ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΟΠΛΟΥ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 286 έως 300 (από 353 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    687 ii στις #73149

    ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΑΛΟΙΦΗ ΤΗΣ AUTO GLYM, Η METAL POLISH,

    ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗΝ FLΙΤΖ

     

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    114
    dviziria στις #73249

    Καλό είναι όπου τρίβεται μέταλλο με μέταλλο να υπάρχει κάποια (στοιχειώδης) λίπανση, ακόμα και για τα δίκανα. Λίγη βαζελίνη ή γράσσο ηλεκτρολογικό είναι καλό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #73251


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από 687 ii στίς 03 Aπρίλιος 2006


    ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΑΛΟΙΦΗ ΤΗΣ AUTO GLYM, Η METAL POLISH,

    ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗΝ FLΙΤΖ

     

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

     


    ΦΙΛΕ 687 ιι ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ!ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ  ΘΕΜΑΤΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!!

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΜΟΙΑΖΟΥΝ,ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΓΙΑ ΝΑ ΓΥΑΛΙΖΩ ΤΑ ΝΙΚΕΛ ΤΗΣ HARLEY MOY ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ! 

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    687 ii στις #73275

    ΦΙΛΕ BERETTA 425 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

    ΕΓΩ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΥΑΛΙΣΩ ΤΗΝ ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΜΟΥ ,ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΖΗΜΙΑ ΣΕ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΗ.ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΛΟΙΦΗ, ΤΗΝ FLITZ Η ΟΠΟΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΟΙΦΗ ΤΗΣ AUTO GLYM.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΜΠΝΕΕΙ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΜΑΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΞΑΝΑ

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/03/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    black_hawk στις #73286

    Καλησπέρα Συνάδελφοι,

    Συντηρώ το όπλο που έχω με το λάδι super lube αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος απο την απόδοση του. Το χρησιμοποιώ και για συντήρηση αλλά ξερένεται πολύ γρήγορα.

    Μπορεί να μου πεί κάποιος ένα καλό λάδι συντήρησης το οποίο μπορώ να το βρω εύκολα στην ελληνική αγορά?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    521
    asyn στις #73289

    Εγώ φίλε Παναγιώτη θα σου πρότεινα το BREAK FREE CLP και το G96 GUN TREATMENT. Είναι δύο λάδια που τα βρίσκεις πολύ εύκολα, δεν ξερένονται και πιστεύω πως θα σε ικανοποιήσουν! 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/03/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    black_hawk στις #73313

    Eυχαριστώ Αντώνη,

    Θα τα δοκιμάσω τα συγκεκριμένα λάδια και θα σου πω εντυπώσεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #73319

     Στην εκθεση ειχαν ενα οπλο με τη κανη μεσα σε νερο, περασμενο με G96. Εντυπωσιακο σιγουρα, αλλα δεν ξερω τη κατασταση της κανης μετα. Παντως για να το κανουν, λογικα θα εχουν εμπιστοσυνη στο προιον τους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #73321


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από victz στίς 11 Aπρίλιος 2006


     Στην εκθεση ειχαν ενα οπλο με τη κανη μεσα σε νερο, περασμενο με G96. Εντυπωσιακο σιγουρα, αλλα δεν ξερω τη κατασταση της κανης μετα. Παντως για να το κανουν, λογικα θα εχουν εμπιστοσυνη στο προιον τους.


    [/indent]To ίδιο σκηνικό είχαν και στην προηγούμενη έκθεση πριν λίγες εβδομάδες, υποθέτω ότι η κάνη ήταν η ίδια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #73356

     

     Όντως εντυπωσιακό και αν ήταν η ίδια κάννη όπως σημειώνει ο Φάνης, σημαίνει ότι το προΐόν είναι αποδεδειγμένα καλό….και θα συμφωνήσω με τις προτιμήσεις του Αντώνη, γιατί αυτά τα δυο λάδια χρησιμοποιώ τα τελευταία χρόνια.

     Βρίσκονται παντού σχεδόν και είναι βολικά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #343426

    Στο τελευταίο τεύχος του περιοδικού ΣΤΟΧΑΣΤΡΟ (Ιαν.- Φεβ. 2006), αναφέρει για μια νέα σειρά προιόντων καθαρισμού & συντήρησης όπλων, που εισάγονται τώρα και στην Ελλάδα, τα MPro7. Επειδή δεν τα είχα ξανακούσει, έψαξα στο internet και βρήκα κάποια πράγματα σχετικά. Σύμφωνα με το site τους: www.mp7.com , παράγονται από κάποια εταιρία PANTHEON CHEMICALS (Πάνθεον ;;;), αναπτύχθηκαν αρχικά για τον καθαρισμό και συντήρηση του εξοπλισμού των αεροσκαφών F-16,  ενώ είναι τα μόνα υλικά (καθαρισμού – συντήρησης) που είναι πιστοποιημένα επισήμως από την εταιρία BOEING για χρήση στα μαχητικά ελικόπτερα APACHE !!!

    Τέλος πάντων, κάθε εταιρία διαφημίζει τα προιόντα που παράγει σαν …τα καλύτερα απ’ όλα. Αυτό όμως που φαίνεται πολύ ενδιαφέρον είναι το ότι: δεν μυρίζουν, δεν αναφλέγονται, δεν είναι τοξικά και επικίνδυνα για την υγεία, και είναι φιλικά προς το περιβάλλον (βιοδιασπώμενα).

    Επίσης ένα σημαντικό προσόν (κατά την προσωπική μου άποψη) είναι ότι, απ’ ότι φαίνεται στις φωτογραφίες, συσκευάζονται είτε σε απλά μπουκαλάκια, ή με αντλία ψεκασμού στο καπάκι (το μεγάλο μπουκάλι με σκανδάλη όπως το ΑΖΑΧ για τα τζάμια, ή μικρή αντλία όπως μερικές κολώνιες, τα μικρά μπουκαλάκια) και όχι σε σπρέυ με προωθητικό αέριο, όπως τα περισσότερα συμβατικά λάδια καθαρισμού, το οποίο είναι μεγάλος μπελάς στη χρήση. Ετσι έχεις έλεγχο της ποσότητας που βάζεις, ενώ με τα συνήθη σπρέυ η ποσότητα δύσκολα ελέγχεται, και περισσότερο με θερμό καιρό, που αυξάνεται πολύ η πίεση του αερίου στο δοχείο και πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός, αλλιώς εκτοξεύονται σταγονίδια λαδιού παντού, στα ξύλα του όπλου, σε χέρια, ρούχα, πρόσωπο, στο τραπέζι και στο γύρω χώρο… Χώρια που περνούν … 2 μέρες να φύγει η μυρωδιά από τα χέρια κι από το δωμάτιο! Δυστυχώς, όσο απεχθάνομαι αυτά τα σπρέυ, τόσο είναι τα μόνα λάδια που βρίσκω στην πόλη που μένω! (Καλό το G96, αλλά…) Μήνες τώρα ζητώ το BREAK FREE σε απλό μπουκάλι, για αυτόν ακριβώς το λόγο, και κανείς εδώ δεν το φέρνει!

    Αν κάποιος συνάδελφος ξέρει κάτι παραπάνω για τα συγκεκριμένα υλικά (MPro7) ή αν τα έχει χρησιμοποιήσει ας το αναφέρει (Λεονάρδε LEOVAR ???). Στην έκθεση DIANA υπήρχαν άραγε; Τα είδε κανείς;

      Κι εγώ μόλις βρω ευκαιρία θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω με τον αντιπρόσωπο (NDS – Νώντας Παπαγιαννόπουλος – nds@otenet.gr ) να μάθω λεπτομέρειες, τιμές, δυνατότητα αποστολής στην επαρχία κλπ. και θα ενημερώσω.

     

    ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ & ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1048
    _geo_ στις #73550

    πρωτη φορα τα ακουω τα συγκεκριμενα αλλα ακουγεται ανδιαφερουσα προταση.αν μαθεις κατι παραπανω ενημερωσε μας.

    σε ποια σελιδα μπορουμε να τα δουμε?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    521
    asyn στις #73560

    Στέλιο, αν ήταν στην έκθεση πιστεύω πως θα τα είχα δει, καθώς τα λάδια καθαρισμού πάντα με ενδιαφέρουν.

    Πάντως και εγώ είδα στο Στόχαστρο τη διαφήμιση και μου έξαψε την περιέργεια…. 

    Δυστυχώς στην πόλη που μένουμε όντως το BREAK FREE είναι δυσεύρετο….εγώ κατάφερα και πήρα (επιτέλους) από το σταντ του Καλκαντζάκου στην Εκθεση!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #343430


    [indent]

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από _geo_ στίς 20 Aπρίλιος 2006


    πρωτη φορα τα ακουω τα συγκεκριμενα αλλα ακουγεται ανδιαφερουσα προταση.αν μαθεις κατι παραπανω ενημερωσε μας.
    σε ποια σελιδα μπορουμε να τα δουμε?


    Καλημέρα. Κατ’ αρχήν η διεύθυνση της ιστοσελίδας των προιόντων M-Pro7, όπου μπορείτε να δείτε λεπτομέρειες για τις ιδιότητες και τη χρήση τους (αν και την είχα ξαναγράψει στο προηγούμενο μήνυμα) ειναι: http://www.mp7.com

    Λοιπόν χθες έστειλα email στον αντιπρόσωπο, και μου απάντησε αυθημερόν, στέλνοντάς μου και αναλυτικό τιμοκατάλογο. Παραθέτω την απάντησή του, για όποιον ενδιαφέρεται. (Επειδή βλέπω ότι δεν φαίνεται το λογότυπο, αντιγράφω τα στοιχεία του:

    NDS Trade – Νώντας Παπαγιαννόπουλος

    Τ.Θ. 72582 – ΑΘΗΝΑ 164 01

    ΤΗΛ. & ΦΑΞ: 210 9617914

    ΚΙΝΗΤΟ: 6944260027

    Email. @otenet.gr">nds@otenet.gr

    [/indent]Καλημέρα και Χρόνια Πολλά,

     

    Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας.

    Πράγματι αυτά τα προϊόντα είναι εκπληκτικά.

    Μπορώ να σας στείλω με αντικαταβολή ότι θέλετε γιατί ακόμα δεν έχω κατέβει στα μαγαζιά της Κρήτης.

    Σας στέλνω τον τιμοκατάλογο λιανικής για τα M-Pro7 και σας ενημερώνω ότι διαθέτω επίσης προϊόντα της εταιρίας Tetra Gun και τους ταχογράφους Shooting Chrony.

    Μη διστάσετε να με ρωτήσετε για οποιαδήποτε απορία σας, μπορώ να σας στείλω όλα τα ενημερωτικά για τα προϊόντα και τη χρήση τους.

     

    Ευχαριστώ,

     

       

       

      ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ

    Stock #

    Προϊόν

     

     

     

    Λιανική

     

     

    070-1015

    Gun cleaner

    2oz

    12/case

     

    9

     

     

    070-1002

    Gun cleaner

    4oz

    12/case

     

    12

     

     

    070-1005

    Gun cleaner

    8oz

    12/case

     

    20

     

     

    070-1008

    Gun cleaner

    32oz

     6/case

     

    40

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    070-1202

    Bore gel

    4oz

    12/case

     

    14

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    070-1150

    Copper remover

    2oz

    12/case

     

    9

     

     

    070-1151

    Copper remover

    4oz

    12/case

     

    12

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    070-1407

    CLP

    2oz

    12/case

     

    12

     

     

    070-1403

    CLP

    4oz

    12/case

     

    19

     

     

     

     

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1048
    _geo_ στις #73600

    ευχαριστω πολυ στελιο.θα το ψαξω.

    Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 286 έως 300 (από 353 συνολικά)
    Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

    Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.