Κατάλληλα φυσίγγια για το Αγριογούρουνο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 38 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #214907

    μονοβολα για μακρυνες αποστασεις θα ηθελα γνωμες μιλαω για 100 μετρα και πανω ………για τα sauvestre εχω ακουσει καλα λογια μιλαω για magnum μονοβολα.
     
     
     ΤΑ μονοβολα που ξεπερνουν το  βαρος των 34 γρμ… εχουν μετρια ακριβεια σε βολες περαν των 60μ.. οσο πιο βαργια τοσο χαλια το αποτελεσμα στην ευστοχια. απο την αλλη εχουν μεγαλητερη κινητικη ενεργεια σε αποστασεις μετα τα 100μ..
     βεβαια ενα μονοβολο 28γρμ εχει ναι μεν μικροτερη κνητικη ενεργεια απο ενα  μαγκνουμ σ αυτη την αποσταση…αλλα ΜΑΚΡΑΝ μεγαλητερη ευστοχια στα μετρα αυτα… η δε κινητικη του ενεργεια εναι επαρκης στο να επιφερει καταβολη,,αρκει να βρει το ζωο σε καιριο σημειο,, κρανιο πνευμονες,καρδια,
    Εδω ειναι το θεμα!!!! η σκοπευτικη δυνατοτητα που εχει ενα οπλο με συμβατικα σκοπευτικα και ενας μετριος στοχος σαν ενα κρανιο η ενα θωρακικο. βαζοντας μεσα και το οτι το γουρουνι ειναι υπερκινητικο σαν θηραμα… η πιθανοτητα να δεχθει καλο χτηπημα σε σημεια που αναφερω ειναι φοβερα μικρη!!!! μια βολη τετοια μοιζει με βολη σε ενα στοχο σαν γκαζοντενεκε στα 100 -120 μ.. δοκιμαστε μερικες τετοιιες βολες και θα δειτε οτι δεν ειναι απλο…αν δε υπολογισουμε και τον τενεκε να κινητε ,,μαλλον αδυνατο ειναι να εχουμε επιτυχια… βολες σε πραγματικες συνθηκες κυνηγιου αγριοχοιρου σε τετοιες αποστασεις ,,εχουν περισσοτερες πιθανοτητες ασκοπου τραυματισμου,, παρα καρπωσης.
    φιλικα mark cal20


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #214910

    εγω παντος εχω διαπιστωσει οτι ενα μονοβολο απλο ειναι πολυ πιο ευθυβολο και πιο γρηγορο απο ενα μαγκνουμ!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #215523

    KAI TO WINCHESTER SUPREME RACK MASTER KAI TO PARTITION GOLD ΘΕΛΟΥΝ ΡΑΒΔΩΤΗ 12ΑΡΑ ΚΑΝΝΗ Η’ ΡΑΒΔΩΤΟ ΤΣΟΚΑΚΙ! ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΥΘΥΒΟΛΙΑ ΜΕ ΛΕΙΑ ΚΑΝΝΗ ΚΑΙ ΤΣΟΚ 5* Η’ 4*. ΤΟ  HEXOLIT ΤΗΣ  DUPPLEKS Η’  ΤΟ  SAUVESTRE ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΑΙΑ! ΜΟΝΟΒΟΛΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΛΕΙΕΣ ΚΑΝΝΕΣ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ΤΑ ΑΤΙΜΑ! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΔΡΑΜΙΑ…… Η ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥΣ, ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ, ΕΙΝΑΙ……… ΕΓΚΛΗΜΑ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #215535

    ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ  mark cal20! ΤΑ ΑΠΛΑ ΜΟΝΟΒΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΘΥΒΟΛΑ ΑΠΟ ΤΑ MAGNUM! ΕΧΟΥΝ ΛΙΓΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΓΝΟΥΜ ΦΥΣΙΓΓΙΑ, ΑΛΛΑ ΑΦΕΝΟΣ ΜΕΝ ΔΕΝ ΤΥΡΡΑΝΑΜΕ ΤΟΝ ΩΜΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΦΕΤΕΡΟΥ, ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ! ΣΕ ΔΙΑΤΡΗΣΗ ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ! ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΑ ΖΗΤΟΥΜΕΝΑ…. ΕΥΘΥΒΟΛΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΗΣΗ!!! ΕΧΩ ΚΑΝΕΙΔΟΚΙΜΕΣ ΚΑΙΜΕ ΤΑ 2 ΕΙΔΗ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΛΑ ΥΠΕΡΤΕΡΟΥΝ ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΒΟΛΩΝ ΣΤΟΙΔΙΟ ΣΗΜΕΙΟ! ΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΑΝ ΤΟ ΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΧΟ? ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΙΑ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΚΝΟΥΜΙΤΙΔΑ? ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΜΑΓΚΝΟΥΜ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ…… ΤΣΙΧΛΕΣ!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    281
    Supernova στις #215753

    KAI TO WINCHESTER SUPREME RACK MASTER KAI TO PARTITION GOLD ΘΕΛΟΥΝ ΡΑΒΔΩΤΗ 12ΑΡΑ ΚΑΝΝΗ Η” ΡΑΒΔΩΤΟ ΤΣΟΚΑΚΙ! ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΥΘΥΒΟΛΙΑ ΜΕ ΛΕΙΑ ΚΑΝΝΗ ΚΑΙ ΤΣΟΚ 5* Η” 4*. ΤΟ HEXOLIT ΤΗΣ DUPPLEKS Η” ΤΟ SAUVESTRE ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΑΙΑ! ΜΟΝΟΒΟΛΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΛΕΙΕΣ ΚΑΝΝΕΣ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ΤΑ ΑΤΙΜΑ! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΔΡΑΜΙΑ…… Η ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥΣ, ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ, ΕΙΝΑΙ……… ΕΓΚΛΗΜΑ!

    Για να είμαστε και πρακτικοί θα έλεγα ότι το κυνήγι του αγριόχειρου ούτως ή άλλως χρειάζεται ραβδωτό όπλο. Αλλά εδώ όπως ξέρουμε δεν επιτρέπεται.

    Τώρα στα παραπάνω φυσίγγια  που είχα αναφέρει χρησιμοποιούνται και από smooth bore.

    Bέβαια υπάρχουν και τα after market τσοκ (rifled ) που και αυτά βέβαια απαγορεύονται

    Γενικά όμως τα 100 μέτρα είναι πάρα πολλά και για ραβδωτό πόσο μάλλον για λειόκαννο,   εκτός αν μιλάτε για σταθερό στόχο…

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #215778

    supernova ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΗΟ, ΔΕΜ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΒΟΛΕΣ ΣΤΑ 100 ΜΕΤΡΑ, ΕΚΕΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ, ΣΕ ΚΙΝΟΥΜΕΝΟ ΣΤΟΧΟ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΓΟΥΡΟΥΝΙΟΥ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΡΑΒΔΩΤΟ! ΟΠΩΣ ΟΜΩΣ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ 26 ΚΑΙ Ο  mark cal.20, ΤΑ ΑΠΛΑ ΜΟΝΟΒΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΘΥΒΟΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΩ ΓΙΑ ΒΟΛΕΣ ΣΤΑ 100 ΜΕΤΡΑ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ,ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΒΟΛΕΣ ΜΕ ΜΟΝΟΒΟΛΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΟΣΤΑΣΗ! ΤΑ  Winchester Supreme Rack master ΚΑΙ  Partition Gold ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΑ ΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΡΑΒΔΩΤΗ 12ΑΡΑ ΚΑΝΝΗ Η’ ΑΠΟ aftermarket ΤΣΟΚΑΚΙ ΟΠΩΣ ΤΟ Diffusion (Disperser-Διασποράς, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΙΚΟΕΙΔΗ ΡΑΒΔΩΣΗ…. ΔΕΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Η ΠΩΛΗΣΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΣΟΚ!) ΤΗΣ Briley. ΑΠ’ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ, ΤΟ ΑΝΑΓΡΑΦΕΙ ΑΥΤΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΤΟΥΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    281
    Supernova στις #215780

    supernova ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΗΟ, ΔΕΜ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΒΟΛΕΣ ΣΤΑ 100 ΜΕΤΡΑ, ΕΚΕΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ, ΣΕ ΚΙΝΟΥΜΕΝΟ ΣΤΟΧΟ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΓΟΥΡΟΥΝΙΟΥ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΡΑΒΔΩΤΟ! ΟΠΩΣ ΟΜΩΣ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ 26 ΚΑΙ Ο mark cal.20, ΤΑ ΑΠΛΑ ΜΟΝΟΒΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΘΥΒΟΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΩ ΓΙΑ ΒΟΛΕΣ ΣΤΑ 100 ΜΕΤΡΑ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ,ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΒΟΛΕΣ ΜΕ ΜΟΝΟΒΟΛΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΟΣΤΑΣΗ! ΤΑ Winchester Supreme Rack master ΚΑΙ Partition Gold ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΑ ΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΡΑΒΔΩΤΗ 12ΑΡΑ ΚΑΝΝΗ Η” ΑΠΟ aftermarket ΤΣΟΚΑΚΙ ΟΠΩΣ ΤΟ Diffusion (Disperser-Διασποράς, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΙΚΟΕΙΔΗ ΡΑΒΔΩΣΗ…. ΔΕΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Η ΠΩΛΗΣΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΣΟΚ!) ΤΗΣ Briley. ΑΠ” ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ, ΤΟ ΑΝΑΓΡΑΦΕΙ ΑΥΤΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΤΟΥΣ!

    Μια χαρά τότε βάζεις το rifled τσοκ και είσαι οk !! 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #215786

    ΝΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ supernova, ΜΕ ΤΟ rifled choke ΕΙΣΑΙ Ο.Κ.!  Η ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΦΥΣΙΓΓΙΑ-ΜΟΝΟΒΟΛΑ…. ( ΟΧΙ ΔΡΑΜΙΑ,ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΟΜΑΣΤΕ!!!!)….  ΟΤΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΣΟΚΑΚΙ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    45
    tasoszc4 στις #215928

    Aσχολουμε με το κυνηγι του αγριοχοιρου μια δεκαετια + εχω δοκιμασει παρα πολλα φυσσιγγια  .Στο φυσσιγι που εχω κατεληξει  ειναι το 6βολο της ΣΙΓΜΑ 3 απο Αλεξανδρουπολη μπορειτε να το δειτε εδω: http://www.airgunshop.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=32907  με ταχυτητα 564 m/s. Με το full tsok εχω παρει γουρουνι  35αρι(σε κρεας) σε αποσταση των 70 μετρων βαζοντας του 4 μπιλιες στο πνευμονι…η συγκεντρωση ,η ταχυτητα και η διατρητικοτητα απλα δεν υπαρχει σε αλλο φυσιγγι…οσον αφορα τα μονοβολα ενα rotweill  με βλημα brenekke ειναι αρκετα αποτελεσματικο και πολυ ευθυβολο.Και για του λογου το αληθες:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    GeorgePap στις #215981

    Το προηγούμενο ΣΚ κυνήγησα κι εγώ γουρούνι και μάλλον θα κυνηγήσω και αυτό το ΣΚ. Ήθελα να ρωτήσω μέχρι ποιά απόσταση τουφεκάμε το γουρούνι.
    Έχω ένα benelli crio (70 πόντους κάνη και 3 άστρα τσοκ )και βάζω 10βολα remington magnum 000 buck,  μέχρι τα 50 μέτρα το κρατάνε ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    45
    tasoszc4 στις #216024

    Το προηγούμενο ΣΚ κυνήγησα κι εγώ γουρούνι και μάλλον θα κυνηγήσω και αυτό το ΣΚ. Ήθελα να ρωτήσω μέχρι ποιά απόσταση τουφεκάμε το γουρούνι.
    Έχω ένα benelli crio (70 πόντους κάνη και 3 άστρα τσοκ )και βάζω 10βολα remington magnum 000 buck, μέχρι τα 50 μέτρα το κρατάνε ?

    για τα 50 μετρα με το συγκεκριμενο φυσιγγι και τα 3 αστρα λιγο χλομο το κοβω…ειδικα εαν σου βγει κανα καπρι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #216026

    σε ενα μαγαζι με φυσιγγια που κοιταξα ειχε τα λαμπρο τα παλλα αν τα λεω καλα σε 9βολα και μονοβολο …ειναι καλα αυτα;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #216060

     ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ tasoszc4. ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΤΗΣ Rottweil ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ!  ΤΟ Rottweil Brenneke ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΦΥΣΙΓΓΙ! ΚΑΙ ΤΟ Rottweil Exact ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ! ΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΡΑΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΠΟΛΛΩΝ ΦΙΛΩΝ ΣΥΓΚΥΝΗΓΩΝ, ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #216061

     ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ tasoszc4. ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΤΗΣ Rottweil ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ!  ΤΟ Rottweil Brenneke ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΦΥΣΙΓΓΙ! ΚΑΙ ΤΟ Rottweil Exact ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ! ΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΡΑΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΠΟΛΛΩΝ ΦΙΛΩΝ ΣΥΓΚΥΝΗΓΩΝ, ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #216117

    παιδια το θεμα ειναι να δοκιμαζεις τι φυσιγγια μπορει να ριξει καλυτερα το οπλο σου εγω για παραδειγμα στα μονοβολα κατεληξα στα λαμπρο τα απλα γιατι η Μ2 μου τα ριχνει πιο ευθυβολα απο ολα τα μονοβολα, αλλο οπλο μπορει να μην τα ριχνει!!!οπως και στα δραμια στα ρεμιγκτον τα 15βολα και στα φεντεραλ τα 15βολα γιατι μου αρεσει η συγκεντωση τους πολυ και η διατρηση τους!! δυο φορες που χρειαστηκε εχω ριξει ζωο στα 60 μετρα και πιο πανω μια καπρο 50 κιλα καθαρο και μια αλλα μια σκροφα μεγαλη επεσαν με μια τουφεκια και με τα μισα δραμια μεσα!!!μεγαλη συγκεντρωση για τετοια αποσταση πιστευω!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 38 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων