ΠΟΛΙΤΙΚΗ – ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ- ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ- ΑΜΥΝΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 286 έως 300 (από 1,333 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #403925

    και ολα αυτα γιατι ενας διεφθαρμενος λαος ψηφιζει διεφθαρμενους πολιτικους.

    🙁 σκληρά λόγια;;;..όχι…σκληρή η αλήθεια 🙁


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #403928

    Εχουμε την πολιτική του μνημονίου και τι άλλο ;;;;;

    πολιτικη μη μνημονίου; με τι προγραμμα και τι οργάνωση;

    Εγώ βλέπω μια υποτελεια στους Γερμανικούς όρους, μη ορθολογισμό των Οικονομικών μας, συνέχεια του καταστρεπτικού πελατειακού κράτους και μαυρο μέλλον των επενδύσεων στην Ελλάδα αρα και της ανάπτυξης αρα και του μέλλοντος του τόπου.

    Βέβαια θα συνεχίσουν να ωφελούνται τα συμφέροντα που ωφελούντο εως τωρα με μια διαφορά αυτη της ¨σκέπης¨ της Γερμανίας η των Αμερικάνων;…….. θα δείξει ποιος θα κερδίσει….εμεις ειμαστε οι σιγουρα  Χ Α Μ Ε Ν Ο Ι….

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #403930

    που είναι ρε αυτός ο ΤΡΑΝΟΣ οικονομολόγος ο πάνσοφος να μας παρηγορήσει πάλι;;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #403944

    που είναι ρε αυτός ο ΤΡΑΝΟΣ οικονομολόγος ο πάνσοφος να μας παρηγορήσει πάλι;;;;;

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Οταν παρει γραμμη απο το κόμμα θα ενεργοποιηθεί, εεεε μην ξεχνας τιποτα δεν ειναι τσαμπα, πρέπει να δικαιολογουμε και την παροχη υπηρεσιων που προσφέρουμε…..αντιλαβού;

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #403947

    Οταν παρει γραμμη απο το κόμμα θα ενεργοποιηθεί, εεεε μην ξεχνας τιποτα δεν ειναι τσαμπα, πρέπει να δικαιολογουμε και την παροχη υπηρεσιων που προσφέρουμε…..αντιλαβού;

    βεβαίως βεβαίως :mrgreen: 👿

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #403950

     

    ΑΠΑΝΘΡΩΠΑ ΚΤΗΝΗ… ΕΚΟΨΑΝ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΣΕ ΠΟΛΥΤΕΚΝΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΕ ΑΡΡΩΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ! 👿 👿
    Συντάχθηκε απο τον/την Kagkelaria Στις 09 Ιανουαρίου 2013 – 19:42.

     

    Σε μια πολύτεκνη οικογένεια με δύο άρρωστους γονείς έκοψε το ρεύμα η ΔΕΗ, καθώς ο τελευταίος ανεξόφλητος λογαριασμός είχε ξεπεράσει τις 4.000 ευρώ. Το πρωί πραγματοποίησαν παρέμβαση στη ΔΕΗ Ξάνθης μέλη του ΚΚΕ και άλλων οργανώσεων που συνθέτουν τη Λαϊκή Επιτροπή Ξάνθης.

    Οι διαμαρτυρόμενοι κατηγόρησαν τη ΔΕΗ και το κράτος για βαρβαρότητα καθώς πρόκειται για οικογένεια που έχει πατέρα με αναπνευστική υποστήριξη οξυγόνου και μητέρα με νεφρική ανεπάρκεια, που πλήττονται οικονομικά και δεν ήταν συνεπείς εξαιτίας των καθυστερήσεων στην καταβολή προνοιακών επιδομάτων. Επιπρόσθετα , επισήμαναν το γεγονός ότι η διακοπή του ρεύματος ενώ είναι απαραίτητη η συσκευή του οξυγόνου. “Δεν αρνούνται το χρέος αλλά δεν μπορούν να το πληρώσουν σήμερα” σημείωσε ο Γ. Κολλάρος, στη συνάντησή τους με το Διευθυντή της ΔΕΗ Βασίλη Σαρρή, ο οποίος έδειξε κατανόηση και αναζήτησε λύση.

    Ένα μέλος της οικογένειας βρέθηκε μαζί τους και επισκέφθηκαν και τον Υπεύθυνο Διαχείρισης Δικτύου της ΔΕΗ, τον κύριο Καρανάσιο, αναζητώντας κάποια λύση αφού δεν υπάρχει η δυνατότητα να γίνει κάποια ρύθμιση με δεδομένο ότι δεν μπορούν να δώσουν προκαταβολή, αυτό το διάστημα.

    ‘Εγγραφο για να γίνει εξαίρεση

    Τελικά έγινε έγγραφο προς τα κεντρικά της ΔΕΗ, προκειμένου να γίνει δεκτό το αίτημα για επανασύνδεση του ρεύματος, λόγω των σοβαρών προβλημάτων υγείας και της ανάγκης για λειτουργία της συσκευής οξυγόνου, αφού αν γίνει με πρωτοβουλία της ΔΕΗ Ξάνθης θα είναι παράνομο.

    Από την πλευρά της η ΛΕ Ξάνθης, χαρακτηρίζει ζήτημα ζωής και θανάτου για τους δύο αρρώστους, την επανασύνδεση, επισημαίνουν τα προβλήματα που έχουην προκύψει με αρκετά προνοιακά επιδόματα και ζητούν να μη γίνονται διακοπές ρεύματος στα νοικοκυριά αλλά διακανονισμοί στα μέτρα που η κάθε οικογένεια μπορεί να ανταποκριθεί. (Πηγή: xanthipress.gr)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    277
    DELOS στις #404005

    Ο πνιγμένος απο τα μαλιά του πιάνεται.

     

    Εσυ δεν θέλεις να δοκιμάσεις?Εκτός αν θεωρείς ότι μπορεί τα πράγματα να είναι άσχημα αυτή την στιγμή αλλά με τον τσιπράκο θα γίνουν χειρότερα.Ξέρεις στις τελευταίες εκλογές αυτό ήταν πολύ πιασάρικο.

    DELOS wrote:
    Μα ήδη κινδυνολογούν για τον ΣΥΡΙΖΑ ονομάζοντάς τον κόμμα της δραχμής.

    Ολα αυτά και διάφορα άλλα ήταν πρίν τις εκλογές για να φοβίσουν τον πληθυσμό.Τώρα που έγινε η δουλειά τους το ψιλοβούλωσαν.Οταν θα προκύψει θέμα εκλογών θα επανέλθουν με τις γνωστές καταστροφολογίες.

    Εσύ φίλε Σπύρο (αν θυμάμαι καλά το ονομα σου ) θα ξαναδοκιμάσεις τους ίδιους?

    Δεν γίνεται να ξανα-ψηφίσω κάτι που δεν ψήφισα. Όπως έχω γράψει σε παλαιότερο μήνυμά μου στις τελευταίες εκλογές ψήφισα κόμμα που δεν μπήκε στη Βουλή. Ο λόγος που το έκανα είναι γιατί θεωρώ όλα αυτά το κόμματα (ΝΔ ΠΑΣΟΚ ΔΗΜΑΡ ΣΥΡΙΖΑ ΚΚΕ ΑΝΕΛ ΛΑΟΣ) ένα πολιτικό σύστημα που ενδιαφέρεται μόνον για τα κεκτημένα μιας εποχής που έχει παρέλθει ανεπιστρεπτεί.

    Την Χ.Α. την αφήνω απ’ έξω γιατί έχει τελείως διαφορετικά χαρακτηριστικά.

     

    Εσύ όμως, απ’ ότι βλέπω, ψηφίζεις ΣΥΡΙΖΑ ‘’δαγκωτό’’.

     

    Επίσης να σου θυμίσω ότι στις τελευταία δημοσκόπηση η ΝΔ ‘’πήρε κεφάλι’’ κάτι που παραδέχτηκε κι ο ίδιος ο Τσίπρας. Και σε ρωτώ: Ένα κόμμα στην αντιπολίτευση που δεν καταφέρνει να ανεβάσει τα ποσοστά του όταν η κυβέρνηση έχει πάρει ΤΑ αντιλαϊκά μέτρα σημαίνει ότι αυτό το κόμμα δεν πείθει! Τώρα όλες αυτές οι θεωρίες περί προπαγάνδας και κινδυνολογίας που αφαιρούν δύναμη από τον ΣΥΡΙΖΑ μου θυμίζουν την παροιμία που λέει: ότι δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    277
    DELOS στις #404006

    DELOS wrote:
    Τελικά, που είναι το πρόβλημά σου; Διαφωνείς με αυτά που γράφει ο Καισάριος ή τα απορρίπτεις επειδή τα γράφει ο Καισάριος;

    Φυσικά και θα σου απαντήσω.Για να κάνουμε όμως κουβέντα θέλω και εσυ να μου απαντήσεις σε δυο τρεις ερωτήσεις.

    Δηλαδή εσύ περίμενες τον καισάριο για να τα μάθεις όλα αυτά?

    Πες μου σε παρακαλώ τι καινούργιο η τι είναι αυτό που σου έκανε εντύπωση απο αυτά που εγραψε ο καισάριος?Επίσης πες μου όλα όσα έγραψε ο καισάριος εδω μέσα στο φόρουμ δεν τα έχεις ξαναδιαβάσει? Εγω και μερικοί άλλοι έχουμε μήνες που φωνάζουμε ότι πάμε ντουγρού στον γκρεμό με την τυφλή φορομπηχτική πολιτική που ασκούν .Μας λεει ο καισάριος για τον ανελέητο πόλεμο του κράτους κατά του επιχειρείν λες και εμεις δεν το ξέρουμε …δεν το έχουμε ζήσει στο πετσί μας.

    Οπως καταλαβαίνεις δεν διαφωνώ με αυτά που λεει ο ανεξάρτητος αναλυτής υποψήφιος βουλευτής της ντόρας μπακογιαννη που απο αντιμνημονιακός έγινε απο τους πιο σκληρούς μνημονιακούς.

    Διαφωνω όμως να ακούω αυτά που ξέρουμε και φωνάζουμε τόσο καιρό, απο το στόμα αναλυτών που πάνε όπου φυσαει ο άνεμος.

    Εγω θα συνεχίσω να ενημερώνομαι απο παντού και θα βγάζω τα δικά μου συμπεράσματα σε συνδιασμό με την καθημερινή μου τριβή με την πραγματικότητα.Τώρα αν εσυ περιμένεις τον καισάριο να σου κάνει ανάλυση για περσινά ξινά σταφύλια είναι δικό σου θέμα..

    υγ περιμένω εναγωνίως την απάντηση σου στα ερωτήματα που σου έθεσα πιο πάνω.

    Η προκατάληψή σου για τον Καισάριο είναι έκδηλη και προφανώς πηγάζει από τις κομματικές σου προτιμήσεις και όχι από τις πολιτικές σου θέσεις.

    Πιστεύεις ότι μπορούμε να κάνουμε κουβέντα έτσι;

    Αλλά, τέλος πάντων, για να κάνουμε κουβέντα, σου λέω το εξής: Ο Καισάριος οριοθετεί μια χρονική συγκυρία με τη φράση ‘’Σχηματισμός πυθμένα’’ παραθέτοντας επιχειρήματα που μπορεί να είναι χιλιοειπωμένα αλλά πολλοί εξ’ ημών και υμών είτε τα ξεχνούν ηθελημένα ή άθελα είτε τα ερμηνεύουν κατά το δοκούν. Τώρα αν εσύ τα λες περσινά ξινά σταφύλια γιατί δεν γουστάρεις τον Καισάριο επειδή δεν είναι ΣΥΡΙΖΑ τι κουβέντα θες να κάνουμε;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    277
    DELOS στις #404007

    και ολα αυτα γιατι ενας διεφθαρμενος λαος ψηφιζει διεφθαρμενους πολιτικους.

    Αυτά τα λόγια πρέπει να τα επαναλαμβάνουμε πιο συχνά, μπας και συνειδητοποιήσουμε επιτέλους τι λαός είμαστε.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #404012

    Η προκατάληψή σου για τον Καισάριο είναι έκδηλη και προφανώς πηγάζει από τις κομματικές σου προτιμήσεις και όχι από τις πολιτικές σου θέσεις. Πιστεύεις ότι μπορούμε να κάνουμε κουβέντα έτσι; Αλλά, τέλος πάντων, για να κάνουμε κουβέντα, σου λέω το εξής: Ο Καισάριος οριοθετεί μια χρονική συγκυρία με τη φράση ‘’Σχηματισμός πυθμένα’’ παραθέτοντας επιχειρήματα που μπορεί να είναι χιλιοειπωμένα αλλά πολλοί εξ’ ημών και υμών είτε τα ξεχνούν ηθελημένα ή άθελα είτε τα ερμηνεύουν κατά το δοκούν. Τώρα αν εσύ τα λες περσινά ξινά σταφύλια γιατί δεν γουστάρεις τον Καισάριο επειδή δεν είναι ΣΥΡΙΖΑ τι κουβέντα θες να κάνουμε;

    Σου έκανα μερικές ερωτήσεις και δεν απάντησες.Τι είναι αυτό που είπε ο καισάριος , που τόσο θαυμάζεις , και δεν το ξέρουμε ήδη και δεν το έχουμε χιλιοκουβεντιάσει?

    Πως θα κάνουμε κουβέντα όταν με ρωτάς κάτι σου απαντώ μετά σε ρωταω εγω κάτι και εσυ δεν απαντάς.

    Οπως σου είπα δεν γουστάρω το κάθε λογής λαμόγιο που παει όπου φυσαει ο άνεμος.Αν εσυ τους γουστάρεις εναι δικαιωμά σου.

    Φυσικά και είμαι προκατειλημένος  οχι μόνο με τον καισάριο αλλά με κάθε σαλτιπάγκο που αρθογραφεί και γράφει πράγματα που βολεύουν πρωτιστως τον εαυτό του και τις φιλοδοξίες του και μετά το κόμμα που υποστηρίζει.

    Αν έχεις να πεις κάτι που να έχει ουσία κάποια καινούργια ιδέα κάτι τέλος πάντων που να μην το λεει κάποιος και καλά ¨ανεξάρτητος αναλυτής¨ πες το για να κάνουμε κουβέντα.

    Η αλήθεια είναι ότι περίμενα απο σενα πιο σοβαρό λόγο με επιχειρήματα αντ΄αυτού μου λες χαζομάρες για συριζα κλπ.Ευτυχώς κομματικές ταυτότητες δεν είχα ποτέ μου και φυσικά δεν πρόκειται να αποκτήσω τώρα .Αλίμονο  σε αυτούς που δεν μπόρεσαν να πετάξουν ποτέ απο πάνω τους το κόμμα , όσο και αν λένε το αντίθετο.Εβαλες στην κουβέντα τον συριζα χωρίς λόγο.Είναι δυνατόν να είσαι τόσο κολλημένος?

     Μιας και το πας επι προσωπικού, ψήφισα συριζα αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα να ψηφίσω ΝΔ ΠΑΣΟΚ η κάποιον άλλον που μέσα απο τα προγραμματα του με πείσει ότι  θα εχω  κάποιες ελπίδες για το καλό της πατρίδας μου.Εσυ DELOS  δεν θα μπορέσεις να ψηφίσεις ποτέ συριζα η κάτι άλλο διαφορετικό για όπως είπαμε είσαι κολλημένος.Οσο και να λες ότι ψήφισες μικρό κόμμα , στο τέλος είναι πασιφανές ότι ψήφισες δεξιά.Ελεος πια με αυτή την υποκρισία…………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #404099

    πολυ χαμηλο το επιπεδο στο ελληνικο κοινοβουλιο.

    300 ανθρωποι  που οι περισσοτεροι δεν εχουν καμια σχεση με τον ορο ¨πολιτικος¨.

    χαμενοι μεσα σε εναν λαβυρινθο μικροπολιτικων και προσωπικων σκοπιμοτητων, οι περισσοτεροι θα περασουν και θα ξεχαστουν απο την ιστορια.

    καποιοι αλλοι θα μεινουν στην ιστορια για το κακο που εκαναν στον τοπο.

    οι πιο πολλοι βρεθηκαν στα βουλευτικα εδρανα σε μια κρισιμη στιγμη της ελληνικης ιστοριας και φανηκαν εντελως ανεπαρκεις.

    βεβαια δεν εγιναν βουλευτες και υπουργοι με το ετσι θελω. εμεις τους ψηφισαμε.

    αραγε αυτο που βλεπουμε στην βουλη ειναι το επιπεδο του ελληνικου λαου?

    παντως, τους περισσοτερους απο αυτους τους εκπροσωπους του ελληνικου λαου, αν τους ειχαμε στις παρεες μας στο καφενειο και μας ελεγαν αυτα που λενε στην βουλη και στα καναλια, θα τους πλακωναμε στις σφαλιαρες…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    277
    DELOS στις #404192

    Οσο και να λες ότι ψήφισες μικρό κόμμα , στο τέλος είναι πασιφανές ότι ψήφισες δεξιά.Ελεος πια με αυτή την υποκρισία…………

    ΚΟΥΪΖ: Δηλαδή αν σου έλεγα ότι είχα ψηφίσει μεγάλο κόμμα, τι θα ήταν πασιφανές ότι είχα ψηφίσει;

    ΥΓ. Ελπίζω να μην σε μπερδεύει η ερώτηση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    277
    DELOS στις #404199

    βεβαια δεν εγιναν βουλευτες και υπουργοι με το ετσι θελω. εμεις τους ψηφισαμε.

    αραγε αυτο που βλεπουμε στην βουλη ειναι το επιπεδο του ελληνικου λαου?

    Την απάντηση την δίνεις μόνος σου.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #404205

    ΚΟΥΪΖ: Δηλαδή αν σου έλεγα ότι είχα ψηφίσει μεγάλο κόμμα, τι θα ήταν πασιφανές ότι είχα ψηφίσει; ΥΓ. Ελπίζω να μην σε μπερδεύει η ερώτηση.

    Βρε DELOS…. βρε παιδί μου  πραγματικά δεν καταλαβαίνω αυτή την τόσο πνευματώδης ερώτησή σου 😆

    Ωστόσο οφείλω να παραδεχτώ το λάθος μου που πίστεψα ότι θα μπορούσαμε να κάνουμε σοβαρή κουβέντα.Βλέπεις η ανωνυμία του πληκτρολογίου μερικές φορές οδηγεί σε λάθος συμπεράσματα.Ελπίζω τουλάχιστον να μην είσαι ανήλικος  😉

    Επειδή όμως μας παρακολουθούν και άλλοι , αισθάνομαι ότι θα πρέπει να δώσω μια εξήγηση , οχι σε εσένα φυσικά , αλλά σε όσους  δείχνουν κάποιο ενδιαφέρον σε αυτά που γράφουμε.

    Ο συμφορουμίτης DELOS ανέβασε ένα άρθρο που δεν έλεγε τίποτα καινούργιο παρά επαναλάμβανε αυτά που λέμε  όλοι μας και εδω στο φόρουμ και στις παρέες μας και στο σπίτι μας και παντού.Το άρθρο αυτό το υπέγραφε κάποιος καισάριος ο οποίος αυτοπροσδιορίζεται σαν ανεξάρτητος αναλυτής.

    Θα με ρωτήσετε λοιπόν ….και που είναι η παγίδα?

    Ο τύπος αυτός λοιπόν δεν είναι ένας τυχαίος αρθρογράφος είναι ένα ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ που προσπαθεί να μπεί στην πολιτική με κάθε τρόπο.Αφου λοιπόν πέρασε απο τον τζήμερο μετά εντάχθηκε στο κόμμα της μπακογιάννη η οποία μπακογιάννη τελικά τα βρήκε με την δεξιά και φυσικά κατ επέκταση αυτός ο φοβερός και τρομερός ανεξάρτητος αναλυτής δεν ξέρουμε που τελικά ανήκει και τι τελικά πιστεύει.Είναι μνημονιακός ? Δεν είναι μνημονιακός? Κανείς δεν ξέρει.

    Αυτό που ξέρουμε όλοι μας πια είναι ότι αυτός ο τύπος είναι λαγός.Δηλαδή με το προσωπείο που απέκτησε του ανεξάρτητητου και αδέκαστου αναλυτή τα λεγομενά του αποκτουν βαρύτητα.Οπότε ο ανεξάρτητος αναλυτής καισάριος που μας λέει σήμερα τόσο όμορφα πράγματα,  που βέβαια γνωρίζουμε ήδη , όταν θα έρθει ο καιρός να αποφασίσουν οι Ελληνες τι θα ψηφίσουν , θα αρχίσει  έντεχνα να κατηγορεί το κόμμα της αντιπολίτευσης ( τον συριζα δηλαδή)  λεγοντας σε εμάς  πόσο επικίνδυνο και πόσο καταστροφικό θα ήταν να διαλέγαμε αυτό το κόμμα.Πολύς κόσμος θα άκουγε τα λεγόμενα του λαγου καισάριου με ανοικτό το στομα διότι όλο τον προηγούμενο καιρό κέρδισε την εμπιστοσύνη μας ( σαν ανεξάρητος και σωστός αναλυτής )  με κάτι δημοσιεύματα του τύπου που ανέβασε ο συμφορουμίτης DELOS.

    Κάπως έτσι χτίζεται η παραπληροφόρηση του κόσμου και αυτός ήταν ο λόγος που αντέδρασα έτσι στην αναρτηση του δημοσιεύματος το οποιο το υπέγραφε ο συγκεκριμένος αρθρογράφος.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    277
    DELOS στις #404207

    DELOS wrote:
    ΚΟΥΪΖ: Δηλαδή αν σου έλεγα ότι είχα ψηφίσει μεγάλο κόμμα, τι θα ήταν πασιφανές ότι είχα ψηφίσει; ΥΓ. Ελπίζω να μην σε μπερδεύει η ερώτηση.

    Βρε DELOS…. βρε παιδί μου πραγματικά δεν καταλαβαίνω αυτή την τόσο πνευματώδης ερώτησή σου

    Ωστόσο οφείλω να παραδεχτώ το λάθος μου που πίστεψα ότι θα μπορούσαμε να κάνουμε σοβαρή κουβέντα.Βλέπεις η ανωνυμία του πληκτρολογίου μερικές φορές οδηγεί σε λάθος συμπεράσματα.Ελπίζω τουλάχιστον να μην είσαι ανήλικος

    Επειδή όμως μας παρακολουθούν και άλλοι , αισθάνομαι ότι θα πρέπει να δώσω μια εξήγηση , οχι σε εσένα φυσικά , αλλά σε όσους δείχνουν κάποιο ενδιαφέρον σε αυτά που γράφουμε.

    Ο συμφορουμίτης DELOS ανέβασε ένα άρθρο που δεν έλεγε τίποτα καινούργιο παρά επαναλάμβανε αυτά που λέμε όλοι μας και εδω στο φόρουμ και στις παρέες μας και στο σπίτι μας και παντού.Το άρθρο αυτό το υπέγραφε κάποιος καισάριος ο οποίος αυτοπροσδιορίζεται σαν ανεξάρτητος αναλυτής.

    Θα με ρωτήσετε λοιπόν ….και που είναι η παγίδα?

    Ο τύπος αυτός λοιπόν δεν είναι ένας τυχαίος αρθρογράφος είναι ένα ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ που προσπαθεί να μπεί στην πολιτική με κάθε τρόπο.Αφου λοιπόν πέρασε απο τον τζήμερο μετά εντάχθηκε στο κόμμα της μπακογιάννη η οποία μπακογιάννη τελικά τα βρήκε με την δεξιά και φυσικά κατ επέκταση αυτός ο φοβερός και τρομερός ανεξάρτητος αναλυτής δεν ξέρουμε που τελικά ανήκει και τι τελικά πιστεύει.Είναι μνημονιακός ? Δεν είναι μνημονιακός? Κανείς δεν ξέρει.

    Αυτό που ξέρουμε όλοι μας πια είναι ότι αυτός ο τύπος είναι λαγός.Δηλαδή με το προσωπείο που απέκτησε του ανεξάρτητητου και αδέκαστου αναλυτή τα λεγομενά του αποκτουν βαρύτητα.Οπότε ο ανεξάρτητος αναλυτής καισάριος που μας λέει σήμερα τόσο όμορφα πράγματα, που βέβαια γνωρίζουμε ήδη , όταν θα έρθει ο καιρός να αποφασίσουν οι Ελληνες τι θα ψηφίσουν , θα αρχίσει έντεχνα να κατηγορεί το κόμμα της αντιπολίτευσης ( τον συριζα δηλαδή) λεγοντας σε εμάς πόσο επικίνδυνο και πόσο καταστροφικό θα ήταν να διαλέγαμε αυτό το κόμμα.Πολύς κόσμος θα άκουγε τα λεγόμενα του λαγου καισάριου με ανοικτό το στομα διότι όλο τον προηγούμενο καιρό κέρδισε την εμπιστοσύνη μας ( σαν ανεξάρητος και σωστός αναλυτής ) με κάτι δημοσιεύματα του τύπου που ανέβασε ο συμφορουμίτης DELOS.

    Κάπως έτσι χτίζεται η παραπληροφόρηση του κόσμου και αυτός ήταν ο λόγος που αντέδρασα έτσι στην αναρτηση του δημοσιεύματος το οποιο το υπέγραφε ο συγκεκριμένος αρθρογράφος.

     

    Ειδικά τον τελευταίο καιρό θα πρέπει να έχεις παρατηρήσει ότι στον ΣΥΡΙΖΑ ‘’δεν γνωρίζει η δεξιά του τι ποιεί η αριστερά του’’. Έτσι δεν χρειάζεται λαγούς σαν τον Καισάριο για να χάνει οπαδούς. Τα καταφέρνει κι από μόνος του.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 286 έως 300 (από 1,333 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων