Κοντακι – Ξύλα – Φινίρισμα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 421 έως 435 (από 451 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    384
    ΙΝΠ στις #434893

    γειασας παιδια!!εφτιαξα το κοντακι της μπενελι μου,του εβγαλα το παλιο λουστρο,το εξυσα με πολλα νουμερα ντουκοχαρτο τελευταιο το νουμερο 1500.περασα τρια χερια σιλερ με ενδιαμεσο τρυψιμο με σιλεροχαρτο κ μια φορα με ντουκοχαρτο νο 1000.επειτα το περασα χρωμα καρυδιας 5 χερια με ενδιαμεσα τρυψιματα με ντουκοχαρτα ψιλα νομερο τελευταιο 1500.τωρα το κοντακιμου εχει γινει πολυ λειο κ γυαλιζει απο μονοτου!!!τωρα στο θεμα μας΄΄΄΄πηρα λινελαιο της μπερετα κ σας ρωταω παιδια,καθε χερι που θα περναω θα το τραβαει το ξυλο μεσα η επειδη το εχω κανει πολυ λειο με το χρομα κ το τρυψιμο δεν θα εισχωρει καθολου???μηπως πρεπει να το αγριεψω λιγο παραπανω το χρωμα για καλυτερο ποτισμα του λινελαιου????με νουμερο ας πουμε 800 η 1000???αν το περασω ετσι θα εισχωρησει το λινελαιο????

    Δεν χρειαζεται να αλλαξεις κατι.
    Αρχισε το λινελαιο,4-5 σταγονες σε ολο το οπλο και καλο τριψιμο
    με πανι που δεν αφηνει χνουδι.
    Μην παρασυρθεις και βαλεις πολυ λινελαιο η δεν το τριψεις γερα.
    Θελει υπομονη και πολλα χερια περασμα.
    Τωρα ειναι η καλυτερη εποχη γιατι στεγνωνει πιο γρηγορα.
    Καλη επιτυχια,Γιαννης


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    VAIOS στις #435021

    σε ευχαριστω πολυ φιλε γιαννη!!!!νασαι παντα καλα να μας δινεις κ εμας τις πολυτιμες συμβουλε σου!!!γεια!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    neos_toyfekaleyris στις #435278

    εγώ πάλι διαφωνώ λίγο με την προσέγγιση του ΙΝΠ. Στα προώτα χέρια βάλε μπόλικο, να ρουφήξει το ξύλο. Άφηνέ το μια μέρα με την περισσια λαδιού, την άλλη μέρα σκουπισε όσο δε ρουφηξε και ξαναβάλε μπόλικο. Αυτο δυο-τρεις φορές (εγώ το κάνω 5 φορές, μια επάλειψη ανα ημέρα ή ανα 30 ώρες περίπου. το απλώνω με το δάχτυλο). Στα επόμενα χέρια συνεχίζεις με τις σταγόνες και το τριψιμο.

    Επίσης κάπου είχα διαβάσει (δε θυμαμαι που) ότι καλά είναι να το ζεσταίνεις το λάδι στα πρωτα περάσματα για να γίνεται πιο λεπτόρευστο και να εισχωρει καλύτερα. θέλει ζέσταμα σιγά-σιγά όμως και όχι πολύ ψηλή θερμοκρασία (πχ σε μπεν μαρι), όχι απότομα και αρπάξει.

    Αν αποφασίσεις να “αγριέψεις” τις επιφανειες πριν περάσεις κάθε χέρι είναι καλή ιδέα να χρησιμοποιήσεις συνθετικό μέσο (πχ scotch brite) αντι για ατσαλόμαλλο. Το ατσαλόμαλλο αφήνει ρινίσματα τα οποία με τις υγρασίες μπορέι να σκουριάσουν και να κάνουν λεκέδες. Κατά τη γνώμη μου δε χρειάζεται αγρίεμα μεταξύ των περασμάτων με λάδι.

    καλή τύχη και βάλε καμια φωτό!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    183
    gcreator στις #435293

    ΚΑταρχήν λινέλαιο της beretta ελπίζω να μην εννοείς το tru-oil….αυτό δεν ειναι λινελαιο καθαρό και στεγνώνει παρα πολύ γρήγορα(σε 1-2 ωρες) αφηνει την επιφάνεια γυαλιστερή και δείχνει σαν να περάστηκε με βερνίκι-λουστρο. Επίσης ισχωρεί από ελάχιστα εως καθόλου στο ξύλο.
    Αν εχεις παρει τετοιο προιον(οπως την πατησα κ εγω καποτε) πήγαινε το πίσω και πάρε λινέλαιο και οχι tru-oil.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    VAIOS στις #435312

    TΩΡΑ ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ???ΗΔΗ ΠΑΙΔΙΑ ΠΗΡΑ ΤΟ TRUE OIL ΤΗΣ ΜΠΕΡΕΤΤΑ Κ ΠΕΡΑΣΑ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΣΗΜΕΡΑ!!ΕΒΑΛΑ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΜΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ,ΤΟ ΑΦΗΣΑ 5 ΛΕΠΤΑ Κ ΤΟ ΕΤΡΥΨΑ ΜΕ ΠΑΝΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΦΗΝΕΙ ΧΝΟΥΔΙ.ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΣΤΕΓΝΩΣΕ ΓΡΗΓΟΡΑ…..ΑΛΛΑ ΜΑΛΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΖΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟ ΡΟΥΦΑΕΙ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ Κ ΜΕΤΑ ΓΕΡΟ ΤΡΥΨΙΜΟ Ε???ΦΙΛΕ GCREATOR ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΤΑΝΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΑΛΑΓΗ ΛΙΝΕΛΑΙΟΥ,ΣΤΙΣ 15 ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΑ (ΑΓΡΙΑ) ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ!!!ΑΣ ΕΛΠΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΞΥΛΟ ΜΕΣΑ ΠΑΙΔΙΑ.Κ ΤΕΛΟΣ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΤΟ ΓΙΑΛΙΣΩ ΜΕ ΨΙΛΗ ΑΛΟΙΦΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ.ΓΙΑ ΤΟ TRUE OIL ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ.ΜΑΛΟΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ!!ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ,ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΑΥΤΗ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΟΣ ΚΥΝΗΓΟΣ!!!!27 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ!!!!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    183
    gcreator στις #435313

    Ωραία!!!Τωρα αφού ξεκίνησες συνέχισέ το! Μην βάλεις μεγάλη ποσότητα όπως λες.
    Βάλε μικρή ποσότητα στο πανάκι και τρίψε δυνατα.
    Πέρασε αρκετά χέρια.¨Οσα περισσότερα μπορείς/μέχρι να σε ικανοποιεί το αποτέλεσμα.
    Να ξέρεις ότι απο κάποιο χέρι και μετά θα αργεί ακόμη περισσότερο το στέγνωμα ανάμεσα στα “χέρια”.

    Τώρα για το τελειωτικό φινίρισμα(αλλα να εχει στεγνωσει το τελευταιο χερι ΤΕΛΕΙΑ- ίσως και μετα απο 2 μερες απο το τελευταιο χερι) χρησιμοποιησε ψιλό ατσαλόμαλλο(το πιο ψιλό που υπάρχει) τριβοντας πάντα προς μια κατεύθυνση και μόνο παράλληλα με τα νερα του ξύλου(όχι κυκλικα).
    Στη συνέχεια ξεσκόνισμα καλά και πέρασέ το 1-2 χέρια κεραλοιφή (οχι αυτοκινητου -αλλά αριστης ποιότητας κερί ξύλου από κερί καρναουμπα κ μελισοκερι ή εναλλακτικα μιγμα νεφτι με αγνο μελισσοκερι ) ,την οποία την απλώνεις με το δάχτυλο και μετά από καμιά ώρα τρίβεις δυνατά με καλό μάλλινο υφασμα.

    Υ.Γ. Αντι για ψιλο ατσαλομαλλο κάποιοι πιο πάνω προτεινουν scoth bright. Δεν το έχω δοκιμάσει για να σου πω. Αν είναι όντως τόσο ψιλό όπως το ψιλότερο ατσαλόμαλλο(δεν κανει γρατσουνιες) τότε δοκίμασε το.

    Στη διάθεση σου για οποιαδήποτε άλλη βοήθεια.
    Γιώργος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    183
    gcreator στις #435314

    Επίσης ξέχασα να σου πώ ότι επειδή στεγνώνει γρήγορα το tru oil, μην το βάζεις με το δάχτυλο και μετά περιμένεις και το περνάς με πανί, αλλά βάλε κατεευθείαν στο πανάκι και πέρασέ το δυνατά…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    VAIOS στις #435379

    ΑΑΑΧΧΧΧ ΦΙΛΕ ΓΙΩΡΓΟ!!!!!ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΜΑΣΤΟΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΛΕΓΕΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ????ΑΧ ΤΗΝ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΜΟΥ!!!!ΤΟ ΠΡΟΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ Κ ΤΟ ΕΤΡΥΨΑ ΑΜΕΣΩΣ….ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ!!!!ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΦΗΣΑ Ο ΒΛΑΚΑΣ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΤΟ TRUE OIL Κ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΟ ΤΡΥΨΩ ΔΕΝ ΕΒΓΕΝΕ Η ΓΙΑΛΑΔΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΣΚΙΕΣ ΓΑΜΟΤΟ!!!!ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΗΘΕΛΕ ΣΤΟ ΠΑΝΑΚΙ ΛΑΔΙ Κ ΑΜΕΣΩΣ ΤΡΥΨΙΜΟ!!ΤΩΡΑ ΦΙΛΕ ΜΕΝΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΔΙΑΛΥΤΙΚΟ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Κ ΤΟ ΧΡΩΜΑ Κ ΦΤΟΥ ΚΙ ΑΠΤΗΝ ΑΡΧΗ!!!ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΔΙΑΛΥΤΙΚΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΟΥΤΟΣΟΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΗΡΕΑΣΤΕΙ ΤΟ ΞΥΛΟ????ΑΧ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΓΙΩΡΓΟ!!!ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΤΡΥΨΙΜΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΕΦΥΓΕ Κ ΛΙΓΟ ΧΡΩΜΑ!!!!!!!ΒΩΗΘΗΣΕΜΕΕΕΕΕΕ!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    183
    gcreator στις #435381

    Δεν πειράζει Βάιο!
    Μην αγχώνεσαι δεν έγνινε κ τίποτα!

    Συνέχισε κανονικά όπως είπαμε….πανάκι βαζεις truoil και περνάς…

    Οταν στο τελος στεγνώσει τελέια, θα το περάσεις με ψιλο ατσαλομαλλο και η περίσσια λαδιού θα φύγει κ όλο το κοντακι θα είναι ομοιόμορφο. Γι αυτο μην ανυσηχείς…

    Υ.Γ. Βαλε καμια φωτογραφία να δουμε σε τη φάση είσαι!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    VAIOS στις #435602

    ΑΧ ΒΡΕ ΓΙΩΡΓΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΜΑΛΟΝ ΤΙ ΕΙΠΑ!!ΠΕΡΑΣΑ2 ΧΕΡΙ TRU OIL ΤΗΣ ΒΕΡΕΤΤΑ Κ ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΣΗ ΩΡΑ  ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΠΙΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ  ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΣΕΙ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΙΒΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΝΑΚΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΛΟΥΣΤΡΟ!!!ΜΕ ΤΟ ΤΡΥΨΙΜΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΛΛΟΥ ΜΟΥΝΤΟ,ΑΛΛΟΥ ΓΙΑΛΙΖΕΙ,Κ ΕΦΥΓΕ Κ ΛΙΓΟ ΧΡΩΜΑ!!!ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΦΙΛΕ Η ΟΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΕΧΕΙ ΓΝΩΣΗ……ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΩ ΔΙΑΛΙΤΙΚΟ Κ ΠΟΙΟ???ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΞΕΡΑΜΕΝΟ ΛΙΝΕΛΑΙΟ Κ ΤΟ ΧΡΩΜΑ Κ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ?????  Η ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΜΕ ΛΙΝΕΛΑΙΟ ΣΤΟ ΠΑΝΑΚΙ????ΘΑ ΣΡΩΣΕΙ Η ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    183
    gcreator στις #435611

    Βάιο καλημέρα και καλό μήνα,

    Κατάλαβα τι εννοεις, αλλά για να φύγει εντελως το λινέλαιο και το νεροχρωμα που πέρασες αρχικά δεν νομίζω να αρκεί το διαλυτικό(whitespirit) . Μαλλον χρειάζεται διαβρωτικό.

    Και αυτό σημαίνει τζάμπα κόπος μέχρι τώρα! Γιατι θα πρεπει μετα το διαβρωτικό να ξανακάνεις τριψιμο-σιλερ-βάψιμο!!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    384
    ΙΝΠ στις #435638

    ΑΧ ΒΡΕ ΓΙΩΡΓΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΜΑΛΟΝ ΤΙ ΕΙΠΑ!!ΠΕΡΑΣΑ2 ΧΕΡΙ TRU OIL ΤΗΣ ΒΕΡΕΤΤΑ Κ ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΠΙΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΣΕΙ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΙΒΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΝΑΚΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΛΟΥΣΤΡΟ!!!ΜΕ ΤΟ ΤΡΥΨΙΜΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΛΛΟΥ ΜΟΥΝΤΟ,ΑΛΛΟΥ ΓΙΑΛΙΖΕΙ,Κ ΕΦΥΓΕ Κ ΛΙΓΟ ΧΡΩΜΑ!!!ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΦΙΛΕ Η ΟΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΕΧΕΙ ΓΝΩΣΗ……ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΩ ΔΙΑΛΙΤΙΚΟ Κ ΠΟΙΟ???ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΞΕΡΑΜΕΝΟ ΛΙΝΕΛΑΙΟ Κ ΤΟ ΧΡΩΜΑ Κ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ????? Η ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΜΕ ΛΙΝΕΛΑΙΟ ΣΤΟ ΠΑΝΑΚΙ????ΘΑ ΣΡΩΣΕΙ Η ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ????

    Θυμισου τι σου εγραψα πριν μια εβδομαδα…Δεν με ακουσες!

    Βεβαια οι πληροφοριες σου και τοτε ηταν λαθος,μιλαγες για λινελαιο και οχι για true oil.

    Τετοιες παπαριες εχουμε κανει ολοι και μην στεναχωριεσαι.Διορθωνεται ευκολα.

    Το αφηνεις να στεγνωσει πολυ καλα οσο χρειαστει,2-3 μερες πιστευω.

    Αγορασε πολυ ψιλο συρμα για τριψιμο-γυαλισμα  ασημικων.Τριψτο μαλακα αλλαζοντας

    το συρμα οταν μπουκωνει και ετσι θα αφαιρεσεις το παραπανω υλικο που εκανε

    τηνζημια.Μην βαλεις οποιοδηποτε διαλυτικο.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    VAIOS στις #435776

    sas eyxaristo poly paidia gia tis symboyles!!!malon ta to trypso me syrma k ligo ntoykoxarto psilo!!!as prosexa o ermos.otan teleioso ta balo foto.eyxaristo gia ola!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    neos_toyfekaleyris στις #436192

    αν συνεχίσει τις επαλείψεις με true oil, δε θα καλυφτούν οι ατέλειες? Νομίζω ότι τα στρώματα true oil δένουν το ένα με το άλλο, οπότε στο τέλος θα γίνει ομοιόμορφο. διάβαζα σε ένα blog για όργανα ότι ένας οργανοποιός έτριψε το true oil με γυαλόχαρτο και γεμισαν οι πόροι σκόνη άσπρη. Με το επόμενο χέρι όμως εξαφανίστηκαν τα στίγματα της σκόνης. Μάλιστα κάθε χέρι το πέρναγε με διαφορετικό τρόπο (πινέλο, πανί, δάχτυλο) και κατέληξε ότι το πινέλο ήταν η καλύτερη μέθοδος. Ανάμεσα στα χέρια αφαιρούσε λίγο από το στεγνωμένο στρώμα για να μην του γίνει πολύ παχύ το φινίρισμα.

    Θέλω αν γίνεται μια απάντηση στην αρχική μου ερώτηση, επειδή δεν ξέρω πολλά από true oil

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    384
    ΙΝΠ στις #436208

    αν συνεχίσει τις επαλείψεις με true oil, δε θα καλυφτούν οι ατέλειες? Νομίζω ότι τα στρώματα true oil δένουν το ένα με το άλλο, οπότε στο τέλος θα γίνει ομοιόμορφο. διάβαζα σε ένα blog για όργανα ότι ένας οργανοποιός έτριψε το true oil με γυαλόχαρτο και γεμισαν οι πόροι σκόνη άσπρη. Με το επόμενο χέρι όμως εξαφανίστηκαν τα στίγματα της σκόνης. Μάλιστα κάθε χέρι το πέρναγε με διαφορετικό τρόπο (πινέλο, πανί, δάχτυλο) και κατέληξε ότι το πινέλο ήταν η καλύτερη μέθοδος. Ανάμεσα στα χέρια αφαιρούσε λίγο από το στεγνωμένο στρώμα για να μην του γίνει πολύ παχύ το φινίρισμα. Θέλω αν γίνεται μια απάντηση στην αρχική μου ερώτηση, επειδή δεν ξέρω πολλά από true oil

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>Συμφωνώ και επαυξάνω με τη νέα προσθήκη περί “trolling” στους όρους χρήσης. Καιρός ήταν! http://www.e-artemis.gr/forumz/topic/ananeosi-oron-chrisis/</div>

    Οι ακριβεις οδηγιες ειναι εδω http://www.diamanco.gr/Upload/Docs/H_TEXNH_TOY_FINIRISMATOS_MITSHS.pdf

    Με δυο λογια αναμεσα σε ολα τα χερια true oil  τριβουμε με ατσαλοσυρμα,εκτος απο το τελευταιο που μενει απειραχτο.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 421 έως 435 (από 451 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων