BENELLI RAFAELLO

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 108 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    521
    asyn στις #69190

    Λοιποοοοοοοόν, να ρίξω κι εγώ λίγο λάδι στη φωτιά της κόντρας Benellάκηδων και Berettaκηδων.

    Σας το είπα…….

    Μόλις χθες έδωσα την TEKNYS μου και αγόρασα την CRIO!!!

    (Τώρα ο Λεονάρδος θα ψάξει να βρει ένα smiley με μούτζα να μου το στείλει)

    Πάντως Λεονάρδε ακόμα έχω και το 687 Silver Pigeon III Sporting….. 


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    125
    Stoxos (tsironis giannis) στις #69192

    filarakia den pisteyo oti prepi na yparxi kapoia kontra

    metaji beretta kai benelli einai dyo eteries poy syniparxoyn gia pola xronia .. oso gia ton filo poy feli

    na agorasi rafaelo protino na to kani giati fa exi stin katoxitoy ena ajiopisto oplo xoris emplokes kai xoris kapoio alo problima ego eimai katoxos mias benelli S90 kinigai 13 xronia to oplo ayto kai den jeri ti einai to problima

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #69196


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από asyn στίς 22 Δεκέμβριος 2005


    Λοιποοοοοοοόν, να ρίξω κι εγώ λίγο λάδι στη φωτιά της κόντρας Benellάκηδων και Berettaκηδων.

    Σας το είπα…….

    Μόλις χθες έδωσα την TEKNYS μου και αγόρασα την CRIO!!!

    (Τώρα ο Λεονάρδος θα ψάξει να βρει ένα smiley με μούτζα να μου το στείλει)

    Πάντως Λεονάρδε ακόμα έχω και το 687 Silver Pigeon III Sporting….. 


    [/indent]Aντώνη τότε πρέπει να αφαιρέσεις το σήμα της Beretta από το avatar σου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    521
    asyn στις #69198


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από ΘΕΟΦΑΝΗΣ στίς 22 Δεκέμβριος 2005


    Αντώνη τότε πρέπει να αφαιρέσεις το σήμα της Beretta από το avatar σου


    [/indent]

    Θεοφάνη, μάλλον έχεις δίκιο…

    Επίσης άκουσα πως η αντιπροσωπεία της BERETTA τώρα θα μου πάρει πίσω και το 687

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #69200

    Αντώνη ,

    Καλορίζικος ο τούφεκός σου…

     

    και…

     

    πάντως … Beretta … δεν είναι

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    521
    asyn στις #69201

    Ευχαριστώ Λεονάρδε,

    Αν η BERETTA έβγαζε την TEKNYS με σύστημα αδράνειας, θα αγόραζα δύο και ούτε θα το συζητούσα για όπλο άλλης εταιρείας.

    Τελικά όμως το σύστημα αερίων δεν είναι για έναν ψυχάκια με την καθαριότητα του όπλου σαν εμένα, ούτε οι 66 πόντοι που είχε (λάθος δικό μου εξ αρχής) μου ταιριάζουν στο swing.

    Πάντως να προσθέσω οτι η σκανδάλη της CRIO έχει καλύτερη αίσθηση από την 391 (υποκειμενικό) και οτι αν άκουσα καλά τα διάφορα ανταλλακτικά-αξεσουάρ της BENELLI είναι σε μακράν καλύτερη τιμή από αυτά της BERETTA.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #69204

    Αντώνη καλορίζικη και απο μένα η Bennelli σου δεν ξέρω εάν την έχεις δοκιμάσει ακόμα, αλλά ακούγεται ότι πολλά άτομα έχουν το εξής πρόβλημα μετά την πρώτη τουφεκιά το δάχτυλο κατά την ανάκρουση βρίσκει στον προφυλακτήρα της σκανδάλης, φυσικά αυτό δεν είναι ελλάτωμα και σίγουρα έχει να κάνει με τα μέτρα του όπλου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #69206

    Καλημέρα σε όλους. Το σύστημα Comfort που έβγαλε η θυγατρική μας εταιρεία έχει να κάνει με το να μην κλωτσάνε τόσο πολύ τα όπλα που παράγει;;; α και άτι άλλο στα τελευταία μοντέλα της έμαθα οτι δεν ξεκολάνε οι ρίγες και αρκετές φορές ρίχνουν και χωρίς να είναι τόσο σφιχτά επωμισμένα……….

    Όσο για την καραμέλα δεν καθαρίζουμε και δεν καθαρίζουμε έχω να πω οτι τα όπλα που δεν ρίχνουν δεν χρειάζονται καθάρισμα

    ’ντε Χρόνια μας Πολλά να είμαστε καλά όλοι….. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #69210

    Καλημέρα σε όλους. Το σύστημα Comfort που έβγαλε η θυγατρική μας εταιρεία έχει να κάνει με το να μην κλωτσάνε τόσο πολύ τα όπλα που παράγει

    _—————————

    Kαλα βρε Κωστα…. τοσο ευαισθητοι ειστε….Εδω η κορη μου 12 χρονων και δεν παραπονεθηκε οτι το οπλο κλωτσαει…

    Όσο για την καραμέλα δεν καθαρίζουμε και δεν καθαρίζουμε έχω να πω οτι τα όπλα που δεν ρίχνουν δεν χρειάζονται καθάρισμα

    ————————–

    Aρα σωστα εχω καταλαβει οτι τα οπλα της Bereττα ειναι για κρεμασμα στο τοιχο (ειδικα πανω απο το τζακι) ως διακοσμητικο στοιχειο…Κατι το οποιο επιβεβιωνεται οτι στην Αμερικη τα οπλα που χρησιμοποιουν κατω απο αντιξοες συνθηκες ειναι δυο 

    Benelli Super Black Eagle

    Benelli M1 Super 90

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #69213

     Ας μη μιλησουμε για οπλα βαριας χρησης γιατι εκει που ειναι η SPAS…. Αλλωστε και οι 3 εταιριες ειναι στον ιδιο ομιλο, οποτε …..

     Παντως οτι και να μου λετε, οπλο που πυροβολει θελει καθαρισμα. Εαν δε κρινω και απο τον Αντωνη, αυτος θα το καθαριζει ακομα και αν ερχοταν ο ιδιος ο κατασκευαστης και του ταζε καινουριο οπλο αν το αφηνε ακαθαριστο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #69218


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από basil01 στίς 22 Δεκέμβριος 2005


    Κατι το οποιο επιβεβιωνεται οτι στην Αμερικη τα οπλα που χρησιμοποιουν κατω απο αντιξοες συνθηκες ειναι δυο 

    Benelli Super Black Eagle

    Benelli M1 Super 90


    [/indent]Αυτά τα όπλα τα κουβαλάνε οι ειδικές μονάδες της αστυνομίας για να ανοίγουν καμμία πόρτα Βασίλη και όχι για να κυνηγάνε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    521
    asyn στις #69223


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από victz στίς 22 Δεκέμβριος 2005


      Παντως οτι και να μου λετε, οπλο που πυροβολει θελει καθαρισμα. Εαν δε κρινω και απο τον Αντωνη, αυτος θα το καθαριζει ακομα και αν ερχοταν ο ιδιος ο κατασκευαστης και του ταζε καινουριο οπλο αν το αφηνε ακαθαριστο.


    [/indent]

    Πολύ σωστά Βίκτορα, το οτι με την crio θα καθαρίζω λιγότερο ήταν απλά μια πρόφαση παραπάνω για να αλλάξω όπλο. Ακόμα και τώρα να δεις τι “γλύψιμο” θα της κάνω μετά από κάθε έξοδο ακόμα και τουφεκιά να μην έχω ρίξει!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #69230

    Αυτά τα όπλα τα κουβαλάνε οι ειδικές μονάδες της αστυνομίας για να ανοίγουν καμμία πόρτα Βασίλη και όχι για να κυνηγάνε.

    ———————–

    Λαθος Κωστα μου λαθος…Για τις πορτες, τους ανεπιθυμητους κλπ  εχουμε την Μ4 ,την SPAS

    Παντως σιγουρα δεν εχουμε Beretta  

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    521
    asyn στις #69256

    Την πόρτα την σπας με SPAS

    Πάντως ρε παιδιά η βίδα που συγκρατεί τη ρίγα τρεις μέρες τώρα που προσπαθώ δε λέει να ξεβιδώσει. Έχω ήδη ψιλοφθείρει την κεφαλή της και στο τέλος φοβάμαι πως θα μπώ σε περιπέτειες!!!

    Καμία συμβουλή 

    (Υ.Γ. Έχω ήδη λαδώσει και δοκιμάσει τα πάντα)

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1528
    BillCentro στις #69258

    dokimases kamineto???

     

     

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 108 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων