δοκιμη διατρησης

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 257 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #242427

    εκει ηταν απο οτι θυμαμαι
    τα αυτια του φιλου μου που ηθελε να παρει την φαμπαρμ δεν ηταν εκει ειχαν πεσει
    θα την κανει δοκiμη και με χοντρα που θελει για γουρουνια και αν δεν κανει και εκει
    θα κρατησει την soupersport
    ευτυχως δεν εδωσε προκαταβολη

    λογικο για τον φιλο σου
    πολυ χαλια φαινεται η αποδοση της φαμπαρμ
    μηπως ετυχε ή ηταν τα φυσιγγια τετοια???


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    78
    Manos 1187 στις #242423

    καλημερα θα σου ηταν ευκολο να δεις τους αυλους σε οποια το αναφερουν ? εκτιμω την προσπαθεια σου αλλα και στα τσοκ της μαμας δεν εχουν τις ιδιες συσφηξεις κι ας αναφερουν *** Τελος καλο θα ηταν να υπαρχει και καποιο δικανο η ποζε οπος αναφερει και καποιος φιλος Καλη συνεχεια στην ερευνα – :blink:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    189
    pennas στις #242420

    KAΛΑ ΕΧΕΙ ΤΗ SUPERSPORT ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ XLR? :blink:

    αφου δεν ειναι ευχαριστημενος τι να κανει :lol:
    και εγω τον κανω καζουρα οτι πουλαω την ουρικα, οχι οτι δεν την πουλαω
    8 μηνες εχω την αγγελια ειναι βαρια ρε μαμωτο :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1526
    ΒΙΚΤΩΡΟΣ στις #242419

    αφου δεν ειναι ευχαριστημενος τι να κανει :blink:
    και εγω τον κανω καζουρα οτι πουλαω την ουρικα, οχι οτι δεν την πουλαω
    8 μηνες εχω την αγγελια ειναι βαρια ρε μαμωτο :lol:

    ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΓΟΥΡΟΥΝΑΔΕΣ ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΠΛΕΟΝ ΠΑΡΑΞΕΝΟΙ ΣΤΑ ΟΠΛΑ :lol: ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ SUPERSPORT ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΡΙΞΕ ΣΕ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΚΑΤΑΛΟΓΟ? :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    189
    pennas στις #242418

    καλημερα θα σου ηταν ευκολο να δεις τους αυλους σε οποια το αναφερουν ? εκτιμω την προσπαθεια σου αλλα και στα τσοκ της μαμας δεν εχουν τις ιδιες συσφηξεις κι ας αναφερουν *** Τελος καλο θα ηταν να υπαρχει και καποιο δικανο η ποζε οπος αναφερει και καποιος φιλος Καλη συνεχεια στην ερευνα – :lol:

    αν εννοεις τους αυλους της κανης
    urica 18,6
    beneli 18,3
    remi 18,5
    xlr5 δεν ειδα αλλα μαλλον τους κανονικους
    franchi δεν ειδα
    και μην μου πεις οτι αν ηταν αλλοι ποιο ανοιχτοι οι ποιο κλειστοι θα ηταν καλυτερα
    και οσον αφορα την μπενελι εριχνε και με το trulock που νομιζω ειναι και κομματακι λιγο
    ποιο κλειστο :blink:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #242413

    αν εννοεις τους αυλους της κανης
    urica 18,6
    beneli 18,3
    remi 18,5
    xlr5 δεν ειδα αλλα μαλλον τους κανονικους
    franchi δεν ειδα
    και μην μου πεις οτι αν ηταν αλλοι ποιο ανοιχτοι οι ποιο κλειστοι θα ηταν καλυτερα
    και οσον αφορα την μπενελι εριχνε και με το trulock που νομιζω ειναι και κομματακι λιγο
    ποιο κλειστο :blink:

    Το 3 αστερια τσοκ της SS εχει διαμετρο στομιου 17,9 χιλ , σε αυλο 18,3 ειμαι 3 1/2 ατερια συσφιξη περιπου ,δηλαδη λιγο πιο ανοιχτο , παντως για οπλο με συμβατικο αυλο και κωνο προσαρμογης τα πηγε περιφημα , ισαξιο σχεδον με την Remi και πολυ ανωτερο απο την Fabarm , περιμενω και απαντηση σε ενα προσωπικο μυνυμα που σου εχω στειλει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #198095

    ειναι η ιδεα μου η το beretta εχει την καλυτερη διατρηση παντου ???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    78
    Manos 1187 στις #242412

    αν εννοεις τους αυλους της κανης
    urica 18,6
    beneli 18,3
    remi 18,5
    xlr5 δεν ειδα αλλα μαλλον τους κανονικους
    franchi δεν ειδα
    και μην μου πεις οτι αν ηταν αλλοι ποιο ανοιχτοι οι ποιο κλειστοι θα ηταν καλυτερα
    και οσον αφορα την μπενελι εριχνε και με το trulock που νομιζω ειναι και κομματακι λιγο
    ποιο κλειστο :blink:

    ευχαριστω αυτο ακριβως ηθελα οσο για το "καλυτερα" ασ' το κρινει οποιος εχει δυο πανομοιοτυπα με διαφορετικο αυλο κανης – πρωσοπικα σε μια τετοια συγκρηση (18,3 και 18,4) σε καραμπινες αεριων (κι αυτο δινει διφορετικες διατρησεις, σε συγκρηση με ελατηριο η αδρανιας…) δυστυχως δεν εκανα τεστ διατρησης – μονο συγκεντρωσης και κατανομης. χαρηκα καλυτερα την 18,4 με σταθερα καλυτερα αποτελεσματα σε πολους τυπους φισυγκιων και παντα με φουλ τσοκ (στανταρ κανες 76) ετυχε να ειναι και οι δυο φρανκι μπλακ ματζικ.- :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #198096

    θαθελα να επισημανω πως τεστ διατρησης σε αποστασεις 15m με τσοκ τα 3 αστρα ( αναφορικα ντεμι )
    δεν εχουν μετρησημη ουσια.
    κανονικα πρεπει να γινει σε τουλαχιστον 30μ. με αυτες τις συσφιξεις,,,και φυσικα γνωριζαντας η εστω θεωροντας πως τα φυσιγγια που θα βληθουν εχουν ταυτοσιμη δυναμη..ειναι δηλ ιδιου βαρους πυρητιδος ιδιου αριθμου σκαγιων ,,κλπ κλπ κλπ…..( αυτο το τελευταιο αφορα καθε τεστ που γινετε για συγκριση συμπεριφορων οπλων και τσοκ.
    το λεω αυτο γιατι στα 15μ μια τετοια συσφιξη δινει κατανομες με τα σκαγια να εχουν παρα πολυ μικρες αποστασεις μεταξυ τους… με αποτελεσμα η διατρηση του χ σκαγιου να ειναι παντα πολυ κοντα στην διατρηση του ψ σκαγιου με αποτελεσμα το ενα σκαγι κατα καποιο τροπο να<< υποβοηθα >>>το αλλο.
    περαν δε αυτου η χρησημοτητα μιας διατρησης στα 15μ ενδεχετε να αφορα μονο φυσιγγια και συσφιξεις που αφορουν κυνηγια αυτων των αποστασεων,,, ( ανοιχτα τσοκ με φυσιγγια διασπορας)
    θα ελεγα σωστοτερα κατανομες της ταξεως του 70 με 80% . σε επιφανεια 80 χ80 εκ τουλαχιστον.
    μια διατρηση σε μια επιφανεια των 20 χ30 εκ με συγκεντρωση μαλλον το 100% δεν εχει ουσια εξαγωγης συμπερασματων.
    φιλικα mark cal20

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    520
    mixgik στις #242409

    Εγώ θα πάρω το pop corn μου και κάτσω να απολαύσω το derby που μυρίζομαι ότι έρχεται……. :blink: :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #242406

    εγω απλα να τονισω …αλλο διατρηση και αλλο φονικοτητα …εξαλου και ο καλαχαν :lol: :blink: :lol: το 45αρι δεν το ειχε για διατρηση αλλα για μετατραυματικο σοκ απο τον πυροβολισμο …αυτος ειναι και ο λογος θανατου απο ενα μεγαλο βλημα …οχι η διατρηση αλλα το σοκ που προκαλει ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1526
    ΒΙΚΤΩΡΟΣ στις #242405

    Εγώ θα πάρω το pop corn μου και κάτσω να απολαύσω το derby που μυρίζομαι ότι έρχεται……. :blink: :lol:

    ΠΑΡΕ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ LACTA :lol: TA ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΓΩ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    189
    pennas στις #242404

    Το 3 αστερια τσοκ της SS εχει διαμετρο στομιου 17,9 χιλ , σε αυλο 18,3 ειμαι 3 1/2 ατερια συσφιξη περιπου ,δηλαδη λιγο πιο ανοιχτο , παντως για οπλο με συμβατικο αυλο και κωνο προσαρμογης τα πηγε περιφημα , ισαξιο σχεδον με την Remi και πολυ ανωτερο απο την Fabarm , περιμενω και απαντηση σε ενα προσωπικο μυνυμα που σου εχω στειλει

    ισαξια με 100 σελιδες διαφορα σχεδον και trulock tsok δεν θα το ελεγα :blink:
    αλλα και σε σχεση με την φαμπαρμ μαμαει
    σου απαντησα στο μυνημα χτες δεν το ειδες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #198100

    ολοι μας εχουμε παρει στα χερια μας θηραματα γεματα αιματα και διαμπερη τραυματα αλλα που παραμενουν ζωντανα για μιση ωρα …και αλλα εχουν φαει 1-2 σκαγια και εχουν ξεραθει επιτοπου…και μην μου πειτε οτι απλα επληγησαν ζωτικα οργανα …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    189
    pennas στις #242402

    θαθελα να επισημανω πως τεστ διατρησης σε αποστασεις 15m με τσοκ τα 3 αστρα ( αναφορικα ντεμι )
    δεν εχουν μετρησημη ουσια.
    κανονικα πρεπει να γινει σε τουλαχιστον 30μ. με αυτες τις συσφιξεις,,,και φυσικα γνωριζαντας η εστω θεωροντας πως τα φυσιγγια που θα βληθουν εχουν ταυτοσιμη δυναμη..ειναι δηλ ιδιου βαρους πυρητιδος ιδιου αριθμου σκαγιων ,,κλπ κλπ κλπ…..( αυτο το τελευταιο αφορα καθε τεστ που γινετε για συγκριση συμπεριφορων οπλων και τσοκ.
    το λεω αυτο γιατι στα 15μ μια τετοια συσφιξη δινει κατανομες με τα σκαγια να εχουν παρα πολυ μικρες αποστασεις μεταξυ τους… με αποτελεσμα η διατρηση του χ σκαγιου να ειναι παντα πολυ κοντα στην διατρηση του ψ σκαγιου με αποτελεσμα το ενα σκαγι κατα καποιο τροπο να<< υποβοηθα >>>το αλλο.
    περαν δε αυτου η χρησημοτητα μιας διατρησης στα 15μ ενδεχετε να αφορα μονο φυσιγγια και συσφιξεις που αφορουν κυνηγια αυτων των αποστασεων,,, ( ανοιχτα τσοκ με φυσιγγια διασπορας)
    θα ελεγα σωστοτερα κατανομες της ταξεως του 70 με 80% . σε επιφανεια 80 χ80 εκ τουλαχιστον.
    μια διατρηση σε μια επιφανεια των 20 χ30 εκ με συγκεντρωση μαλλον το 100% δεν εχει ουσια εξαγωγης συμπερασματων.
    φιλικα mark cal20

    ριξαμε και στα 35 μετρα το 36γρ σε καταλογο
    μπερετα 40 σκαγια 4 τρυπησαν τον χρυσο οδηγο περα για περα
    μπενελι 20 σκαγια 1 φουσκοσε τον καταλογο απο πισω αλλα δεν περασε
    φαμπαρμ 10 σκαγια αστα να πανε

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 257 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων