ΕΛΕΓΧΟΣ ΟΠΛΩΝ ΑΠΟ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 41 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #338249

    Μύνημα σταλμένο από THEODORE_B στίς 06 Δεκέμβριος 2004 ώρα 1:22μμ – IP 192.121.45.2
    Προφίλ Αναζήτηση Μνημόνιο Αποστολή μηνύματος Επεξεργασία Διαγραφή

    THEODORE_B
    Στάνταρντ μέλος
     
    22 Iανουάριος 2004
    46   Μηνύματα

    Στην θήβα είχε πουλιά αλλά ήθελε πολύ περπάτημα.

    Την Κυρική στους Καθενούς λίγα πουλιά και αυτά ψηλά και πολύ λίγοι κυνηγοί. Εκεί πέρσι τέτοια εποχή γινότανε πόλεμος!

    Για πρώτη φορά μου έκανε έλεγχο η θυροφηλακή το Σάββατο στην Θήβα. Ήταν 2 γυναίκες πάρα πολύ ευγενικές. Ψάχνανε και αυτές να βρουν “κασετόφωνα”

    ————-
    Φιλικά,

    Θοδωρής

    ΘΕΜΙΤΟΣ Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΕΣ ΑΛΛΑ 2 ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΑΟΠΛΕΣ………………..ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΚΩΜΙΚΟΤΡΑΓΙΚΟ……ΑΝ ΟΧΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!!!!!!!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #49282

    ΠΛΑΚΑ ΘΑ ΕΙΧΕ!ΙΣΩΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΦ-ΟΠΛΙΣΤΙΚΕΣ!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #49283

    ΝΑΙ ΘΑ ΕΙΧΕ ΠΛΑΚΑ ΚΑΘΩΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑΝ ΤΟ ΘΟΔΩΡΗ……ΑΝ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΝΕΝΑΣ,,,,,,,,ΜΟΥΡΛΟΣ ΤΟΤΕ ΤΙ ΘΑ ΛΕΓΑΜΕ???????????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #49286

     

    Θοδωρή σε ποιό μέρος της Θήβας έγινε ο έλεγχος ;; γιατί από όσο ξέρω, οι θηροφύλακες είναι άνδρες, ήταν της περιοχής ή από άλλο νομό ;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    67
    THEODORE_B στις #49304

    Στο ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ. Απο Αθήνα ήρθαν. έτσι είπανε τουλάχιστον. Αυτο όμως που δεν μου άρεσε ήταν το γεγονός ότι δεν μου έδειξαν καμία ταυτότητα που να δείχνει οτι ήταν της θηροφυλακής. Γενικά ήταν παράξενη μέρα.  Αν ήταν και κάποιος άλλος νωρις το σάββατο ίσως να είδε ενα ασθενοφρόρο που μάζευε κάποια κοπέλα (??) απο τον δρόμο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #49333

    Καλησπερα μαγκες και Χρονια Πολλα στους εορταζοντες!

    Αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι εχω παθει φοβια με την θηροφυλακη, μιας και ειμαι νεος κυνηγος! Ενω ειμαι νομιμοτατος φοβαμαι οτι κατι θα μου βρουμε και θα μου παρουν το οπλο!

    Τι πρεπει να συμβει για να φτασουν στο σημειο να σου παρουν το οπλο???

    Εχω ξαναρωτησει:

    Τι θα γινει αν στο κυνηγι με ακολουθησει ενας φιλος(κατω απο 18 χρονων και φυσικα χωρις αδεια) και μου ζητησει να ριξει μια τουφεκια! Τι θα γινει αν τον παρει το ματι ενος θυροφυλακα?

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #49338

     

     Βασική υποχρέωση του κυνηγού είναι να έχει πάντα μαζί του την άδεια κατοχής και θήρας και δεν επιτρέπεται να δανείζουμε το όπλο μας σε άτομα που δεν έχουν άδεια οπλοκατοχής ή βεβαίωση ότι έχουν τις προϋποθέσεις να κρατούν όπλο.

     Δεν είναι εφικτό δηλαδή σε καμιά περίπτωση, να κυνηγάμε χωρίς άδεια θήρας θεωρημένη για την τρέχουσα κυνηγετική περίοδο και με κυνηγετικό οπλο που δεν έχει νόμιμη άδεια κατοχής από Αστυνομική Αρχή ούτε δίνουμε το όπλο μας σε άλλο άτομο που δεν πληροί τις προϋποθέσεις αυτές και δεν κυνηγάμε βέβαια με όπλο που στερείται δελτίου κατοχής. Διαφορετικά η παράνομη οπλοκατοχή, οπλοχρησία και παράνομη θήρα είναι προ των πυλών … προσοχή λοιπόν. 

     Εξάλλου κανείς μας αναλογικά δεν θα δάνειζε πχ το αυτοκίνητο του στον οποιοδήποτε, να κάνει βόλτες, χωρίς να διαθέτει άδεια οδήγησης ή δίπλωμα. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    andreasgr στις #338301


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Black_Pilum στίς 22 Νοέμβριος 2004


    (((Φίλε Ανδρέα θέλω να σου επισημάνω κάτι.

    Εδώ πλαστογραφούν αστυνομικά σήματα, στα της θηροφυλακής θα κωλώσουν;

    Και βέβαια θα αδειάσω το όπλο μου, για να νοιώσει ασφάλεια και ο θηροφύλακας, και βέβαια θα του δείξω τα χαρτιά  μου. Αλλά το όπλο;  ΠΟΤΕ.

    Καλύτερα να χάσω την μέρα μου, παρά να τρέχω μετά γιατί έχασα το όπλο.))

     

     

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ Black_Pilum  θεωρο της αποψεις σου υπερβολικες και ελπιζω οι νεοι κυνηγοι να μην ακολουθησουν την ιδια τακτικη το να φτασουμε στο σημειο να μην κυνηγαμε και να τρεχουμε απο τμημα σε τμημα …τωρα το λεμε οτι πλαστογραφησαν το ενα η το αλλο τοτε με αυτην την λογικη θα επρεπε να μην σταματαμε της σε μπλοκο της αστυνομιας ????

    μην τυχον και δεν ειναι πραγματικοι αστυνομικοι ???

    θεωρο οτι η τακτικη σου ειναι λαθος τουλαχιστον εγω εχω την πειρα να ξεχωρισω καποιον πραγματικο απο καλπικο θυροφυλακα δεν ειναι μονο οι ταυτοτητες ειναι οι στολες ειναι το αμαξι ….

    παντα φιλικα

     

     


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #49806

     

      Αγαπητοί φίλοι, επειδή όλους μας απασχόλησε (και απασχολεί) εδώ στην ενότητα η έκταση των αρμοδιοτήτων των θηροφυλάκων/δασικών υπαλλήλων αλλά  και οι δυνατότητες που τους δίνονται, από το υφιστάμενο νομοθετικό πλαίσιο, στην άσκηση των ελέγχων τους, έψαξα και βρήκα τα ακόλουθα:

     Στις 22/5/2003 το Αρχηγείο της Αστυνομίας, με το έγγραφό του Αριθμ. Πρωτ. 6700/1-537222/22-5-2003, απευθύνει γραπτή απάντηση επί σχετικού ερωτήματος του Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυκξης και συγκεκεριμένα προς την Δ/νση Αισθητικών Δρυμών και Θήρας / Τμήμα Β, όπου επισημαίνει :

     α) Από την διάταξη του άρθρου 262 Ν.Δ 86/69, προβλέπεται ότι η θήρα επιτρέπεται μόνο στον κάτοχο κυνηγετικής άδειας εκδιδομένης στον τόπο μόνιμης κατοικίας του, από την αρμόδια Δασική Αρχή.

     β) Σύμφωνα με το άρθρο 8 παρ. 1 Ν. 2168/93, οι κάτοχοι κυνηγετικών όπλων υποχρεούνται εντός (30) ημερών από την απόκτηση όπλου, να δηλώσουν τούτο και να αιτηθούν άδεια κατοχής, η οποία και χορηγείται, από την Αστυνομική Αρχή του τόπου κατοικίας του ενδιαφερομένου.

     γ) Από τον συνδυασμό των διατάξεων  των άρθρων 289-290 Ν.Δ 86/69 και του άρθρου 64 Κώδικα Ποινικής Δικονομίας, προκύπτει ότι, οι δασικοί υπάλληλοι είναι “ειδικοί ανακριτικοί υπάλληλοι” και δύνανατι να απροβαίνουν στην κατάσχεση των κυνηγετικών όπλων και στην άδεια θήρας, μόνο όταν παραβιάζονται οι περί θήρας διατάξεις.

     δ) Από την διάταξη της παρ 2β άρθρου 8 Ν. 2168/93, όπως αυτό τροποποιήθηκε με το άρθρο 4 Ν.2334/95, ΘΕΣΠΙΖΕΤΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΤΩΝ ΚΑΤΟΧΩΝ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΩΝ ΟΠΛΩΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΧΩΡΟΥΝ ΑΥΤΑ ΣΕ ΤΡΙΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ, ΑΝ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΦΟΔΙΑΣΜΕΝΑ ΜΕ ΑΔΕΙΑ ΘΗΡΑΣ. Συνεπώς εξ αντιδιαστολής προκύπτει ότι, η παραχώρηση όπλου είναι νόμιμη, τότε και μόνον τότε, άν τα τρίτα πρόσωπα διαθέτουν άδεια θήρας και επομένως συνάγεται ότι, είναι δυνατόν να χορηγηθεί άδεια θήρας και σε πρόσωπο, που δεν κατέχει κυνηγετικό όπλο, δικαιούται όμως να θηρεύει νόμιμα, με κυνηγετικό όπλο, που του παραχωρήθηκε από πρόσωπο που το κατέχει νομίμως, δηλαδή έχει και άδεια κατοχής του.

     ε) Από τον συνδυασμό των διατάξεων των άρθρων 289 παρ.1,2 & 262 Ν.Δ 86/69 προκύπτει ότι, η αρμοδιότητα ελέγχου, ανήκει τόσο στους δασικούς υπαλλήλους, όσο και στους φύλακες θήρας, όσο και στο προσωπικό της Ελληνικής Αστυνομίας, επιπροσθέτως δε στο προσωπικό της Αστυνομίας ανήκει πλέον και η αρμοδιότητα του ελέγχου της άδειας κατοχής κυνηγετικού όπλου (άρθρο 8 Ν.2168/93, ΠΔ 141/91 άρθρο 102) και δεν θεσπίζεται συντρέχουσα αρμοδιότητα των δασικών υπαλλήλων και των φυλάκων θήρας, σχετική με τη διενέργεια του συγκεκριμένου ελέγχου. 

     στ) Ως γνωστόν, σύμφωνα με την αρχή της νομιμότητας, τα ελεγκτικά όργανα δύνανται  να πράττουν ότι επιτάσσει ή επιβάλλει ο κανόνας δικαίου και συμπερασματικά :

    •   Οι δασικοί υπάλληλοι και φύλακες θήρας δεν νομιμοποιούνται στη διενέργεια ελέγχων αδειών κατοχής κυνηγετικών όπλων
    •  Τα ανωτέρω όργαν υποχρεούνται να προβαίνουν στη κατάσχεση όπλων, μόνο όταν αυτά αποτέλεσαν το μέσο της παράνομης θήρας, ενημερωώνοντας προς τούτο και εγγράφως την αρμόδια Αστυνομική Αρχή, για τις περαιτέρω δικές της ενέργειες
    •  Εφόσον δεν διαπιστώνεται η παράβαση του νόνου περί θήρας, αλλά συνάγεται βασίμως ότι η παράνομη κατοχή ή χρήση του όπλου είναι δυνατόν να αποτελέσει μέσον για τέλεση εγκληματικών ενεργειών, η κρατούσα άποψη είναι ότι, οφείλουν οι θηροφύλακες ή οι δασικοί να κρατούν τον αριθμό του όπλου και να ενημερώνουν εγγράφως την αρμόδια Αστυνομική Αρχή, γνωστοποιώντας εκ παραλλήλου και τα στοιχεία ταυτότητας του κατόχου ή χρήστη του όπλου, κατά τον χρόνο του ελέγχου για την άδεια θήρας 
    •  Είναι άλλωστε ευνόητο ότι, όταν τα ανωτέρω όργανα, αντιληφθούν την τέλεση εγκλήματος, η δίωξη του οποίου δεν επμπίπτει στο κύκλο καθηκόντων τους, διωκομένου σε βαθμό πλημμελήματος ή κακουργήματος, δύνανται να ενεργήσουν σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στην διάταξη του άρθρου 275 Κώδικα Ποινικής Δικονομίας, ενημερώνοντας πάραυτα και με τον προσφορότερο και ταχύτερο τρόπο την πλησιέστερη Αστυνομική Αρχή.
    •  Πέραν των ανωτέρω θεωρούμε ότι η θεσμοθέτηση παράλληλης αρμοδιότητας ελέγχου θα ήταν χρήσιμη υπό την προϋπόθεση ότι δεν θα αναιρείται η διάταξη του άρθρου 8 Ν. 2168/93 που προβλέπει τη δυνατότητα χρήσης κυνηγετικού όπλου, αδιακρίτως σε όποιον ανήκει από κατέχοντα νόμιμη άδεια θήρας. Επ΄αυτού δεν έχει δοθεί η αναμενόμενη απάντηση από το Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης από ότι είδα, με επιφύλαξη βέβαια,  ώστε να εξετασθεί το ενδεχόμενο ή μη (συμπληρωματικής) νομοθετικής ρύθμισης.

     Συνεπώς αγαπητοί φίλοι συγκυνηγοί, ούτε άγνοια νόμου επιτρέπεται ή συγχωρείται ούτε και πρέπει να συμβάλλουμε στην ύπαρξη φαινομένων παρεμπόδισης του έργου των ελεγκτικών οργάνων, τα οποία πρέπει και οφείλουν να περιορίζονται, σε όσα ρητά προβλέπονται, ότι εμπίπτουν στο πεδίο ελέγχου και στον κύκλο αρμοδιοτήτων τους. Επίσης ούτε “κουτσαβακισμοί” ούτε εγωϊσμοί δικαιολογούνται από μέρους των κυνηγών ούτε στενή αντίληψη “της αρχής του ενός και της απόλυτης εξουσίας του” είναι θεμιτή από πλευράς των ελεγκτών θήρας. 

     Σε όλα επομένως τα θέματα θήρας, όπλων κλπ που ρυθμίζονται επαρκώς από διατάξεις νόμων και κανονιστικών αποφάσεων “περισσεύει¨ η προσθήκη δικών μας εκδοχών ή παραδοχών, το μόνο που πρέπει να κάνουμε είναι, να υπενθυμίζουμε σε όλους που τα αγνοούν ή “θέλουν” να τα αγνοούν, ότι αυτές οι ρυθμίσεις υφίστανται και  είναι ανελαστικές, άς βάλουμε όλοι ένα λιθαράκι στην υλοποίησή τους …!!! 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #49900

    Θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με την καινουργια νομοθεσια για την αγορα κυνηγετικου οπλου!

    Λοιπον,

    εχω βγαλει αδεια αγορας, εχω παρει το οπλο απο το μαγαζι κια το παω στην αστυνομια για να βγαλω την αδεια κατοχης!

    Η αδεια κατοχης θελει για να βγει περιπου 15-20 μερες!

    Η Αστυνομια μπορει να μου δωσει μια βεβαιωση οτι εχω δηλωσει το οπλο, ετσι ωστε να το παρω στο κυνηγι μεχρι να βγει η αδεια κατοχης και να μην πανε χαμενες αυτες οι 15-20 μερες, αφου πεφτουν μεσα σε αυτες οι γιορτες και στην ουσια τοτε ειναι που το θελω το οπλο αφου εχω ολιγοημερες διακοπες?????????

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #49901

    Τυπικά Νίκο απαγορεύεται η χρήση όπλου που δεν έχει άδεια κατοχής.  Επιπλέον οι 15-20 μέρες που γράφεις είναι ελάχιστος χρόνος.  Εδώ στην Αθήνα μπορεί να κάνει 2-3 μήνες για να εκδοθεί η άδεια!!

    Κάποιοι υποστηρίζουν ότι εφόσον:
    α. Εχεις και άλλο όπλο στην κατοχή σου δηλωμένο πρόσφατα και
    β. Εχεις πάρει βεβαίωση από την αστυνομία, ότι κατέθεσες τα χαρτιά του όπλου,
    τότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις το νέο σου όπλο έχοντας μαζί σου την άδεια του παλιού και τη βεβαίωση ότι κατέθεσες τα χαρτιά για το νέο.

    Αυτά όμως σου τα γράφω με κάθε επιφύλαξη και ίσως είναι στην διακριτική ευχέρεια του οργάνου που τυχόν θα σε ελέγξει για τα περαιτέρω.  Το καλύτερο είναι να περιμένεις, ή να χρησιμοποιήσεις τυχόν άλλο όπλο που έχεις ή το όπλο κάποιου γνωστού σου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #49905

    Το ιδιο που σας ρωτησα, το ρωτησα και σε Κυνηγετικο Συλλογο και μαλιστα μου απαντησε ενας θυροφυλακας! Μου ειπε οτι η αστυνομια μπορει να μου δωσει μια βεβαιωση οτι εχω καταθεσει τα χαρτια μου!!!

    Πιστευω οτι παιζει ρολο και ο χαρακτηρας του θυροφυλακα αν σου την “χαρισει” εκεινη την στιγμη!

    Αν και ο θυροφυλακας δεν εχει δικαιωμα να σου ελεγξει το οπλο, εκτος αν παρανομισεις!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    andreasgr στις #49913


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από dragonares στίς 18 Δεκέμβριος 2004


    Θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με την καινουργια νομοθεσια για την αγορα κυνηγετικου οπλου!
    Λοιπον,
    εχω βγαλει αδεια αγορας, εχω παρει το οπλο απο το μαγαζι κια το παω στην αστυνομια για να βγαλω την αδεια κατοχης!
    Η αδεια κατοχης θελει για να βγει περιπου 15-20 μερες!

    Η Αστυνομια μπορει να μου δωσει μια βεβαιωση οτι εχω δηλωσει το οπλο, ετσι ωστε να το παρω στο κυνηγι μεχρι να βγει η αδεια κατοχης και να μην πανε χαμενες αυτες οι 15-20 μερες, αφου πεφτουν μεσα σε αυτες οι γιορτες και στην ουσια τοτε ειναι που το θελω το οπλο αφου εχω ολιγοημερες διακοπες?????????

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


    [/indent] ΦΙΛΕ ΜΟΥ πριν 4 ημερες δηλωσα και εγω την αγορα νεου οπλου και φυσικα την αδεια κατοχης μου ειπαν θα την παρω μετα της γιορτες ρωτησα τον αστυνομικο που εφτιαξε τα σχετικα …. και μου ειπε οτι μπορω να κυνηγαω και οτι αν με σταματησει θυροφυλακη να τους δωσο τον αριθμο του οπλου και θα κανουν αυτοι εξακριβωση ….εγω προσωπικα κυνηγαω με το νεο μου οπλο και σε τυχον ελενχο θα κανω οτι μου ειπε ο αστυνομικος ///

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    50
    Κ13 στις #50157

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ . ΛΟΙΠΟΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ : <<ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΙ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΕΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΟ ΟΠΛΟ…>> . ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΛΕΕΙ . ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΜΑΙ 19 ΧΡΟΝΩΝ , ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΛΕΓΧΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΚΥΝΗΓΟΤΟΠΟ , ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΤΙΣ ΑΔΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΤΟ ΟΠΛΟ . ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΣΕ ΜΑΝΤΡΙ ΠΕΡΙΦΡΑΓΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΣΕ ΧΩΡΑΦΙΑ ΑΠΕΡΑΝΤΑ… ΑΝ ΑΥΤΟΣ ,ΧΩΡΙΣ ΕΓΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΤΖΙΠΑΚΙ ΚΑΘΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΠΕΖΟΙ , ΒΑΛΕΙ ΜΙΑ ΤΡΕΧΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ή ΣΤΗΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΕ <<ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ>> ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ?  ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΝΟΜΙΜΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΟΙ ΕΛΕΓΧΟΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ . ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ . ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ? ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΣΤΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΦΥΛΑΔΙΟ ΜΕ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΛΕΓΧΟΙ ? ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΛΟΙ…

    ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ Κ13!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    333
    cambof στις #50758

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ:ΣΤΙΣ ΑΔΕΙΕΣ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΟΙΚΗΜΑΤΑ ΚΤΛΠ

    ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΑΝΤΡΙΑ

    ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΟΤΙ Ο ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑΣ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΕΙ !

    ΤΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥ?

    ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ(ΑΙΓΙΟ) ΙΣΩΣ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 41 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων