ΖΗΜΙΑΡΙΚΑ ΟΠΛΑ // ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΒΑΣΑΝΙΣΑΝ

Επισκόπηση 14 δημοσιεύσεων - 16 έως 29 (από 29 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #238305

    ANTONIO ZOLI s.p. mod. ritmo έριχνε και τις δύο κάννες μαζί και έψαχνα τον ώμο μου :D

    :P :D ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΨΑΡΟΝΙΑ :D


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #238264

    Αν σας εχει βασανισει ενα οπλο γραφτε το εδω: Καραμπινα, Δικανο, Μονοκανο

    Δεν εχω δει αν στο site υπαρχει κατι αντιστοιχο αν ναι παρακαλω οι μοδερατορς να το σβησουν

    μην το κανεις αυτοοοοοοοοο

    τωρα θα δεις τους benelakides εναν εναν να σκαει μητη :P :D :D

    Και εγω παιδια εχω μια 303 την ειχα παρει το 1987 (καποιοι απ εδω ηταν αγενιτει )εχει κανει αρκετα ταξηδια .Το ποσες τουφεκιες εχει ρειξει ουτε ξερω .Εχει ομως ενα μεγαλο προβλημα ,δεν εχει βρει ακωμα BENELLI να την ανταγωνιστει . :D

    ΥΓ.Α ρε παληκαρια θηραματα να υπαρχουν και με τη σφεντονα να κυνηγαμαι .

    Τωρα για οπλο με προβληματα ,ηταν μια FABARM 368 carbon με porting και 66cm καννη σε 5 μηναις μεσα την εδωσα .

    [font=”Comic Sans MS”]ΠΑΝΤΩΣ ΡΕ ΠΑΛΗΚΑΡΙΑ ΑΠ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΣΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΒΕRETTES
    ΤΟ ΜΟΝΟ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΔHΜIΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Κ ΚΟΜΠΛΕΞ
    ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΕΝΕLLI. :lol: :lol: :lol:

    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΧΕΤΕ ΦΑΕΙ ΓΕΡΗ ΗΤΤΑ.

    ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΒΕNELLAKIA NA ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΒΕRETTES
    ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΩΘΕΙ ΩΣ ΤΩΡΑ.
    [/font]
    :D :D :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #238247

    [font=”Comic Sans MS”][b]ΠΑΝΤΩΣ ΡΕ ΠΑΛΗΚΑΡΙΑ ΑΠ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΣΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΒΕRETTES
    ΤΟ ΜΟΝΟ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΔHΜIΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Κ ΚΟΜΠΛΕΞ
    ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΕΝΕLLI. :P :D :D

    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΧΕΤΕ ΦΑΕΙ ΓΕΡΗ ΗΤΤΑ.

    ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΒΕNELLAKIA NA ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΒΕRETTES
    ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΩΘΕΙ ΩΣ ΤΩΡΑ.[/b][/font]
    :D :lol: :lol:

    Και BENELLI ειχα και BREDA (τη θεωρω ανωτερη )αν ειδες δεν ειπα για καμια και γιατι να πω αλοστε .Αυτη τη στιγμη και αεριων εχω και αδρανιας και σχεδον παντα ειχα ,καποια πραγματα παραδεχωμαι στη μια καποια αλλα στην αλλη .Το παν ειναι να μη φωρας παροπιδες και δεν θελεις να παραδεχτεις κιαποια πραγματα ενω ξερεις οτι ειναι σωστα .Το αλλο βεβαια ειναι να εχεις κυνηγισει και με μερικα διαφωρετικα οπλα για να μπωρεις να δεις και τις διαφωρες .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3423
    ΛΕΩΝ στις #199478

    ΤΙ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ,ΒΑΛΤΟΙ ΕΙΣΤΕ.

    Λοιπον,ακατανομαστη 391-mobilechoke,απλα απαραδεκτη.Στραβοκομμενα τσοκ,υστερα κι απο γνωματευση οπλουργου που τσεκαρε κανη-τσοκ,ξυλινα μερη απο καπλαμα με φιλμ,σκουριες στην κανη,ραγισμα κλειστρου.
    Οσο ειχα αγαπησει την 302 μου,τοσο τους σιχαθηκα μετα κι απο την αντιμετωπιση που ειχα.Απο τοτε εχω παρει κι αλλα οπλα,αλλα της ακατανομαστης ποτε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    946
    faraos D στις #238178

    ΤΙ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ,ΒΑΛΤΟΙ ΕΙΣΤΕ.

    Λοιπον,ακατανομαστη 391-mobilechoke,απλα απαραδεκτη.Στραβοκομμενα τσοκ,υστερα κι απο γνωματευση οπλουργου που τσεκαρε κανη-τσοκ,ξυλινα μερη απο καπλαμα με φιλμ,σκουριες στην κανη,ραγισμα κλειστρου.
    Οσο ειχα αγαπησει την 302 μου,τοσο τους σιχαθηκα μετα κι απο την αντιμετωπιση που ειχα.Απο τοτε εχω παρει κι αλλα οπλα,αλλα της ακατανομαστης ποτε.

    Παλι η beretta σου φταιει??? :P Κανονικα επρεπε να σου αφαιρεσουν την αδεια αφου εχεις ΣΚΥΘΙΚΟΝ και αντι να κυνηγας μονο με αυτο πας και αγοραζεις οτι οτι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3423
    ΛΕΩΝ στις #238151

    Παλι η beretta σου φταιει??? :P Κανονικα επρεπε να σου αφαιρεσουν την αδεια αφου εχεις ΣΚΥΘΙΚΟΝ και αντι να κυνηγας μονο με αυτο πας και αγοραζεις οτι οτι.

    Α!Δημητρη μου τωρα εξηγειτε το φαινομενο το δικο σου με την ακατανομαστη.Μολις ακουσα στις ειδησεις οτι οι περισσοτεροι κατοικοι καθως και κυνηγοι της Ζακυνθου ειναι στραβοι και με χαρτι γιατρου και παιρνουν και επιδομα στραβωμαρας.Ετσι εξηγειται κι η δικη σου εμμονη με την ακατανομαστη.Αυτην ακουσες αυτην λες,που να δεις τη διαφορα για να καταλαβεις.Εχεις την αμεριστη συμπαθεια μου.Δε μπορει να εξηγηθει διαφορετικα!!

    Και πιο μαγκας ο οφθαλμιατρος του νησιου που ελεγε οτι μπορει και να τον ξεγελασαν οι <<αοματοι>>!! :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    37
    giaxxo στις #199996

    2001 το οπλο beneli s90 collimatore μετα τα 2 πρωτα κουτια που εριξε εγινε μονοκανο.
    Εσπασε ενα ελατηριο. Μαλλον αστοχια υλικου,τα φυσιγγια ηταν πολυ ελαφρια B&P allodola 30gr.
    Το κρατησα περιπου 3 μηνες μαζι με την επισκευη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    kostastzotzos στις #383739

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ…ΠΑΙΔΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ ΟΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΗ…ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ “ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ” ΟΠΩΣ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΜΑΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΧΑΛΑΝΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ…ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΩ ΜΕ ΤΗΝ Α302 BERETTA ΕΠΕΙΤΑ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙ ΜΙΑ BENELLI S90,ΜΙΑ ES100 VITORIA…ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 9 ΧΡΟΝΙΑ ΚΥΝΗΓΑΩ ΜΕ AL391 ΚΑΙ FABARM 368 LION….ΚΑΝΕΝΑ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ ΟΠΛΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ….ΣΥΝΕΠΩΣ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΛΗΞΕΙ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΑΤΥΧΟΣ ΚΑΙ ΠΕΣΕΙΣ ΣΕ ΑΓΟΡΑ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΙΚΟΥ ΟΠΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΕΚ ΑΡΧΗΣ…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #383878

    Να κανω και μια ψιλοασχετη ερωτηση ?Η Fabarm LION εχει σημερα ανταλακτικα αν ξερετε ? Εχει με κανενα επομενο μοντελο τηε εταιρειας κοινα ανταλλακτικα  στον μηχανισμο αεριων ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #383946

    Να κανω και μια ψιλοασχετη ερωτηση ?Η Fabarm LION εχει σημερα ανταλακτικα αν ξερετε ? Εχει με κανενα επομενο μοντελο τηε εταιρειας κοινα ανταλλακτικα στον μηχανισμο αεριων ?

    Καλημερα αντα/κα υπαρχουν αφθονα ,ποιο αντα/κο ψαχνεις?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #383980

     

    Δεν μου χρειαζεται καινουργιο ανταλλακτικο απλα ρωταω για να δω τι γινεται αν παθω ζημια.Παντως εμαθα απο την αντιπροσωπεια οτι ανταλλακτικα υπαρχουν.Ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    laskaris80 στις #451526

    φιλε που λεσ για την γριφον εχω και 612 και 712 γριφον η 612 μια ζωη ηταν στον εβρο 0 εμπλοκεσ και ηταν κυριολεκτικα πεταμενο και λασπομενο πηγαινε απο χερι σε χερι περσι εκανε επλοκη και μετα απο σκεψη αποφασησα να την καθαρισω δεν εβγαζε φυσσιγγι απο την αποθηκη στην γλωσσα. μεσα απο την αποθηκη πεταξα δυο καροτσια λασπη μετα ρολοι ειναι μετα να μην γουσταρεισ το οπλο.εριξα προχθεσ ενα φυσσιγγι που εκανε κουφιο ηχο το οπλο δεν κλωτσησε καθολου και το πουλι δεν επεσε παρολα αυτα πεταξε τον καλυκα κι εβαλε στην θαλαμη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    609
    Krateros στις #451541

    Ιταλικό Investarm super pose.
    Το πρώτο μου όπλο. Μου το χάρισε συγγενής στα 18 μου όταν του είπα ότι θέλω να κυνηγήσω.

    Όταν ανοίγει πέφτουν μέχρι κάτω οι κάννες και κρέμονται από μία βίδα.
    Οπλίζει με το χέρι πιέζοντας με δύναμη το τσιγκέλι που ανοίγει το όπλο. Μετά από 10 φορές σου έχει διαλυθεί ο αντίχειρας.

    Είναι μαγκνουμ λέει. Άμα βάλεις φυσίγγια μάγκνουμ μπορεί να εκπυρσοκροτήσουν και οι δύο κάννες μαζί πατώντας τη μία σκανδάλη. Μου έχει τραυματίσει με αυτό τον τρόπο το δάχτυλο και τη μούρη.

    Πολύ συχνά κάνει αφλογιστίες. Χτυπάει ο επικρουστήρας το καψούλι, αλλά όχι τόσο δυνατά ώστε να εκπυρσοκροτήσει.
    Άλλαξα τα ελατήρια του επικρουστήρα πριν 2 χρόνια. Πλήρωσα 70 ευρώ στον οπλουργό.
    Το κάνει πάλι, αν και όχι τόσο συχνά.

    Όταν αγόρασα καραμπίνα, είδα τον κόσμο με άλλο μάτι. 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #451622

    Μου θυμίσατε τα τούρκικα ALMAR και κάνα δυό φώτο πρίν μερικά χρόνια με ένα φυσίγγι κομμάτια να φαίνεται μέσα από το τραβηγμένο κλείστρο. Χειρότερο όπλο δε νομίζω να έχει κατασκευαστεί…

Επισκόπηση 14 δημοσιεύσεων - 16 έως 29 (από 29 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων