ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΓΙΑ ΤΡΥΓΟΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 121 έως 135 (από 156 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #225216

    3-4 και το λες αποτυχια; :D

    Τι αλλο θα ακουσουμε ρεεεεεε :D

    [font=”Comic Sans MS”]Ε ΑΜΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΕΧΕΙΣ
    ΡΙΞΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗ ΦΥΣΙΓΓΙΑ
    Κ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΡΙΞΕΙΣ ΠΕΝΤΕ-ΔΕΚΑ
    Η Κ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΥΧΙΑ?

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΝΟΤΙΑ,ΠΑΝΤΩΣ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ
    ΠΑΝΩ ΑΜΑ ΔΕΝ ΑΔΕΙΑΣΕΙ Η ΖΩΣΤΗΡΑ ΚΑΜΙΑ
    ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΗΣΥΧΑΖΟΥΜΕ!!!!
    :D :D
    [/font]


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #225207

    [font=”Comic Sans MS”][b]Ε ΑΜΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΕΧΕΙΣ
    ΡΙΞΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗ ΦΥΣΙΓΓΙΑ
    Κ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΡΙΞΕΙΣ ΠΕΝΤΕ-ΔΕΚΑ
    Η Κ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΥΧΙΑ?

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΝΟΤΙΑ,ΠΑΝΤΩΣ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ
    ΠΑΝΩ ΑΜΑ ΔΕΝ ΑΔΕΙΑΣΕΙ Η ΖΩΣΤΗΡΑ ΚΑΜΙΑ
    ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΗΣΥΧΑΖΟΥΜΕ!!!!
    :D :D [/b][/font]

    Eμας εδω δεν εχει ντοπιαρικα (εκτος σε συγκεκριμενα μερη), οποτε ολα τα πουλια ειναι περασματιαρικα. Αν τα ζοριζει ο καιρος πιανουν βραδι στα βουνα και στα παραλια βορεια του νομου, και οταν χαραξει ξεκινανε για Λευκα Ορη και μετα κατω Βορεια Αφρικη. Οποτε οπως καταλαβαινεις, με καλοκαιριες σταματανε κατευθειαν Λευκα ορη για ξεκουραση το βραδι, και μετα κατω, και μεις περιμενουμε σκοπια με το οπλο στο χερι :D
    Αν ομως τα πιασει καιρος μεσοπελαγα, ειτε βροχη, ειτε απλο μπουρινι με αστραπες, πιανουν στις πρωτες κορφες που θα βρουν μπαινοντας στο νησι, και μετα τα βλεπουμε και μεις.

    Οποτε οπως καταλαβαινεις, ειδικα τα τελευταια χρονια ειναι σπανιο θηραμα, γιαυτο και τοσο ψειρισμα στο τι φυσιγγια ριχνουμε. Το μονο καλο ειναι πως στα καρτερια σπανιως περνανε πουλια ατουφεκιστα, οποτε οι λιγες τουφεκιες που μπορει να ριξεις, ειναι τοσο θεαματικες που πραγματικα σου μενουν αποτυπωμενες στο μυαλο για παντα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #225198

    Eμας εδω δεν εχει ντοπιαρικα (εκτος σε συγκεκριμενα μερη), οποτε ολα τα πουλια ειναι περασματιαρικα. Αν τα ζοριζει ο καιρος πιανουν βραδι στα βουνα και στα παραλια βορεια του νομου, και οταν χαραξει ξεκινανε για Λευκα Ορη και μετα κατω Βορεια Αφρικη. Οποτε οπως καταλαβαινεις, με καλοκαιριες σταματανε κατευθειαν Λευκα ορη για ξεκουραση το βραδι, και μετα κατω, και μεις περιμενουμε σκοπια με το οπλο στο χερι :D
    Αν ομως τα πιασει καιρος μεσοπελαγα, ειτε βροχη, ειτε απλο μπουρινι με αστραπες, πιανουν στις πρωτες κορφες που θα βρουν μπαινοντας στο νησι, και μετα τα βλεπουμε και μεις.

    Οποτε οπως καταλαβαινεις, ειδικα τα τελευταια χρονια ειναι σπανιο θηραμα, γιαυτο και τοσο ψειρισμα στο τι φυσιγγια ριχνουμε. Το μονο καλο ειναι πως στα καρτερια σπανιως περνανε πουλια ατουφεκιστα, οποτε οι λιγες τουφεκιες που μπορει να ριξεις, ειναι τοσο θεαματικες που πραγματικα σου μενουν αποτυπωμενες στο μυαλο για παντα.

    +1
    ΔΥΤΣΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΑ ΤΡΥΓΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ… :D
    ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ ΕΤΣΙ… :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    455
    gun7171 στις #205114

    ROTISA GIA TO SIPE NOBEL SPORT EAN KANEI GIA TRIGONIA ME YPSILES THERMOKRASIES H KANEI MONO GIA TON XEIMONA TO EXEI RIXEI KANEIS

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    33
    lefteriskri στις #225152

    ROTISA GIA TO SIPE NOBEL SPORT EAN KANEI GIA TRIGONIA ME YPSILES THERMOKRASIES H KANEI MONO GIA TON XEIMONA TO EXEI RIXEI KANEIS

    ΕΓΩ ΤΟΩΡΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΡΙ ΦΙΛΡ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΕ ΖΕΣΤΗ.ΣΤΗΝ ΥΓΡΑΣΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΠΗΓΑΙΝΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΣΙΜΠΙΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ 6.50 ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΑ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΙΦΑΛΕΨ.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΡΥΓΟΝΙΑ ΕΓΩ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ 28 ΓΡΑΜ ΠΟΥΩΡΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΦΤΗΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΤΤΥΓΟΝΑΚΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    33
    lefteriskri στις #225151

    ΕΓΩ ΤΟΩΡΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΡΙ ΦΙΛΡ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΕ ΖΕΣΤΗ.ΣΤΗΝ ΥΓΡΑΣΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΠΗΓΑΙΝΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΣΙΜΠΙΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ 6.50 ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΑ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΙΦΑΛΕΨ.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΡΥΓΟΝΙΑ ΕΓΩ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ 28 ΓΡΑΜ ΠΟΥΩΡΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΦΤΗΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΤΤΥΓΟΝΑΚΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ.

    SORRY ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΘΗ ΑΛΛΑ ΓΡΑΦΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΔΕΜΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΦΗΣ.ΑΛΛΑ ΠΑΤΑΣ ΑΛΛΑ ΓΡΑΦΕΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #205130

    gan7171 μην το ριξεις στα τρυγονια ειναι πολυ δυνατο και θα τα σκορπαει την τουφεκια ,ειναι καθαρα χειμωνιατικο φυσιγγι για πολυ κρυο[τουλαιστον εμενα αυτη την εντυπωσει μου αφησε]καλυτερα να παρεις τα οκ nsi η τα ιdεαλ πυρκαλ η τα eyromix.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    skb 605 στις #205137

    φέτος λέω να δουλέψω τα 28 γρ αλλά από οτι βλέπω υπάρχουν διαφορετικές απόψεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #225115

    φέτος λέω να δουλέψω τα 28 γρ αλλά από οτι βλέπω υπάρχουν διαφορετικές απόψεις

    Παρε ενα κουτι και κρατα μερικα μαζι με τα φυσιγγια που ριχνεις συνηθως. Ετσι και θα δοκιμασεις να δεις αν σου δουλευουν καλα, και αν δε μεινεις ευχαριστημενος θα εχεις και απο αυτα που κρατας συνηθως για εναλλακτικη λυση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    455
    gun7171 στις #225080

    φέτος λέω να δουλέψω τα 28 γρ αλλά από οτι βλέπω υπάρχουν διαφορετικές απόψεις

    ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΤΡΙΓΩΝΙΑ ΤΑ 28GR ΤΑ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΠΡΟΣΕΧΕ ΟΜΩΣ ΕΑΝ ΤΑ ΡΙΧΝΕΙΣ ΜΕ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #496451

    Εγώ φέτος μάλλον θα ρίξω στην έναρξη ( αν όλα πάνε καλά) 30 gr zotos μπλε και 30 gr τα lampro tordo πολύ καλά και μαλακά!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #496671

    Τα mb clasic 32 gr τα έχει δοκιμάσει κανένας στα τρυγόνια?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #497089

    Τα mb 30 και 32 γρ τα έχει ρίξει κανένας στα τρυγόνια??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #497092

    Τα mb 30 και 32 γρ τα έχει ρίξει κανένας στα τρυγόνια??

    <hr />

    686 Ε-SPORTING

    Πολύ καλό και σταθερό φυσίγγι.  Το MB 32 clasic το χρησιμοποιώ κατά κόρον από

    τρυγόνια μέχρι τσίχλες όλες τις εποχές,ακόμη και στην μπεκάτσα βάζω ένα δεκαράκι

    τρίτο. Η  Β&Ρ όμως βγάζει ένα πολύ καλό τρυγονοφύσιγγο με επιχαλκωμένα σκάγια

    Νο 7,5 το Β&Ρ  Mygra Tortora 33 gr. αλλά το έχει γύρω στα 12 ευρώ…!!!!

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #497116

    Το mugra το έχω ρίξει λουκα δεν μου άρεσε, όλα τα πουλιά ζωντανά ,τις nobel το tortora μου άρεσε πιο πολύ, αλλά είπαμε να μην πάμε τόσο ακριβά.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 121 έως 135 (από 156 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων