ΚΟΣΤΟΛΟΓΙΟ ΤΡΟΦΩΝ

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 31 έως 37 (από 37 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    452
    filaraki στις #66711

     Τώρα μόλις διαπίστωσα ότι το 15 κιλο της Nutro adult light είναι 13.5 κιλά! Το γράφει κιόλας…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #66757

    Όσοι έχεται πολούς σκύλους επικοινωνήστε με μεγάλες εταιρείες, οι περισσότερες έχουν σαφώς καλύτερες τιμές για τους εκτροφείς και μάλιστα σε συσκευασίες των 20 κιλών.

    Φιλικά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1256
    steel στις #66796

    Οντως οι εταιρείες έχουν συσκευασίες για “εκτροφείς” – Τις διαφημίζουν ότι είναι ακριβώς ίδιες με τις αντίστοιχες κανονικες, Εχουν όμως λιγότερα είδη, Τα οποία συνήθως είναι PUPPY – ελαφρία ενέργεια (27%- 16% λιπαρα πανω κάτω) και ίσως κάποιες από αυτές έχουν  τα αντίστοιχα και για large breed.

    Οι τιμές είναι πολύ ποιό χαμηλές από τις τις υποθετικά αντίστοιχες  της λιανικής.  Εχω όμως πολλές αμφιβολίες ότι δεν είναι ακριβώς ίδιες.

    Παντελής 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    501
    coolis στις #66803


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από mitros στίς 09 Νοέμβριος 2005



    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από coolis στίς 09 Νοέμβριος 2005


    Η ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ 15 ΚΙΛΩΝ ΚΑΙ Η ΣΥΝΤΗΡΙΣΕΙΣ 20

    Νομίζω ότι είμαι αρκετά σαφής

    [/indent]


    [/indent]ΦΙΛΕ ΜΙΤΡΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΗ HIGH ENERGY 15 ΚΙΛΩΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΠΕΡΔΕΥΤΙΚΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    82
    ARCHON στις #66805

    ΓΙΑ ΤΗ NOVA ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ?ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΕΧΕΙ ΤΟ 15ΚΙΛΟ?ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    NIKOSAN στις #66812

    hH εμπειρία μου με τις τροφές νομίζω πως μου επιτρέπει να καταθέσω και εγώ κάποιες διαπιστώσεις, πολύ περισσότερο επειδή έχω καταθέσει πολλά χρήματα σε κάποια ταμεία. Κατ αρχάς είμαι υπέρ του μαγειρευτού ειδικά όταν βρίσκω στην αγορά κοτόπουλο καθαρό κρέας δηλαδή μέ 80 λεπτά το κιλό ή και αόμα λιγότερο! Επειδή όμως δεν έχω χρόνο ταίζω έτοιμες τροφές και έχω κάνει στροφή στις λεγόμενες φτηνές για τούς εξής λόγους: α) έχω δέκα σκυλιά β) βαρέθηκα να μου ποιάνουν τον κ….ο κάποιο εισαγωγείς που πουλάνε 50 ευρώ και βάλε το 15κιλο και γ) βρίσκω εξαιρετικές κάποιες φτηνές τροφές και ‘τίμια’ την τιμή τους. Προσοχή δεν μιλάω για τις πάμφθηνες των οποίων η τιμή δεν δικαιολογεί ούτε το κόστος των μεταφωρικών τους.

    Και για να μιλήσουμε με ονόματα να σας πώς έκανα στην άκρη την Προπλάν , την Ρουαγιάλ Κανίν, την Νούτρο κ.λ.π. που κοστίζουν αδικαιολόγητα μιά περιουσία και κατέληξα στην PRIMUS του Σωτηρόπουλου την οποία βρίσκω εξαιρετική σε ποιότητα και πολύ φτηνή με τα από την ένεργεια του εισαγωγέα να πουλάει απ ευθείας στους κυνηγούς χωρίς την μεσολάβηση καταστημάτων. Απ ευθείας πούλαγε νομίζω και η επίσης φτηνή και πολύ καλή τροφή IBERIAL την οποία τάιζα για ένα χρόνο πείπου την οποία όμως σταμάτησα επειδή παρουσίαζαν προβλήματα τα δόντια των σκύλων μου (επιανάν πουρί-πέτρα) λόγω της περίεργης σύνθεσης της που θυμήζει κόλυβα πασαλημένα με ψίχουλα. Συνηστώ ανεπιφύλακτα την PRIMUS και ειδικά την ‘συντήρηση’ που κοστίζει 22 ευρώ το τσουβάλι. Οσο για την ενέργειαςείναι επίσης πολύ καλή αλλά εγώ είμαι κατά της υπερβολής κάποιων να μπουκώνουν τα σκυλιά τους με ‘ενέργειας’ ειδικά όταν πάνε για κυνήγι 2-3 φορές το μήνα από 2-3 ώρες.

    Φώτης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    755
    ΑΝΤΟΝΙΟ στις #66817

    ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΒΓΛΑΛΕΙ ΤΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΟΥ ΕΞΟΔΑ,ΔΕΝ ΛΕΩ ΝΑ ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΑΣ ΦΙΛΟ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΛΛΑ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΛΥΣΕΙΣ,ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΑΙΣΕΙΣ 5 ΣΚΥΛΟΥΣ ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΩ ΤΡΑΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 31 έως 37 (από 37 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων