ΚΟΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΙ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 106 έως 120 (από 292 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #475948

    εδώ η ανακοίνωση Μαρκόπουλου,

    http://kynoclub.gr/2015/01/16/%CF%84%CE%BF-%CE%BD%CE%B1-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B5%CE%B4%CF%81%CE%B9%CE%AC%CE%B6%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%B5%CF%80%CE%B5%CE%B9%CE%B3%CF%8C%CE%BD%CF%84%CF%89%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CF%84/

    εδώ δεν τα βρίσκουμε μεταξύ μας, θα κάνουμε διάλογο με τους πολιτικούς?

    ουσιαστικά,παραθέτω απόσπασμα ,από την ανακοίνωση της ομοσπονδίας πελλοπονήσου που έβαλες εσύ…κατηγορεί ανοιχτά τον Παπαδόδημα…ο Τσαγκανέλιας τι να πεί? στηρίζω ΝΔ? να κατέβει στις εκλογές, πώς?εδώ οι δικοί του του έκαναν πόλεμο στις ευρωεκλογές,ποιός θα τον χρηματοδοτήσει?Ισως και ο ίδιος θέλει κάποιους να πληρώσουν για την αλαζονεία τους….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #475957

    φάνη αυτό που θα σου πώ εγώ,και που μου το είπε κάποιος μέσα απο το ΚΕΚ είναι οτι
    έχουν μεγάλη κόντρα μεταξύ τους,το ΚΕΚ με την ΚΣ@ δηλαδή,και ποτέ δεν ακούς την ΚΣ@
    να στηρίζει το ΚΕΚ σε προεκλογική περίοδο.
    φίλε τα συμφέροντα είναι πολλά και ιδίως απο τα πολιτικά κόμματα προς τους
    καρεκλοκένταυρους και το ανάποδο.

    πρόσεξε τώρα.
    τα φράγκα για τα εισητήρια στην ευρώπη για τα συμβούλια τον καρεκλοκένταυρον απο
    που τα βρήσκουν?????????
    απάντηση:απο εμάς τους κυνηγούς

    τα φράγκα για τα ξενοδοχεία που μένουν όπου και να πάνε σε ευρώπη και ελλάδα απο
    πού τα βρήσκουν????????
    απάντηση:απο εμάς τους κυνηγούς

    τα φράγκα για τα φαγητά τους και τα μεταφορικά τους σε ευρώπη και ελλάδα απο
    πού τα βρήσκουν????????
    απάντηση:απο εμάς τους κυνηγούς

    Απο που ελέγχονται οοοοοοολα αυτα τα έξοδα????,και ποιός τους ελέγχει????????

    Για να μην πιάσω εφημερίδες και περιοδικά,δεν το συζητάω κάν οτι είναι δικοί τους
    και γράφουν οτι είναι αρεστό στην ωραία ηγεσία μας,για να μην τους χάσουν απο πελάτες
    😉 😉 😉 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #475994

    Φίλε μου Φάνη, με το να δικαιολογούμε τον Τσαγκανέλια για την χειμερία νάρκη στην οποία βρίσκεται το ΚΕΚ δεν βοηθάμε την υπόθεση μας….. ΟΛΟΙ τους μα ΟΛΟΙ τους (ΚΕΚ, ΚΣΕ, Γ’ ΚΟΠ, κ.α.) είναι γαντζωμένοι στις καρέκλες τους, διεκδικούν το κυνηγετικό αλάθητο, τα πρωτεία και παίζουν παιχνίδια στην πλάτη μας!!!!

    Ρωτάς ο Τσαγκανέλιας τι έπρεπε να κάνει;
    Ούτε να στηρίξει ΝΔ, ούτε να κατέβει στις εκλογές (για εύλογους λόγους)
    ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ:
    -να ΦΩΝΑΖΕΙ, να ΞΕΣΗΚΩΣΕΙ τον κόσμο ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΟΝΤΑΣ ΑΠΕΡΙΦΡΑΣΤΑ την αντικυνηγετική και αντιπεριβαλλοντική πολιτική του συριζα
    – να ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΕΙ και να ΞΕΣΚΕΠΑΣΕΙ τις γνωστές ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΕΣ εναντίον του Έλληνα κυνηγού
    – να έρθει σε συνεννόηση με άλλα κόμματα να κάνει διάλογο μαζί τους, να ΠΑΖΑΡΕΨΕΙ πολιτικά την στήριξη του ΚΕΚ
    – να ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΦΑΝΕΡΑ την υποστήριξη συγκεκριμένων υποψηφίων από ΟΛΟΥΣ τους χώρους (εκτός συριζα), αφού εξασφαλίσει ΕΓΓΥΗΣΕΙΣ από αυτούς
    – να κάνει το έρμο το ΣΥΝΕΔΡΙΟ του κόμματος αυτό που ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ στο ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ του από την ΙΔΡΥΣΗ του ΚΕΚ και ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΠΟΤΕ! ΓΙΑΤΙ;;;;
    – να ΟΡΓΑΝΩΣΕΙ το κόμμα, σε ΟΛΗ την ΧΩΡΑ! που είναι οι τοπικές οργανώσεις; που είναι οι νομαρχιακές επιτροπές; και μην μου πεις την γνωστή “καραμέλα”, ότι τάχα μου δεν υπάρχουν εθελοντές – υποστηρικτές κ.λ.π. γιατί ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ανά την χώρα
    – αλήθεια που είναι τα ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΑ ΜΕΛΗ; το ξέρεις ότι κάποιοι ζητήσαμε να εγγραφούμε και να εγγράψουμε μέλη, να στήσουμε κομματικό μηχανισμό κ.λ.π. για να εισπράξουμε την άρνηση; ΓΙΑΤΙ;;; μαντεύετε γιατί;
    – τι έκανε το ΚΕΚ σχετικά με τις “ανακοινώσεις” – τορπίλες – πισώπλατες μαχαιριές Μαρκόπουλου; Να απαντήσω;;; ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ!!!
    – τι θα κάνει τώρα το ΚΕΚ μετά την νέα ΠΡΟΚΛΗΣΗ Μαρκόπουλου (που επαναλαμβάνω κατ’ ουσίαν συμφωνώ με το περιεχόμενό της);;;

    φίλοι μου από το 1994 υποστηρίζω ΚΕΚ, ε, λοιπόν σας το λέω ωμά: ΣΙΧΑΘΗΚΑ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #475995

    Μάνο φίλε μου, τα ταξιδάκια και οι Ευρώπες είναι: 1ον ήσσονος σημασίας, άνευ σημασίας δηλ. μπροστά στα άλλα που συμβαίνουν, 2ον αναγκαίο κακό, πρέπει να γίνονται στα πλαίσια λειτουργίας της ΚΣΕ
    Μη βλέπεις το δέντρο και χάνεις το δάσος, αλλά σ’ αυτό που λες για τις καρέκλες έχεις δίκιο, μόνο που από την άλλη ΕΜΕΙΣ οι “απλοί” κυνηγοί, ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ; συμμετέχουμε ενεργά στον σύλλογό μας ή μόνο για την έκδοση τον επισκεπτόμαστε;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #475998

    Επ’ ευκαιρία της συζήτησής μας,(ΚΑΙ ΤΟΥ ΘΥΜΟΎ ΜΟΥ), έκανα 3-4 τηλέφωνα σε άτομα του ΚΕΚ (όχι στον πρόεδρο)…
    Το νέο που βγήκε είναι ότι ο πρόεδρος (για ΠΟΛΛΟΣΤΗ ΦΟΡΑ) προανήγγειλε “εξελίξεις”, μάλιστα όρισε και ημερομηνία στις αρχές Μαρτίου, χμμμ …. μετά τις εκλογές…..

    δείτε κι εδώ:
    Τα παρατάω ή τραβάτε με και ας κλαίω;
    ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΣΑΓΚΑΝΕΛΙΑΣ (Πρόεδρος, ιδρυτής και …ιδιοκτήτης του Κόμματος Ελλήνων Κυνηγών)
    http://kynoclub.gr/2015/01/17/%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%89-%CE%AE-%CF%84%CF%81%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CF%84%CE%B5-%CE%BC%CE%B5-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CF%82-%CE%BA%CE%BB%CE%B1%CE%AF%CF%89/
    διαβάστε και το σχόλιο στο τέλος

    Αυτά και δεν σκοπεύω να το συνεχίσω άλλο εδώ…. αν κάποιος σας έχει απορίες τα λέμε ιδιωτικά….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #476038

    Πολύ ενδιαφέροντα τα όσα ανάρτησες Φίλε Γιώργο :good: :good: :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #476065

    Mάριε, αυτό που καταλαβαίνω , στα σχόλια της ανάρτησης είναι ότι αν ισχύουν όλα αυτά, ο Τσαγκανέλιας φεύγει, ο Μαρκόπουλος έρχεται….και όλα καλά, όλα μοιρασμένα,δλδ ότι γίνεται με τους πολιτικούς γίνεται και με τα ηγετικά στελέχη μας…

    Αρα το βασικό ερώτημα είναι το εξής….ψηφίζουμε Συριζα, για να καθαρίσει το κυνηγετικό λόμπι και να μας αναλάβει το οικολογικό λόμπι? η ψηφίζουμε ΝΔ ελπίζοντας ότι θα συνεχίσουμε να κυνηγάμε όπως έχει?

    Ο Μαρκόπουλος πιστεύεις ότι δεν θα δείξει την μαχητικότητα που δείχνει μέχρι τώρα? εγώ πιστεύω ότι για δικό του συμφέρον θα το κάνει…..πώς αλλιώς θα μαζέψεις λεφτά και θα κατέβεις σε εκλογές?

    Ο Τσακανέλιας είναι ένας απλός γραφικός άνθρωπος, χαμηλών τόνων που προσπάθησε να αναδείξει αυτό που αγαπούσε, ποτέ δεν ήταν μαχητικός και δεν έκανε για πολιτική, οπώτε γι αυτό δεν περιμένω, ούτε και περίμενα πολλά από αυτόν

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #476067

    Αγαπητοί κύριοι συνάδελφοι.
    Η ώρα των Εκλογών πλησιάζει.Οι μάσκες όλων των υποψήφιων σε σχέση με το κυνήγι έχουν
    πέσει.Ολοι γνωρίζουμε ακριβώς τι πρεσβεύει ο καθένας από δαύτους γιά την αγαπημένη μας
    δραστηριότητα.
    Οφείλουμε λοιπόν με το χέρι στήν καρδιά να πράξουμε το αυτονόητο,όχι μόνο <<μαυρίζοντας>>
    τους αντικυνηγούς,αλλά προσπαθώντας να πείσουμε όσο περισσότερους μπορούμε να πράξουν το
    ίδιο.
    Με την ελπίδα γιά το καλύτερο……υγεία σε όλους.

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #476079

    Φάνη στο ερώτημά σου, απήντησε ο Λουκάς, εγώ απλά θα πω ότι δεν υπάρχουν μόνο 2 κόμματα -δικομματισμός -(ΝΔ-Συριζα) αλλά και άλλα!!!

    Για τα άλλα που λες (Μαρκόπουλο – Τσαγκανέλια κ.λ.π.) με πολλά συμφωνώ, με άλλα έχω διαφορετική άποψη…. αλλά δεν θέλω να επεκταθώ,…. ήδη έχω πει πολλά……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #476087

    Σαφώς και υπάρχουν και άλλα κόμματα, το ζητούμενο είναι να μην πάρει αυτοδυναμία ο Συριζα, γιατί παίζει και ένα μπόνους 50 εδρών το οποίο δεν ξέρω σε ποιά περίπτωση θα το πάρει, νομίζω ότι έχει να κάνει με το ποσοστό των μικρών κομμάτων…το ζητούμενο δεν είναι ΝΔ ή Συριζα, αλλά το να μην αποκτήσει αυτοδυναμία ο Συριζα, άλλωστε δε νομίζω ότι είναι το μόνο κόμμα που απειλεί το κυνήγι… και η ΔΗΜΑΡ κατεβαίνει μαζί με τους πράσινους….

    Φαίνεται πώς αν εξακολουθήσουν να υφίστανται οι Κ.Ο. θα πρέπει να πορευτούμε με αυτά τα πρόσωπα, αλλάζουν πολύ πιο δύσκολα απο τις κυβερνήσεις, το θέμα είναι αν τελικά γίνει η αλλαγή στην ηγεσία του ΚΕΚ, έχουμε να περιμένουμε τίποτα καλύτερο?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #476101

    Ανακοίνωση Σ..Ε.Σ.Κ.Φ.2009 – Βουλευτικές εκλογές 2015
    2015-01-19 16:52
    ΦΙΛΕ ΚΥΝΗΓΕ ! ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΣΤΟΝ ΚΥΝΗΓΟΤΟΠΟ ΝΑ ΣΥΛΛΕΓΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΔΕΙΟΥΣ ΠΛΑΣΤΙΚΟΥΣ ΚΑΛΥΚΕΣ . ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑ ΣΤΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ΚΑΔΟ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ !!!!

    Σύλλογος Ελλήνων Συνειδητοποιημένων Κυνηγών Φυσιολατρών.

    e-mail Συλλόγου: seskf2009@gmail.com

    Ξάνθη : 19 / 01 / 2015

    Θέμα : Ανακοίνωση Σ..Ε.Σ.Κ.Φ.2009

    Ποιος τελικά θα μου σταματήσει το κυνήγι??

    Προεκλογική περίοδος και έχουμε ανακοινώσεις από τη Κ.Σ.Ε. πώς αν ο ΣΥΡΙΖΑ εκλεγεί θα μας σταματήσει το κυνήγι.

    Αν είναι αλήθεια η ψέματα ? δυστυχώς δεν το γνωρίσει ο απλός κυνηγός.

    Οι απόψεις των υποψήφιων βουλευτών διίστανται μεταξύ τους αλλά και με του αρχηγού του ΣΥΡΙΖΑ, που ανακοινώνει πως το κυνήγι δεν κινδυνεύει …

    Άραγε με τη σημερινή του μορφή ? Ή όπως θέλουν οι συνιστώσες του ΣΥΡΙΖΑ?

    Απάντηση καμία επίσημα….. από κανέναν.

    Οι ανακοινώσεις της Κ.Σ.Ε. λιτές και ατελείς ως προς τη συζήτησε επακριβώς με τον αρχηγό του ΣΥΡΙΖΑ και τη υποσχέθηκε ή αν υποσχέθηκε κάτι ο ΣΥΡΙΖΑ.

    Το κόμμα Κ.Ε.Κ. ανύπαρκτο για άλλη μια φορά από τα κυνηγετικά προβλήματα.

    Το ΠΑΣΟΚ και η ΝΔ τόσα χρόνια με την πολιτική της σαλαμοποίησης κατάφερε να περιορίσει αρκετά την εδαφική έκταση του κυνηγίου, με συνέπεια να δέχονται πολλές περιοχές πίεση από μεγάλο αριθμό κυνηγών , αναγκαστικά αυτό επιβαρύνει όχι μόνο την πανίδα της εκάστοτε περιοχής αλλά και τη χλωρίδα.

    Με την οικονομική πολιτική που ακολουθούν από κοινού τα δύο κόμματα έχουν άμεσα σταματήσει το κυνήγι σε αρκετούς κυνηγούς , λόγο πολλών διοδίων και ακριβών αντίτιμων, υπερβολική αύξηση του πετρελαίου και της βενζίνης, υπερβολική αύξηση κόστους καθημερινής διαβίωσης και κυρίως της αύξησης της ανεργίας.

    Άρα έμπρακτα και έμμεσα το κυνήγι έχει κοπεί από αρκετούς κυνηγούς λόγο τον παραπάνω συνθηκών.

    Αρχίζει να γίνετε το κυνήγι για λίγους και ευκατάστατους.

    Αυτό αποδεικνύετε από την δραματική μείωση έκδοση κυνηγετικών αδειών στους Κ.Σ. .

    Δεν μπορώ να πάρω θέση παροτρύνοντας να ψηφίσετε ή να μην ψηφίσετε κάποιο συγκεκριμένο κόμμα.

    Αυτό είναι καθαρά στην κρίση του Έλληνα κυνηγού, από την στιγμή που δεν μας εκπροσωπεί κάποιο κυνηγετικό κόμμα στης επερχόμενες βουλευτικές εκλογές, που θα ήταν υποχρέωση μας να το στηρίξουμε όχι μόνο εμείς οι κυνηγοί αλλά και οι οικογένειες μας.

    Φίλοι κυνηγοί αν θέλουμε για μία φορά στη ζωή μας να κοιτάξουμε κατάματα την αλήθεια, από τη κινδυνεύει η οριστική κατάργηση του κυνηγιού ή η ένταξη του σε ρεζέρβες , πρέπει να παροτρύνουμε για να αλλάξουν συνήθειες ορισμένα,ευτυχώς μικρή μερίδα ατόμων που αμαυρώνουν την οικογένεια των κυνηγών.

    Είναι αυτά τα άτομα που λέγονται ( κυνηγοί ) από τη στιγμή που βγάζουν άδεια , φωτογραφίζουν ή βιντεοσκοπούν τα θηράματα που θηρεύουν και τα ανεβάζουν στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, δίνοντας τροφή στους αντικυνηγούς.

    Προκαλώντας αίσθημα αηδίας και απέχθειας όχι μόνο στους μη κυνηγούς αλλά και στους ίδιους κυνηγούς .

    Αυτά τα άτομα που δεν σέβονται της αγροτικές καλλιέργειες και με την συμπεριφορά τους της καταστρέφουν.

    Αυτά τα άτομα που πυροβολούν πινακίδες ή ότι άλλο βρεθεί μπροστά τους .

    Όλοι αυτοί δίνουν τροφή στους αντικυνηγούς να μάχονται ενάντια στο κυνήγι. Για να έχουμε δυναμικό λόγο και να βοηθήσουμε έμπρακτα τους Κ.Σ. τις Ομοσπονδίες , την Κ.Σ.Ε. και όποιο κυνηγετικό κόμμα μας εκπροσωπεί και στην προκειμένη το Κ.Ε.Κ. για να μάχονται με ψηλά το κεφάλι για τα δικαιώματα μας αλλά και του κυνηγιού, πρέπει να καθαρίσουμε την κυνηγετική οικογένεια μας.

    Το κυνήγι δεν είναι επίδειξη ικανοτήτων αλλά τρόπος ΖΩΗΣ.

    Με εκτίμηση ΣΕΣΚΦ2009

    Κρανίτης Ιωάννης

    Διαβάστε περισσότερα: http://seskf.webnode.gr/news/%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%AF%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7-%CF%83-%CE%B5-%CF%83-%CE%BA-%CF%86-2009-%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BF%CF%82-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B8%CE%B1-%CE%BC%CE%BF%CF%85-%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%BC%CE%B1/#.VL02IPxhiTA.facebook
    Δημιουργήστε τη δική σας ιστοσελίδα δωρεάν: http://www.webnode.gr

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #476104

    Σαφώς και υπάρχουν και άλλα κόμματα, το ζητούμενο είναι να μην πάρει αυτοδυναμία ο Συριζα, γιατί παίζει και ένα μπόνους 50 εδρών το οποίο δεν ξέρω σε ποιά περίπτωση θα το πάρει,

    Βάση του εκλογικού νόμου το bonus των 50 εδρών πάει στο πρώτο κόμμα….έστω και με 1 ψήφο διαφορά.

    Το ποσοστό των κομμάτων εκτός βουλής απλά καθορίζει με τι ποσοστό υπάρχει η όχι αυτοδυναμία. Για παράδειγμα αν το ποσοστό των κομμάτων εκτός βουλής είναι κάτω από 10% τότε για αυτοδυναμία το πρώτο κόμμα θέλει 36%.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #476108

    Υφίσταται ακόμη Σ.Ε.Σ.Κ.Φ.;
    Που είναι τα μέλη του; κάποτε γράφανε εδώ στο e-artemis, έχουμε κανένα νέο;

    κι όσον αφορά την “ανακοίνωση” :negative: του, έχω ΠΟΛΛΕΣ ενστάσεις!!! :negative:

    Κατ’ αρχήν, επειδή:
    “Άρα έμπρακτα και έμμεσα το κυνήγι έχει κοπεί από αρκετούς κυνηγούς λόγο τον παραπάνω συνθηκών.”
    πρέπει να κοπεί κι από τους άλλους;
    χώρια που ΔΕΝ “έχει κοπεί από αρκετούς κυνηγούς” άλλα περιοριστεί! Όλοι μας σχεδόν σκεφτόμαστε το παραπάνω έξοδο και είτε μειώσαμε τις εξόδους είτε πάμε σε πιο κοντινά μέρη κ.λ.π.
    Αλλά αυτό είναι ΑΛΛΟ ΠΡΑΜΑ κι άλλο ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ!!!!

    2ον και ΚΥΡΙΟΤΕΡΟΝ
    λέει:
    “…πρέπει να παροτρύνουμε για να αλλάξουν συνήθειες ορισμένα,ευτυχώς μικρή μερίδα ατόμων που αμαυρώνουν την οικογένεια των κυνηγών.

    Είναι αυτά τα άτομα που λέγονται ( κυνηγοί ) από τη στιγμή που βγάζουν άδεια , φωτογραφίζουν ή βιντεοσκοπούν τα θηράματα που θηρεύουν και τα ανεβάζουν στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, δίνοντας τροφή στους αντικυνηγούς.

    Προκαλώντας αίσθημα αηδίας και απέχθειας όχι μόνο στους μη κυνηγούς αλλά και στους ίδιους κυνηγούς …..”

    ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑ ΟΛΙΣΘΗΜΑ ΤΟΥ ΣΕΣΚΦ, ΟΛΑ ΤΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΘΗΡΑΣ (ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ) ΤΑ ΛΥΣΑΜΕ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΑΣ ΜΑΡΑΝΑΝ!!!!! :negative: :negative: :negative:

    Δηλαδή να σταματήσουν κι οι ψαράδες να φωτογραφίζουν τις ψαριές τους, οι μανιταράδες τα μανιτάρια τους κι οι χορτοσυλέκτες τα …… ραδίκια τους!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #476120

    Δηλαδή να σταματήσουν κι οι ψαράδες να φωτογραφίζουν τις ψαριές τους, οι μανιταράδες τα μανιτάρια τους κι οι χορτοσυλέκτες τα …… ραδίκια τους!!!!
    <

    Προσωπικά εμένα δεν θα με χάλαγε κάθόλου αυτό. Δεν μου αρέσουν ούτε εμένα οι φωτογραφίες και τα βίντεο που βλέπω στο facebook ή στο youtube. Τις περισσότερες φορές είναι τροφή για αρνητικό σχολιασμό. Η θηραματική φωτογράφιση πρέπει να μην προκαλεί κανένα πόσο μάλλον τους μη κυνηγούς.

    Προσωπικά δεν ανεβάζω πότε φωτογραφίες από τα κυνήγια μου ή τα ψαρέματα μου…και επειδή δεν μπορώ να βγάλω μια σωστή θηραματική φωτογραφία (σαν αυτές που βγάζουν ορισμένα περιοδικά και εταιρίες) προτιμώ να μην ανεβάσω τίποτα.

    Για παράδειγμα η Franci έχει μια χτυπημένη μπεκάτσα στην διαφήμιση της…δεν έχει καμια σχέση με τις μπεκάτσες επάνω στο καπό ή στην κούτα του σκύλου!! Χίλες φορές να φωτογραφίσεις μια γεμάτη πουλιάστρα…παρά παρατεταγμένες μπεκάστες επάνω στο καπό!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 106 έως 120 (από 292 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων