ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΟΠΛΟΥ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 316 έως 330 (από 353 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    659
    elvas στις #79752

    LUPUS, saxo_29,

    Βγάλε τη κάνη και τη πάπια. Πίεσε λίγο με το δάχτυλο το κλείστρο να πάει ελάχιστα πίσω (από το εμπρός μέρος της βάσης) και ταυτόχρονα τράβηξε προς τα έξω το μοχλό οπλίσεως. Το κλείστρο θα βγει από μπροστά μαζί με το σιδηρόδρομο (πρόσεξε βγάζοντάς το να μη σου πέσει κάτω). Η συναρμολόγηση γίνεται ακριβώς αντίστροφα.

    Λευτέρης.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    83
    saxo_29 στις #344400

    Λευτέρη σ’ευχαριστώ. Τα κατάφερα τελικά. Παρόλο που είναι ολοκαίνουργιο το όπλο, στο πιστόνι βρήκα κάτι σαν ρινίσματα, και μέσα στο κλείστρο είχε ξεραμένο γράσσο. Τελικά άξιζε τον κόπο να το ανοίξω και να το καθαρίσω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    755
    ΑΝΤΟΝΙΟ στις #80554

    ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΟ  ΚΟΝΤΑΚΙ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΚΟΛΗΣΕ ΡΕΤΣΙΝΙ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΖΗΜΙΑ ΤΟ ΤΟ ΛΟΥΣΤΡΟ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΧΝΙΚΑ ΝΕΡΑ ΤΟΥ ΞΥΛΟΥ. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #80559

    Οινόπνευμα

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    tzimmy στις #80717

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    tzimmy στις #80718

    Πολύ καλό καθάρισμα στις καννες γινεται αν αφου τις λιπάνουμε και αφήσουμε λίγο το λάδι να δράσει χρησιμοποιήσουμε ενα φύλλο εφημερίδας….τα αποτελέσματα για μενα ξεπερνουν καθε προσδοκία δοκιμάστε το…η εφημεριδα απορροφά λάδι και βρωμιές.Η μεθοδος αυτή εχει αναφερθεί και παλαιότερα την υπενθυμίζω υστερα απο προσωπική μου άποψη…τελειο περίπου καθαρισμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #81068

    KALIMERA MAGITES,,,

    EPEIDEI EXW PONOKEFALO..APO TIS XTHESINES KATAXRISEIS..

    KAI VARIEMAI NA DIAVASW OOOOOOLLES TIS SELIDES TOY FORUM..

    TA ESWTERIKA TSOK..PWS TA KSEMAVRISOYME RE GAMWTO..O OPLOYRGOS TA KANEI LAMPIKO,,EXW ME TIPOTA..OSO KAI NA TRIOPSW..

    XALIA..WHAT CAN I DO?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #344487

    Περικλή θα σου πω τι κάνω εγώ…

    Γεμίζω ένα μικρό βαζάκι με φωτιστικό πετρέλαιο και προσθέτω λίγο break free καθαριστικό κοίλου κάνης .

    Τα πετάω μέσα και τα αφήνω μερικές ώρες …

    Τα βγάζω , τα σκουπίζω και τελείωσα!!!

    (Υπ’ όψιν , η μέθοδος δεν προσφέρεται για έσω έξω τσοκ που έχουν γράμματα , όπως διαπιστωσα με τα τσοκ του 682 που έφυγαν τα γράμματα – μικρό όμως το κακό γιατί φαίνονται από το χρώμα.)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #81077

    THTHANKS

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/06/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    6
    nds στις #344553

    Παιδιά καλησπέρα,

     

    Το φωτιστικό πετρέλαιο αλλά και το Break Free είναι παράγωγα πετρελαίου και φυσικά διαβρωτικά για τα μέταλλα που θα μείνουν μέσα αρκετή ώρα και επικίνδυνα για την υγεία μας.

    Στη σελίδα 34 έχω δημοσιεύσει οδηγίες καθαρισμού και συντήρησης πυροβόλων όπλων,

    δυστυχώς δεν μπορούν να φανούν οι φωτογραφίες, μπορείτε όμως να διαβάσετε αυτές τις οδηγίες και να ενημερωθείτε για νέα προϊόντα καθαρισμού όπλων στη διεύθυνση  www.sitemaker.gr/ndsp .

    Όσο για την εφημερίδα, είναι τρόπος που χρησιμοποιούσαν παλιά, τόσο παλιά που τότε δεν υπήρχαν τα κατάλληλα εργαλεία και φυσικά το βαμβακερό πανί δεν το χάλαγαν για τα όπλα αλλά για πιο σπουδαίες ανάγκες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    jimalif στις #81574

    Γεια σας αγόραζα πρόσφατα μια winchester sx3 και θα ήθελα να μου προτείνεται ένα καλό λάδι συντήρησης και ένα καθάρισμού!!

    Από το κατάστημα μου είπανε ότι δεν χρειάζεται να την λύνω μέχρι την σκανδάλη γιά καθαρισμό  και μου εδωσαν super lube μόνο για τα υπόλοιπα μεταλικά μέρη,, ισχύει κάτι τέτοιο??

    Εχω περάσει ένα ελαφρύ στρώμα λάδι Super lube εσωτερικά- εξωτερικά την κάνη και την έχω φυλάξει,πιστεύεται ότι πρέπει να αλλάξω το τρόπο συντήρησεως πρίν την αποθήκευση??

    Παράγγειλα το fritz και το tuf-glide θα χρειαστώ κάτι αλλό για τα μεταλικά μέρη??

    Τι να βάζω στα χύλινα μέρη??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    jimalif στις #81575

    Γεια σας αγόραζα πρόσφατα μια winchester sx3 και θα ήθελα να μου προτείνεται ένα καλό λάδι συντήρησης και ένα καθάρισμού!!

    Από το κατάστημα μου είπανε ότι δεν χρειάζεται να την λύνω μέχρι την σκανδάλη γιά καθαρισμό  και μου εδωσαν super lube μόνο για τα υπόλοιπα μεταλικά μέρη,, ισχύει κάτι τέτοιο??

    Εχω περάσει ένα ελαφρύ στρώμα λάδι Super lube εσωτερικά- εξωτερικά την κάνη και την έχω φυλάξει,πιστεύεται ότι πρέπει να αλλάξω το τρόπο συντήρησεως πρίν την αποθήκευση??

    Παράγγειλα το fritz και το tuf-glide θα χρειαστώ κάτι αλλό για τα μεταλικά μέρη??

    Τι να βάζω στα χύλινα μέρη??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    tzimmy στις #81615

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    tzimmy στις #81626

    Το τι ισχυρίζονται οι εταιρειες για τα προιόντα τους που προωθούν στην αγορά ειναι πλέον γνωστό…(εξαναγκαζόμενες πολλες φορές λόγω του ισχυρού ανταγωνισμου ιδίως σε συγκεκριμένους τομείς…)οτι ο καταναλωτής δεν προστατεύεται επίσης ειναι γεγονός,όπως γεγονός ειναι και οι παραπλανητικές διαφημίσεις!!!!! Η διασταύρωση των επικαλούμενων ιδιοτήτων κατα την χρήση ενός προιόντος απο τον κατανωλωτή-χρήστη ειναι το ζητούμενο…η κάνω λάθος φιλε nds? ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Τ0 ΖΗΤΗΜΑ !!!!! Θέλεις να σου δείξω διαφημίσεις  κλπ με επικλήσεις ανύπαρκτων ιδιοτήτων…πανεύκολο..Παραπέμπεις κάπου και πολύ καλα έκανες αλλά δεν λές τίποτα από την δική σου εμπειρία όσον αφορα τα συγκεκριμένα προιόντα…εκτός αν πρόκειται για έμμεση διαφήμηση….και όχι για ανταλλαγη εμπειριων ,απόψεων κλπ όπως ειναι οσκοπός του φόρουμ,,,,,,Και εγώ απο την εμπειρία άλλων παρακινήθηκα(το διάβασα δηλαδή)και διαπίστωσα πραγματι οτι το φύλλο εφημερίδας κάνει το ίδιο καλή δουλειά με τα πανακια τα βαμβακερά..αν όχι και καλύτερη….τι σχέση έχει το ιστορικό που ανέπτυξες για την χρήση παλαιότερα των βαμβακερών υφασμάτων και των φύλλων των εφημερίδων ..δεν το καταλαβα…ευτυχώς που δεν το συσχέτισες και με το περιεχόμενο  καθε φορά των φύλλων των εφημερίδων γιατί τότε θα πήγαινε ειλικρινά πολύ μακρια η βαλίτσα….

    Τελος θα ήθελα την γνωμη και άλλων φίλων που έχουν δοκιμάσει αυτα η άλλα προιόντα πάντα όμως σε πρακτικό επίπεδο και όχι θεωρητικό, διότι τότε η γνώμη εχει αξία για όλους μας. Αν δεν συμβαίνει αυτο καλό θα ήταν να διευκρινίζεται (απο όλους μας )οτι πρόκειται για κατι που είδαμε η διαβάσαμε και το γνωστοποιουμε χωρίς να έχουμε προσωπική  άποψη επι του θέματος και οτι αυτό το κανουμε μόνο για λόγους πρόσθετης ενημέρωσης. Ευχαριστω…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    jimalif στις #81688

    ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΛΥΠΑΝΣΗΣ TUF-GLIDE and SMOOTH-KOTE ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ  ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΑΠΟ –>

    RISK INTERNATIONAL GROUP   http://www.risk-group.com

    187 AMFITHEAS AVE. 17563

    P.FALIRO

    ATHENS

    GREECE

    Our tel. number is +30 210 9854864

    Our fax number is +30 210 9881733

     

     

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 316 έως 330 (από 353 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων