ΠΟΛΙΤΙΚΗ – ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ- ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ- ΑΜΥΝΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,066 έως 1,080 (από 1,333 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #483820

    <h1>Μόσχα καλεί Αθήνα: “Απαντήστε μας αν μπορείτε να φτιάξετε τα νέα Καλάσνικοφ”! Έγγραφη πρόταση</h1>
    http://www.onalert.gr/stories/mosxa-kalei-athina-apantiste-mas-an-mporeite-na-ftiaxete-ta-nea-kalasnikov/42798


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #483880

    Εμείς μπορούμε οι πολιτικοί θέλουν;ή θα χάσουν τις μίζες τους;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #484069

    Δεν ξέρω Δημήτρη η απλή λογική λέει ναι !!!!!

    ανάπτυξη λέγετε, δουλειά λέγετε,και  το έχουμε τόσο πολύ ανάγκη ως χώρα….

    Ο Ρωμανιας λέει αυτά που μας εκφράζουν και τι λέει;

    http://www.defencenet.gr/defence/item/%CE%B3-%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%AC%CF%82-%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%BC%CE%B5%CE%AF%CF%89%CF%83%CE%B7-%CF%83%CF%85%CE%BD%CF%84%CE%AC%CE%BE%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B1-300-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E

    Τα  γνωστά λαμόγια κατ υπαγόρευσή; κατέστρεψαν τα ασφαλιστικά ταμεία με το PSI…. εμείς θα συνεχίσουμε να υπακούμε σε ότι μας λένε αυτοί; η θα παλέψουμε;

    τελικά το σύριζατι θα  βγει; μακάρι να πετύχει!!!!!! και εμείς δίπλα του θα είμαστε αλλιώς άμα συμβιβαστεί …….. ελικοδρομίες!  :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #484096

    <h2>Ο Πάνος Καμμένος σέρνει τους απατεώνες συκοφάντες στα δικαστήρια: Πλήρωσα από την τσέπη μου όταν εσείς κάνετε πλιάτσικο στα δημόσια ταμεία!</h2>
    <p class=”date”>Posted by olympiada στο Ιουνίου 4, 2015</p>


    <h3>Η προσωπική μου κάρτα κατατίθεται στο ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΕΝΟ Πόθεν Έσχες από το 1999, γι’ αυτό είστε κατά συνείδηση συκοφάντες, υπηρέτες εμπόρων όπλων.
    Πάνος Καμμένος απαντάει για το κόστος του ταξιδιού στις ΗΠΑ με αιχμές και αγωγές!</h3>
    «Αντιλαμβάνομαι τη λογική του ΠΑΣΟΚ να θεωρεί ότι οι πολιτικοί πληρώνουν τα προσωπικά τους έξοδα με δημόσιο χρήμα όπως έκαναν πάντα τα στελέχη του. Όμως δεν ισχύει για όλους.

    Επειδή συνεχίζεται η σπέκουλα, ως Υπουργός Εθνικής Άμυνας και Πρόεδρος των Ανεξάρτητων Ελλήνων πληρώνω τα <span id=”more-477958″></span>προσωπικά μου έξοδα με την πιστωτική κάρτα μου, η οποία είναι στο όνομα μου και κατατίθεται στο πόθεν έσχες μου από το 1999 και δεν χρεώνω το δημόσιο ταμείο.

    Δεν δίνω λογαριασμό που πληρώνω για προσωπικά μου έξοδα. Δε χρεώνω στο δημόσιο τα ταξίδια μου και η παραμονή που πληρώνει το κράτος περιορίζεται στο ελάχιστο τίμημα που προβλέπεται, 300 δολάρια τη βραδιά.

    Δηλώνω δε ότι θα εισπράξω όλα τα ποσά των αγωγών που έχουν κατατεθεί εναντίον των ήδη καταδικασμένων συκοφαντών.

    Όσον αφορά το Ποτάμι, μάλλον παρασύρθηκε από τα ποσά που πλήρωναν από το δημόσιο χρήμα Υπουργοί στην ταβέρνα του προέδρου τους».

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    67
    DANAOS_master στις #484113

    Ο ΕΝΦΙΑ δεν καταργήθηκε;

     

    Δεν το ΄πε ο Πρωθυπουργός στη Βουλή στις προγραμματικές; Αυτό που λέγανε να μην πληρώσουμε γιατί δεν πρόκειται να συνεχιστεί;

     

    Τι διάολο είναι αυτό που βλέπουν τα ματάκια μου ότι στείλαμε στους ..θεσμούς σαν πρόταση;

     

    Αμ το άλλο; Το ..χαράτσι;

     

    Ο Καμμένος; Τουμπεκί για όλα αυτά;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #484118

    Ο ΕΝΦΙΑ δεν καταργήθηκε; Δεν το ΄πε ο Πρωθυπουργός στη Βουλή στις προγραμματικές; Αυτό που λέγανε να μην πληρώσουμε γιατί δεν πρόκειται να συνεχιστεί; Τι διάολο είναι αυτό που βλέπουν τα ματάκια μου ότι στείλαμε στους ..θεσμούς σαν πρόταση; Αμ το άλλο; Το ..χαράτσι; Ο Καμμένος; Τουμπεκί για όλα αυτά;

    Ο ΕΝΦΙΑ δεν καταργήθηκε; Δεν το ΄πε ο Πρωθυπουργός στη Βουλή στις προγραμματικές; Αυτό που λέγανε να μην πληρώσουμε γιατί δεν πρόκειται να συνεχιστεί; Τι διάολο είναι αυτό που βλέπουν τα ματάκια μου ότι στείλαμε στους ..θεσμούς σαν πρόταση; Αμ το άλλο; Το ..χαράτσι; Ο Καμμένος; Τουμπεκί για όλα αυτά;

     

    Είναι η φυσιολογική κατάληξη του <<ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΜΥΘΟΥ>> που μας

    <<σέρβιραν>> προεκλογικά.

    Η  <<γαργάρα>> και η  <<κυβίστηση>> θα έχουν πλέον εξέχουσα θέση

    στήν πολιτική ζωή του τόπου μας.

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #484121

    Για να μην ξεχνιώμασυε, η κατάσταση που είμαστε ως χώρα οφείλεται στις πολιτικές του ΠΑΣΟΚ και της ΝΔ!

    Η τελευταία 5ετία που μας έχει καταστρέψει ως χώρα, ως κοινωνία είναι από την πιστή εφαρμογή των διαταγών των δανειστών  και τις μεταρυθμισεις!!!! βέβαια σύμφωνα με τις πελατειακές σχέσεις των κυβερνούντων!

    Η αλλαγή που ζητάω εγώ είναι να υπάρχει προοπτική ανάπτυξης με μικρο – μακρο οικονομικό σχεδιασμό ώστε να σταματήσει η κατηφόρα, η μετατροπή μας σε αποικία και η εξαφάνιση του Ελληνικού έθνους.

    Θαύματα δεν γίνονται άμα δεν πιστεύεις και ούτε ξαφνικά από την μια στιγμή στην άλλη μπορούν να εξαφανιστούν όλα τα υφεσιακά μέτρα και να μπούμε σε ανάπτυξη….. αναρωτιέμαι άραγε γιατί δεν το θέλουν οι δανειστές μας αυτό (ανάπτυξη…..)  ; αφού έτσι θα πάρουν τα χρήματά τους!

    ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΔΑΝΕΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΑ ΔΑΝΕΙΚΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΑΥΞΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ ΧΡΕΟΣ!!!!!

    Εγώ λέω δεν  θέλουν το καλό μας, για αυτό κάνουν αυτά τα πράματα,

    θέλουν να μας πάρουν τα ΠΑΝΤΑ και μετά θα μας επιτρέψουν να φυτοζωούμε

    Εμείς θα το επιτρέψουμε; θα το επιτρέψουμε και για τα παιδιά μας;

    Εγώ λέω σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση!!!

    Λέω όχι σε συμβιβασμούς με αυτούς που θα μας καταστρέψουν ολοκληρωτικά !

    Η πρόγραμμα αναπτυξιακό και μέσα στο € η ανάπτυξη έξω από το € με νέο νόμισμα,

    πάντως σίγουρα όχι στην αποικια και τον εξαφανισμό του έθνους μας που θέλουν οι ¨φίλοι μας¨…..

    Μακρηγόρησα πάλι… σόρυ

    πάω να δω στον Άλφα για την Σκύρο που έχει αφιέρωμα έτσι να φτιαχτώ λίγο και να ξεφύγω :yahoo:

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #484123

    Για να δούμε ελπίζω ο Τσίπρας να μην μας προκύψει Σαμαράς η Παπανδρεουβενιζελος…. http://www.defencenet.gr/defence/item/%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%AF%CF%80%CF%81%CE%B1%CF%82-%CF%84%CE%AD%CF%81%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CF%87%CE%BD%CE%AF%CE%B4%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CF%80%CE%BB%CE%AC%CF%84%CE%B7-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-%CE%BB%CE%B1%CE%BF%CF%8D-%CE%BC%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%B4%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%AD%CF%82-%CE%BF%CE%B9-%CE%B1%CE%BA%CF%81%CE%B1%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%84%CF%89%CE%BD  χα

    εε μην το ξευτελίσουμε και να πούμε γα τα φρούτα τύπου ποτ@μιού χαχα  μπομπολέισον  και για τα βαθιά δι@πλεκόμενα…..που χτυπούν τον Καμένο για να μπουν στην κυβέρνηση κατ εντολή  B-)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #484124

    όσον αφορά τον Καμένο δείχνει ντομπροσύνη και πιστεύω ότι δεν θα μας πουλήσει για  το κυνήγι αλλά ούτε στην διαπραγμάτευση …..

    Καμμένος στο twitter: «Δεν θα βρουν συνεργασιμους όπως Σαμαρά Βενιζέλο «

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #484192

    Αποστομωτική απάντηση έδωσε ο πρόεδρος των ΑΝΕΛ στον Άδωνι Γεωργιάδη

    http://www.koutipandoras.gr/article/142545/kammenos-pros-afiniasmeno-adoni-sta-tessera-eseis-video

    http://www.koutipandoras.gr/sites/default/files/styles/article_full/public/kamenos_voy.jpg?itok=As3zv2vc

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #484194

    Ευτυχώς που μέσα από τον <<βούρκο>> του απερίγραπτου και της

    γραφικότητας, υπάρχει και καμία <<φωνή>> λογικής, για να θυμηθούμε

    όλοι το πολιτικό μας <<αφήγημα>>………………

     

    http://www.kathimerini.gr/818078/opinion/epikairothta/politikh/to-yyxografhma-ths-httas

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #484268

    Υπάρχουν και έρευνες που αντικατροπτίζουν την καθημερινότητα μας και τι μας μέλει …

    http://hellasforce.com/2015/06/08/%CE%B5%CF%81%CE%B5%CF%85%CE%BD%CE%B1-%CF%83%CE%BF%CE%BA/

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    254
    .G.A.D. στις #484278

    [/url]
    adult image[/url]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #484359

    Ποιά είναι η άποψή σας…….?????????????

     

    http://www.iefimerida.gr/news/211059/ft-dialexan-ti-ftoheia-afiste-toys-ellines-sti-moira-toys

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #484365

    Μια από τα ίδια λέει τα χιλιοειπομένα

    Ποιες είναι οι μεταρυθμίσεις;

    οι προσλήψεις των καθαριστριών (χωρίς να θέλω να προσβάλω) ;…….

    η φτώχεια μας και η μείωση του βιοτικού μας επιπέδου;

    και ποια η ελπίδα μας ; πότε θα υπάρξει σοβαρή οικονομοτεχνική προσέγγιση;…. 😥

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,066 έως 1,080 (από 1,333 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων