περί … vinci

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 121 έως 135 (από 138 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Benelli

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #213940

    Κωστα η καννη της Τεκνικς 391 ειναι Οπτιμα που εχεις?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #213978

    ΠΑΙΔΕΣ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΝΤΡΑ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΑΝΟΣΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ…Η BERETTA EXEI ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΝ BENELLI KAI ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ….ΣΚΟΠΟΣ ΤΗΣ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙ ΤΟ ΦΑΣΜΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΙΑΤΗΣΕΙΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ…ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΗΝ ΣΥΛΛΟΓΗ ΜΟΥ ΕΧΩ 1 BERETTA 391 TECKNYS , 1 FABARM LION 368 CARBON,1 BERETTA VITORIA ES 100….Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΒΕRETTA VS BENELLI ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ….1)Η ΒΕΡΕΤΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΕΡΙΩΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΛΑΤΡΕΨΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ¨ΓΛΥΚΙΕΣ ΝΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΤΟΥ¨ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ Η ΒΕΝΕΛΛΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΡΑΝΕΙΑ ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ ΠΙΟ ΞΕΡΗ ΝΤΟΥΦΕΚΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΧΑΝΕΙ ΣΕ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΚΑΙ ΒΛΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙΑΣ….2)ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΑΣΘΗΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΥΧΡΗΣΙΑΣ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΔΙΝΩ ΣΥΝ ΣΤΗΝ ΒΕΝΕΛΛΙ….3)ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΞΩ  ΤΗΝ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΒΕΡΕΤΤΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΛΟΓΟ..ΤΗΝ ΧΑΜΗΛΗ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΟΠΛΟ 1 ΒΕΝΕΛΛΙ SUPER 90 ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΧΛΑΣ ΕΦΕΥΓΑ ΜΕ ΤΟ ΖΥΓΩΜΑΤΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟΥΜΠΑΝΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΝΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ BERETTA…ΚΛΕΙΝΩΝΤΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΠΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ….ΚΑΛΗ ΣΕΖΟΝ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ BERETTAKIDES KAI BENELLAKIDES!!!!
     
    Να πω και εγω οτι τα περι ζυγωματικου μπορει να οφειλονται στα λαθος μετρα κοντακιου κατι που ειναι παρα πολυ πιθανο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    kostastzotzos στις #213979

    Κωστα η καννη της Τεκνικς 391 ειναι Οπτιμα που εχεις?

    OXI MOBILE

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    kostastzotzos στις #213980

    ΠΑΙΔΕΣ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΝΤΡΑ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΑΝΟΣΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ…Η BERETTA EXEI ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΝ BENELLI KAI ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ….ΣΚΟΠΟΣ ΤΗΣ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙ ΤΟ ΦΑΣΜΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΙΑΤΗΣΕΙΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ…ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΗΝ ΣΥΛΛΟΓΗ ΜΟΥ ΕΧΩ 1 BERETTA 391 TECKNYS , 1 FABARM LION 368 CARBON,1 BERETTA VITORIA ES 100….Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΒΕRETTA VS BENELLI ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ….1)Η ΒΕΡΕΤΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΕΡΙΩΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΛΑΤΡΕΨΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ¨ΓΛΥΚΙΕΣ ΝΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΤΟΥ¨ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ Η ΒΕΝΕΛΛΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΡΑΝΕΙΑ ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ ΠΙΟ ΞΕΡΗ ΝΤΟΥΦΕΚΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΧΑΝΕΙ ΣΕ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΚΑΙ ΒΛΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙΑΣ….2)ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΑΣΘΗΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΥΧΡΗΣΙΑΣ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΔΙΝΩ ΣΥΝ ΣΤΗΝ ΒΕΝΕΛΛΙ….3)ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΤΗΝ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΒΕΡΕΤΤΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΛΟΓΟ..ΤΗΝ ΧΑΜΗΛΗ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΟΠΛΟ 1 ΒΕΝΕΛΛΙ SUPER 90 ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΧΛΑΣ ΕΦΕΥΓΑ ΜΕ ΤΟ ΖΥΓΩΜΑΤΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟΥΜΠΑΝΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΝΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ BERETTA…ΚΛΕΙΝΩΝΤΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΠΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ….ΚΑΛΗ ΣΕΖΟΝ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ BERETTAKIDES KAI BENELLAKIDES!!!!

    Να πω και εγω οτι τα περι ζυγωματικου μπορει να οφειλονται στα λαθος μετρα κοντακιου κατι που ειναι παρα πολυ πιθανο.

    ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ BENELLI AYTO ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΒΕRETTA KAI GENIKA ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΜΕ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΕΡΙΟΥ…..ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΑΔΡΑΝΕΙΑΣ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ ΑΠΟ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΑΕΡΙΩΝ ΛΟΓΩ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗΣ ΑΠΩΛΕΙΑΣ…

    Κωστα η καννη της Τεκνικς 391 ειναι Οπτιμα που εχεις?

    OXI MOBILE

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #214136

    Φιλε Κωστα απο Μπερεττα μονο για τη καννη Οπτιμα θα την επαιρνα,και μακαρι να την ειχα στη Μπενελλι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    kostastzotzos στις #214518

    Φιλε Κωστα απο Μπερεττα μονο για τη καννη Οπτιμα θα την επαιρνα,και μακαρι να την ειχα στη Μπενελλι.

    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ 2003 ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ Η ΑΓΟΡΑ ΤΗΣ TECKNYS Η BERETTA ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ OPTIMA CHOKES

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #216348

    Φίλοι Vincαίοι    φέτος θα την χρησιμοποιησω πρωτη φορά για περπατητο στην τσίχλα…

    Εχουμε καμια πρόταση για τσοκάκι   κι αν ναι ποιο και από ποιό site….?

    Ευχαριστώ πολύ

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #216353

    Κατι άλλο απο spreader?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #216365

    Φίλοι Vincαίοι φέτος θα την χρησιμοποιησω πρωτη φορά για περπατητο στην τσίχλα… Εχουμε καμια πρόταση για τσοκάκι κι αν ναι ποιο και από ποιό site….? Ευχαριστώ πολύ

     

    ΕΜΕΝΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΜΕ ΕΝΑ BRILEY DIFFUSION MOY ΕΔΩΣΕ ΩΡΑΙΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΤΣΙΧΛΑΣ…ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΟΜΩΣ…

    ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΟΡΕΞΗ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ 4ΑΡΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ… 😉

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #216373

    Υπάρχει και άλλη λύση για να μην ψάχνεσαι!..Να κυνηγήσεις με την light..ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #216558

    PANOUTSOS wrote:
    Φίλοι Vincαίοι φέτος θα την χρησιμοποιησω πρωτη φορά για περπατητο στην τσίχλα… Εχουμε καμια πρόταση για τσοκάκι κι αν ναι ποιο και από ποιό site….? Ευχαριστώ πολύ

    ΕΜΕΝΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΜΕ ΕΝΑ BRILEY DIFFUSION MOY ΕΔΩΣΕ ΩΡΑΙΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΤΣΙΧΛΑΣ…ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΟΜΩΣ… ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΟΡΕΞΗ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ 4ΑΡΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ…

    το D της Βriley , θανατος σε καποιες σκοτεινες λιγο ωρες … εσυ ξερεις …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    maikpap στις #217874

    Γνωρίζει κάποιος φίλος που μπορώ να βρω αριστερό πέλμα για VINCI. Εχω ψάξει και δεν μπόρεσα να βρω.

    Επίσης γνωρίζει κανεις αν το πιο κοντο πέλμα απο τα τρία  που βγάζει είναι κοντύτερο απο το μαμίσιο γιατί αυτο που μ ενδιαφέρει περισσότερο είναι να κοντύνει λιγο το κοντάκι.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    maikpap στις #312118

    Τόλη την φλάτζα την εχω βάλει ηδη ανάποδα, το κοντάκι είναι ηδη αριστερό (οχι ΚΚΕ 😀 ) απλά θέλω να κοντύνει λίγο.

    Προχωράω σε παραγγελία στον Κύργια για το κοντό πέλμα.

    Σ ευχαριστώ πολύ.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    maikpap στις #328275

    maikpap wrote:
    Τόλη την φλάτζα την εχω βάλει ηδη ανάποδα, το κοντάκι είναι ηδη αριστερό (οχι ΚΚΕ ) απλά θέλω να κοντύνει λίγο. Προχωράω σε παραγγελία στον Κύργια για το κοντό πέλμα. Σ ευχαριστώ πολύ.

    Φιλε ολατα κοντακια τυπου κομφορτ της μπενελι εχουν αριστερα και δεξια πελματα,δηλαδη η κωνικοτητα που κανουν στο σημειο επαφης με τον ομω αλαζουν οι γωνιες τους.(δεν εχει να κανει με τις φλατζες κλισεων μην μπερδευεσε αλλο το ενα και αλλο το αλλο!!!)

    Αγαπητε φιλε γνωριζω οτι υπαρχουν δεξια και αριστερα πελματα στα κοντακια Comfort  και Comfort Plus αλλα αριστερο δεν εχω βρει ετσι κι αλλιως πουθενα, γι αυτο και αυτο που θα παραγγειλω θα ειναι κι αυτο δεξιο οπως το μαμισιο απλως κοντυτερο. Θα εχει δηλαδη την ιδια κωνικοτητα με το μαμισιο απλως ειναι λιγο πιο κοντο πραγμα το οποιο επιθυμω.

    Θα συμφωνησω μαζι σου οτι η διαφορετικη κωνικοτητα μεταξυ αριστερου και δεξιου δημιουργει αλλες γωνιες γι αυτο και θα παραγγειλω ετσι κι αλλιως κοντο δεξι γιατι οπως εγραψα πιο πριν θελω μονο λιγο να  κοντυνω το κοντακι και τιποτα αλλο.

    Πιστευω να μην κανω λαθος ,αν κανω 55 ευρω θα πανε τζαμπα πραγμα που δεν το ευχομαι.

    Ευχαριστω για την απαντηση σου και το ενδιαφερον σου.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #335257

    Χαζή ερώτηση..

    Σε briley η Vinci  φοραει τα τσοκ Benelli Crio Plus?

    Υποθέτω ότι μόνο από Ελλάδα μπορούμε να τα προμηθευτούμε αυτά…

    Κάποιο site που να στέλνει Ελλαδα γνωρίζουμε?

    Ευχαριστώ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 121 έως 135 (από 138 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων