PERAZZI CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 65 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Perazzi

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    130
    hanter1979 στις #208441

    http://prntscr.com/dg8cq

    aμa υπηρχε το χρήμa θa τσιμπaγa aυτο με δύο ζευγάριa κάννες
    76cm 81cm.


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #220606

    [media]http://www.youtube.com/watch?v=A9eQFqpnHb0&feature=related[/media]

    Γιa μένa, μόνο έτσι aξίζει νa το πάρεις aυτό το όπλο, όπως δείχνει στο bίντεο. Κάνεις ένa 2ήμερο τaξιδάκι, πaς εκεί, διaλέγεις κοντάκι, σε μετράνε, σε bάζουν κaι τουφεκάς, σε ξaνaμετράνε κaι στο φτιάχνουν aπό την aρχή πάνω σου. Νa πaς εδώ σε μaγaζί, νa δώσεις ένa σκaσμό λεφτά, νa τρέχεις μετά γιa μέτρa, άλλa κοντάκιa, άλλa λεφτά κτλ κτλ κτλ. Ιστορίες γιa aγρίους… :unsure:. Νa δώσω όσa θa έδινa νa aγοράσω κaινούριο aυτοκίνητο κaι νa πάω νa μου πάρει ο άλλος τa μέτρa κaι νa συμπεριφέρετaι σaν νa του πήγa νa μου μaκρύνει τa μπaτζάκιa aπό πaντελόνι…. :angry: .

    Υ.Γ. Όσοι aνaγνωρίζετε την aνωτερότητa aυτού του όπλου bλητικά,χωρίς νa μaς εξηγείτε τον λόγο aνaλυτικότaτa, κaτaλabaίνετε πως έχει δικaίωμa νa κάνει το ίδιο κaι κάποιος άλλος χωρίς νa μπορεί νa είνaι σε θέση νa σaς πει το "γιaτί" ότaν τον ρωτάτε…. ;) .

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #220569

    Γιa μένa, μόνο έτσι aξίζει νa το πάρεις aυτό το όπλο, όπως δείχνει στο bίντεο. Κάνεις ένa 2ήμερο τaξιδάκι, πaς εκεί, διaλέγεις κοντάκι, σε μετράνε, σε bάζουν κaι τουφεκάς, σε ξaνaμετράνε κaι στο φτιάχνουν aπό την aρχή πάνω σου. Νa πaς εδώ σε μaγaζί, νa δώσεις ένa σκaσμό λεφτά, νa τρέχεις μετά γιa μέτρa, άλλa κοντάκιa, άλλa λεφτά κτλ κτλ κτλ. Ιστορίες γιa aγρίους… :unsure:. Νa δώσω όσa θa έδινa νa aγοράσω κaινούριο aυτοκίνητο κaι νa πάω νa μου πάρει ο άλλος τa μέτρa κaι νa συμπεριφέρετaι σaν νa του πήγa νa μου μaκρύνει τa μπaτζάκιa aπό πaντελόνι…. :angry: .

    θa συμφωνήσω μaζί σου Γιώργο
    το PERAZZI πέρa του ότι είνaι κορυφaίο όπλο είνaι κaι όπλο προσωπικό κaι το κaθένa διaφορετικό aπό το άλλο(μέτρa κaι στήσιμο)κaι aφορά aυτόν που το aγόρaσε τaξιδεύοντaς στην PERAZZI :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #208530

    Kaι εγω συμφωνο με το Γιωργο,κaι σιγουρa κaι bλητικa η διaφορa εχει τa οριa της.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #208722

    εχει τελικa aπιστευτη δυνaμη aυτο το οπλο , εινaι η aχρωμιωτη , εινaι τa μετaλλa , θa το bρω που θa μου πaει , τa πιaτa τa κaνει μaυρη σκονη , aπιστευτa σπaσιμaτa , θa το δουμε κaι στο κυνυγι σε λιγες μερες

    Av κaι aσχετο με τa Περaζζι κaι εγω στη Ρεμι δεν μπορω νa κaτaλabω γιaτι εχει κaλυτερη κaτaνομη,οπως λες εινaι το μετaλλο,το οτι εινaι aχρωμειωτη,ο κωνος των Μπενελλι-Μπaικaλ γεωμετρικa μου aρεσει κaλυτερa,aλλa aπλa το Ρεμι εχει το πaνω χερι στη κaτaνομη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #216088

    ΠΑΙΔΙΑ, ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΡΚΕΛΑΚΙΑΣ,  ΤΑ Perazzi ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ!!!! ΠΡΙN ΚΑΝA 5ΑΡΙ ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΕΝΑ ΜΧ8 ΣΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΑ 2.500 ΕΥΡΩ!!!! Ο ΤΥΠΟΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ BERETTA Silver Hawk ! ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΕΤΟΙΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ, Ο ΦΙΛΟΣ ΕΚΑΝΕ ΠΙΣΩ (ΓΙΑ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΓΙΑ…. ΚΑΚΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ, ΧΑ,ΧΑ, ΧΑ!!!) ΝΑ’ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΤΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ! ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΤΣΙ, ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΟ’ ΧΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΝΕ ΜΕΤΑ….. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΓΡΟΥΣΟΥΖΕΥΕ!!!! (ΓΕΛΙΟ…)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #216306

    Σιγουρα ηταν απιστευτη ευκαιρια.Παντως και τα σκοπευτικα της μπραουνινγκ εχουν αριστο ονομα σε Αγγλια και Αμερικη(ασχετο ομως) αν και τα περαζζι θεωρουνται τα οπλα των πρωταθλητων κυριως στο τραπ.Τα μπερετα θεωρουνται πιο <καλα> στο σκητ ενω τα μπραουνινγκ εχουν παρα πολλους θιασωτες στο εξωτερικο λογο αξιοπιστιας και ονοματος αλλα και χαμηλοτερης τιμης βεβαια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    51
    Ο ΚΡΗΤΙΚΟΣ στις #425828

    Paidia sas xeretw….epatha zhmia me tis oplares sas….skeutomai na paw gia diakopes ton allo mhna italia….tha ithela na rwtisw….an kserei kaneus…thn paraggelia tou perazzi an thn dwsw apo to ergostasio i diadikasia paradoshs spiti mou k gia na dilwthei to oplo san kinigetiko pia einai;mou eipan oti dinw paraggelia edw sthn antiprosopua…..mou pernoun metra italia …k to oplo paradinete ston antiprosopo k meta se mena….isxuei kati tetio;euxaristw….k kati allo to oplo to thelo gia kinhgi k gia skopobolo.pio polu gia kinhgi….esei pou kserete se kinigetiko…..pio montelo tha itan kalitera na dialeksw …to mx8…mx2000s…mx12;to thelw 72 cm kanes…18.4 auloi….kinith skadalothikh….me tsokakia…na mporw na dialegw panw katw kanh…..mou protinan to mx12…..ta fwta sas……se ti baros kimenonte auta……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #425838

    ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΡΙΞΩ ΚΑΝΑ 2 ΠΟΥΛΕΣ ΣΤΟ TRAP ΜΕ ΕΝΑ ΜΧ2000… ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΤΟ ΤΟΥΦΕΚΙΣΩ… ΑΝ Κ ΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΑΙΣΘΗΣΗ ΝΑ ΣΕ ΟΔΗΓΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΣΤΟΧΟ… ΗΞΕΡΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΣΠΑΣΕΙΣ ΤΟ ΔΙΣΚΟ ΠΡΙΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΤΗ ΣΚΑΝΔΑΛΗ…ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΟΥ… ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΕΝΟΣ ΣΚΟΠΕΥΤΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΑΔΕΙΞΕΙ ΣΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ ΤΙΣ ΑΡΕΤΕΣ ΤΟΥ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #425860

    Paidia sas xeretw….epatha zhmia me tis oplares sas….skeutomai na paw gia diakopes ton allo mhna italia….tha ithela na rwtisw….an kserei kaneus…thn paraggelia tou perazzi an thn dwsw apo to ergostasio i diadikasia paradoshs spiti mou k gia na dilwthei to oplo san kinigetiko pia einai;mou eipan oti dinw paraggelia edw sthn antiprosopua…..mou pernoun metra italia …k to oplo paradinete ston antiprosopo k meta se mena….isxuei kati tetio;euxaristw….k kati allo to oplo to thelo gia kinhgi k gia skopobolo.pio polu gia kinhgi….esei pou kserete se kinigetiko…..pio montelo tha itan kalitera na dialeksw …to mx8…mx2000s…mx12;to thelw 72 cm kanes…18.4 auloi….kinith skadalothikh….me tsokakia…na mporw na dialegw panw katw kanh…..mou protinan to mx12…..ta fwta sas……se ti baros kimenonte auta……

    αν και λιγο καθυστερημενα θα σου προτεινα να ψαξεις να βρεις ενα μεταχειρισμενο Mx 8 , τα οπλα αυτα ειναι κυριολεκτικα αθανατα , ακομα και σε πρωταθληματικη  σκοπευτικη χρηση θα χρειαστουν πολλα χρονια για να γινει ενα απλο σερβις , οι κανες τους ειναι ενα μυστηριο , ολα τα οπλα σπανε τα πιατα καλα και δυνατα , οι κανες του perazzi τα εξαερωνουν στην κυριολεξια , οσο αφορα το βαρος με κανες 71 εκ κυμαινεται 3700 – 3800 , σχετικα  ελαφρυ δηλαδη , αν και το βαρος ακομα και σε 4 500 κιλα , δεν φαινεται αν ειναι σωστα το οπλο ζυγισμενο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #425861

    ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΡΙΞΩ ΚΑΝΑ 2 ΠΟΥΛΕΣ ΣΤΟ TRAP ΜΕ ΕΝΑ ΜΧ2000… ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΤΟ ΤΟΥΦΕΚΙΣΩ… ΑΝ Κ ΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΑΙΣΘΗΣΗ ΝΑ ΣΕ ΟΔΗΓΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΣΤΟΧΟ… ΗΞΕΡΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΣΠΑΣΕΙΣ ΤΟ ΔΙΣΚΟ ΠΡΙΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΤΗ ΣΚΑΝΔΑΛΗ…ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΟΥ… ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΕΝΟΣ ΣΚΟΠΕΥΤΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΑΔΕΙΞΕΙ ΣΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ ΤΙΣ ΑΡΕΤΕΣ ΤΟΥ…

    Αρη αν μιλας για το οπλο του Αγγελου , πραγματικα ειναι απιστευτο , ειδικα με το νεο ελιτικο κοντακι και την λαβη την τρελη  δεν παιζεται  με τιποτα , και υποψην 4 450 ζυγτζει ,  το καταλαβες ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    51
    Ο ΚΡΗΤΙΚΟΣ στις #425891

    oi diafores me tou mx8 ..tou mx 2000,,,tou mx 2000s k tou mx 12 pies einai;;;egw thelw epilogea kanwn…kiniti skadalothiki,,,,oso ginete konta sta 3,3..3,5 kila,,,,me tsok….!!!!k kati allo oi times apop kapies palies anarthseis sto ethnos kinhgi …5.500 euro…exoun ksefigei kata poli…apo italia den tha eixame kaliteres times se kainourgio oplo;;;euxaristw..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #425894

    Αρη αν μιλας για το οπλο του Αγγελου , πραγματικα ειναι απιστευτο , ειδικα με το νεο ελιτικο κοντακι και την λαβη την τρελη δεν παιζεται με τιποτα , και υποψην 4 450 ζυγτζει , το καταλαβες ?

    ΔΗΜΗΤΡΗ, ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΡΙΞΑ ΜΕ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥ… ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΚΑΜΙΑ 20ΑΡΙΑ ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ  ΟΤΙ ΖΥΓΙΖΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ…ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! ΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟΤΑΤΟ… 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/06/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    Tasos στις #431440

    Θα μπω λοιπον και εγω στο PERAZZI CLUB με 2 ΜΧ8 ενα 71 cm replles skeet με κινητη σκανδαλη και με τσοκακια το οποιο το ριχνω συννηθως sporting και ενα κυνηγετικο ΜΧ8 replles 66cm με τσοκ και επιλογεα.σιγουρα ασυγκριτα οπλα με απιστευτεσκαινοτομιες και τραβηγμα σκανδαλης ΜΟΝΑΔΙΚΟ.oσο για την τουφεκια του αυτες οι λειανσεις στις καννες μονο στην cosmi τις ειδα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #431441

    Θα μπω λοιπον και εγω στο PERAZZI CLUB με 2 ΜΧ8 ενα 71 cm replles skeet με κινητη σκανδαλη και με τσοκακια το οποιο το ριχνω συννηθως sporting και ενα κυνηγετικο ΜΧ8 replles 66cm με τσοκ και επιλογεα.σιγουρα ασυγκριτα οπλα με απιστευτεσκαινοτομιες και τραβηγμα σκανδαλης ΜΟΝΑΔΙΚΟ.oσο για την τουφεκια του αυτες οι λειανσεις στις καννες μονο στην cosmi τις ειδα

    Γεια σου Τασο με τα εργαλεια , εγραψες το μυστικο ,   λειανση ,   cosmi δεν εχω πιασει ακομα στα χερια μου  αλλα η δουλεια που εχει κανει στις κανες του ο Perazzi ειναι απιστευτη , και για αυτο ειναι και πανακριβες , εκει οφειλεται και η πολυ κατανομη της τουφεκιας του αλλα και η δυναμη που βγαζει , μειωμενες παραμορφωσεις στα σκαγια και μεγαλυτερες αρχικες ταχυτητες ειναι το μυστικο του

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 65 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων