CHOKES BY GUN DOCTOR

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 52 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #53477

    Τελικά ήταν μέχρι να τον πείσω (τον Leovar) να πάψει να ασχολείται με τα αυτογεμή. Τώρα που γλυκάθηκε με τα δίκαννα δεν ξέρω που θα σταματήσει.

    Πάντως και τα δύο όπλα είναι προσεκτικά επιλεγμένα και διαθέτουν υπέροχα ξύλα. Δεν νομίζω ότι κυκλοφορούν πολλά beretta με τέτοια νερά.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #53482


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Νεοπτόλεμος στίς 01 Mάρτιος 2005


    Ωραιότατο το silver hawk Λεονάρδε??? Από πότε το έχεις??? Απο ότι γνωρίζω το 12αρι βγαίνει με optima καννες. Απο αυτα που διαβασα το δικό σου δεν εχει optima.!! Ειναι παλαιότερο μοντελο??? Τέλος τι πελμα εχει?? Ξύλινο???

    Ενημέρωσε με σε παρακαλώ για το επόμενο μου όπλο??


    Νεοπτόλεμε ,

    12άρι , 471 , με optima κάννες ψάχνω και είχα παραγγείλει , από τότε που πήρα και το 682 δηλαδή 6 μήνες ( κάποιοι φίλοι γνωρίζουν την έρευνα αγοράς που έχω κάνει) ! Ομως άλλαι αι βουλαί της Beretta !!! Αδύνατο να βρώ και να μου βρούν … Το όπλο αυτό αποδείχτηκε ποοολύ σπάνιο στην Ελλάδα …!!!

    Μόλις πρίν 2 εβδομάδες έφτασαν στην Ελλάδα ( Beretta Hellas ) τρία 471 μόνο . Πήρα το ένα . Υπάρχουν , τουλάχιστον υπήρχαν , άλλα δύο ( ένα με κοντάκι πιστολέ και ένα άλλο με αγγλαί δισκάνδαλο ) Ολα με κάννες 71 εκ. Το δικό μου το μέτρησα πρίν το επιλέξω .

    Υποτίθεται ότι παράγονται Silver Hawk και με κλασσικές κάννες και με διάμετρο  αυλού optima . Το πέλμα είναι ξύλινο απο το ίδιο κομμάτι ξύλου με κοντάκι-πάπια , όπως διαπίστωσα όταν το έλυσα για συντήρηση .

    Είναι όμορφο , όντως , και πολύ στιβαρό . Τα λεφτά του τα έδωσα με την καρδιά μου . Νομίζω ότι τα αξίζει . 

    Πιστεύω η αντιπροσωπεία  να κρατήσει το ένα τουλάχιστον , για υποψήφιους και υπομονετικούς αγοραστές (!!!) που θα ήθελαν να το επωμίσουν  .  Προσωπική μου γνώμη : χτύπα το άφοβα !!!!

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #53487

    Τι να χτυπησω βρε??? Εγω θέλω ένα ..με αγγλε κοντακι, μονοσκανδαλο με 71 cm καννες. ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ!!!!!!! Θα το χτυπησω στο κεφαλι σου!!! ΠΑΝΑΘΕΜΑΣΕ.!!! Δεν με χαλαει τόσο το Optima …αν και θα το προτιμουσα.

    Απο ότι καταλαβα λοιπόν ειναι ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ. ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ … το εκανες παλι το θαυμα σου!!!!

    Εαν παραγγειλω τι προβλέπεται σε χρόνο παραδοσης αλλα και τι τύχη θα έχω??? Το ΥΠΟΜΟΝΕΤΙΚΟΥΣ Αγοραστες …. κατι υπονοει!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #53486

    ΛΕΩΝΙΔΑ ΤΑ ΤΣΟΚΑΡΙΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΣΕ ΣΤΑΘΕΡΑ. 2/10 Η ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ 7.1/10 Η ΑΡΙΣΤΕΡΗ. Η ΜΕΤΡΗΣΗ ΣΕ ΔΕΚΑΤΑ ΚΑΙ  ΟΧΙ ΤΑ ΜΑΡΚΑΡΙΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΤΣΟΚ. ΤΑ 4**** ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΣΦΙΞΗ ΤΩΝ 4/10.ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΑΩ ΕΓΩ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΟΠΛΑ.  0/0 ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ 2/10 ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΟΣ,4/10 ΕΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ,6/10 ΜΙΣΟ,8/10 ΤΡΙΑ ΤΕΤΑΡΤΑ 10/10 ΦΟΥΛ,12/10 ΕΧΤΡΑ ΦΟΥΛ.ΤΑ ΜΑΡΚΑΡΙΣΜΑΤΑ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ. ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΟΥ ΠΟΣΤ ΤΑ ΤΣΟΚΑΡΙΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΙΔΕΑΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΙΔΕΑΤΟ ΕΝΟΣ ΚΑΛΟΥ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΟΥ. ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΤΟ 68-70% ΜΕ ΤΑ 2/10  ΣΤΑ 36μετρα ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΟΠΛΟ ΑΝΕΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ Κ ΑΡΙΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡΟΤΟΥΦΕΚΟ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΟΛΟΓΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ.   ΠΡΟΣ ANDROY Η ΒΕRETTA ΔΕΝ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ ΣΕ ΥΜΙΠΙΣΤΟΛΕ ΑΛΛΑ ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΚΟΝΤΑΚΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΙΣΤΟΛΕ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΑΓΓΛΕ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΤΟ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΟ.ΜΟΝΟ ΙΣΩΣ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΟΤΑΝ ΡΙΧΝΕΙΣ 36αρια ΜΕ ΑΡΚΕΤΟ ΚΛΩΤΣΗΜΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΛΟ ΚΡΑΤΗΜΑ ΜΕΤΟ ΠΙΣΤΟΛΕ.ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΥΣΚΑΝΔΑΛΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΜΗ ΧΡΟΝΟΒΟΡΑ. DOCTOR  KAΛΩΣ ΜΑΤΑΞΑΝΑΗΡΘΕΣ ΔΙΝΕΙΣ ΖΩΝΤΑΝΙΑ ΣΤΟ FORUM !   ΜΕΤΑ ΣΕΒΑΣΜΟΥ !!!!!  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #53488

    ΛΕΟΝΑΡΔΕ ΜΟΥ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟΝΤΟΥΦΕΚΟ!ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΚΟΥΚΛΑ!ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΞΥΛΑ (ΕΠΙΦΥΛΑΣΣΟΜΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣ,ΒΕΒΑΙΩΣ, ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΦΩΤΟ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΚΟΥΚΛΑ!),ΦΟΒΕΡΗ  Η ΕΠΙΛΟΓΗ-ΣΥΛΛΟΓΗ ΣΟΥ! ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΕΠΙΔΙΩΞΕΙΣ ΜΟΥ Η ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΠΛΑΓΙΟΥ…ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΚΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.ΕΥΓΕ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #53512

    Φίλοι μου , σας ευχαριστώ , χρωστάω κέρασμα !!!!!

    Βασίλη νομίζω υπάρχει ένα και για σένα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #53582

    Λεονάρδε , το πέλμα Gel TeK για το 682 από την berettta hellas το πήρες ;

    Πόσο αν επιτρέπεται και κατά δεύτερο λόγο την κουκίδα στο μέσο της ρίγας πως την έβαλες γιατί το δικό μου δεν έχει…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #53585


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από androu στίς 02 Mάρτιος 2005


    Λεονάρδε , το πέλμα Gel TeK για το 682 από την berettta hellas το πήρες ;

    Πόσο αν επιτρέπεται και κατά δεύτερο λόγο την κουκίδα στο μέσο της ρίγας πως την έβαλες γιατί το δικό μου δεν έχει…..


    [/indent]

    Γιάννη , sporting optima  είναι  το δικό μου . 

    Η ενδιάμεση ακίδα της ρίγας ήταν ήδη τοποθετημένη όταν το πήρα .

    Το πέλμα το αγόρασα από του Καλκαντζάκου – Αθηνάς , έχει τα πάντα σε Beretta (κι αν δεν έχει σου το φέρνει την ίδια μέρα!) .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #53588

    Λεονάρδε, τα πέλματα αυτά είναι όλα ίδια σε διαστάσεις;  Δηλαδή ταιριάζουν σε όλα τα beretta, ακόμα και στην 391;  Ταιριάζουν και οι τρύπες για τις βίδες άραγε;  Το κόστος στο περίπου;  Και μια τελευταία ερώτηση: Εχει αισθητή διαφορά στην ανάκρουση από το παλιό εργοστασιακό λαστιχένιο πέλμα;

    ευχαριστώ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #53589

    Νίκο το πέλμα αυτό ταιριάζει ακριβώς στην 391. Είχα την τύχη να το αγοράσω μεταχειρισμένο από τον Λεωνίδα στο 1/3 της τιμής του.

    Πέρα από την μειωμένη ανάκρουση έχει τέλεια εφαρμογή στον ώμο και δεν “κολλάει” στα ρούχα κατα την επώμιση. Είναι ότι καλύτερο, το συνυστώ ανεπιφύλαχτα παρά τα 60 ευρώ που κοστίζει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    vagelisdr στις #53595

    60 €;;;

    Όχι βρε παιδιά, πιο λίγο κοστίζει…γύρω στα 50 € αν δεν κάνω λάθος.Το δικό μου το πήρα από Assosport και μάλιστα λίγο φθηνότερα γιατί ήταν το τελευταίο τους τότε (Νοέμβρη). Τέλος πάντων, δεν έχει και ιδιαίτερη σημασία.

    Το κυνηγετικό μοντέλο (γιατί έχει και άλλα για τα σκοπευτικά) ταιριάζει σε όλα τα κυνηγετικά κοντάκια των 68x και στην 391, χωρίς καμμιά μετατροπή, μόνο ένα κατσαβίδι χρειάζεται. 

    Προσφέρει ελαφρά μειωμένη ανάκρουση, αύξηση του μήκους του κοντακίου, αν είχε πάνω το λεπτό απλό, (εγώ για αυτό το έβαλα) και όντως δεν σκαλώνει στα ρούχα κατά την επώμιση. Καλή λύση για όσους δεν θέλουν πιο μπελαλίδικες μετατροπές στο κοντάκι του Beretta τους. 

    Για τους ενδιαφερόμενους περισσότερες πληροφορίες εδώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #53599

    Κώστα και Βαγγέλη σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
    Εσείς ποιό έχετε, το λείο ή το φολιδωτό; Ποιό προτείνετε;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #53601

    Εγώ έχω το φολιδωτό σε πράσινο χρώμα. Είναι οπως φαίνεται και στην φωτογραφία λιο στην ράχη για να μην σκαλώνει στα ρούχα κατα την επώμιση και φολιδωτό στο μέσον ώστε να μην γλιστρά στην τουφεκιά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #53636

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #53637

    Kαί εγώ που το έχω στην 391 μου, είναι πολύ καλό και βολικό και σίγουρα απορροφάει κραδασμούς.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 52 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων