franchi affinity

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 60 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Franchi

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #237576

    Φιλε ανδρεα την 612 την κρατησα 3 χρονια σε κυνηγια περδικας και μπεκατσας δεν μου ειχε παρουσιασει προβληματα και οι τουφεκιες της πολυ καλες τωρα εσεις 20 χρονια εχετε καλυτερη εικωνα για το οπλο. Το fast ομως ειναι σιγουρα ποιο ποιοτικο απο το παλιο 612 και ειναι και 2800γρ. που με βολευει στην μπεκατσα αφανταστα.Και βεβαια δεν την συγκρινω με την benelli αλωστε η benelli απο ποιοτητα κατασκευης ειναι κορυφη αλλα μια bekatsia που ηθελα εγω κανει ενα 500αρικο παραπανω και πιστευω για ελαφριο οπλο η fast ειναι πολυ καλη επιλογη την αφινιτι δεν την ξερω .φιλικα ΑΡΗΣ.

    αρη καλησπερα …δεν διαφωνω καθολου … τα βασικα πλεονεκτηματα της φρανκι ειναι το χαμηλο βαρος ,το σκαλακι της καννης που βοηθα στην επωμιση και στοχευση ,οι φονικες της τουφεκιες που δεν αμφισβητω με τιποτα …απλα επειδη ειναι ενας μεγαλος κατασκευαστης θα επρεπε να ριξει και λιγο βαρος στην ποιοτητα …βεβαια ξαναλεω οτι δεν εχω πιασει στα χερια μου ,την νεα αφινιτι …αλλα η 612 που επιασα προχθες στα χερια μου και ειναι σχετικα νεο οπλο(αυτη ηταν 4 ετων συγκεκριμενα και αχρησιμοποιητη ) ,εκλεισα την θηκη στο λεπτο ..απογοητευτηκα… :lol:

    ευχομαι να αποκτησεις τη μπεκατσια και οταν θα κλεισεις 20 ετια και θα ειναι οπως την πρωτη μερα και θα λειτουργει οπως την πρωτη μερα θα ξαναμιλησουμε …καλα να ειμαστε βεβαια μεχρι τοτε αδερφε… :lol:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #237575

    Φιλος έχει εδώ και δύο χρόνια την fast pro.
    Καλό οπλάκι, αν και κατώτερο ποιοτικά από benelli -beretta.

    Δέν είχε ποτέ πρόβλημα αλλά φέτος σε κυνήγι λαγού του πέταξε το χερούλι του κλείστρου και το έχασε.
    Πέρνει καινούργιο (20 ευρώ!!!) το βάζει και μετά απο 2-3 κυνήγια το ξαναχάνει!!!

    Συνολικά το εχασε 3 φορές!!!!!!!!!
    Επειδή όμως η τελευταία ήταν στα τελειώματα του κυνηγιού στην τσίχλα, χρησιμοποιούσε προσωρινά ένα κατσαβίδι παλάμης κάθε φορά για να ανοίξει το κλείστρο!!!! :P

    Τώρα όμως που τέλειωε το κυνήγι θα το πάει στην αντιπροσωπεία, γιατί μάλλον φταίει εσωτερικά το κλείστρο!

    πατριωτακι καλα που μου το θυμησες …και στον πατερα μου ειχε συμβει 2 φορες αυτο…το εχει χασει στο κυνηγι 2 φορες…φανατσου σκηνικο τωρα ε;;;; :lol: :lol:

    και κατι τελευταιο …το κλειστρο της φρανκι(αυτη που ειχε ο πατερας μου ) με το κλειστρο της benelli που ειχα εγω ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ…η φρανκι του πατερα μου ειναι και αυτη αδρανειας …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #237573

    αρη καλησπερα …δεν διαφωνω καθολου … τα βασικα πλεονεκτηματα της φρανκι ειναι το χαμηλο βαρος ,το σκαλακι της καννης που βοηθα στην επωμιση και στοχευση ,οι φονικες της τουφεκιες που δεν αμφισβητω με τιποτα …απλα επειδη ειναι ενας μεγαλος κατασκευαστης θα επρεπε να ριξει και λιγο βαρος στην ποιοτητα …βεβαια ξαναλεω οτι δεν εχω πιασει στα χερια μου ,την νεα αφινιτι …αλλα η 612 που επιασα προχθες στα χερια μου και ειναι σχετικα νεο οπλο([size=5][color=”#FF0000″](αυτη ηταν 4 ετων συγκεκριμενα και αχρησιμοποιητη) [/color][/size]) ,εκλεισα την θηκη στο λεπτο ..απογοητευτηκα… :lol:

    ευχομαι να αποκτησεις τη μπεκατσια και οταν θα κλεισεις 20 ετια και θα ειναι οπως την πρωτη μερα και θα λειτουργει οπως την πρωτη μερα θα ξαναμιλησουμε …καλα να ειμαστε βεβαια μεχρι τοτε αδερφε… :lol:

    Αν ειναι για την 612 σηγουρα ειναι παλιοτερη απο 4 χρονον .

    Για τη fast τωρα την εχω 3 χρωνια ενταξη δεν μου εχει δημιουργησει προβλημα μεχρι τωρα και γνωστος μου εχει μια INERΤIA κοντα 5 χρονια και δεν εχει προβλημα .Για την ποιοτητα δεν μπωρω να πω οτι ειναι κοριφη .Και εγω για την BECACIA πηγενα αλλα την πηραι φιλος και του εβγαλαι προβλημα στα ξηλα και δεν του τ αλαζαι η αντηπρωσοπια και μετα εμαθα οτι υπιρξε κι αλλος με το ιδιο προβλημα και φοβηθικα να την παρω τοτε .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    panagiotis στις #412801

    καλησπερα κυριοι…ξερει κανεις για την franchi afifinity  κατι;την εχει καποιος να μου  πει εντυπωσεις;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    panagiotis στις #413005

    κανεις δεν την ξερει ρε παιδια;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    panagiotis στις #413036

    ευχαριστω  blanco…την εχω επεξεργαστει και γω στα χερια μου στο οπλοπωλειο που παω..ειναι πολυ κομψη και ελαφρια! την θελω για ιδιαιτερο λογο..επειδη ειμαι αρκετα ρομαντικος με τα οπλα μου και τα εχω σε αριστη κατασταση,φετος που μπηκα για τα καλα στο κυνηγι με σκυλια ειδα οτι τα πεσιματα,γδαρσιματα κτλ ειναι μερος του παιχνιδιου!ετσι λοιπον την θελω σε μαυρη συνθετικη για να μην την λυπαμαι!και εννοειτε 61 ποντους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    455
    gun7171 στις #413144

    ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ 850 ΕΥΡΩ ΝΟΜΙΖΩ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΩ ΟΠΛΑΚΙ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΚΟΙΤΑΓΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ  ΔΕΝ ΜΕ ΕΠΙΣΕ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΛΙΕΣ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #413179

    Κοιτα καλητερα οτιδηποτε αλλο,καλητερα να χαλασεις 1500+ για καποιο αλλο οπλο παρα να την παρεις και στον χρονο να ψαχνεις για αγοραστη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    panagiotis στις #413210

    Κοιτα καλητερα οτιδηποτε αλλο,καλητερα να χαλασεις 1500+ για καποιο αλλο οπλο παρα να την παρεις και στον χρονο να ψαχνεις για αγοραστη.

    Οταν ο Θεουλης εστελνε μυαλα,καποιοι νομιζαν οτι βρεχει και κραταγαν ομπρελες. http://youtu.be/N08cUql8YTo http://www.youtube.com/watch?v=Xg88M14YcCY

    στον χρονο να ψαχνω να την πουλησω;; εχεις δει κατι αρνητικο;ειχα την 610 vsgl να φανταστεις…και απο ποιοτητα δεν ειχα θεμα!αυτητη θελω με συνθετικα μερη..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #413716

    ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΗΣΩ ΛΙΓΟ ΤΗ ΣΥΝΘΕΤΙΚΗ… ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΤΟ GRIP ΣΕ ΠΑΠΙΑ Κ ΚΟΝΤΑΚΙ…ΕΙΧΑΝ ΛΕΠΤΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ… ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 3 ΚΙΛΑ Κ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ”ΕΚΡΥΒΕ” ΚΑΛΑ…Η ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ ΤΟΥΛΑΧΙΤΣΟΝ ΜΕ 34ΑΡΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ ΠΟΥ ΕΡΙΞΑ ΗΤΑΝ Η ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΗ ΤΗΣ ΑΔΡΑΝΕΙΑΣ Κ ΑΚΟΜΑ Κ ΣΕ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ ΒΟΛΕΣ ΔΕΝ ΕΨΑΧΝΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΟΠΛΟ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΗ… Η ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΗ ΓΡΑΜΜΗ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ… ΤΗΝ ΑΝΤΟΧΗ ΤΟΥ ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΟΥ ΠΟΥ ΕΝΩΝΕΙ ΚΛΕΙΣΤΡΟ-ΕΛΑΤΗΡΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΡΩ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΣ BENELLI ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΣΤΙΒΑΡΟ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ… Η ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΗΣ ΚΑΝΝΗΣ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΗΤΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ, ΟΥΤΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑ, ΟΥΤΕ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΚΑΠΟΙΟ ΣΟΒΑΡΟ ΘΕΜΑ… ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΕΙΧΑ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΙΣ ΓΡΗΓΟΡΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ, ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΤΟ ΟΠΛΟ…Η ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΑΛΛΑ Ο ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΟΣ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ, ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΑΛΛΑ Κ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΩΝ ΑΠΟ ΠΙΟ ”ΑΚΡΙΒΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ”…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    panagiotis στις #413812

    ησουν αρκετα κατατοπιστικος..ευχαριστω..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #436713

    Γειά σας κύριοι,μήπως υπάρχει καποιος ο οποίος να είναι κάτοχος ή να γνωρίζει λεπτομέρειες της Affinity Synthetic ?

    Διαθέσιμα μήκη καννών:

    Αυλός:

    Κώνος συναρμογής:

    Βάρος:

    Τύπος τσόκ και πόσα συνοδεύουν το όπλο:

    Συσκευασία και περιεχόμενο:

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    ARIS στις #436795

    Παιδια σας ευχομαι καταρχην καλη κυνηγετικη χρονια με υγια .Τωρα το προβλημα μου ειναι το εξης: εριξα μερικα φυσιγγια με μια affinityπου πηρα περυσι προς το τελος της σεζον και δεν την ειχα  χρησιμοποιησει εκτος απο κανα δυο τσιχλοκυνηγια ,το προβλημα ειναι οτι εριχνε το πρωτο φυσιγγι και μετα παταγα την σκανδαλι για δευτερη βολη και δεν εκανε τιποτα, το δευτερο φυσιγγι εμπαινε κανονικα στη θαλαμη αλλα η σκανδαλη δεν απελευθερωνε τον επικρουστηρα για να χτυπησει τη βελονα στο κλειστρο, η δε σκανδαλη πατιωταν οπως πατιεται οταν ειναι ριγμενη.Αυτο που εγω εκανα ηταν να βγαλω την σκανδαλοθηκη να την καθαρισω αν και δεν ειχε κατι επιληψιμο και να την ξαναβαλω ,δοκιμαζοντας το οπλο με αρκετα φυσιγγια εριχνε μια χαρα και σε πολυ γρηγορες τουφεκιες.Το θεμα ομως λυθηκε? η θα το ξανακανει καποια στιγμη .Καθε πληροφορια  και βοηθεια δεκτη,ζητω συγνωμη για την μακρυγορια μου αλλα δεν μπορουσα να το περιγραψω διαφορετικα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #436812

    Καλησπερα, φιλε μου.

    Τα ακουσματα λενε και επιβεβαιωνονται οτι καποια Φρανκι οπλα ( καραμπ αλλά και σουπερ πζ) απο τοτε που την πηρε ο ομιλοσ Μπερεττα, εχουν προβληματικες σκανδαλες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #447267

    καλημερα στο club της franchi…ενας φιλος ενδιαφερεται να αγορασει την αφφινιτυ …ειναι το οπλο που εχει βγαλει σε κληρωση η lambro…η τιμη της ειναι στα 790 ευρω…ξερει καποιος περισσοτερες λεπτομερειες για αυτο το οπλο;;;πχ τυχον θεματακια που μπορει να εχει;;διοτι ειναι και φαινεται καλη περιπτωση σε αυτα τα χρηματα

    υ.γ επειδη δεν του τρεχουν τα λεφτα απο τα πατζακια μην μπλεξουμε σε συγκρισεις με αλλες επιλογες ….οτι υπαρχει μεχρι αυτα τα χρηματα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 60 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων