REMINGTON CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 196 έως 210 (από 227 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Remington

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    vaggelisbaikal-brow στις #422603

    eee μαλλον μου εκατσε καλα ειπαμε ερωτας δεν αισθανθηκα καθολου βαρος οπωσ κ να επωμιζα παντα κ μονο ακιδα……..δεν λεω για αλλα που επωμισα(fiat,alfa romeo) giati ua me kynhgane μου εκατσαν πολυ νευρικα κ η γρηγορη επωμιση παντα λαθος αρα θα το κλεισω  με προκατα κ θα παρω κ ενα μπ 153 απλο κ ειμαι fix


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    250
    jimis στις #422618

    eee μαλλον μου εκατσε καλα ειπαμε ερωτας δεν αισθανθηκα καθολου βαρος οπωσ κ να επωμιζα παντα κ μονο ακιδα……..δεν λεω για αλλα που επωμισα(fiat,alfa romeo) giati ua me kynhgane μου εκατσαν πολυ νευρικα κ η γρηγορη επωμιση παντα λαθος αρα θα το κλεισω με προκατα κ θα παρω κ ενα μπ 153 απλο κ ειμαι fix

    Αν εξαιρέσεις φίλε μου την συντήρησή του, τότε θα το ερωτευτείς. Το βάρος στην επώμιση δεν το νοιώθεις και κάνει τη τουφεκιά πολύ απαλή. Δεν χάνεις τον στόχο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    vaggelisbaikal-brow στις #422626

    καθαρισμα καννης λυσιμο κτλ…….κου αρεσουν ουτως η αλλως με κατι αναλλωσιμα ανταλακτικα δεν ξερω τι ακριβως παιζει ανα ποσες βολες αλλαζουν που ακριβως ειναι ?……εριχνα με πλαγιο και ποζε βαικαλ και λιγα φυσιγγια απο αυτογεμη δεν ειμαι μαστερ απο ζημιες επισης?απο επωμιση  και στοχευση ριπη πρεπει να ειναι θαυμα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #422639

    Καλησπερα παιδια….εχω βρει μια Remington 1100 G3 σε πολυ καλη τιμη…. οι κατοχοι αυτου του μοντελου(η οσοι εχουν κυνηγισει με αυτο) ποια οι γνωμη σας? Αξιζει η αγορα του? τι πρεπει να προσεξω (σε θεμα φυσσιγιων -συντηρησης,κ.τλ) εαν την παρω? Ευχαριστω. Διονυσης

    ευχαιστω φιλε μου….μου εκανε εντυπωση οτι κοιτωντας μεσα στην καννη,δεν μπορεσα να ξεχωρισω τον κωννο προσαρμογης…λες και δεν υπαχει!!!! και επισης,οταν εβαλα την ορειχαλκινη βουρτσα για καθαρισμα περνουσε σχετικα ευκολα, απο το τον διευρυμενο του αυλο,σε σχεση με τον συμβατικο αυλο τον 18.4 των δικαννων μου… το ζυγισα σε μια ηλεκτρονικη ζυγαρια που εχω, καιν αν στα χερια δεν το…πολυ-καταλαβαινεις, λες »καμια 3.5 κιλα το κοβω» η ζυγαρια εδειξε 3835!!!! τζαμπα γυμναστηριο!!!χαχαχα!!!

    Ευχαριστω φιλε σπυρο….μενει μονο να…προσθεσω (ειμαι και…2 μετρα δυστυχως…) και λιγο…κοντακι…..καλα τα αμερικανικα οπλα,αλλα κοντα, ρε παιδι μου….χαχαχχα!!!

    Με γεια μπρε καρντάση! καλορίζικο! 🙂

    Άντε κι αν πάμε για περπατητό θα σε στέλνω όλο στις ανηφόρες να κάνεις μπράτσα! 😆 👿

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #422916

    λαστιχάκια για την 1100 από που να πάρω ρε παιδιά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #422926

    λαστιχάκια για την 1100 από που να πάρω ρε παιδιά.

    o Διαμαντοπουλος θα εχει,μεγαλα καταστηματα με κυν.ειδη πρεπει,αλλα και καταστηματα με βιομηχανικα ειδη που πουλανε ο-ring δυσκολα να μην εχουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    250
    jimis στις #422927

    λαστιχάκια για την 1100 από που να πάρω ρε παιδιά.

     

    Μερικά καταστήματα κυνηγητικών ειδών έχουν.

    Με ένα τηλέφωνο στον Διαμαντόπουλο στην Αθήνα και σου τα στέλνει με courier.

    Σε καταστήματα που πωλούν τσιμούχες, ελαστικά παρεμβάσματα, σωληνάκια υψηλής πίεσης, για γεωργική-βιομηχανική-επαγγελματική χρήση

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #423023

    λαστιχάκια για την 1100 από που να πάρω ρε παιδιά.

    καλησπερα να τα παρεις απο τον διαμαντοπουλο αρχιμηδους 2 στο ταυρο.εχουν 7 ευρω το ενα ειναι λιγο τσουχτερα αλλα καλυτερα να παρεις τα γνησια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #423037

    Με 7 ευρω παιρνεις 100 σε αλλο μαγαζι,τι διαφορα εχουν τα οριτζιναλ απο τα αλλα δεν καταλαβαινω.Απο αλλου μπορεις να παρεις και σιλικονουχα για να αντεχουν περισσοτερο σε κλασμα της τιμης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #423050

    Το οριτζιναλ πουλιεται ως ανταλακτικο,γιαυτο Μιχαλη,τωρα στα θεματα αντοχης ειναι αλλο καπελο,αυτο που παιζει βασικο ρολο ειναι η σωστες διαστασεις,αλλα ο αλλος για να ειναι πιο σιγουρος βαζει τα οριτζιναλ,αφου τα βρισκει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #428505

    Μπαινω στο κλαμπ ξανα για τριτη φορα ως κατοχος απο Δευτερα μιας 870 wingmaster 66 ποντους καννη και 3 τσοκ.

    Το οπλο το πηρα γιατι ειναι το νουμερο ενα τουφεκι στην Αμερικη και εχει γραψει ιστορια στο αμερικανικο λειοκαννο.Ισως το καλυτερο και πιο αξιοπιστο οπλο της ρεμινγκτον ever.

    Εχω μια 105cti και μια 870 με 71 μοντους καννη απο express  αφου το οπλο ηταν μια 870 deer με 50 ποντους καννη για γουρουνια με ωραια ξυλα και του εβαλα την καννη για να κυνηγαω πουλια.Το ειχα παρει 450 ευρα απο ενα φιλο ο οποιος ζητημα να ειχε ριξει 20 φουσεκια με δαυτο.

    Η 105 σε αλλες συνθηκες και αν την εβγαζε αλλη εταιρεια οπως η μπερετα η η βραουνινγκ θα εγραφε ρεκορ πωλησεων αλλα η ρεμινγκτον εχει συνηθισει να βγαζει οφφ τα καλυτερα σχεδια της με το κακο μαρκετινγκ και τα προβληματα που βγαζουν πριν βγουν στην αγορα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    woodman73 στις #428506

    Καλοριζικο ΜιχαληHa Ha…..παντως για το 105 cti , εχουν γραφτει πολλα προβληματα (ισως με καποια απλα εξαρτηματα να  λυθηκα πολλα απο αυτα) εμπλοκων και καλης λειτουργειας….

    εγω αυτη την εβδομαδα θα παω απο τον Διαμαντοπουλο συνθετικα μερη(κοντακι-παπια-φετες επιμηκηνσης) και ισως το..δοκιμασω κι’ολας…Ha Ha

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    woodman73 στις #428507

    Καλοριζικο ΜιχαληHa Ha…..παντως για το 105 cti , εχουν γραφτει πολλα προβληματα (ισως με καποια απλα εξαρτηματα να λυθηκα πολλα απο αυτα) εμπλοκων και καλης λειτουργειας…. εγω αυτη την εβδομαδα θα παω απο τον Διαμαντοπουλο συνθετικα μερη(κοντακι-παπια-φετες επιμηκηνσης) και ισως το..δοκιμασω κι’ολας…Ha Ha

     

    Υ.γ: γμτ…εχω ενα προβλημα πληκτρολογιου με το ρρρρρρρρρρρ

    λετε να το κωλησα απο τον….αημνηστο? Big Smile

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #428510

    Μιχαλη καλοριζικο φιλε,wingmaster ονομα και πραμαBig Bossθελουμε εντυπωσεις σε σχεση με την εξπρεςSmile

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #428512

    Μπαινω στο κλαμπ ξανα για τριτη φορα ως κατοχος απο Δευτερα μιας 870 wingmaster 66 ποντους καννη και 3 τσοκ.

    καλορίζικο ρε Μιχάλη που δεν κάθεσαι καλά  😀

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 196 έως 210 (από 227 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων