ΕΞΩΠΑΡΑΣΙΤΑ

Επισκόπηση 9 δημοσιεύσεων - 16 έως 24 (από 24 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #226762

    [font=”Garamond”]Λιάκο, το αραιώνουμε κανονικά σύμφωνα με τις οδηγίες ή αδιάλυτο?[/font]

    Το αραιωνουμε κανονικα και μετα το βουταμε μεσα


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    952
    Chrisstk στις #226752

    Το αραιωνουμε κανονικα και μετα το βουταμε μεσα

    Thanx, ρε φίλε. :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #462366

    Ενα καινουριο προιον το οποιο δοκιμασα και εμεινα απολυτα ευχαριστημενος ειναι η γης διατομων,η διατομιτης,,ειναι μια λευκη σκονη η οποια ειναι απο φυκι απολιθωμενο,ειναι εντελος φυσικο και το βαζεις ακομα και στο φαι του σκυλου[για προβληματα με σκουλικια] δηλαδη τρωγετε κιολας,αυτο που κανει ειναι οτι οπου πεσει φευγουν ολα παιδια,,εβαλα στον σκυλο και δεν ξανα ξυστηκε ξανα,ειδικα φετος ειχαμε προβλημα με τους ψιλους,ειναι οτι καλητερο εχω δοκιμασει μεχρι σημερα για τα παρασυτα του σκυλου,,να φαντασητε εριξα σε μια μυρμηγκοφωλια και εφυγαν ολα τα μυρμηγγια σε δυο μερες,ειναι πολυ φτηνο,εχει 10 ευρω το κιλο,και σου κραταη τουλαχιστον χρονο,στο σκυλι ριχνουμε καθε 15 μερες και δεν πιανει πανω του απολυτος τιποτα,τελος οι ακριβες χημικες αμπουλες για μενα,και τα λουρια που εχουν ενα καρο λεφτα,απο εδω και περα γης διατομων,φυσικο προιον και το καλητερο σε αποτελεσμα που εχω δει μεχρι σημερα,οπου πεσει τελος ολα,δοκιμαστε το και θα με θυμηθειτε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #462374

    Ενα καινουριο προιον το οποιο δοκιμασα και εμεινα απολυτα ευχαριστημενος

    Πολυ καλο φαινεται.
    Αντε, να γλυτωσουμε απο τα χημικα.
    Ολο ψαχνεις και ολο και κατι βρισκεις Ηλια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #462382

    Γεια σου Ηλία, το χρησιμοποιούσε ένας φίλος, μου είχε δώσει για πληροφορίες αυτό το link: http://cleaningnews.gr/?p=8109. Πριν το προμηθευτώ για δοκιμή, μου είπε: Ξέχνα το γέμισαν οι σκύλοι τσιμπούρια. Πιθανόν να μην είχε κάνει σωστή χρήση. Αν περάσεις μερικούς μήνες και εξακολουθείς να είσαι ευχαριστημένος για τα παράσιτα που μας ενδιαφέρουν (όχι μυρμήγκια π.χ.) πες μας πάλι τις εντυπώσεις σου. Προληπτικά, ξόδεψα για εξωπαράσιτα 4Χ38=152Ε από Απρίλιο μέχρι τώρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #462388

    Γεια σου γιαννη,μεχρι στιγμης ειμαι απολυτα οικανοπηοιμενος,φετος να φανταστης ειχαμε τεραστιο προβλημα εδω απο ψυλλους και απο τσιμπουρια,το σκυλι με αμπουλες λουρια και ξυνοταν απο τους ψυλους,εβαλα την σκονη και απο την αλλη μερα δεν ξυστηκε ξανα ο σκυλος,τσιμπουρι δεν εχω δει πανω του,ισως γιατι δεν το βγαζω και πολυ εξω παρα μονο στον κηπο,που ομως εχει και αυτος τσιμπουρια,μεχρι το τελος του καλοκαιριου θα εχω πιο σαφη εικονα και για τα τσιμπουρια,παντος μεχρι τωρα δεν βρηκα κανενα κολημενο στο σκυλι,και απο τους ψυλλους γλυτωσα απο την αλλη μερα,,και γενικα μου δειχνη μεχρι στιγμης οτι δουλευει παρα πολυ καλα,η συσκευασια ειναι αυτη,και η μαρκα ειναι εμφανη εχει μονο δεκα ευρω το κιλο

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1423
    Τάκης GTS στις #462394

    Καλημέρα Ηλία.
    Πολύ ενδιαφέρον αυτό το προιόν και θα ήθελα να το δοκιμάσω.
    Αν είναι εύκολο να μας πείς από πού μπορούμε να το προμηθευτούμε σε ποιά καταστήματα πωλείται….
    Σε ευχαριστώ εκ τών προτέρων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #462398

    Απο πετ σοπ το πηρα φιλε,απλα να ξερετε οι πρεπει να φορατε μασκα οταν το ριχνετε για την εισπνοη,δεν κανει και τοσο καλο αν το αναπνευσεις,κατα τα αλλα μπορεις και να το φας αμα ειναι η Α ποιοτιτα που ειναι και για ανθρωπους,αυτο τωρα πως δουλευει,αμα το δουμε στο μικροσκοπιο τα ακρα απο τους κοκους ειναι αιχμηρα σαν σπασμενα γυαλια,αν καποιο ζωυφιο περπατησει πανω στο σκυλι μας,η εκει που το εχουμε ριξει,τραυματιζεται η σκελετικη του δομη,αφυδατωνεται και παθαινει,και παραληλα του κανει και ζημια στο αναπνευτικο του συστημα,για αυτο αμα το ριχνουμε γυρο και εξω απο τα κουμασι των σκυλιων δεν παταει τιποτα,το μονο που φοβαμε ειναι μηπος και καταφερνει να κοληση το τσιμπουρι πανω στο σκυλι,σιγουρα θα φυγη μετα και θα πεθανει,αλλα εμεις δεν θελουμε ουτε καν να κολλησουνε στο σκυλι,για τους ψυλλους δεν το συζητω,τους ξεσκισε απο την αλλη μερα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    OFFROAD στις #462414

    ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΟΥ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΟΓΟ
    ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΕ ΨΥΛΛΟΥΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ ΧΑΠΙ KOMFORTIS.ΠΕΡΥΣΙ ΕΔΙΝΑ 1 ΧΑΠΙ ΜΕ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 35 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΚΟΣΤΟΣ 12€ ΑΝΑ ΧΑΠΙ ΦΕΤΟΣ ΗΡΘΕ ΣΕ ΠΟΙΟ ΕΞΕΛΥΓΜΕΝΗ ΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΕΔΩΣΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΝΑ ΧΑΠΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ 4 ΜΗΝΩΝ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΚΟΣΤΟΣ 30€.ΣΩΘΗΚΑ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ.ΠΡΩΤΑ ΨΕΚΑΖΑ ΤΟ ΧΩΡΟ ΜΕ SIBASIL ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΕ FRONT LINE ΚΑΙ ΛΟΥΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΨΙΛΟΞΙΝΟΤΑΝ.ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΠΕΡΥΣΙ ΒΡΗΚΑ ΟΤΙ ΤΟ KOMFORTIS ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 15 ΧΡΟΝΙΑ ΜΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΔΡΑ ΣΤΟ ΝΕΥΡΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΩΝ ΕΞΩΠΑΡΑΣΙΤΩΝ ΤΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΣΧΕΔΟΝΝ ΑΚΑΡΙΑΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ
    ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΧΗΣ ΔΡΑΣΗ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΖΟΝΤΑΙ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΤΙΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Επισκόπηση 9 δημοσιεύσεων - 16 έως 24 (από 24 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων