ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΙ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 34 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #61553


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από _geo_ στίς 13 Ιούλιος 2005


    εγω ανδρεα απλα φωναζω κοσμο…
    οσον αφορα τον προκοπη η αληθεια ειναι οτι δεν τον ρωτησα…
    λες να εχει προβλημα?


    [/indent]Ολοι οι καλοι χωρανε παιδια..Μακαρι καποτε να γινει μια συναντηση στο νησι.. Το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου !


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1048
    _geo_ στις #61555

    μπορει να λογαριαζα χωρις τον ξενοδοχο αλλα απο οτι βλεπετε ο ξενοδοχος ειπε το ναι…

    αρα λοιπον η αποφαση δικη σας.εμεις απλα περιμενουμε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #61558

    Δηλαδή στο νησί έχει γενικότερα καλά περάσματα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1048
    _geo_ στις #61576

    φανη ολο κ κατι περναει απο δω αλλα μην τρελενεσαι κιολας.παντως αν δεν μας τα χαλασει ο καιρος παντα εχουμε τρυγονια στην εναρξη.δεν μιλαμε για τρελα νουμερα αλλα αν εχεις καποιον που ξερει κ σου πει κανα καλο μερος τοτε μπορεις ανετα να συνδιασεις διακοπες κ κυνηγι.υπαρχουν τα μερη που καθε χρονο εχουν πουλια. κ υπαρχουν κ αλλα υποπτα που θελουν παρακολουθηση καμια βδομαδα πριν την εναρξη γιατι τα πουλια μετακινουνται συνεχως.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    83
    DIAKKO στις #61581

    Παιδία φοβερές  διακοπές ……………..ΝΙΣΥΡΟΣ

    Και το κυριότερο πολλές μα πολλές πέρδικες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    83
    DIAKKO στις #61582

    ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΠΟΤΕ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    755
    ΑΝΤΟΝΙΟ στις #61585

    ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΜΕΡΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΚΑΡΤΕΡΙΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΕΚΕΙ .ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΙΑ,ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΜΟΣ ΑΠΟ ΟΡΤΥΚΙΑ ,ΕΓΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΜΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΡΩΙ ΝΑ ΠΑΩ.ΣΚΕΦΤΟΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΑΦΟΥ Ο ΚΑΜΠΟΣ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΚΑΛΛΙΕΡΓΙΕΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ  ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ .ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΡΩΤΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΜΠΟΥ,ΕΤΣΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΓΙΝΟΤΑΝ Ο ΧΑΜΟΣ,ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΕΝΩ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΑ ΧΩΡΑΦΙΑ ΝΑ ΠΑΩ.ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΠΙΑΣΕ ΔΥΝΑΤΗ ΒΡΟΧΗ ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ ΦΥΓΑΝΕ,ΕΝΑΣ ΠΑΠΠΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΡΤΕΡΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΛΑ ΚΑΤΣΕ ΕΔΩ ΝΑ ΒΑΡΕΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΥΓΟΝΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ( ΧΑΜΟΣ, ΤΑ ΤΡΥΓΟΝΙΑ ΕΙΧΑΝ ΣΥΡΤΑ ΕΚΕΙ)ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ Η ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΚΑΙ Η ΑΓΝΟΤΗΤΑ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.

     

    ΥΓ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΥΝ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΡΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΙ ,ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΜΕΡΗ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΝΟΤΗΤΑ. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    116
    mixalis7 στις #61586

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

    Φίλε ΑΝΤΟΝΙΟ υπάρχει και η άλλη πλευρά του νομίσματος,2-3 μερες πρίν την έναρξη συνάντησα ενα συνάδερφο-ο θεός να τον κάνει-και στην κουβέντα επάνω τον ρώτησα τι θα κάνει πρωτη μέρα και τα σχετικά,του είπα για ενα μέρος που κρατάει ορτύκια αλλα να προσέχει γιατί εχει και ένα κοπάδι πεδινές πέρδικες.

    Αποτέλεσμα,απο φίλο μου θηροφύλακα έμαθα οτι πιάσανε έναν τύπο απο κόρινθο με 10 πεδίνες πέρδικες και ήταν αυτός που είχα μιλήσει μαζί του.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    501
    coolis στις #61588

    ΦΕΤΟΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΠΡΟΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΑΡΧΗ 1-2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΚΟΜΟΤΗΤΙΝΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΤΑ ΤΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΓΙΑ ΟΡΤΥΚΑΚΙΑ!!! ΚΑΙ ΜΠΑΝΙΟ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    116
    mixalis7 στις #61590

    COOLIS  οταν ανέβεις επάνω και δεν εχεισ κάτι χειρότερο να κάνεις ελα στο net-cafe που έχω.

    http://www.x-plorer.gr

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #61592


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από DIAKKO στίς 17 Ιούλιος 2005


    Παιδία φοβερές  διακοπές ……………..ΝΙΣΥΡΟΣ

    Και το κυριότερο πολλές μα πολλές πέρδικες.


    [/indent]Aυτό για την Νίσυρο ισχύει, ο θείος μου με έχει καλέσει για την έναρξη του συγκεκριμένου κυνηγιού, το θέμα είναι ότι με την έναρξη στο συγκεκριμένο νησί καταυθάνουν ορδές κυνηγλων απο τα γύρω νησιά ( Κώ , Κάλυμνο ) και δεν αφήνουν τίποτα, πολλές φορές φθάνουν σε εκτός νόμων όρια , αλλά δυστυχώς στο συγκεκριμένο νησί δεν υπάρχει φύλαξη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    755
    ΑΝΤΟΝΙΟ στις #61596

    ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΡΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΓΥΡΝΑΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΣΤΟ FORUM ΜΙΑ ΛΙΣΤΑ ΑΠΟ ΚΑΦΕΝΕΙΑ-ΦΑΓΑΔΙΚΑ-ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ-ΔΩΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΥΠΑΡΧΕΙ,ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ  ΞΑΧΝΟΜΑΣΤΕ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΑ .– ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΣΥΝΔΕΛΦΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ.–

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    116
    mixalis7 στις #61598

    ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΙΔΕΑ

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #340526


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από ΘΕΟΦΑΝΗΣ στίς 18 Ιούλιος 2005



    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από DIAKKO στίς 17 Ιούλιος 2005


    Παιδία φοβερές  διακοπές ……………..ΝΙΣΥΡΟΣ

    Και το κυριότερο πολλές μα πολλές πέρδικες.


    [/indent]Aυτό για την Νίσυρο ισχύει, ο θείος μου με έχει καλέσει για την έναρξη του συγκεκριμένου κυνηγιού, το θέμα είναι ότι με την έναρξη στο συγκεκριμένο νησί καταυθάνουν ορδές κυνηγλων απο τα γύρω νησιά ( Κώ , Κάλυμνο ) και δεν αφήνουν τίποτα, πολλές φορές φθάνουν σε εκτός νόμων όρια , αλλά δυστυχώς στο συγκεκριμένο νησί δεν υπάρχει φύλαξη


    [/indent]

    Φάνη & που να δεις τι γίνεται στη Σίφνο όταν αρχίζουν οι πέρδικες!!!!Το λέω γιατί έχουμε τους κουμπάρους μας εκεί & γίνεται το έλα να δεις απ’ότι μαθαίνω κατά καιρούς!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #61600

    Πάνο , το φαντάζομαι αφού Κύθνος ,Σέριφος και Σίφνος είναι και πιο κοντά στην Αθήνα, δυστυχώς είμαστε πολλοί, Υπάρχει ένα νησί στις μικρές Κυκλάδες η Ηρακλειά όπου και εκεί υπάρχουν πέρδικες, παρόλο που το κυνήγι στο συγκεκριμένο νησί έχει απαγορευτεί, κυνηγοί απο την Νάξο με πλεούμενα αποβιβάζονται σε κάποια πλευρά του νησιού και αθέατοι προχωρούν σε σφαγές

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 34 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων