SPINNING

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 145 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Spinning

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    398
    vebarbar στις #400993

    Πήγα χθες το πρωί με αποτέλεσμα 1 χαμένη παλαμίδα γύρω στα 3 κιλά, μπορεί και μεγαλύτερη. Άνοιξε η παραμάνα γαμώτο. Μετά από αυτό ξενέρωσα και δεν μου έκανε αίσθηση κανένα τεχνητό κιόλας…Η παλαμίδα πήρε μαζί της ένα duo tide minnow slim flyer 140s…22€ τεχνητό! Τέσπα, ευελπιστώ να ξαναπάω την Τρίτη που δεν θα δουλεύω..πρωί για τονοειδή ή απόγευμα για καλαμάρια ή και τα δύο  😉


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #401010

    http://ferma.gr/category/325/%CE%95%CE%9E%CE%9F%CE%A0%CE%9B%CE%99%CE%A3%CE%9C%CE%9F%CE%A3-%CE%91%CE%9B%CE%99%CE%95%CE%99%CE%91%CE%A3.html

     

    να ρωτησω τα συκγεκριμενα μηχανακια κανουν για το συκγεκριμενο ψαρεμα και αν ναι ποιο ειναι το ποιο καταληλο;

    ευχαριστω πολυ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #401038

    Πήγα χθες το πρωί με αποτέλεσμα 1 χαμένη παλαμίδα γύρω στα 3 κιλά, μπορεί και μεγαλύτερη. Άνοιξε η παραμάνα γαμώτο. Μετά από αυτό ξενέρωσα και δεν μου έκανε αίσθηση κανένα τεχνητό κιόλας…Η παλαμίδα πήρε μαζί της ένα duo tide minnow slim flyer 140s…22€ τεχνητό! Τέσπα, ευελπιστώ να ξαναπάω την Τρίτη που δεν θα δουλεύω..πρωί για τονοειδή ή απόγευμα για καλαμάρια ή και τα δύο

    Βασίλης. Σύρος-Π.Φάληρο

    Βασιλη φανταζομαι τη συγκινηση με την παλαμιδα,φανταζομαι και τη συγκινηση μετα την απωλεια του τεχνητου θα πηρες!!!!παρεπιπτοντως τα duo ποιος τα πουλαει???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    241
    centro 76 στις #401091

    http://ferma.gr/category/325/%CE%95%CE%9E%CE%9F%CE%A0%CE%9B%CE%99%CE%A3%CE%9C%CE%9F%CE%A3-%CE%91%CE%9B%CE%99%CE%95%CE%99%CE%91%CE%A3.html να ρωτησω τα συκγεκριμενα μηχανακια κανουν για το συκγεκριμενο ψαρεμα και αν ναι ποιο ειναι το ποιο καταληλο; ευχαριστω πολυ.

    ΘΑ ΚΥΝΗΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΛΕΝΤΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΨΙΧΗΣΩ
    ΓΙΑΤΗ ΣΕ ΤΙΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΗΡΗΣΩ

    Σε αυτό το ψάρεμα όλα κάνουν κι όλα δεν κάνουν,δηλαδή θέλω να πω ότι το παν είναι να έχεις ένα σύνολο που να μη σε κουράζει και να μην τρέμει το φιλοκάρδι σου σε περίπτωση που χτυπήσει μεγάλο ψάρι.Απ αυτά στην αγγελία αν θα κάνει κάποιο είναι το τελευταίο το 3000αρο αλλά και πάλι έχω αμφιβολίες για την ποιότητα του κι αν μπορεί να ανταπεξέλθει στις ανάγκες αυτου του ψαρέματος. Πάντως υπάρχουν στην αγορά αξιόλογοι μηχανισμοί σε τιμές 70-80 ευρώ που είναι δοκιμασμένοι χρόνια σε αυτη την τεχνική και κάνουν άψογα την δουλειά τους,παράδειγμα :shimano nexave,shimano exege,ryobi

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    241
    centro 76 στις #401095

    vebarbar wrote:
    Πήγα χθες το πρωί με αποτέλεσμα 1 χαμένη παλαμίδα γύρω στα 3 κιλά, μπορεί και μεγαλύτερη. Άνοιξε η παραμάνα γαμώτο. Μετά από αυτό ξενέρωσα και δεν μου έκανε αίσθηση κανένα τεχνητό κιόλας…Η παλαμίδα πήρε μαζί της ένα duo tide minnow slim flyer 140s…22€ τεχνητό! Τέσπα, ευελπιστώ να ξαναπάω την Τρίτη που δεν θα δουλεύω..πρωί για τονοειδή ή απόγευμα για καλαμάρια ή και τα δύο Βασίλης. Σύρος-Π.Φάληρο

    Βασιλη φανταζομαι τη συγκινηση με την παλαμιδα,φανταζομαι και τη συγκινηση μετα την απωλεια του τεχνητου θα πηρες!!!!παρεπιπτοντως τα duo ποιος τα πουλαει???

    Ο Φαντάρος(fishingmania) φέρνει DUO

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    241
    centro 76 στις #401101

    Πήγα χθες το πρωί με αποτέλεσμα 1 χαμένη παλαμίδα γύρω στα 3 κιλά, μπορεί και μεγαλύτερη. Άνοιξε η παραμάνα γαμώτο. Μετά από αυτό ξενέρωσα και δεν μου έκανε αίσθηση κανένα τεχνητό κιόλας…Η παλαμίδα πήρε μαζί της ένα duo tide minnow slim flyer 140s…22€ τεχνητό! Τέσπα, ευελπιστώ να ξαναπάω την Τρίτη που δεν θα δουλεύω..πρωί για τονοειδή ή απόγευμα για καλαμάρια ή και τα δύο

    Βασίλης. Σύρος-Π.Φάληρο

    Κρίμα Βασίλη να χάσεις για χάρη της παραμάνας τέτοιο ψάρι. Σου εύχομαι να την πάρεις την τρίτη και να έχει το duo στο στόμα της  🙄

    Εγώ σήμερα το πρωί με αδιάβροχο κάτω απο βροχή με πολλές ελπίδες για κάτι καλό σε κάβους του Λαυρίου το απόλυτο μηδέν,μόνο ένα μεγάλο καλαμάρι στο ξημέρωμα σε τεχνητό (μεγάλη κωλοφαρδία).

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    398
    vebarbar στις #401103

    vebarbar wrote:
    Πήγα χθες το πρωί με αποτέλεσμα 1 χαμένη παλαμίδα γύρω στα 3 κιλά, μπορεί και μεγαλύτερη. Άνοιξε η παραμάνα γαμώτο. Μετά από αυτό ξενέρωσα και δεν μου έκανε αίσθηση κανένα τεχνητό κιόλας…Η παλαμίδα πήρε μαζί της ένα duo tide minnow slim flyer 140s…22€ τεχνητό! Τέσπα, ευελπιστώ να ξαναπάω την Τρίτη που δεν θα δουλεύω..πρωί για τονοειδή ή απόγευμα για καλαμάρια ή και τα δύο Βασίλης. Σύρος-Π.Φάληρο

    Βασιλη φανταζομαι τη συγκινηση με την παλαμιδα,φανταζομαι και τη συγκινηση μετα την απωλεια του τεχνητου θα πηρες!!!!παρεπιπτοντως τα duo ποιος τα πουλαει???

    Εμπειρία και αυτό!!! Πέρα από το fishingmania τα έχει και ο Luckyfishing στην Πάτρα…εγώ χωρίς να έχω κανένα κέρδος τις καλύτερες τιμές στην Ελλάδα τις βρίσκω στο Lucky fishing και στο thalassa στην Θεσσαλονίκη.

    http://www.lucky-fishing.gr/

    http://www.thalassashop.com/default.aspx

    Επαναλαμβάνω ότι μιλάω για Ελλάδα, γιατί από εξωτερικό βρίσκω καλύτερες τιμές αλλά πολλές φορές όταν με συμφέρει λίγο, δηλαδή μέχρι 10 ευρώ, παίρνω από αυτούς τους δύο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    398
    vebarbar στις #401106

    vebarbar wrote:
    Πήγα χθες το πρωί με αποτέλεσμα 1 χαμένη παλαμίδα γύρω στα 3 κιλά, μπορεί και μεγαλύτερη. Άνοιξε η παραμάνα γαμώτο. Μετά από αυτό ξενέρωσα και δεν μου έκανε αίσθηση κανένα τεχνητό κιόλας…Η παλαμίδα πήρε μαζί της ένα duo tide minnow slim flyer 140s…22€ τεχνητό! Τέσπα, ευελπιστώ να ξαναπάω την Τρίτη που δεν θα δουλεύω..πρωί για τονοειδή ή απόγευμα για καλαμάρια ή και τα δύο Βασίλης. Σύρος-Π.Φάληρο

    Κρίμα Βασίλη να χάσεις για χάρη της παραμάνας τέτοιο ψάρι. Σου εύχομαι να την πάρεις την τρίτη και να έχει το duo στο στόμα της Εγώ σήμερα το πρωί με αδιάβροχο κάτω απο βροχή με πολλές ελπίδες για κάτι καλό σε κάβους του Λαυρίου το απόλυτο μηδέν,μόνο ένα μεγάλο καλαμάρι στο ξημέρωμα σε τεχνητό (μεγάλη κωλοφαρδία).

    Άστα να πάνε φίλε centro…Λαύριο ακούω καλά λόγια αν και έχω πάει μια φορά μόνο λόγω απόστασης. Πάντως, πιστεύω πως φέτος θα πάνε καλά τα τονοειδή. Και θα αρχίσω να τα ψαρεύω με πλανάκια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    398
    vebarbar στις #401710

    Έφτασε η Παρασκευή! Μόλις σχολάσω πάω σπίτι να φτιάξω τον εξοπλισμό! Δυστυχώς μπορώ να πάω ένα πρωινό μόνο και μάλλον θα επιλέξω την Κυριακή! Τονάκια ετοιμαστείτε!! χεχεχε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #401712

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΒΑΣΙΛΗ,ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ!!ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΑΣ ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ,ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΒΟΥΝΕ ΤΑ ΑΙΜΑΤΑ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    241
    centro 76 στις #401714

    Χρόνια πολλά και καλή χρονιά κι απο εμένα σε όλους, υγεία και τύχη εύχομαι!!

    Καλή εξόρμηση Βασίλη ,κι εγώ φεύγω το πρωί για τσίχλες νομο φθιώτιδας ,ξεκούραση το μεσημέρι και το απόγευμα έως το βράδυ ξεκινάει η λαυρακοαναζήτηση   😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    398
    vebarbar στις #402088

    Τελικά η ομάδα ήταν στις επάλξεις σήμερα το πρωί. Αποτέλεσμα 1 καρβούνι και 2 παλαμίδες. Χαμένα 2 χταπόδια και άλλο ένα ψάρι…Φώτο έβγαλα μόνο την μία παλαμίδα δυστυχώς. Τράβηξα όμως ένα πολύ ωραίο βίντεο…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #402093

    Τελικά η ομάδα ήταν στις επάλξεις σήμερα το πρωί. Αποτέλεσμα 1 καρβούνι και 2 παλαμίδες. Χαμένα 2 χταπόδια και άλλο ένα ψάρι…Φώτο έβγαλα μόνο την μία παλαμίδα δυστυχώς. Τράβηξα όμως ένα πολύ ωραίο βίντεο…

    Βασίλης. Σύρος-Π.Φάληρο

     

    αχαχαχαχ πρεπεει να παρουμε τον σολερ κοντα στις φασσες…………με τι πλανο τον πιασατε…. 😛

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #402136

    καλημερα στα κοπελια

    ψαχνοντας για εξοπλισμο και για μηχανακι ψαρεματος για το συκγεκριμενο ψαρεμα βρηκα το Shimano Technium FB 6000

     

    θελω απο τους ποιο εμπηρους ην συμβουλη ευχαριστω πολυ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    241
    centro 76 στις #402138

    καλημερα στα κοπελια ψαχνοντας για εξοπλισμο και για μηχανακι ψαρεματος για το συκγεκριμενο ψαρεμα βρηκα το Shimano Technium FB 6000 θελω απο τους ποιο εμπηρους ην συμβουλη ευχαριστω πολυ.

    ΘΑ ΚΥΝΗΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΛΕΝΤΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΨΙΧΗΣΩ
    ΓΙΑΤΗ ΣΕ ΤΙΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΗΡΗΣΩ

    Για spinning δεν κάνει ,είναι μεγάλος.Για shore jigging είναι μανούλα όμως.Πολύ καλός μηχανισμός και αξιόπιστος !

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 145 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων