Αλλαγή κλίσης κοντακίου

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 16 έως 20 (από 20 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Benelli

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #442362

    οτι τον πρωτο και κυριο λογο για τα μετρα του κοντακιου τον εχει ο δασκαλος σκοποβολης και ουδεις αλλος!

    Ο δασκαλος σκοποβολης το πρωτο πραγμα που πρεπει να διδασκει ειναι ο σωστος τροπος επωμισης και μετα ολα τα αλλα !!!!Δυστυχως στην Ελλαδα ακομα αυτο δεν το εχω δει!!!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #442409

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>GIORGOS wrote:</div>
    οτι τον πρωτο και κυριο λογο για τα μετρα του κοντακιου τον εχει ο δασκαλος σκοποβολης και ουδεις αλλος!

    Ο δασκαλος σκοποβολης το πρωτο πραγμα που πρεπει να διδασκει ειναι ο σωστος τροπος επωμισης και μετα ολα τα αλλα !!!!Δυστυχως στην Ελλαδα ακομα αυτο δεν το εχω δει!!!!!!

    καντο λιανα το μυνυμα σου φιλε , δηλαδη απο ολους τους δασκαλους που εχεις γνωρισει η εχεις δει το πως δουλευουν κανεις δεν διδασκει τον σωστο τροπο επωμισης?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #442455

    Ρε παιδιά τι συζητάτε τώρα? Έχετε αναρωτηθεί ποιο είναι το κοστολόγιο που βγαίνει για δάσκαλο σκοποβολής+κοντακά ή οπλουργό για να έχει κάποιος ένα κοντάκι στα μέτρα του? Και τώρα πείτε μου,νομίζετε ότι μπορεί ο μέσος Έλληνας με μισθό 600e(με το ζόρι) να ανταπεξέλθει στα ύπερτιμολογημένα κοστολόγια που προκύπτουν????
    Αν έχετε κάποια οικονομική λύση να του προτείνετε του ανθρώπου θα ήταν καλύτερα.Ξέρω πως αυτό που του προτείνετε είναι το σωστό αλλά αυτο δε σημαίνει πάντα ότι είναι και ΒΑΤΩ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #442491

    Ρε παιδιά τι συζητάτε τώρα? Έχετε αναρωτηθεί ποιο είναι το κοστολόγιο που βγαίνει για δάσκαλο σκοποβολής+κοντακά ή οπλουργό για να έχει κάποιος ένα κοντάκι στα μέτρα του? Και τώρα πείτε μου,νομίζετε ότι μπορεί ο μέσος Έλληνας με μισθό 600e(με το ζόρι) να ανταπεξέλθει στα ύπερτιμολογημένα κοστολόγια που προκύπτουν????<br>
    Αν έχετε κάποια οικονομική λύση να του προτείνετε του ανθρώπου θα ήταν καλύτερα.Ξέρω πως αυτό που του προτείνετε είναι το σωστό αλλά αυτο δε σημαίνει πάντα ότι είναι και ΒΑΤΩ!<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Αν όντως η δουλειά κάνει τους άντρες,μας βλέπω σε λίγο όλους πανέμορρφες και μοιραίες!

    Κ.Σ Αχαρνών

    </div>

    αν μιλαμε απλως για ρυθμιση του εργοστασιακου κοντακιου του οπλου στα περιπου μετρα του κυνηγου μιλαμε για ενα κοστος , 30 ε ο δασκαλος , και 30-40 ε ο κοντακας , μα τοσο απαγορευτικο ειναι το ποσο φιλε ???? δηλαδη τα 1000 κατα μεσο ορο ε που στοιχιζει το καθε κυνυγητικο οπλο ειναι βατα και ευκολο να τα βρει ο κυνυγος αλλα να δωσει 70 ε και να κεντραρει -ευχαριστηθει το οπλο του ειναι απαγορευτικα ???????αν παλι μιλαμε για κατασκευη εξ αρχης κοντακιου στα ακριβως μετρα του κυνυγου μιλαμε για ενα κοστος περιπου στα 250-300 ε , και παλι νομιζω το ποσο ειναι προσβασιμο σε καθε κυνυγο , με λιγη οικονομια ολα γινονται , και τελικα τι ειναι προτιμοτερο , οπλο με 1000 ε με κοντακι εργοστασιακο η οπλο με 600 ε με κοντακι ακριβως στα μετρα του κυνυγου ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #442495

    μιλαμε για κατασκευη εξ αρχης κοντακιου στα ακριβως μετρα του κυνυγου μιλαμε για ενα κοστος περιπου στα 250-300 ε

    Γιαυτή την περίπτωση μιλούσα και δεν είναι εύκολο να κάνεις οικονομία στις μέρες μας,απο κάπου πρέπει να κοψεις και αν είσαι ήδη πανί με πανί τότε θα πρέπει να υπάρχουν και αλλες λύσεις,αν πάλι είσαι ευρωστος(οικονομικά) τότε δεν υπάρχει θέμα.Νόμίζω όμως ότι οι περισσότεροι είναι κάτω απο τα ΄’ορια τις φτώχειας!

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 16 έως 20 (από 20 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων