχικη δυναμη
    και εχουμε δικαιωμα να αμυνθουμε αν βρεθουν να μας κλεινουν το δρομο με ροπαλα και ασπιδες

    Ποιός σου είπε ότι δεν βρισκόμαστε σε κατοχή?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #246168

    ΑΣ ΕΙΧΑΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΜΕ ΑΡΧ…ΔΙΑ ΚΑΙ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΜΙΛΑΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΛΑ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 36 ΧΡΟΝΙΑ ΚΟΙΤΑΖΑΝΕ ΝΑ ΤΑ ΑΡΠΑΞΟΥΝΕ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ :DΜΕ ΤΟΣΑ ΔΑΝΕΙΑ ΠΟΥ ΕΠΕΡΝΑΝ ΑΝ ΤΑ ΕΙΧΑΝ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΤΗΝΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ;) ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ-ΓΑΛΛΟΥΣ ΚΤΛ ΑΥΤΟΙ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΤΗΝ ΚΟΜΠΙΝΑ ΜΟΙΡΑΖΑΝΕ ΛΕΦΤΑ ΔΑΝΕΙΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΔΑΝΕΙΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΦΤΑΣΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΛΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΑΡΠΑΞΟΥΝΕ ΟΤΙ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ… ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΛΑΜΟΓΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ ΤΑ ΨΗΦΙΣΕ ΤΑ ΣΤΗΡΙΞΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΣΑΚΩΝΟΤΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΞΑΜΕ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #246167

    Ποιός σου είπε ότι δεν βρισκόμαστε σε κατοχή?

    στρατιωτικη κατοχη δεν εχουμε μεχρι στιγμης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    637
    mafiaworld87 στις #246163

    στρατιωτικη κατοχη δεν εχουμε μεχρι στιγμης

    Δεν βλέπω καμία διαφορά της ''αστυνομικής'' κατοχής απο την στρατιωτική…. και οι δύο έχουν σαν κύριο σκοπό την καταστολή και την βία….. ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #246162

    Δεν βλέπω καμία διαφορά της ''αστυνομικής'' κατοχής απο την στρατιωτική…. και οι δύο έχουν σαν κύριο σκοπό την καταστολή και την βία….. ;)

    Και ποιος θα πρεπει να ειναι ο ρολος της αστυνομιας?Αν οχι η καταστολη της βιας?
    Το θεμα ειναι το νομιμο .
    και αν ερθουν ξενοι αστυνομικοι μαλλον δεν ειναι καθολου νομιμο(χωρις να εχω νομικες γνωσεις).
    Αλλα μην με παρεξηγησεις ουτε τους δικους μας συμπαθω ιδιαιτερα , και θα ντρεπομουνα μεχρι παραιτησεως αν ημουν στη θεση τους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    637
    mafiaworld87 στις #246158

    Και ποιος θα πρεπει να ειναι ο ρολος της αστυνομιας?Αν οχι η καταστολη της βιας?
    Το θεμα ειναι το νομιμο .
    και αν ερθουν ξενοι αστυνομικοι μαλλον δεν ειναι καθολου νομιμο(χωρις να εχω νομικες γνωσεις).
    Αλλα μην με παρεξηγησεις ουτε τους δικους μας συμπαθω ιδιαιτερα , και θα ντρεπομουνα μεχρι παραιτησεως αν ημουν στη θεση τους

    Πάνω έγραψα η καταστολή και η βία… 2 πράγματα τα οποία χρησιμοποιούν μαζί ακόμα και σε ειρηνικές εκδηλώσεις… Επίσης το νόμιμο είναι η υπεράσπιση του συντάγματος και της πατρίδας όπως και του πολίτη…. τίποτα απο τα 3 δεν κάνουν…. αντίθετα είναι εναντίον αυτών!!! Οπότε δεν τίθαται θέμα νομιμότητας μιας και οι ίδιοι οι μπάτσοι δεν είναι νόμιμοι στην παρούσα φάση…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #246151

    Πάνω έγραψα η καταστολή και η βία… 2 πράγματα τα οποία χρησιμοποιούν μαζί ακόμα και σε ειρηνικές εκδηλώσεις… Επίσης το νόμιμο είναι η υπεράσπιση του συντάγματος και της πατρίδας όπως και του πολίτη…. τίποτα απο τα 3 δεν κάνουν…. αντίθετα είναι εναντίον αυτών!!! Οπότε δεν τίθαται θέμα νομιμότητας μιας και οι ίδιοι οι μπάτσοι δεν είναι νόμιμοι στην παρούσα φάση…

    Μην με παρεξηγεις ουτε υπαρσπιζομαι, ουτε δικαιολογω την αστυνομια
    Αλλα εφοσον τυπικα υπαρχει δημοκρατια, δεν εχω το δικαιωμα να αποδωσω εγω δικαιοσυνη ή να επιτεθω σε αστυνομικους
    αλλο θεμα το αν πρεπει/θελω να καψω τους βουλευτες
    το οτι η κυβερνση ειναι παρανομη , ουτε συζητηση για αυτο

    Τα πραματα αλλαζουν σε περιπτωση εισαγωγης ξενης δυναμης , οπου ο καθε πολιτης εχει δικαιωμα να επιτεθει/αμυνθει απο τον εισβολεα
    και το θεμα ειναι
    αν παω να μπω στη βουλη ο αστυνομικος που θα με σπασει στο ξυλο, θα εχει νομικα δικιο
    αν ομως ειναι ξενος με οπλα και ροπαλα θα εχω εγω νομικα δικιο?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #246147

    ΠΑΙΔΙΑ ΑΣ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΝ ΟΙ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ ΑΝΑΚΑΤΕΥΤΟΥΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕΙ. ;) :D :D

    ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΑΤΟΜΑ :) :lol: :lol:

    ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ. :P :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    637
    mafiaworld87 στις #196611

    Η ώρα έφτασε αδέρφια…… φίλαθλοι του Ολυμπιακού του Παναθηναικού και του Πανιωνίου συγκεντρώθηκαν όλοι μαζί γύρω στα 4000 άτομα και κατεβαίνουν στην βουλή…. θα τους κάψουνε!!!!!!!! Καλό αγώνα αδέρφια!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #246052

    ΠΑΙΔΙΑ ΑΣ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΝ ΟΙ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ ΑΝΑΚΑΤΕΥΤΟΥΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕΙ. :D :D :)

    ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΑΤΟΜΑ :lol: :lol: :P

    ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ. :lol: :lol:

    ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΟ,ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΩ ΚΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΞΕΝΟΥΣ.ΟΙ ΔΟΣΙΛΟΓΟΙ ΤΟΥΣ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ. ;)

Επισκόπηση 12 δημοσιεύσεων - 16 έως 27 (από 27 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων