ιδεες και εφαρμογες για στρωσιμο δαπεδου Kennel

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 16 έως 22 (από 22 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #234988

    Έχει βάλει κανείς πλακάκι πισίνας; Γιατί σκέφτομαι να βάλω τέτοιο πλακάκι.

    καλη ιδεα αν και αποτη εχω ακουσει ξεφεβγει στην τημη.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #234967

    Εχεις δικιο να απορεις.Απλα δοκιμαζω να γραψω πρωτη φορα και μπερδευτηκα.Sorry

    Καλώς ήρθες φίλε, να σε ρωτήσω κάτι επ'ευκαιρία. Όταν έκανες την εγγραφή και σου ήρθε το mail και έκανες την ενεργοποίηση μπορούσες να γράψεις κατευθείαν; Ρωτάω γιατί 1 φίλος έκανε εγγραφή αλλά δεν μπορεί να γράψει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #234965

    καλη ιδεα αν και αποτη εχω ακουσει ξεφεβγει στην τημη.

    Κοίταξε εξαρτάτε κανείς τι όρια βάζει, όχι μόνο στα χρήματα αλλά και στην ποιότητα κατασκευής. Και το λέω αυτό γιατί θεωρώ (και λέω θεωρώ γιατί δεν το έχω δει στην πράξη αλλά και ούτε έχω συζητήσει με κάποιον που να΄χει βάλει) ότι βάζοντας πλακάκι πισίνας μπορείς να το πλένεις σε καθημερινή βάση και αν ρίχνεις και τα απόνερα σε αποχέτευση μπορείς άνετα να έχεις τα σκυλιά σου εντός πόλης. Αλλά ξαναλέω πως δεν ξέρω κάποιον που να το΄χει κάνει για να με ενημερώσει για τυχόν αρνητικά.

    Οι τιμές για τα πλακάκια πισίνας παίζουν γύρω στα 20-25 ευρώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #234947

    Εχεις δικιο να απορεις.Απλα δοκιμαζω να γραψω πρωτη φορα και μπερδευτηκα.Sorry

    [font=”Comic Sans MS”]Καλωσόρισες, ελπίζω να βρεις ενδιαφέρον το φόρουμ και να συμμετέχεις στις ανταλλαγές απόψεων.[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #234945

    Έχει βάλει κανείς πλακάκι πισίνας; Γιατί σκέφτομαι να βάλω τέτοιο πλακάκι.

    [font=”Comic Sans MS”]Ναι, έχω ιδία άποψη. Είναι ιδανικό για τους χώρους όπου κοιμάται ο σκύλος. Όταν λέμε κυνοστάσιο, κουμάσι, κλούβα κλπ. θα πρέπει να διευκρινίζουμε τι εννοούμε. Ο χώρος που ζει ο σκύλος (αν δεν ζει μέσα στο σπίτι μας) στην ιδεατή μορφή του θα πρέπει να αποτελείται από 2 χώρους, τον περίβολο και το δωμάτιο. Το δωμάτιο μπορεί να είναι στέρεο πάτωμα αλλά ο περίβολος να είναι τέτοιος που να απορροφά τους "κραδασμούς" που επιβαρύνουν τις αρθρώσεις των ποδιών.
    Στους δικούς μου χώρους έχω αντιολισθητικό πλακάκι αλλά είναι παρωχημένης τεχνολογίας υλικό και πολύ φτηνό, τόσο άντεχα οικονομικά προ 35ετίας, για το βάρος των σκύλων είναι καλά αλλά για άνθρωπο με σαγιονάρες δεν θα το έλεγα αντιολισθητικό. Έχω διαλέξει για φίλους μου πλακάκια πισίνας μεγάλης αντοχής και 100% αντιολισθητικά από 20 -25Ε το τετραγωνικό μόνο με 5 και 7, άλλες φορές γιατί είναι υπόλοιπα (λίγα μέτρα) και άλλοτε γιατί είναι διαλογής (πέτσικα). Το κόστος είναι η τοποθέτηση εκτός και αν "πιάνουν τα χέρια" οπότε σε ένα Σ/Κ τελειώνουν. [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #234860

    [size=4][font=”Comic Sans MS”]Ναι, έχω ιδία άποψη. Είναι ιδανικό για τους χώρους όπου κοιμάται ο σκύλος. Όταν λέμε κυνοστάσιο, κουμάσι, κλούβα κλπ. θα πρέπει να διευκρινίζουμε τι εννοούμε. Ο χώρος που ζει ο σκύλος (αν δεν ζει μέσα στο σπίτι μας) στην ιδεατή μορφή του θα πρέπει να αποτελείται από 2 χώρους, τον περίβολο και το δωμάτιο. Το δωμάτιο μπορεί να είναι στέρεο πάτωμα αλλά ο περίβολος να είναι τέτοιος που να απορροφά τους "κραδασμούς" που επιβαρύνουν τις αρθρώσεις των ποδιών.
    Στους δικούς μου χώρους έχω αντιολισθητικό πλακάκι αλλά είναι παρωχημένης τεχνολογίας υλικό και πολύ φτηνό, τόσο άντεχα οικονομικά προ 35ετίας, για το βάρος των σκύλων είναι καλά αλλά για άνθρωπο με σαγιονάρες δεν θα το έλεγα αντιολισθητικό. Έχω διαλέξει για φίλους μου πλακάκια πισίνας μεγάλης αντοχής και 100% αντιολισθητικά από 20 -25Ε το τετραγωνικό μόνο με 5 και 7, άλλες φορές γιατί είναι υπόλοιπα (λίγα μέτρα) και άλλοτε γιατί είναι διαλογής (πέτσικα). Το κόστος είναι η τοποθέτηση εκτός και αν "πιάνουν τα χέρια" οπότε σε ένα Σ/Κ τελειώνουν. [/font][/size]

    Κ. Γιάννη αν κατάλαβα καλά το πλακάκι πισίνας το βάζετε εκεί που κοιμάται το σκυλί; Και στον περίβολο τι υλικό θα προτείναται;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #234846

    Κ. Γιάννη αν κατάλαβα καλά το πλακάκι πισίνας το βάζετε εκεί που κοιμάται το σκυλί; Και στον περίβολο τι υλικό θα προτείναται;

    http://www.e-artemis.gr/articles/dogs/2004/635/

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 16 έως 22 (από 22 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων