ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΟΠΛΟΥ

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 346 έως 353 (από 353 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    12
    bennini στις #82964

    θα ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗ ΛΥΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΡΑΒΔΩΤΟ ΟΠΛΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΣΦΗΝΩΣΕΙ ΕΝΑ ΠΑΝΙ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ.ΑΥΤΟ ΟΣΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΚΑΙ ΑΝ ΦΑΙΝΕΤΕ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΤΥΠΗΣΩ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΦΥΛΑΚΗ…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    521
    asyn στις #82971

    Προφανώς το πανί έχει σφηνώσει μέσα στην κάνη ε;

    Να σου πω εγώ τι θα έκανα. Πάρε ένα σετ καθαρισμού ραβδωτού όπλου για το διαμέτρημά σου. Μούλιασε το πανί με λάδι και μετά σπρώξε το με τη βέργα που θα βρείς στο σετ….

    Ελπίζω να έχει αποτέλεσμα και να γλιτώσεις και τη φυλακή…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    Rama στις #82978

    Ο Journée γράφει ότι πυρακτώνουμε το άκρο μιας λεπτής μεταλικής βέργας και έτσι διατρυπούμε το πανάκι. Επαναλαμβάνουμε όσες φορές χρειάζεται.

    Φιλικά

    ΓΜ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #82998

     Η πιο καλη και αποδοτικη μεθοδος ειναι αυτη που αναφερει ο φιλος RAMA. Πες μας τελικα τι εγινε, και αν γλυτωσες τη φυλακη. Α, και λυσεις τυπου “Βαλε ενα φυσιγγι να ριξεις, να φυγει το πανι” ουτε να τις συζητησεις γιατι ειναι ακρως επικινδυνες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #83703

    ξανα εμφανηζω αυτο το θεμα για να  να ρωτισω κατι που με απασχωλει.θελω να μαθω αν η super βενζινη  ειναι καλλη για για τον καθαρισμο του μηχανισμου στη βαση σε s.p.

    Ακουσα σε ενα οπλοπολειο οτι αν βαλεις την βαση μεσα σε ενα δοχειο με super  διαλυει  ολα τα καταλυπα πυριτιδας και επισεις οταν στεγνονει ο μολυβδος που μενει επανω στα μεταλλα λειτουργει ως λυπαντικο.

    Θα κανει δουλεια ή θα μου βγει το μαυρο χρωμα των μεταλλων;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #86332

    Παιδιά γειά σας

    Έγω προσωπικά όταν καθαρίζω τα όπλα μου τα καθαρίζω με λάδι beretta ενώ σε δύο μονόκκανα στα σημεία τριβής χρησιμοποιώ και λίγο γράσω. Όταν είναι να τα αποθη΄κεύσω αφού τα έχω καθαρίσει και σπουπίση καλά τα αφήσω σε έναν οπλοβαστό έχοντας τους τοποθετήσει ειδικό σπρέυ σιλικόνης για όπλα, αφήνω το σ΄πρέυ επάνω μέχρι να τα ξαναχρησιμοποιήσω, θα ήθελα να μάθω αν κάνω κάτι λάθος??? Είναι η διαδικασία καθαρισμού συντήρησης και αποθήκευσης επαρκής για την μακροζωία και καλή λειτουργία των όπλων μου?

    Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν στα κινητά μέρη μιας καραμπίνας αερίων πρέπει να τοποθετούμε ούτως ώστε βα μειωθεί η τριβή κάποιο σκεύασμα ή και γράσο ώστε να μειώσουμε τις τριβές???

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

    Με εκτίμηση

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    DimiX στις #504132

    Καθαρισμός Browning Maxus…

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #518071

    Από τα κορυφαία…..

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 346 έως 353 (από 353 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων