ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ ΟΠΛΟΥ

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 16 έως 20 (από 20 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/01/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    karampelas στις #492600

    καλησπέρα σε όλους, καλή χρονιά και με υγειά. μόλις έγινα μέλος και με αφορμή ένα δίκαννο ρώσικο πού θέλει να μου δωρήσει ο πατέρας μου θα ήθελα να ρωτήσω δυο πράγματα και αν γνωρίζεται μου λέτε.1 στην άδεια κατοχής του πατέρα μου υπάρχει στο πίσω μέρος σημειωμένο με κόκκινα γράμματα ότι δεν μπορεί να παραχωρηθεί η να πωληθεί γιατί δεν αναγράφεται εργοστάσιο κατασκευής.βρήκα όμως μία επιγραφή στο κάτω μέρος της κάννης СДЕЛАНО В СССР και σειριακό αριθμό л5512. 2 η άδεια έχει λήξη εδώ και μερικούς μήνες. ευχαριστώ εκ των προτέρων

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #492615

    Καλος ορισες φιλε Καραμπελα .

    Εφόσον αναγραφεται εργοστασιο κατασκευης και χωρα προελευσης θα πεις στο οργανο της ταξης να ξεστραβωθει και να το αναγραψει στην νεα αδεια που θα βγαλεις αν και δεν νομιζω ότι αυτό είναι πρόβλημα . Οστοσω θα χρειαστει να πληρωσεις ένα προστημο το υψος του δεν το αναγνωριζω εφόσον εχει ληξει η παρουσα αδεια ωστε να βγει η καινουρια . Παντος μην το αμελήσεις γιατι σε περιπτωση που σε ελεγχο δουνε ότι εχει ληξει η αδεια θα εχεις πρόβλημα με μεγαλο προστιμο και μαλλον με κατασχεση του οπλου .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/01/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    karampelas στις #492644

    Από ότι μου είπαν σήμερα σε ένα οπλοπωλείο αυτή η επιγραφή (СДЕЛАНО В СССР) σημαίνει ότι είναι κατασκευασμένο στην Ρωσία. Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να μην έχει πάνω του την φίρμα του εργοστασίου.Όπως επίσης μου είπαν ότι θα έπρεπε να γράφει ότι δεν μπορεί να γίνει μεταβίβαση η πώληση χωρίς την έγκριση της αστυνομίας και ότι πρώτη φορά το βλέπουν αυτό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/01/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    33
    Antonis στις #492649

    Για αρχή πρέπει ο Πατέρας σου να πάει στην ασφάλεια για να ανανεώσει το δελτίο κατοχής (εκδίδεται καινούριο) που έχει λήξει, έχοντας μαζί του το δίκαννο λυμένο, 2 έγχρωμες φωτογραφίες και πιστοποιητικό γιατρού. Εκεί θα των ενημερώσουνε για το πρόστιμο και τα περαιτέρω.

    Αν δεν ανανεώσει το δελτίο κατοχής και τύχη να ελεγχθεί πάει αυτόφωρο.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    ortith στις #492694

    Καλησπέρα σε όλους. Φίλε karampelas το πρόστιμο είναι 15 ευρώ, και πλέον πρέπει να τυπώσεις το παράβολο από το ίντερνετ και να το πληρώσεις σε τράπεζα. Με τα χαρτιά της τράπεζας + 2φώτο + χαρτί γιατρού ανανεώνει ο πατέρας σου και αφού βγει η άδεια κάνεις την ίδια διαδικασία χωρίς το πρόστιμο για εσένα.

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 16 έως 20 (από 20 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων