DRAHTHAAR 4X4

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 586 έως 600 (από 643 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    53
    TINOSISLAND στις #237790

    Καλησπερα σε ολους.Ενδιαφερομαι να αποκτησω ενα ντραχτααρ για χρηση αποκλειστικα για πτερωτα θηραματα,μπεκατσα ορτικι και λιγο περδικα.Δεν εχω δει απο κοντα ντραχτααρ να κυνηγαει παρα μονο σε κυνηγετικες ταινιες.Η αληθεια ειναι οτι μ ενδιαφερει περοσσοτερο η μπεκατσα και σε διαφορες συζητησεις με κυνηγους μου προτεινουν να στραφω σε σεττερ γιατι το ντραχτααρ μειωνεκτει σε ερευνα σε σχεση με τα σεττερ.Οτι δηλαδη δεν παιρνει τοπο οσο ενα σεττερ.Βεβαια δεν ειμαι υπερμαχος της ανοιχτης ερευνας αλλα ουτε και της κοντινης.Για εμενα και τους τοπους που κυνηγαω θελω ενα σκυλο με μεσαια ερευνα.Δηλαδη σε ανοιχτο μερος στο βουνο να ανοιγει στα 100 μετρα απο εμενα και να ψαχνει ικανοποιητικα το χωρο και οχι να παιρνει μονο ευθειες των 100-200 μετρων,θελω δηλαδη να ψαχνει οσο πιο τακτικα το χωρο γυρω μου σε ακτινα τουλαχιστον 100 μετρων.Επειδη πολλοι απο εσας ειστε κατοχοι ντραχτααρ και εχετε δει και σκυλια αλλων κυνηγων ο μεσος ορος των ντραχτααρ τι ευρος ερευνας εχουν στο βουνο και τι συμπεριφορα εχουν στις εναλλαγες των τοπιων;Ευχαριστω προκαταβολικα.

    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΕ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ "ΓΝΩΣΤΗ" ΤΗΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΤΟΣΟ ΑΓΑΠΗΤΗΣ ΦΥΛΗΣ , ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ,ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ,ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΕΚΤΡΟΦΕΑ DRAHTHAAR ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ,κ.ΚΡΗΤΙΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ !!! Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΕΣ,ΚΑΙ Η ΠΑΡΑΠΟΜΠΗ ΣΕ ΑΥΤΟΝ , ΝΕΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗ ΦΥΛΗ, ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΗ !!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #237669

    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΕ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ "ΓΝΩΣΤΗ" ΤΗΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΤΟΣΟ ΑΓΑΠΗΤΗΣ ΦΥΛΗΣ , ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ,ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ,ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΕΚΤΡΟΦΕΑ DRAHTHAAR ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ,κ.ΚΡΗΤΙΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ !!! Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΕΣ,ΚΑΙ Η ΠΑΡΑΠΟΜΠΗ ΣΕ ΑΥΤΟΝ , ΝΕΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗ ΦΥΛΗ, ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΗ !!!!

    [font=”Comic Sans MS”]Κατ' αρχήν θα ήθελα να διευκρινίσω πως, από όσα έχω διαβάσει αλλά και από τις λίγες και σύντομες συναντήσεις σε εκθέσεις και μία δοκιμασία, πιστεύω ότι οι κύριοι Δ. Κρητικός και ο γιος του είναι αξιόλογα άτομα.- (τελεία και παύλα)

    Αυτά που μου κάνουν, εμένα, ιδιαίτερη εντύπωση είναι:
    Πρώτον: οι παρενθέσεις του κάθε "ΓΝΩΣΤΗ". Στο ερώτημα του συναδέλφου balou1982 απάντησε ο steel και εγώ, άρα συγκαταλέγομαι, θα σου πρότεινα λοιπόν να μην ακούς τις δικές μου γνώμες γιατί δεν έχω δηλώσει ποτέ ΓΝΩΣΤΗΣ ή "ΓΝΩΣΤΗΣ". Αυτό που πρότεινα στον balou1982 για μένα είναι το αυτονόητο, στις εκθέσεις και στις δοκιμασίες θα μπορεί να συναντήσει και τον κύριο Κρητικό.

    Δεύτερον: αυτό που σου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση, δηλαδή πως και δεν παραπέμπουμε όποιον ενδιαφέρεται να μάθει για την φυλή στον κύριο Κρητικό. Φυσικά και δεν θα το κάνω, για πολλούς λόγους, ο κυριότερος είναι πως δεν μου έχει δώσει αυτό το δικαίωμα ο ίδιος ο κύριος Κρητικός, θεωρώ αγένεια και υπεκφυγή όταν κάποιος ρωτά κάτι στο φόρουμ να τον παραπέμπω σε κάποιον άλλον εκτός φόρουμ. Δεν γνωρίζω αν έχει αυτή την διάθεση ή την άνεση χρόνου να το κάνει, άλλως θα μπορούσε να συμμετέχει στο φόρουμ και να ενημερώνει απ' ευθείας τους ενδιαφερομένους. [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    and73 στις #199840

    [font="Comic Sans MS"]Χαιρετω την παρεα,

    Εκ μερους του Κυπριακου Ομιλου Ντραχτχααρ θα ηθελα να ευχαριστησω ιδιαιτερα τους κα Ματα Σκουρα και τον κο Παντελη Τερζη που ειχαν την καλη διαθεση να ερθουν στην Κυπρο για να βοηθησουν με την εμπειρια τους την διοργανωση της πρωτης εαρινης δοκιμασιας του ομιλου, VJP.

    Ηταν τιμη για ολους μας να τους εχουμε κοντα μας ως κριτες και ως λατρεις της φυλης. Απολογουμαι για την κουραση που εχουμε επιβαλει και στους 2 αφου για μιαμιση μερα επρεπε να αξιολογησουν 30 σκυλια.

    Ευχαριστουμε και παλι.

    Ανδρεας Ανδρεου
    Γραμματεας

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    45
    Ανώνυμος στις #199844

    ανεβαζω μερικα ωραια βιντεακια για την φυλη

    http://www.metacafe.com/watch/5748988/aport_1/

    http://www.metacafe.com/watch/6014970/aport_2/

    http://www.metacafe.com/watch/6237918/aport_3/

    Μπλεκ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    73
    epagkelmatias στις #236601

    [size=4][font=”Comic Sans MS”]Κατ' αρχήν θα ήθελα να διευκρινίσω πως, από όσα έχω διαβάσει αλλά και από τις λίγες και σύντομες συναντήσεις σε εκθέσεις και μία δοκιμασία, πιστεύω ότι οι κύριοι Δ. Κρητικός και ο γιος του είναι αξιόλογα άτομα.- (τελεία και παύλα)

    Αυτά που μου κάνουν, εμένα, ιδιαίτερη εντύπωση είναι:
    Πρώτον: οι παρενθέσεις του κάθε "ΓΝΩΣΤΗ". Στο ερώτημα του συναδέλφου balou1982 απάντησε ο steel και εγώ, άρα συγκαταλέγομαι, θα σου πρότεινα λοιπόν να μην ακούς τις δικές μου γνώμες γιατί δεν έχω δηλώσει ποτέ ΓΝΩΣΤΗΣ ή "ΓΝΩΣΤΗΣ". Αυτό που πρότεινα στον balou1982 για μένα είναι το αυτονόητο, στις εκθέσεις και στις δοκιμασίες θα μπορεί να συναντήσει και τον κύριο Κρητικό.

    Δεύτερον: αυτό που σου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση, δηλαδή πως και δεν παραπέμπουμε όποιον ενδιαφέρεται να μάθει για την φυλή στον κύριο Κρητικό. Φυσικά και δεν θα το κάνω, για πολλούς λόγους, ο κυριότερος είναι πως δεν μου έχει δώσει αυτό το δικαίωμα ο ίδιος ο κύριος Κρητικός, θεωρώ αγένεια και υπεκφυγή όταν κάποιος ρωτά κάτι στο φόρουμ να τον παραπέμπω σε κάποιον άλλον εκτός φόρουμ. Δεν γνωρίζω αν έχει αυτή την διάθεση ή την άνεση χρόνου να το κάνει, άλλως θα μπορούσε να συμμετέχει στο φόρουμ και να ενημερώνει απ' ευθείας τους ενδιαφερομένους. [/font][/size]

    Συμφωνω απολυτα με τον κ.Γιαννη…….ο καθενας απο εμας….εχει να προσθεσει κατι απο την μικρη του η μεγαλη του εμπειρια….και δεν βλεπω κανενασ απο ολους εδω μεσα να το παιζει γνωστης.η μεγαλος εκτροφεας και λοιπα………ειναι ενα site κυνηγων που ο καθενας θα πει την γνωμη του ελευθερα και δεν διαπραγματευομαι πως θελουμε ολοι το καλο της αγαπιτης μας φυλης οπως αναφερατε(tinosland).Επισης πιστευω πως ολοι ειμαστε ,μεγαλα παιδια να κρινουμε αν αυτο ειναι σωστο η λαθος.Περα απο την απαντηση στον balou1982 που προαναφερθηκε…..και εμενα προσβαλει αυτη η κατηγορια που μας βαζεται (γνωστης)…με μειωνει πως το λενε…δεν εχω αναγκη κανεναν να μου υποδιξει που θα παω και που θα απευθηνθω..ειναι καθαρα δικο μου δικαιωμα!!Η ενημερωση πρεπει να ειναι πολυδιαστατη..και οχι μονο πλευρη….μονο ο θεος που πιστευουμε τα ξερει ολα……!!!!!κλεινοντας….!!!δεν εχω κατι με τον κ.κρητικο…..δεν το ξερω(face to face) καν…!!!μονο απο ακουσματα….!!!!παντως η παρεα του μεσα στο φορουμ..θα εκανε καλο..

    ΦΙΛΙΚΑ

    ΓΡΗΓΟΡΗΣ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/02/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    91
    balou1982 στις #203043

    Καλημερα σε ολους.Το ενδιαφερον ολοων των μελων-κατοχων ντραχτααρ ειναι μεγαλο για το καλο της φυλης.Μια παρακληση και απορια θα ηθελα να εκφρασω.Γιατι τοσο μεγαλη προβολη και προτιμηση των κυνηγων στις αγγλικες φυλες ειδικα στη μπεκατσα και οχι τοσο σε ηπειρωτικες φυλες;Και μια παρακληση στον κυριο πετρο μουσουλη που ειναι και ντραχταρας γιατι δεν βγαζετε μια κυνηγετικη ταινια με ντραχτααρ σε μπεκατσα και περδικα και εχετε κολλησει στα σεττερ και τα ποιντερ;Ημουν κατοχος αγγλικων φυλων αλλα με κερδισαν τα ηπειρωτικα.Εχω βαρεθει να βλεπω σετερ και ποιντερ σε κυν. ταινιες,αν δεν δειξει καποιος τις αρετες μιας φυλης εστω και μεσα απο μια ταινια πως θα προσελκησει νεους κυνηγους στην επιλογη σκυλου της φυλης που προβαλεται και την προωθηση της;

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    45
    Ανώνυμος στις #229691

    Και μια παρακληση στον κυριο πετρο μουσουλη που ειναι και ντραχταρας γιατι δεν βγαζετε μια κυνηγετικη ταινια με ντραχτααρ σε μπεκατσα και περδικα και εχετε κολλησει στα σεττερ και τα ποιντερ;

    πολυ ωραια ερωτηση .

    εχω την γνωμη οτι η αγορα καθοριζει με την ζητηση της την προσφορα .

    αφου ''σπρωχνουν'' Αγγλικα και εκει γινεται τζιρος

    με Αγγλικα θα βγαζουν ταινιες.

    :angry:

    κανε λιγο ερευνα στο διαδικτυο και θα βρεις ταινιες

    υπαρχουν

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    952
    Chrisstk στις #229638


    εχω την γνωμη οτι η αγορα καθοριζει με την ζητηση της την προσφορα .

    αφου ''σπρωχνουν'' Αγγλικα και εκει γινεται τζιρος

    Δείτε και τις γεννήσεις στον ΚΟΕ. :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    s.k.b. στις #207831

    Ζητώ νa aγορaσω ΝΤΡAΤΧAAΡ κουτάbι (η κaι μεγaλυτερο σκυλί). Aπό κυνηγό σε λογική τιμή. Δεν με πειρaζει εaν εινaι χωρίς χaρτιά…aρκεί νa δω τους γονεις του.
    Μονο ΝΤΡAΤΧAAΡ οχι άλλες ράτσες. Επaγγελμaτίες κυνοτροφοι νa μην ενοχλήσουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #221364

    Ζητώ νa aγορaσω ΝΤΡAΤΧAAΡ κουτάbι (η κaι μεγaλυτερο σκυλί). Aπό κυνηγό σε λογική τιμή. Δεν με πειρaζει εaν εινaι χωρίς χaρτιά…aρκεί νa δω τους γονεις του.
    Μονο ΝΤΡAΤΧAAΡ οχι άλλες ράτσες. Επaγγελμaτίες κυνοτροφοι νa μην ενοχλήσουν.

    φιλεμου baλε την aγγελιaσου στις aγορες-πολησεις θa το δουν ποιο πολυ ενδιaφερομενοι B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    s.k.b. στις #207915

    ok

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    53
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1256
    steel στις #212130

    ΟΝΟΜΑ  ΣΚΥΛΟΥ /ΗΜ.ΓΕΝ.

    ΙΧ/ΣΙΑ

    ΜΥΤΗ

    ΕΡΕΥΝΑ

    ΦΕΡΜΑ

    ΟΔ/ΤΑ

    ΣΥΝΟΛΟ

    ΕΚΤΡΟΦΕΑΣ

    ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ

    ΚΥΝΑΓΩΓΟΣ

    APOLLO ΤZOUMERKON /18-6-2011

    11

    10

    9

    10

    10

    71

    ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΕΩΡΓΟΝΙΚΟΣ

    ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

    ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

    BAKXH APO FIRA EVROU/12-9-2011

    8

    10

    11

    10

    10

    67

    ΤΕΡΖΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

    ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΦΟΥΡΑΔΟΥΛΑΣ

    ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΦΟΥΡΑΔΟΥΛΑΣ

    ΒΕΤΑ APO FIRA EVROU/12-9-2011

    9

    10

    10

    10

    9

    67

    ΤΕΡΖΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

    ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΜΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ

    ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΜΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ

    BIK APO FIRA EVROU/12-9-2011

    9

    10

    9

    10

    10

    67

    ΤΕΡΖΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

    ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ

    ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ

    ΒΟRIS APO FIRA EVROU/12-9-2011

    7

    9

    9

    10

    10

    61

    ΤΕΡΖΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

    ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ  ΛΕΩΝΙΔΟΥ

    ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΛΕΩΝΙΔΟΥ

    BEAUTY APO FIRA EVROU/12-9-2011

    6

    9

    10

    9

    9

    58

    ΤΕΡΖΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

    ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ

    ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ

    BYRON APO FIRA EVROU/12-9-2011

    6

    9

    8

    10

    10

    58

    ΤΕΡΖΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

    ΤΕΡΖΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

    ΤΕΡΖΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

    ΕΑΡΙΝΗ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ (VJP)  ΚΩΠΑΙΔΑ 25/08/2012
    ΚΑΙΡΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ: Ηλιοφάνεια /Θερμοκρασία  25 εως 38  / Άνεμος :  Απνοια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1256
    steel στις #342290

    Τα αποτελεσματα του Hegewald 2012-  καλή μελέτη προσφέρονται.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 586 έως 600 (από 643 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων