REMINGTON CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 181 έως 195 (από 227 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Remington

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    woodman73 στις #419680

    Ευχαριστω φιλε σπυρο….μενει μονο να…προσθεσω (ειμαι και…2 μετρα δυστυχως…) και λιγο…κοντακι…..καλα τα αμερικανικα οπλα,αλλα κοντα, ρε παιδι μου….χαχαχχα!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #419695

    Ευχαριστω φιλε σπυρο….μενει μονο να…προσθεσω (ειμαι και…2 μετρα δυστυχως…) και λιγο…κοντακι…..καλα τα αμερικανικα οπλα,αλλα κοντα, ρε παιδι μου….χαχαχχα!!!

    Αυτο το κοντακι ειναι ολα τα λεφτα σε αυτα οπλα φιλε,κριμα που δε σου κανει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #419875

    Ευχαριστω φιλε σπυρο….μενει μονο να…προσθεσω (ειμαι και…2 μετρα δυστυχως…) και λιγο…κοντακι…..καλα τα αμερικανικα οπλα,αλλα κοντα, ρε παιδι μου….χαχαχχα!!!

    καλοριζικη φιλε και καλα κυνηγια.οντως τα κοντακια των ρεμι ειναι απιστευτα.εγω μολις επωμισα τη δικια μου νομιζα οτι με βγαλανε μαζι με το οπλο απ το εργοστασιο τελεια εφαρμογη.παντως αν θελει λιγο μηκος το κοντακι κυκλοφορουν κατι ωραια πελματα να κανεις τη δουλεια σου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #419888

    Φιλε Outlander ετσι ακριβως,το κοντακι ειναι για μενα το μεγαλο μυστικο των Ρεμι,η τουφεκια της την εχω σε πολλα μου οπλα,αλλα το κοντακι αυτο ειναι πραγματι απιστευτο,λες και το θηραμα πεφτει αρκει να πατησεις τη σκανδαλη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    woodman73 στις #419972

    υπαρχουν ετοιμες ποσθαφερουμενες φετες για το μανισιο πελμα, αλλα πρεπει το κοντακι να ειναι συνθετικο…

    εγω εκανα δοκιμη,και προσθεσα 3 εκατοστα(θελει και…λιγο παραπανω) μια φετα ξυλου, και τωρα δεν βλεπω ολη την ριγα οπως εβλεπα πριν…τωρα βλεπω μονο το σκοπευτρο…συνολο κοντακιου 38 εκατοστα…αλλα,προσθεσα και αλλα 150γρ, στο υπαρχον βαρος…..tragic…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    woodman73 στις #420317

    παιδια,  οσοι εχετε την 1100,εχετε κανενα προβλημα με το λαμακι  την αποθηκης φυσσιγιων?

    σημερα εβγαλα την σκανδαλη,με ενα φιλο που εχει και αυτος 2 remi 1100, το λαμακι, της G3 εφυγε απο την θεση του, δεν ειναι σταθερο(και του φιλου στην μια ειναι σταθερο, στην αλλη βγαινει)

    με αποτελεσμα να μην καθεται στην πατουρα, του ,και μολις πηγαιναμε να βαλουμε την σκανδαλη, να πεφτει απο την πατουρα (αυλακι) του, η να εφευγε απο την θεση του ……καναμε κανα 2 ωρο μεχρι να καταφερουμε να κατσει στην θεση του,και να βαλουμε την σκανδαλη!!!!!! πολυ ταλαιπωρια….. Αμ, δεν προκειται να ξαναβγαλω την σκανδαλη…….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    woodman73 στις #420321

    παιδια, οσοι εχετε την 1100,εχετε κανενα προβλημα με το λαμακι την αποθηκης φυσσιγιων? σημερα εβγαλα την σκανδαλη,με ενα φιλο που εχει και αυτος 2 remi 1100, το λαμακι, της G3 εφυγε απο την θεση του, δεν ειναι σταθερο(και του φιλου στην μια ειναι σταθερο, στην αλλη βγαινει) με αποτελεσμα να μην καθεται στην πατουρα, του ,και μολις πηγαιναμε να βαλουμε την σκανδαλη, να πεφτει απο την πατουρα (αυλακι) του, η να εφευγε απο την θεση του ……καναμε κανα 2 ωρο μεχρι να καταφερουμε να κατσει στην θεση του,και να βαλουμε την σκανδαλη!!!!!! πολυ ταλαιπωρια….. Αμ, δεν προκειται να ξαναβγαλω την σκανδαλη…….

    επισης ξερει κανενας στο συνθετικο κοντακι, οι φετες επιμηκυνσης  ειναι 3….μπορουμε  να ποσθεσουμε κι’αλλες? π.χ αλλες 1-2 απο αλλο σετ?

    ευχαριστω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #420375

    woodman73 wrote:
    παιδια, οσοι εχετε την 1100,εχετε κανενα προβλημα με το λαμακι την αποθηκης φυσσιγιων? σημερα εβγαλα την σκανδαλη,με ενα φιλο που εχει και αυτος 2 remi 1100, το λαμακι, της G3 εφυγε απο την θεση του, δεν ειναι σταθερο(και του φιλου στην μια ειναι σταθερο, στην αλλη βγαινει) με αποτελεσμα να μην καθεται στην πατουρα, του ,και μολις πηγαιναμε να βαλουμε την σκανδαλη, να πεφτει απο την πατουρα (αυλακι) του, η να εφευγε απο την θεση του ……καναμε κανα 2 ωρο μεχρι να καταφερουμε να κατσει στην θεση του,και να βαλουμε την σκανδαλη!!!!!! πολυ ταλαιπωρια….. Αμ, δεν προκειται να ξαναβγαλω την σκανδαλη…….

    επισης ξερει κανενας στο συνθετικο κοντακι, οι φετες επιμηκυνσης ειναι 3….μπορουμε να ποσθεσουμε κι’αλλες? π.χ αλλες 1-2 απο αλλο σετ? ευχαριστω.

     

    οι φετες ειναι 3 κομματαια κ συνολικα ειναι 1 ιντσα μηκος ολα μαζι αν θυμαμαι καλα γιατι τις εχω βαλει κ εγω..το θεμα ειναι οτι εαν παρεις πχ 2 σετ κ θες 1 ιντσα(το 1 σετ ολοκληρο) κ αλλη μια φετα 1/4” να προσθεσεις θα πρεπει να βρεις βιδες μεγαλυτερες απο αυτες που δινει μαζι με το σετ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    woodman73 στις #420376

    καλημερα ακη…επειδη θελω κοντακι τουλαχιστον 3 εκ. μακρυτερο,εαν ταιριαζουν και μπορεις στις 3 του σετ,να προσθεσεις και αλλες,το να βαλεις μακυτερες βιδες,δεν

    νομιζω να ειναι προβλημα….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #420385

    παιδια, οσοι εχετε την 1100,εχετε κανενα προβλημα με το λαμακι την αποθηκης φυσσιγιων? σημερα εβγαλα την σκανδαλη,με ενα φιλο που εχει και αυτος 2 remi 1100, το λαμακι, της G3 εφυγε απο την θεση του, δεν ειναι σταθερο(και του φιλου στην μια ειναι σταθερο, στην αλλη βγαινει) με αποτελεσμα να μην καθεται στην πατουρα, του ,και μολις πηγαιναμε να βαλουμε την σκανδαλη, να πεφτει απο την πατουρα (αυλακι) του, η να εφευγε απο την θεση του ……καναμε κανα 2 ωρο μεχρι να καταφερουμε να κατσει στην θεση του,και να βαλουμε την σκανδαλη!!!!!! πολυ ταλαιπωρια….. Αμ, δεν προκειται να ξαναβγαλω την σκανδαλη…….

    H Ρεμι τους αναστολης τους περτσινονει ελαφρος οπως κανει και στην 870 μονο που στην 870 ειναι πολυ πιο πιρτσινομενα και θελει προσοχη αμα αποφασισεις να τις βγαλης.Αν λοιπων το πιρτσινομα αυτο εχει χαλασει πεφτουν οταν τραβιχτει εξω η σκανδαλη,δεν σημαινει τιποτα αυτο στη λειτουργια του οπλου,γιαυτο και δεν χρειαζεται να ξανασφινοθουν,καρατιουνται στη θεση τους απο τη σκανδαλη και τους πιρους.Αν θες το οπλο σου να ειναι σε καλη κατασταση εισαι υποχρεωμενος να επιθεωρεις ολα τα τμηματα του οπλου.Και ιδιαιτερα οταν κυνηγας σε υφαλμηρα νερα,η κατω απο βροχερες συνθηκες,και ιδιαιτερα με ατσαλινη βαση  δια ροπαλου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    woodman73 στις #420428

    το θεμα φιλε σαραντο ειναι οτι μολις βγαλαμε την σκανδαλη, το λαμακι επεσε μονο του….δεν ξερω γιατι…. με το που το βαζαμε στη θεση του,(αυλακι) λογο της κυτοτητας που εχει, μολις καναμε να βαλουμε την σκανδαλη επεφτε….το λαμακι εχει κατι σημαδια σαν <ποντα?> μικρα βεβαια….αλλα μας εβγαλε την πιστη…καναμε στην κυιολεξια 2 ωρες για να κατσει στην θεση του και να μην φυγει, και να βαλουμε την σκανδαλη….

    οταν ειπα οτι δεν θα το ξαναβγαλω,εννουσα ΕΓΩ δεν θα το ξαναβγαλω! τελος καθε σεζον θα την δινω σε εναν οπλουργο της περιοχης μου να την ανοιγει (εννωειται οτι επειδη ειμαι ψειρας με τα οπλα, μετα απο καθε κυνηγι θα την…καθαριζω ….εγω μονο που τα πιανω τα οπλα τα περναω και ενα πανακι λαδι)  να την ελενχει, να την καθαριζει ολοκληρωτικα…

    ξερει καποιος  καποio site για αγορα πλαστικων   κοντακιων-και παπιας?

    εχω βρει αυτο: http://www.opticsplanet.com/remington-1100-1187-stock-and-forend-with-supercell-pad-12-16-gauge-realtree-har.html

    τους εσετιλα mail ρωτωντας εαν στελνουν Ελλαδα(εκανα την διαδικασια αγορας και γραφει και μεταφορικα για Ελλαδα) αλλα με παρεπεμπψαν στην πολιτικη τους για τις αγορες,αλλα δεν εβγαλα ακρη….ειδα οτι εχουν και live chat…θα δοκιμασω αργοτερα….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #420431

    Θα σου πω πως τα βαζω εγω,ενας τροπος ειναι λιγο γρασσο να το κρατησει στη θεση του μεχρι να το αρπαξει η σκανδαλοθηκη,οποτε δεν παει πουθενα,ο αλλος τροπος ειναι ενα σφουγγαρη που το στριγμωνεις μεσα στη βαση,και πιεζει το λαμακι μεσα με το που το αρπαξει η σκανδαλοθηκη,τοτε το σφουγγαρι το τραβας απο την οπη του κλειστρου.Μαθε το τουφεκι να το φτιαχνεις μονος σου και οπου θελει αμεσα λιπανση και καθαρισμο να γινεται αμεσα,ετσι οτι προβληματα λειτουργιας  δεν σε αγγιζουνε.Στη δικα μου την 870 τα ειχα βγαλει για να βαλω ειδικο γρασσο μολυβδου και τα ξαναπιρτσινωσα με αυτοσχεδιο εργαλειο,αλλα στη Mossberg ειναι απερτσινωτα απ τη μανα τους,και τα βαζω οπως σου περιγραψα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    woodman73 στις #420432

    καλο κολπο….ευχαριστω….

    ακομα δεν εριξα…σκεφτομαι να παω στο σκοπευτηριο που εχουμε(αλλα ειναι μονο για πιστολι-τυφεκιο) τις μερες που δεν ειναι ανοιχτα…..δεν νομιζω εαν ριξω μερικες βολες να μου πουν τιποτα….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    vaggelisbaikal-brow στις #422573

    χαιρετιζω το φορουμ και ολους τους φιλους την τελευταια βδομαδα επωμιζα οπλα (τα θελω λιγο μπροστοβαρα και βαρια λογω πονοκεφαλων κλωτσημα κτλ) κατα βαση παλια μοντελα αποδεδειγμενης αντοχης και λογω εποχης εχουν και χαμηλοτερη τιμη (αυτογεμη) βαικαλ ,μ2,κατι αλ391 μεταχ,υρικα μεταχ κτλ κτλ…………αλλα σημερα εκανα ενα πολυ μα πολυ μεγαλο λαθος …επωμησα ενα remington 1100 competition 76 cm 70mm  5 choke briley ελαφρα πολυ ελαφρα μεταχειρ με τιμη στο χιλιαρικο και απλα το  ερωτευτικα επωμιση ζυγισμα και παντα με παντα εβλεπα μονο ακιδα στον ωμο καθησε μονο του.ερωτω τουσ φιλους αν εχουν το οπλο η ξερουν για το οπλο ολες οι γνωμες και σας εθψαριστω εκ των προταιρον …το θελω για πουλακια εως φασα ισωσ κ λαγο βαλτο γουρουνι δεν παω απο γωμοσεις δεν ξεπερναω τα 34 γρ ευχαριστω και παλι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #422578

    χαιρετιζω το φορουμ και ολους τους φιλους την τελευταια βδομαδα επωμιζα οπλα (τα θελω λιγο μπροστοβαρα και βαρια λογω πονοκεφαλων κλωτσημα κτλ) κατα βαση παλια μοντελα αποδεδειγμενης αντοχης και λογω εποχης εχουν και χαμηλοτερη τιμη (αυτογεμη) βαικαλ ,μ2,κατι αλ391 μεταχ,υρικα μεταχ κτλ κτλ…………αλλα σημερα εκανα ενα πολυ μα πολυ μεγαλο λαθος …επωμησα ενα remington 1100 competition 76 cm 70mm 5 choke briley ελαφρα πολυ ελαφρα μεταχειρ με τιμη στο χιλιαρικο και απλα το ερωτευτικα επωμιση ζυγισμα και παντα με παντα εβλεπα μονο ακιδα στον ωμο καθησε μονο του.ερωτω τουσ φιλους αν εχουν το οπλο η ξερουν για το οπλο ολες οι γνωμες και σας εθψαριστω εκ των προταιρον …το θελω για πουλακια εως φασα ισωσ κ λαγο βαλτο γουρουνι δεν παω απο γωμοσεις δεν ξεπερναω τα 34 γρ ευχαριστω και παλι

    Αντε θα μπεις στο κλαμπ,βλεπω να προσθετης και το Ρεμι διπλα Βαγγελη.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 181 έως 195 (από 227 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων