Προβλημα με τις καταδύσεις.

Επισκόπηση 10 δημοσιεύσεων - 16 έως 25 (από 25 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Ψάρεμα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/06/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    kirkleon στις #62397

     Φίλε Θεοφάνη,

    Είμαι απλά παθών. Αλλά το ότι δίνεις μία συμβουλή δεν σημαίνει ότι ο άλλος πρέπει να την ακολουθήσει κιόλλας.  Απλά κατευθύνω τον Ανδρέα στην πιό πιθανή λύση, λόγω εμπειρίας. Σαφώς και θα πρέπει να το ψάξει λίγο πρίν πάρει φάρμακο.

    ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #62401

    Φίλε Δημήτρη καταλαβαίνω την καλή σου πρόθεση να βοηθήσεις, απλά επειδή ο καθένας μπορεί να διαβάσει αυτά που γράφουμε και τα διαβάζει αρκετός κόσμος καλό είναι να αποφεύγουμε τέτοια θέματα, γιατί μπορεί να υπάρξει πρόβλημα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/06/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    132
    Kin στις #62406

    Σε τι γιατρό να απευθυνθώ? Σε  ΟΡΛ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    720
    kynigofotis στις #62449

    ΝΑΙ ΑΝΔΡΕΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΩΡΛ.ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΣΟΒΑΡΟ.

    ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑΡΖΑΝΙΕΣ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΒΟΥΤΙΕΣ.

     

     

    ΦΙΛΙΚΑ,ΦΩΤΗΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/06/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    132
    Kin στις #62487

    Δεν πήγα σε γιατρό αλλα ρώτησα έναν γνωστό μου τηλεφωνικώς αφού του περιέγραψα το πρόβλημα. Δεν μου το χαρακτήρησε σαν κατι συνηθησμένο (ισως ελειψη γνώσεων) αλλα ούτε με φόβισε. Μου είπε να βουτάω μέχρι εκεί που δεν πονάω ωστε να επουλωθεί το τραυμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    240
    strimis στις #340647

    ΦΙΛΕ ΑΝΔΡΕΑ,

    ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΜΙΑ ΕΚΠΟΜΠΗ ΙΑΤΡΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ ΣΤΗΝ ΝΕΤ. ΕΚΕΙ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΩΡΛ ΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΒΑΡΟΙΑΤΡΙΚΗ (ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΗ). ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΓΝΩΣΕΩΝ. ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΗΤΑΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΩΡΛ/ΓΙΑΣ ΤΟΥ ΙΑΣΩ (ΑΘΗΝΑ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΟΛ. ΣΤΑΔΙΟ). ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ Σ’ ΑΥΤΟΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΠΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΝΑΥΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΩΡΛ ΜΕ ΠΕΙΡΑ ΣΤΗ ΒΑΡΟΙΑΤΡΙΚΗ. 

    ΦΙΛΙΚΑ ΣΠΥΡΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    720
    kynigofotis στις #62497

    ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΣ ΣΕ ΕΝΑΝ ΓΙΑΤΡΟ.

    ΤΟ ΝΑ ΡΩΤΑΣ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ (ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ).

    ΤΟ ΝΑ ΦΑΣ ΜΙΑ ΩΡΙΤΣΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΠΑΘΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΜΕΙΝΟΥΝ ΧΡΟΝΙΕΣ.

    ΡΕ ΜΗΠΩΣ ΦΟΒΑΣΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ

     

     

    ΦΙΛΙΚΑ,ΦΩΤΗΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/06/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    132
    Kin στις #62503

    Φωτη,

    Αυτός που τηλεφώνησα ηταν ΟΡΛ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #62506


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Kin στίς 04 Aυγουστος 2005


    Δεν πήγα σε γιατρό αλλα ρώτησα έναν γνωστό μου τηλεφωνικώς αφού του περιέγραψα το πρόβλημα. Δεν μου το χαρακτήρησε σαν κατι συνηθησμένο (ισως ελειψη γνώσεων) αλλα ούτε με φόβισε. Μου είπε να βουτάω μέχρι εκεί που δεν πονάω ωστε να επουλωθεί το τραυμα.


    [/indent]

    Δεν νομίζω ότι πρόκειται για τραύμα αλλά για φλεγμονή και ίσως στραβό διάφραγμα, οι λύσεις είναι δύο ή δεν πάς στο γιατρό και μένεις με το πρόβλημα, που σημαίνει ότι θα υπάρχουν εποχές που θα φτάνεις τα 7 μέτρα και εποχές που δεν θα πηγαίνεις ούτε 2 ή πάς στον ωρυλά και σου λύνονται όλες οι απορείες, μπορεί και να είναι κάτι απλό, αλλά και να μην είναι δεν είναι δα και τίποτα φοβερό, άλλωστε θα πάρεις  μια τεκμηριωμένη άποψη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    200
    dgmagdal στις #62560

    Ειμαι τις γνωμης οτι σιγουρα πρεπει να επισκεφθεις ενα γιατρο εαν εχεις σοβαρο προβλημα. Σε περιπτωση που γιατρος δεν διαγνωσει καποιο ιδιαιτερο προβλημα δοκιμασε το παρακατω. Κατι τετοιο αντιμετωπιζα και εγω και το ελυσα με τον ακολουθο τροπο. Βαζοντας θαλλασινο νερο απο τη μυτη με μια συριγγα σε καθε ρουθουνι 2-3 συριγγες και το ιδιο με φυσιολογικο ορο. Αυτο καθαριζει βλεννα και οτιδηπωτε αλλο υπαρχει στους αεραγωγους που πιθανως σου προκαλει τον πονο.

    Φιλικα Δημητρης

Επισκόπηση 10 δημοσιεύσεων - 16 έως 25 (από 25 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων