ΕΓΓΛΕΖΙΚΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΨΑΡΕΜΑΤΟΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 80 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    160
    Kost_es100dl στις #405024

    Επιστροφη απο βοιωτια για εγγλεζικο!Ο καιρος μας αφησε να ψαρεψουμε και μας εδωσε καλα ψαρια!απολογισμος 5 μελανουρια των 700 γραμμαριων,2 τσιπουρες μισοκιλες,1 λαβρακι γενναιου μεγεθους που μου χαρισε ανεπαναληπτη μαχη,και 6 κεφαλους 600 γραμμαριων!

    Ο εξοπλισμος ηταν 3 κιλα bigattini 4 κιλα μαλαγρα σκονι της antiche pasture.3 καλαμια match της shimano(nexave,antares,catana)τρισπαστα και ενα της colmic!τα μοτορια ολα της shimano!

    Μανα 0.16 της yo zuri(την συνιστω ανεπιφυλακτα)και παραμαλο 0.14 της seaguar.αγγιστρακια 12ν της morigen!
    Αλλα πανω απ ολα ευχαριστηθηκαμε τον χαβαλε που ζεστενε την
    ατμοσφαιρα παρολη την υγρασια που φαγαμε!

    Αυτα!κωστας


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #405084

    Επιστροφη απο βοιωτια για εγγλεζικο!Ο καιρος μας αφησε να ψαρεψουμε και μας εδωσε καλα ψαρια!απολογισμος 5 μελανουρια των 700 γραμμαριων,2 τσιπουρες μισοκιλες,1 λαβρακι γενναιου μεγεθους που μου χαρισε ανεπαναληπτη μαχη,και 6 κεφαλους 600 γραμμαριων! Ο εξοπλισμος ηταν 3 κιλα bigattini 4 κιλα μαλαγρα σκονι της antiche pasture.3 καλαμια match της shimano(nexave,antares,catana)τρισπαστα και ενα της colmic!τα μοτορια ολα της shimano! Μανα 0.16 της yo zuri(την συνιστω ανεπιφυλακτα)και παραμαλο 0.14 της seaguar.αγγιστρακια 12ν της morigen!
    Αλλα πανω απ ολα ευχαριστηθηκαμε τον χαβαλε που ζεστενε την
    ατμοσφαιρα παρολη την υγρασια που φαγαμε! Αυτα!κωστας

    ΜΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΕΝΑΝ ΒΛΑΚΑ ΣΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙΑ. ΘΑ ΣΕ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΛΟΓΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ

    Συγχαρητήρια φίλε μου, με έβαλες στην πρίζα. Μήπως αντί να πηγαίνω να σπάω τα πόδια μου για δέκα τσίχλες, να πάω για κανένα εγγλεζάκι;  🙄

    Ακριβοθώρητα τα 700άρια μελανούρια που αναφέρεις. Οπότε ο Κορινθιακός μάλλον έχει μελανούρια 😉 .

    Πες μου αν θες, τις antiche pasture που τις βρήκες, έχω χρόνια να τις δω στα μαγαζιά. Πανάκριβες μαλάγρες αλλά μπροστά στα άλλα πίτουρα που πουλάνε, τα αξίζουν τα λεφτά τους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    160
    Kost_es100dl στις #405089

    Οι μαλαγρες ειναι απο ιντερνερ παραγγελια γτ και εγω δν εβρισκα;αξιζει να κανεις ενα ντου για εγγλεζικο στα νερα του
    κορινθιακου που τα ψαρευω χρονια και παντα ειναι γεματα ζωη!
    Τα 700 μελανουρια και μικρα ειναι!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #405112

    Οι μαλαγρες ειναι απο ιντερνερ παραγγελια γτ και εγω δν εβρισκα;αξιζει να κανεις ενα ντου για εγγλεζικο στα νερα του
    κορινθιακου που τα ψαρευω χρονια και παντα ειναι γεματα ζωη!
    Τα 700 μελανουρια και μικρα ειναι!

    ΜΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΕΝΑΝ ΒΛΑΚΑ ΣΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙΑ. ΘΑ ΣΕ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΛΟΓΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ

    Οι μαλαγρες ειναι απο ιντερνερ παραγγελια γτ και εγω δν εβρισκα;αξιζει να κανεις ενα ντου για εγγλεζικο στα νερα του
    κορινθιακου που τα ψαρευω χρονια και παντα ειναι γεματα ζωη!
    Τα 700 μελανουρια και μικρα ειναι!

    ΜΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΕΝΑΝ ΒΛΑΚΑ ΣΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙΑ. ΘΑ ΣΕ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΛΟΓΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ

    Και γω τα ψαρεύω χρόνια αλλά απέναντι από την Βοιωτία … 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    160
    Kost_es100dl στις #405131

    Α ξυλοκαστρο κτλ;απο εκει δν εχω παει ποτε και δν ξερω!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #405385

    Kost_es100dl wrote:
    Επιστροφη απο βοιωτια για εγγλεζικο!Ο καιρος μας αφησε να ψαρεψουμε και μας εδωσε καλα ψαρια!απολογισμος 5 μελανουρια των 700 γραμμαριων,2 τσιπουρες μισοκιλες,1 λαβρακι γενναιου μεγεθους που μου χαρισε ανεπαναληπτη μαχη,και 6 κεφαλους 600 γραμμαριων! Ο εξοπλισμος ηταν 3 κιλα bigattini 4 κιλα μαλαγρα σκονι της antiche pasture.3 καλαμια match της shimano(nexave,antares,catana)τρισπαστα και ενα της colmic!τα μοτορια ολα της shimano! Μανα 0.16 της yo zuri(την συνιστω ανεπιφυλακτα)και παραμαλο 0.14 της seaguar.αγγιστρακια 12ν της morigen!
    Αλλα πανω απ ολα ευχαριστηθηκαμε τον χαβαλε που ζεστενε την
    ατμοσφαιρα παρολη την υγρασια που φαγαμε! Αυτα!κωστας ΜΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΕΝΑΝ ΒΛΑΚΑ ΣΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙΑ. ΘΑ ΣΕ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΛΟΓΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ

    Συγχαρητήρια φίλε μου, με έβαλες στην πρίζα. Μήπως αντί να πηγαίνω να σπάω τα πόδια μου για δέκα τσίχλες, να πάω για κανένα εγγλεζάκι; Ακριβοθώρητα τα 700άρια μελανούρια που αναφέρεις. Οπότε ο Κορινθιακός μάλλον έχει μελανούρια . Πες μου αν θες, τις antiche pasture που τις βρήκες, έχω χρόνια να τις δω στα μαγαζιά. Πανάκριβες μαλάγρες αλλά μπροστά στα άλλα πίτουρα που πουλάνε, τα αξίζουν τα λεφτά τους.

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    ΓΙΩΡΓΟ ΤΙΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΜΑΛΑΓΡΕΣ ΤΙΣ ΕΠΑΙΡΝΑ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΒΑΛΑ ΣΤΟ ΝΕΟ ΤΕΡΜΑ(ΑΓΙΟ ΔΗΜΗΤΡΙΟ)ΚΥΝΗΓΟΜΑΓΑΖΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΙΔΗ ΑΛΙΕΙΑΣ,ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΑΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ!!ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΒΡΩ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ!!ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ 6 ΕΥΡΩ ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΗΝ ΕΙΧΑΝ 7 ΕΥΡΩ ΚΑΙ 7,5.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    alexsot στις #405443

    ΓΙΩΡΓΟ ΤΙΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΜΑΛΑΓΡΕΣ ΤΙΣ ΕΠΑΙΡΝΑ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΒΑΛΑ ΣΤΟ ΝΕΟ ΤΕΡΜΑ(ΑΓΙΟ ΔΗΜΗΤΡΙΟ)ΚΥΝΗΓΟΜΑΓΑΖΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΙΔΗ ΑΛΙΕΙΑΣ,ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΑΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ!!ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΒΡΩ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ!!ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ 6 ΕΥΡΩ ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΗΝ ΕΙΧΑΝ 7 ΕΥΡΩ ΚΑΙ 7,5.

    Ο κ. Νικήτας είναι στην οδό Γράμμου στον Αγ. Δημήτριο: Νικήτας Γαβαλας 210 9704621

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #406009

    ALTAIR_LUSSO wrote:

    Kost_es100dl wrote:
    Επιστροφη απο βοιωτια για εγγλεζικο!Ο καιρος μας αφησε να ψαρεψουμε και μας εδωσε καλα ψαρια!απολογισμος 5 μελανουρια των 700 γραμμαριων,2 τσιπουρες μισοκιλες,1 λαβρακι γενναιου μεγεθους που μου χαρισε ανεπαναληπτη μαχη,και 6 κεφαλους 600 γραμμαριων! Ο εξοπλισμος ηταν 3 κιλα bigattini 4 κιλα μαλαγρα σκονι της antiche pasture.3 καλαμια match της shimano(nexave,antares,catana)τρισπαστα και ενα της colmic!τα μοτορια ολα της shimano! Μανα 0.16 της yo zuri(την συνιστω ανεπιφυλακτα)και παραμαλο 0.14 της seaguar.αγγιστρακια 12ν της morigen!
    Αλλα πανω απ ολα ευχαριστηθηκαμε τον χαβαλε που ζεστενε την
    ατμοσφαιρα παρολη την υγρασια που φαγαμε! Αυτα!κωστας ΜΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΕΝΑΝ ΒΛΑΚΑ ΣΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙΑ. ΘΑ ΣΕ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΛΟΓΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ

    Συγχαρητήρια φίλε μου, με έβαλες στην πρίζα. Μήπως αντί να πηγαίνω να σπάω τα πόδια μου για δέκα τσίχλες, να πάω για κανένα εγγλεζάκι; Ακριβοθώρητα τα 700άρια μελανούρια που αναφέρεις. Οπότε ο Κορινθιακός μάλλον έχει μελανούρια . Πες μου αν θες, τις antiche pasture που τις βρήκες, έχω χρόνια να τις δω στα μαγαζιά. Πανάκριβες μαλάγρες αλλά μπροστά στα άλλα πίτουρα που πουλάνε, τα αξίζουν τα λεφτά τους. http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    ΓΙΩΡΓΟ ΤΙΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΜΑΛΑΓΡΕΣ ΤΙΣ ΕΠΑΙΡΝΑ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΒΑΛΑ ΣΤΟ ΝΕΟ ΤΕΡΜΑ(ΑΓΙΟ ΔΗΜΗΤΡΙΟ)ΚΥΝΗΓΟΜΑΓΑΖΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΙΔΗ ΑΛΙΕΙΑΣ,ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΑΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ!!ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΒΡΩ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ!!ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ 6 ΕΥΡΩ ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΗΝ ΕΙΧΑΝ 7 ΕΥΡΩ ΚΑΙ 7,5.

    Τον πήρα τον Νικήτα τηλ και μου είπε ότι φέρνει αυτές που έφερνε πάντα, τις Super King. Μήπως τις έχεις μπερδέψει;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #406025

    ΝΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ,ΤΙΣ ΜΠΕΡΔΕΨΑ,ΓΡΑΨΕ ΛΑΘΟΣ!!!ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΑ ΨΑΡΕΜΑΤΑ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΦΕΡΝΕΙ Ο ΓΑΒΑΛΑΣ ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΝΑ ΨΩΝΙΣΩ ΑΠΟ ΚΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 4 ΧΡΟΝΙΑ!!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #428580

    Που είναι ρε παιδιά τα μελανούρια φέτος; Φτάσαμε στις αρχές Ιουλίου και τα μελανούρια είναι εξαφανισμένα. Τρώμε την μια φόλα μετά την άλλη. Δεν είναι τυχαίο πως δεν έχω δει μελανούρια ακόμα σε κανέναν πάγκο μπακάλη ή ψαρά 🙁 .

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #430703

    Μετά από αρκετό καιρό ακούσαμε τα φρένα να ουρλιάζουν, είδαμε τα καλάμια να καμπουριάζουν και η απόχη να μπαίνει και να ξαναμπαίνει στο νερό. Στον μακρινό Εύδηλο, μας βρήκε το ξημέρωμα γεμάτους από εικόνες…!

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Καλάμια match 4.20

    Δόλωμα μπεκατίνι.

    Μαλάγρες άλευρα τυρί.

    Παράμαλλα Grandmax 14,8 mm & 16.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    160
    Kost_es100dl στις #430705

    Μετά από αρκετό καιρό ακούσαμε τα φρένα να ουρλιάζουν, είδαμε τα καλάμια να καμπουριάζουν και η απόχη να μπαίνει και να ξαναμπαίνει στο νερό. Στον μακρινό Εύδηλο, μας βρήκε το ξημέρωμα γεμάτους από εικόνες…! [/URL] Uploaded with ImageShack.us Καλάμια match 4.20 Δόλωμα μπεκατίνι. Μαλάγρες άλευρα τυρί. Παράμαλλα Grandmax 14,8 mm & 16.

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>http://www.youtube.com/user/AltairLusso</div>

    μπραβο φιλε altair lusso!πολυκαλη ψαρια!παντα τετοια

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #430707

    Μετά από αρκετό καιρό ακούσαμε τα φρένα να ουρλιάζουν…….

    ωραία πράγματα…..πάντα τέτοια 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #430708

    Μπραβο ρε φιλε… Ελπιζω να καταναλωθηκαν ηδη…Big Smile

    Καλες χελωνες… Wink Εμεις φετος σκουριασαμε με το τρεξιμο στη δουλεια…Frown

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #430709

    Εμεις φετος σκουριασαμε με το τρεξιμο στη δουλεια…Frown

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”></div>

    Δόξα το θεό να λές Cool.

    Κάνε υπομονή και έχω βρει ένα καλό “καρτεράκι” στα μέρη σου. Νομίζεις άδικά γύριζα με το καροτσάκι το λιμάνι πέρα-δώθε; Big Smile

    Κάνε μια βόλτα να δεις αν έχει γαριδάκι στην παραλία.

    Μάκη δεν ήξερα ότι σου αρέσουν οι σαργοί, ήξερα ότι τρως μόνο τούνες … Tongue Out

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 80 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων