REMINGTON CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 227 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Remington

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #205371

    Εχουν περασει απο τα χερια μου και μια 11-87 πρεμιερ και μια 1100 competition 76ποντους και τα δυο πολυ βαρια γι'αυτο πηγαν βολτα αλλα απο τουφεκιες δεν ειχα παραπονο με το παραπανω.


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #224463

    1100 76 ek πριν 5 χρονια στον Εβρο εγινε κομπος , 105 Cti ενος αστυνομικου ηρθε με το τραινο επιστροφη σε μια μερα , δεν δουλεψε καθολου , 11-87 ενος φιλου τον εχει μουρλανει στις ζημιες δεν την κυνυγαει , Versa max 71 εκ μαυρη , αγοραστηκε και πουληθηκε σε μια εβδομαδα ,κλπ κλπ κλπ , δεν κατηγορω την εταιρια και μην παρεξηγηθω , αλλα εδω στον τοπο μου στο URBINO της Ελλαδας οπως μας λεει ο Κυργιας , μια ειναι η εταιρια και μια η ομαδα , Ολυμπιακος , Benellara και ξερο ψωμι

    Όπως έχουμε καταλάβει όλοι..για σένα φίλε Δημήτρη όπλο σημαίνει Benelli και μόνο Benelli..δλδ ολα τα άλλα είναι νεροπίστολα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    78
    Manos 1187 στις #224456

    Σιγουρα αν δεν πιασεις ενα ρεμινκτον δεν εχεις προτυπο για συγκρηση… :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #224450

    Σιγουρα αν δεν πιασεις ενα ρεμινκτον δεν εχεις προτυπο για συγκρηση… :lol:

    Και τα ρεμινγκτον ειναι καλα και με καλη τουφεκια οπλα απλα πασχουν σε μερικα δευτερευοντα ανταλλακτικα-εξαρτηματα πχ εξολκεας,ελατηριο βελονας,αεροπλανακι,πιροι κτλ τα οποια βγαζουν οφ το τουφεκι χωρις να εχει σημαντικη βλαβη.Το θεμα ειναι γιατ ιαυτη η ρημαδα η εταιρεια δεν αντικαθιστα στην γραμμη παραγωγης τα συγκεκριμενα εξαρτηματα με αλλα πολυ μα παρα πολυ πιο ανθεκτικα ωστ ετα οπλα να μην εχουν να ζηλεψουν τιποτα απο τα ιταλικα-γιαπωνεζικα.Καπου διαβαζα για εναν τυπο στην Αμερικη οπυ εριξε 300.000 βολες με 11-87 σε σκοπευτηριο κυριως αλλα και κυνηγι αλλαζοντας ντουζινες απο τα συγκεκριμενα εξαρτηματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    682
    vickers2 στις #224446

    εγω πιστευω οτι ολα ειναι θεμα συντηρησης…εαν δεν ξερεις τι να προσεξεις σε ενα οπλο και ιδιαιτερα σε οπλο οπως οι ρεμ οι οποιες υστρερουν σε καποια πραματα προφανως κ αυτα θα σε αφησουν στα χερια κ με απλη λογικη….κ εαν δε ξερεις μπορεις να ρωτησεις οπλουργο να σου δειξει οπως εκανα κ εγω κ ασχοληθηκα λιγο παραπανω…
    εμενα ακομα δεν εχει δειξει το παραμικρο αλλα οταν λεμε καθαρισμα εννουμε ξεβρακομα τα παντα…..κ μπενελι να εχεις εαν δεν τη προσεξεις λογικο ειναι να σε αφησει καποια στιγμη….αλλα ρε παιδια βγαζει κατι τουφεκιες που με εφθαναν στο σημειο να παιζω με τα πουλια….απο βαρος ναι ειναι ασηκωτη η δικια μου γιαυτο κ τη πουλησε ο προκατοχος της ηταν κ μια Α' ηλικιας 40+ …εγω που ειμαι ακομα κατω απ ο20 :lol: :lol: :lol: τη παλευω….

    αλλα βλεπω να περνω κ καμμια μπενελι θα δειξει στο μελλον η καμμια μαξους……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1306
    xristosps στις #224445

    εγω πιστευω οτι ολα ειναι θεμα συντηρησης…εαν δεν ξερεις τι να προσεξεις σε ενα οπλο και ιδιαιτερα σε οπλο οπως οι ρεμ οι οποιες υστρερουν σε καποια πραματα προφανως κ αυτα θα σε αφησουν στα χερια κ με απλη λογικη….κ εαν δε ξερεις μπορεις να ρωτησεις οπλουργο να σου δειξει οπως εκανα κ εγω κ ασχοληθηκα λιγο παραπανω…
    εμενα ακομα δεν εχει δειξει το παραμικρο αλλα οταν λεμε καθαρισμα εννουμε ξεβρακομα τα παντα…..κ μπενελι να εχεις εαν δεν τη προσεξεις λογικο ειναι να σε αφησει καποια στιγμη….αλλα ρε παιδια βγαζει κατι τουφεκιες που με εφθαναν στο σημειο να παιζω με τα πουλια….απο βαρος ναι ειναι ασηκωτη η δικια μου γιαυτο κ τη πουλησε ο προκατοχος της ηταν κ μια Α' ηλικιας 40+ …εγω που ειμαι ακομα κατω απ ο20 :lol: :lol: :lol: τη παλευω….

    αλλα βλεπω να περνω κ καμμια [size=4][color=”#FF0000″]μπενελι [/color][/size]θα δειξει στο μελλον η καμμια μαξους……

    Έτσι να μαθαίνεις φίλε Άκη! Φόρτσα Italia! :D
    Άντε και γέμισε τρυγόνια εδώ ο τόπος , σου έχω και καρτέρι κρατημένο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    682
    vickers2 στις #224444

    που εισια εσυ χαμενος ρε…….αντε απο τεταρτη θα ερθψ πανω οποτε θα τα πουμε απο κοντα…..
    ποοια τρυγονια ρε παντρευομα ιτοτε…..θελεις να χωρισω μια βδομαδα πριν το γαμο , να πανε τσαμπα κ ο ιετοιμασιες??? :lol: :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1306
    xristosps στις #224443

    που εισια εσυ χαμενος ρε…….αντε απο τεταρτη θα ερθψ πανω οποτε θα τα πουμε απο κοντα…..
    ποοια τρυγονια ρε παντρευομα ιτοτε…..θελεις να χωρισω μια βδομαδα πριν το γαμο , να πανε τσαμπα κ ο ιετοιμασιες??? :lol: :lol:

    Δεν χάθηκα φίλε , έψαχνα να βρω τρυγόνια ανά την υφήλιο :D

    Άντε έλα να πάμε για τρυγόνια στις 20/8, η γυναίκα μπορεί να περιμένει τα τρυγόνια όμως όχι! :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    189
    pennas στις #224421

    οπως λεει και ενας φιλος
    υπαρχουν οι remington και οι αλλες καραμπινες
    οπως η φεραρι και τα αλλα αυτοκινητα
    μεσα και εγω με 11-87 71ποντους απο το 2004 με μιδεν προβλημα
    και 870 με 2 κανες μια slug 50 ποντους και μια 71
    μακραν η καλυτερη ντουφεκια το καλυτερο κοντακι
    και κατι που δεν ειπε κανενας
    η καλυτερη ΣΚΑΝΔΑΛΗ :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #224417

    εγω πιστευω οτι ολα ειναι θεμα συντηρησης…εαν δεν ξερεις τι να προσεξεις σε ενα οπλο και ιδιαιτερα σε οπλο οπως οι ρεμ οι οποιες υστρερουν σε καποια πραματα προφανως κ αυτα θα σε αφησουν στα χερια κ με απλη λογικη….κ εαν δε ξερεις μπορεις να ρωτησεις οπλουργο να σου δειξει οπως εκανα κ εγω κ ασχοληθηκα λιγο παραπανω…
    εμενα ακομα δεν εχει δειξει το παραμικρο αλλα οταν λεμε καθαρισμα εννουμε ξεβρακομα τα παντα…..κ μπενελι να εχεις εαν δεν τη προσεξεις λογικο ειναι να σε αφησει καποια στιγμη….αλλα ρε παιδια βγαζει κατι τουφεκιες που με εφθαναν στο σημειο να παιζω με τα πουλια….απο βαρος ναι ειναι ασηκωτη η δικια μου γιαυτο κ τη πουλησε ο προκατοχος της ηταν κ μια Α' ηλικιας 40+ …εγω που ειμαι ακομα κατω απ ο20 :lol: :lol: :lol: τη παλευω….

    αλλα βλεπω να περνω κ καμμια μπενελι θα δειξει στο μελλον η καμμια μαξους……

    Ετσι ειναι η κατανομη αυτης της καννης ειναι καλυτερη απο και της δυο χρωμειωμενες που δοκιμασα διπλα στην 870,η συντηρηση ειναι το α και το ω για να παρεις την απολυτη δυνατη αξιοπιστια απο το οπλο σου,ανεξαρτητος μαρκας.Το βαρος ειναι και αυτο ενα ζητημα,οτι ξεπερναει τα 3.5 κιλα ειναι υπερβολικο,οταν περπατας πολυ,και γιαυτο δεν το συζηταω για οπλο σαν το 11-87.Μεσ το βουρκο με πολυωρο περπατημα ακομα και η 121σλ80 η το 870 ειναι κουραστικο,θελεις ενα ελαφρυ οπλο μεχρι 3.200 σε καραμπινα,η σ.ποζε που δεν το καταλαβαινεις.Το μαξους εχει πολυ ωραιο κωνο επιμυκινσμενο,αλλα δεν μου αρεσε η τοποθετηση των τσοκ στη καννη,αν και δεν παρουσιαζει προβλημα,αρκει η φουστα να ειναι κατω απο των αυλο,αφου σε θεματα βλητικης και ευθειβολιας δεν τιθεται θεμα,αν το τσοκ δεν ειναι ομοιομορφα τοποθετημενο ως προς τον αυλο εγω δεν ξανα κανω τετοια αγορα.Γιαυτο και πηρα την SX3 απο τα δυο αυτα οπλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #224415

    οπως λεει και ενας φιλος
    υπαρχουν οι remington και οι αλλες καραμπινες
    οπως η φεραρι και τα αλλα αυτοκινητα
    μεσα και εγω με 11-87 71ποντους απο το 2004 με μιδεν προβλημα
    και 870 με 2 κανες μια slug 50 ποντους και μια 71
    μακραν η καλυτερη ντουφεκια το καλυτερο κοντακι
    και κατι που δεν ειπε κανενας
    η καλυτερη ΣΚΑΝΔΑΛΗ :lol:

    Πολυ σωστο τη σκανδαλη τι ξεχασαμε :lol: ,ΑΝΤΕ ΡΕ ΠΡΑΣΙΝΕ ΓΙΓΑΝΤΑ ΦΟΡΤΖΑ :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #224392

    εγω πιστευω οτι ολα ειναι θεμα συντηρησης…εαν δεν ξερεις τι να προσεξεις σε ενα οπλο και ιδιαιτερα σε οπλο οπως οι ρεμ οι οποιες υστρερουν σε καποια πραματα προφανως κ αυτα θα σε αφησουν στα χερια κ με απλη λογικη….κ εαν δε ξερεις μπορεις να ρωτησεις οπλουργο να σου δειξει οπως εκανα κ εγω κ ασχοληθηκα λιγο παραπανω…
    εμενα ακομα δεν εχει δειξει το παραμικρο αλλα οταν λεμε καθαρισμα εννουμε ξεβρακομα τα παντα…..κ μπενελι να εχεις εαν δεν τη προσεξεις λογικο ειναι να σε αφησει καποια στιγμη….αλλα ρε παιδια βγαζει κατι τουφεκιες που με εφθαναν στο σημειο να παιζω με τα πουλια….απο βαρος ναι ειναι ασηκωτη η δικια μου γιαυτο κ τη πουλησε ο προκατοχος της ηταν κ μια Α' ηλικιας 40+ …εγω που ειμαι ακομα κατω απ ο20 :lol: τη παλευω….

    αλλα βλεπω να περνω κ καμμια μπενελι θα δειξει στο μελλον η καμμια μαξους……

    ΑΡΧΙΚΑ ΕΣΕΝΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΕ ΑΦΟΡΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ CLUB ΓΙΑΤΙ ''ΧΑΛΑΣΕΣ'' ΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΤΗΣ ΡΕΜ…ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΑΩ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΒΓΗΚΕΣ 2 ΜΕΤΡΑ??? :lol: :lol:
    ΤΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 20 ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΠΑΛΙΟΓΕΡΕ ΠΟΥ ΑΜΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΓΙΑ ΜΠΕΚΑΤΣΙΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΖΟΥΚΑΣ ΣΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΜΕΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΒΟΥΡΚΟ… :D :D
    ΑΛΛΑ ΔΕ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΛΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΓΙΝΟΝΤΑΙ…ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΣΕ BENELLI ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙΣ… :D :lol:

    Υ.Γ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΗΡΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΟΤΙ JIGGAREIS…ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ CASTAΡΩ ΠΑΡΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΠΑΡΕΑ…ΑΝΤΕ Κ ΑΜΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΜΑΝΑΛΙ ΧΑΛΑΛΙ ΣΟΥ ΑΣ ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΜΟΝΑΓΚΙΣΤΡΑ ΠΑΡΕΑ… :D :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    230
    krokodoulos στις #205400

    ego pantos,exo vrei tin ygia mou me tin beretta , den leo , kai i mpenelli pou exo kali einai alla san tin beretta den einai,i beretta i a 400 kai i a 302 mou vgazoun para poli kales riksies eno i mpeneli mou vgazi areomenes ntoufekies ena skagio stin disi kai ena stin anatoli,milao gia ta dika mou opla min pareksigitho;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    248
    beretta1 στις #224388

    ego pantos,exo vrei tin ygia mou me tin beretta , den leo , kai i mpenelli pou exo kali einai alla san tin beretta den einai,i beretta i a 400 kai i a 302 mou vgazoun para poli kales riksies eno i mpeneli mou vgazi areomenes ntoufekies ena skagio stin disi kai ena stin anatoli,milao gia ta dika mou opla min pareksigitho;

    Το εχουμε πει ρε φιλαράκι, βλητικα οι κάννες των beretta δεν εχουν αντιπαλο.Και τωρα μ'αυτη την Α 400 παραμιλαει όλος ο κοσμος.
    Γνωστος σκοπευτης του φορουμ που εριξε σε σκοπευτηριο με μια Α 400 light έμεινε με το στομα ανοιχτό :lol:
    Αφησε στην άκρη για λίγο το πανακριβο ποζέ του και εριξε μερικες πούλες αφηνοντας μας άφωνους με τα σκονίσματα του.
    Στο τέλος το σχόλιο του ήταν………….(Ρε σεις ?? τι ειν τουτο??)

    Υγ. Το όπλο ηταν απειραχτο με το μαμισιο 3* πάνω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #224383

    Το εχουμε πει ρε φιλαράκι, βλητικα οι κάννες των beretta δεν εχουν αντιπαλο.Και τωρα μ'αυτη την Α 400 παραμιλαει όλος ο κοσμος.
    Γνωστος σκοπευτης του φορουμ που εριξε σε σκοπευτηριο με μια Α 400 light έμεινε με το στομα ανοιχτό :lol:
    Αφησε στην άκρη για λίγο το πανακριβο ποζέ του και εριξε μερικες πούλες αφηνοντας μας άφωνους με τα σκονίσματα του.
    Στο τέλος το σχόλιο του ήταν………….(Ρε σεις ?? τι ειν τουτο??)

    Υγ. Το όπλο ηταν απειραχτο με το μαμισιο 3* πάνω.

    Το εχουμε πει ξανα η Μπερεττα εδωσε φιλετο στο λαο,εγω δεν πειρα Μπερεττα γιατι θελω καννη μπουργανα να δω τι κανει,η Μπερεττα αν οχι η καλυτερη ειναι μια απο τις καλυτερες καραμπινες αεριων τοσο στην αξιοπιστια οσο και βλητικα πλεον. :lol:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 227 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων