Διαφορα βλητικης ……..

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 16 έως 20 (από 20 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #47768

    Μεταχειρισμενο Perazzi. Απο εκεί ξεκίνησα να σκεφτομαι την αγορα ενός καλυτερου όπλου.!! Πήρε πρόσφατα φίλος σε πολύ καλή κατασταση ενα MX-8 με καλύτερη ποιότητα ξύλου, λευκή βαση και κάννες χωρίς ενδιαμεση συγκόληση 3200 €. Το δοκίμασα μαλιστα στο σκοπευτήριο σε μερικά πιατα. ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ. Απλα δεν νομιζω πως θα καταφερω να ασχοληθώ με την απαραίτητη επιμέλεια για το θέμα ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ κανης.

    Το κυριότερο ομως πρόβλημα μου είναι ότι είμαι ΜΑΚΡΙΑ απο Αθηνα και Θεσνικη όπου υπάρχουν αρκετα μεταχειρισμενα στα σκοπευτήρια. Επίσης αυτός είναι και ενας λόγος που σας “ζαλίζω λίγο”. Δεν υπαρχουν καταστηματα να “πιασω” τα όπλα και να μιλήσω με τους πωλητές.

    Απο την αλλη όταν θα κατεβω Αθηνα για την αγορα (γιατι θα κατεβω) θα ήθελα να εχω καλήξει σε μερικά όπλα να μην τρεχω απο εδω και απο εκει. Αυτο θα γίνει μαλλον μετα τα Χριστούγενα (εκτός εαν προκύψει δυνατότητα για συντομότερα).

    Παντως όσοι απο εσας που σας έχω και μία εμπιστοσύνη, έχουν κατι υπόψην τους (trapontoyfeko) ακόμη και μεταχειρισμένο perazzi ή κατι αλλο που η εμπειρία σας θεωρεί καλό όπλο σε λογική τιμή (δεν αναφερομαι σε ευκαιρία καθώς αυτες τις κραταμε για τον εαυτό μας και δύσκολα τις προλαβαίνουμε) θα εκτιμούσα να με ενημερώσετε με προσωπικό μυνημα.

    Στο σκοπευτήριο στην Θεσνικη ..τετοιες αγοροπωλησίες από ότι ακουσα είναι συνιθησμένες.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #337958

    Νεοπτόλεμε, ένα δουλεμένο Perazzi δεν θέλει τόση ευλάβεια στον καθαρισμό του όσο ένα ολοκαίνουριο. Ο λόγος είναι ότι το εσωτερικό των καννών έχει λειανθεί με την χρήση και είναι δυσκολότερο να εισχωρήσει η διάβρωση. Εξάλλου λένε ότι ένα Perazzi γίνεται καλύτερο με τον χρόνο, εννοώντας φυσικά τις κάννες.

    Τώρα για να σου βρούμε εμείς όπλο, σίγουρα θα το έχω εγώ προσωπικά υπ’ όψην μου, αλλά αν δεν το δεις, να το επωμίσεις, και να δεις πόσο “σου μιλάει” εσένα προσωπικά, δεν λέει τίποτα. Όταν είναι να κατέβεις Αθήνα, θα σε πάρω εγώ απ’ το χεράκι, και θα πάμε σ’ όλα τα καλά στέκια.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #47770

    ΛΕΩΝΙΔΑ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΥΠΟΨΗ ΜΟΥ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #337959


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 10 Νοέμβριος 2004


    Νεοπτόλεμε, ένα δουλεμένο Perazzi δεν θέλει τόση ευλάβεια στον καθαρισμό του όσο ένα ολοκαίνουριο. Ο λόγος είναι ότι το εσωτερικό των καννών έχει λειανθεί με την χρήση και είναι δυσκολότερο να εισχωρήσει η διάβρωση. Εξάλλου λένε ότι ένα Perazzi γίνεται καλύτερο με τον χρόνο, εννοώντας φυσικά τις κάννες.

    Τώρα για να σου βρούμε εμείς όπλο, σίγουρα θα το έχω εγώ προσωπικά υπ’ όψην μου, αλλά αν δεν το δεις, να το επωμίσεις, και να δεις πόσο “σου μιλάει” εσένα προσωπικά, δεν λέει τίποτα. Όταν είναι να κατέβεις Αθήνα, θα σε πάρω εγώ απ’ το χεράκι, και θα πάμε σ’ όλα τα καλά στέκια.

     


    [/indent]

    Λεωνίδα ΔΕ θα αγόραζα ποτέ ενα όπλο αυτης της κατηγορίας χωρίς να το έπιανα στα χέρια μου. Εαν όμως υπάρχε κατι συγκεκρκιμμένο θα μπορούσα να επισπέυσω (υπο συνθήκες) το ταξίδι να το δω. Εαν μου εκανε εχει καλώς. Αλλιως θα σου “εδινα το χερι” μου να με πας στα καλα τα στεκια. Το τελευταιο προβλέπω να γίνεται ετσι και αλλιως όταν θα ερθω. ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ για εμενα αυτη η προσφορα. Εως τότε λοιπόν δεν προβαίνω σε καμμια αγορα και αναμένω το ταξίδι μου. Αλλωστε ενα ταξίδι στην Αθηνα μετα απο τόσο καιρό για εμενα θα έχει πολύπλευρο χαρακτήρα και το αναβάλω απλα συνέχεια λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων.

    Εχω τραβήξει τόσα μαζεμένα τους τελευταίους μήνες (να σκεφτείς τωρα που μιλάμε βγηκε μόλις η μητέρα μου απο χειρουργείο) ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ αλλα που λεω μόλις τελείωσουν όλα και τα καταφέρω, ενθουσιασμένος απο την αντοχή μου να κάνω αυτό το δώρο στον εαυτό μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #48189


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από billbe στίς 10 Νοέμβριος 2004


    ΛΕΩΝΙΔΑ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΥΠΟΨΗ ΜΟΥ!


    [/indent]Υπαρχει κανα νεοτερο????

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 16 έως 20 (από 20 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων