Φυσίγγια No Limits 100 metri

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 31 έως 35 (από 35 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    Ray στις #62366

    [Σημείωση] Αρχική αποστολή από dviziria στίς 02 Νοέμβριος 2004

    Χαίρετε αγαπητοί συγκυνηγοί,
    πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου ένα φυσίγγι από ένα φίλο το οποίο ονομάζεται No Limits 100 metri (νο 5) και πίεση1050 bar.
    Είναι χρυσαφί ελαφρώς πιο μακρύ από τα υπόλοιπα φύσίγγια και ο φίλος ισχυρίζεται ότι είναι αποτελεσματικό τουλάχιστον μέχρι τα 80 μέτρα.
    Το έχει δοκιμάσει κανένας? Εμένα πάντως μου ακούγεται ελαφρώς εξωπραγματικό και ψάχνω για δεύτερη (και τρίτη) γνώμη…

    [/]

    συγνωμη, τωρα ειδα αυτο!!

    1050 παρς!;;;;; 35 γραμμαρια!!!!ειναι σωστο αυτο;;;;;;;;;;;;;;;;;

    Δηλαδη δεν πρεπει να ριχνονται με οπλα που εχουν θαλαμες 2 3/4. Σωστα;;; Αφου αυτα τα οπλα, νομιζω, ειναι δοκιμασμενα μεχρι 1200 παρς μονο!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    640
    shotgun1 στις #62370

    ΑΠΟ ΤΟ 1999 κ ΜΕΤΑ Η ΔΟΚΙΜΗ ΤΩΝ 1200 ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΟ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΑ ΙΤΑΛΙΚΑ ΟΠΩΣ ΔΙΑΒΑΣΑ, ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΩΤΕΡΗ ΔΟΚΙΜΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΜΕ ΤΟ ΜΗΚΟΣ ΤΗΣ ΘΑΛΑΜΗΣ.ΑΠΟ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΚΑΝΕΣ ΜΕ 70 κ 76 ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΘΑΛΑΜΕΣ ΕΙΧΑΝ ΙΔΙΑ ΔΟΚΙΜΗ! ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΟΜΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΔΟΚΙΜΕΣ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥΣ! ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    Ray στις #62562

    Ενας γνωστος μου τα ριχνει με ενα παλιο πλαγιοκαννο! Αποψη μου ειναι οτι εαν πραγματι παραγουν 1050 μπαρς, ειναι παρα πολυ επικυνδυνο! Ενας καλος σαμαρειτης να μας το επιβεβαιωσει υπαρχει;;;;;;

    Και μια αλλη παρακληση. Μηπως γνωριζει ποσα μπαρς παραγει το Winchester XX στα 35 γραμμαρια;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #62563


    [indent]

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Ray στίς 06 Aυγουστος 2005


    Ενας γνωστος μου τα ριχνει με ενα παλιο πλαγιοκαννο! Αποψη μου ειναι οτι εαν πραγματι παραγουν 1050 μπαρς, ειναι παρα πολυ επικυνδυνο! Ενας καλος σαμαρειτης να μας το επιβεβαιωσει υπαρχει;;;;;;   Ανοίγοντας το κουτί της συσκευασίας των 10 φυσιγγίων θα δείς ένα κείμενο – σφραγίδα στην ιταλική γλώσσα που εφιστά την προσοχή : “φυσίγγι υψηλών πιέσεων , να χρησιμοποιείται σε όπλα που έχουν περάσει την ανώτατη δοκιμή των 1370 bar σύμφωνα με τη σφραγίδα PSF Cal.12/70 ” !!!!!!!!!!!


    Και μια αλλη παρακληση. Μηπως γνωριζει ποσα μπαρς παραγει το Winchester XX στα 35 γραμμαρια;;;; Δεν ανακοινώνονται στους καταλόγους αλλά δεν ξεπερνούν τα 700 bar !!!!!!


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    640
    shotgun1 στις #62585

    Compressors

    ΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΣΥΝΙΣΤΑΝΤΑΙ ΣΑΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΓΟΜΩΣΗΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ ΜΕΓΑΛΗΣ ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ! Η ΒΑΣΗ -ΑΝ ΜΕΤΑΦΡΑΣΑ ΣΩΣΤΑ- ΤΟΠΟΘΕΤΗΤΑΙ ΣΤΟΝ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΗΡΑ!

    http://www.u-port-it.com/ ΧΡΗΣΤΟΣ!

     

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 31 έως 35 (από 35 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων