Αγορά επανιέλ με ουρά;

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 16 έως 19 (από 19 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    mad στις #212344

    ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΑΝΙΕΛ ΜΕ ΟΥΡΑ.

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΩΣ ΒΑΖΩ ΦΩΤΟ?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #212631

    Καλορίζικο.Μήπως γνωρίζεις αν υπήρχαν άλλα κουτάβια της γέννας με ουρά;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    243
    kinigos67 στις #212676

    Καλορίζικο φίλε μου και καλά κυνήγια.

    Εγω έχω να πω ότι τα πιο πολλά σκυλιά γεννιούνται με ουρά και μετά απο κει και πέρα οτι θέλει ο καθείς κάνει.

    Εμάς έχουν περάσει απο τα χέρια μας 3 επανιέλ, 2 σέττερ,όλα με ουρές και κάναμε γαμώ τα κυνήγια,τις καλές παλιές εποχές που ήταν σε αφθονία τα θηράματα.

    Ποτέ δε τραυματίστηκε σκύλος,όπως αναφέρθηκε παραπ’ανω και ουδέποτε έιχαμε πρόβλημα με τα σκυλιά με την ουρά.

    Υπάρχουν όμως και φυλές που γεννιουνται τα σκυλιά χωρίς ουρά,αλλά τα περισσότερα έιναι με ουρά και κατά τη γνώμη μου το σκυλί πρέπει να έιναι όπως γεννιέται.

    Παραθέτω μια φωτογραφία απ οτο δικό μου σε νεότερη ηλικία,όχι τώρα οτι ειναι μεγάλο.Το Νοέμβρη γίνεται 3 ετών….

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    ooop στις #213058

    Ευχαριστώ για τις ευχές!  η αλήθεια είναι ότι κατά την έρευνα αγοράς σχεδόν κανένα σκυλάκι της ράτσας δεν είχε ουρά και μίλησα σε περισσότερες από 20 αγγελίες, εκτός από μία περίπτωση όπου δεν υπήρχε το pedigree της μάνα.

    Τελικά αποφάσισα να το πάρω από επαγγελματία για να είμαι τουλάχιστον 100% σίγουρος  ότι θα πρόκειται για Επανέλ Μπρετον μιας και είδα και άκουσα διάφορα.  Τώρα για την ουρά από όσο έχω διαβάσει (internet) υπάρχουν  με ουρα, άνουρα και βραχύουρα οπότε λογικά μάλλον μια ακτινογραφία θα μπορούσε να διαφωτίσει.

     

    Καλορίζικο.Μήπως γνωρίζεις αν υπήρχαν άλλα κουτάβια της γέννας με ουρά;

    είδα άλλο ένα αδερφάκι του, το οποίο και αυτό δεν είχε ουρά.

     

     

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 16 έως 19 (από 19 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων