REMINGTON CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 211 έως 225 (από 227 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Remington

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #428528

    Φιλε ΜΑκη οσες φορες επαθα ζημιες στην ζωη μου τις επαθα γιατι δεν καθομουνα καλα.Θελεις ετρεχα και τρακαριζα,θελεις το παραεκανα με τα τουφεκια και χαλαγα τα λεφτα μου ,θελεις αλλες μακακιες,οτι κανουμε το πληρωνουμε Μακη αργα η γρηγορα γι’αυτο να εισαι απολυτα μα απολυτα σιγουρος.


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #428556

    Φιλε ΜΑκη οσες φορες επαθα ζημιες στην ζωη μου τις επαθα γιατι δεν καθομουνα καλα.Θελεις ετρεχα και τρακαριζα,θελεις το παραεκανα με τα τουφεκια και χαλαγα τα λεφτα μου ,θελεις αλλες μακακιες,οτι κανουμε το πληρωνουμε Μακη αργα η γρηγορα γι’αυτο να εισαι απολυτα μα απολυτα σιγουρος.

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>ΑΠΑΝΩ ΣΟΥ…</div>

    οι μακακίες σου είναι μικρές και όταν μπορείς και τις πληρώνεις ξεχνιούνται γρήγορα

    εύχομαι να να είσαι καλά……και ας μην κάθεσαι καλά 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    woodman73 στις #433862

    καλησπερα παιδια…

    όπως σας ειχα πει, μπηκα στο club  με μια Remi 1100 G3…μεταχειρισμενη..

    δεν εχω ριξει ακομα, αλλα παρατηρω (δεν εχω πειρα απο νεροσωληνες,Ωχ!Foot in Mouth σορυ, καραμπινες ηθελα να πωLaughing  μιας και ειμαι δικανακιας φανατικος δισκανδαλος,Wink αλλα παντα μου αρεσε η Remi..) το εξης: Οταν ειναι ριγμενη η σφυρα, δεν μπορω να βαλω φυσσιγι απο κατω απο την γλωσσα…πρεπει να ανοιξω το κλειστρο, να το βαλω μεσα, να κλεισω το κλειστο,και μετα παιρνει απο κατω απο την γλωσσα τα υπόλοιπα….καθως και οταν θελω να τα βγαλω απο την γλωσσα, πρεπει με το ενα χερι να παταω το λαμακι, και με το αλλο χερι να το σπρωχνω λιγο προς τα εξω, για να βγει….εχω παρατηησει στο εξωτερικο μερος της γλωσας οπως φενεται δηλ. απο εξω μια καπως σαν <γωνια> αυτης, δεν ξερω πως να το περιγραψω καλυτερα….ισως εαν το βγαλω φωτο….

    εσεις τι λετε? Στις  δικες σας αυτος ειναι ο τροπος λειτουργειας?

    ευχαιστω. Διονυσης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    94
    Vasilis Pap στις #463347

    καλησπερα παιδια…

    όπως σας ειχα πει, μπηκα στο club με μια Remi 1100 G3…μεταχειρισμενη..

    δεν εχω ριξει ακομα, αλλα παρατηρω (δεν εχω πειρα απο νεροσωληνες,Ωχ!Foot in Mouth σορυ, καραμπινες ηθελα να πωLaughing μιας και ειμαι δικανακιας φανατικος δισκανδαλος,Wink αλλα παντα μου αρεσε η Remi..) το εξης: Οταν ειναι ριγμενη η σφυρα, δεν μπορω να βαλω φυσσιγι απο κατω απο την γλωσσα…πρεπει να ανοιξω το κλειστρο, να το βαλω μεσα, να κλεισω το κλειστο,και μετα παιρνει απο κατω απο την γλωσσα τα υπόλοιπα….καθως και οταν θελω να τα βγαλω απο την γλωσσα, πρεπει με το ενα χερι να παταω το λαμακι, και με το αλλο χερι να το σπρωχνω λιγο προς τα εξω, για να βγει….εχω παρατηησει στο εξωτερικο μερος της γλωσας οπως φενεται δηλ. απο εξω μια καπως σαν <γωνια> αυτης, δεν ξερω πως να το περιγραψω καλυτερα….ισως εαν το βγαλω φωτο….

    εσεις τι λετε? Στις δικες σας αυτος ειναι ο τροπος λειτουργειας?

    ευχαιστω. Διονυσης.<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Διονυσης.

    </div>

    Κι εμένα ακριβώς έτσι, με ριγμένη σφύρα δεν ανεβαίνει η γλώσσα για να μπει φυσίγγι και για να τα βγάλεις από κάτω θέλει λίγο τράβηγμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    473
    DIONISOS στις #491828

    Καλησπέρα φίλοι των θρυλικών Remington!!!!!!!!!!!! Με τις καλύτερες ευχές για τις άγιες μέρες που έρχονται. θα ήθελα να θέσω πάλι ένα θέμα κοινό αλλά πάντα επίκαιρο. Επειδή η ποιότητα των εργοστασιακών φυσιγγίων αλλάζει χρονιά με χρονιά…λόγο αλλαγής υλικών….μήπως έχετε άποψη για κάποιο φυσίγγι  32 -33 γρ για τσίχλα. Θα κυνηγήσω αποκλειστικά Κεφαλλονιά και Αργολίδα. Ζέστη και υγρασία και σπάνια παγωνιά και χιόνι…..Εχω ήδη τσεκάρει τα S4 thw Nobel Sport….Εσείς που χρησιμοποιείτε το ίδιο όπλο με εμένα και κυνηγάτε όσοι είναι τυχεροί ποιο πολύ από εμένα όλο και κάτι παραπάνω θα έχετε πειραματιστεί στα φυσίγγια….Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    94
    Vasilis Pap στις #494059

    Καλησπέρα και καλή εβδομάδα.

     

    Έχουμε κανένα νέο για την V3; Θα έρθει Ελλάδα, δε θα έρθει καθόλου; Ξέρει κανένας κάτι;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #494077

    Καλησπέρα και καλή εβδομάδα. Έχουμε κανένα νέο για την V3; Θα έρθει Ελλάδα, δε θα έρθει καθόλου; Ξέρει κανένας κάτι;

      Καλησπερα Βασιλη,φιλε μην βιαστεις να το αγορασεις ασε πρωτα να βγαλει μια σεζον στο κυνηγι και μετα βλεπεις.Η REM γενικα τα τελευταια χρονια ειναι επιρρεπης στις <<παιδικες ασθενειες>> 105cti  versa max

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    94
    Vasilis Pap στις #494095

    Βαγγέλη σ’ ευχαριστώ για την συμβουλή και την κρατάω. Το ξέρω ότι καλό είναι να περιμένουμε να βγάλει ότι είναι να βγάλει και παίρνουμε την ”βελτιωμένη έκδοση”. Απλά ρωτάω αν έχει κάποιος εικόνα.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    256
    Μιχάλης Rem870 στις #494464

    Μακάρι να βγει και να χει +- 900€… (καιρός να αγοράσουμε και μια αερίων : )

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    94
    Vasilis Pap στις #494487

    Θα έρθει κάποια στιγμή κι απ’ τα μέρη μας, αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Για το 900 όμως, χλωμό σε βλέπω, κάπου στα 1.400 σε κόβω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    256
    Μιχάλης Rem870 στις #494543

    Φαντάσου ότι στην Αμερική πλασάρετε ως entry-level μοντέλο των 890$ κι εδώ ως premium… Πραγματικά δεν το χωράει ο νους μου ότι όποια νέα καραμπίνα βγαίνει, θα πρέπει να έχει τουλάχιστον 1300-1500€…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/03/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    jimmaras στις #494942

    καλησπερα και απο μενα…!!!μολις χτες ειδα το forum σας και ενθουσιαστηκα…οντας παλιος γουρουνας κυνηγωντας χρονια στα βουνα της Ευρυτανιας και της Φθιωτιδας ιδιοκτητης remington 1100 magnum στανταρ καννη 76 ποντους ενα αστερι,11-87 premier 71 ποντους,1100 g3 71 ποντους,winchester sx3 flanigun,beretta stonecoat,a400 xplor και xtreme unico camo optifade,beretta 304 με 2 καννες την απλη και μια magnum 76 Ποντους 1 αστερι full,εχω να πω ενα απλο πραγματακι…..remington=εγγυηση εμπρακτα πανω σε μεγαλα θηραματα και σε ασυληπτες αποστασεις για αλλα οπλα….κοψιμο????εκει που κανεις δεν περιμενει…οσο για την g3με τον 18.7 αυλο και τα probore τσοκακια?απλα η ναυαρχιδα της!!!

    :good: :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    KOSTAS στις #495120

    καλησπερα και θα ηθελα να ρωτησω παρακαλω μια και πηρα εναν μηωτηρα για το ρεμινκτον 1100 ο οποιος μου φενετε πολλη μεγαλος για να τοποθετηθει μεσα απο την τρυπα που εχει στο καπακι που κραταει το ελατηριο οπως μπενει και στο μπενελι που εχω μηπος στο ρεμνκτον 1100 τοποθετητε αλιως? μπωρει να μου πει καπιος?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    19
    nikos thessaloniki στις #495128

    geia sas kurie kwsta exw kai egw to idio oplo remington 1100 magnum…o meiwthras benei apo to kapaki brosta pou krataei to elathrio

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    94
    Vasilis Pap στις #497059

    Να ρωτήσω κάτι κι όποιος γνωρίζει βοηθάει. Λαστιχάκια που βρίσκουμε σε περιοχές πλησίον Περιστερίου; Γιατί σε κάποια μαγαζιά με υδραυλικά που ρώτησα δεν είχαν, ο Λακιώτης επίσης.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 211 έως 225 (από 227 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων