ΤΡΑΓΩΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΙΤ/ΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 180 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #81478

    Συγνώμη ρε παιδιά αλλά είναι ποτέ δυνατό να σκοτώσει κάποιος ή κάποιοι 5 ανθρώπους για ένα καρτέρι ;

    Εγώ θα επιμείνω στην εκδοχή ότι βρέθηκαν εμπρός σε κάποια παράνομη συναλλαγή ή κοντά σε καμιά παράνομη χασισοφυτεία και τους εκτέλεσαν .

    Είναι το μόνο λογικό σενάριο .

    Θα δούμε πως θα εξελιχθεί η υπόθεση τις επόμενες ημέρες , και ας ελπίσουμε ότι οι ένοχοι θα βρεθούν γρήγορα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    zak στις #81479

    Ίσως κακώς φτιάχνουμε σενάρια για το τί έγινε. Σημασία πλέον έχει να βρεθούν οι ένοχοι και να αποδοθεί δικαιοσύνη. Αυτό σίγουρα θα ανακουφίσει κάπως τις οικογένειες που άφησαν πίσω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    359
    milou στις #81481

    ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΥΝΗΓΟΙ ΟΙ ΔΡΑΣΤΕΣ.ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑΜΠΟΚΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΚΑΙ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΔΕΧΕΤΑΙ ΦΑΣΕΣ ΠΟΥ ΠΕΦΤΟΥΝ ΓΙΑ ΒΟΣΚΗ.ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΥΤΕ ΤΣΙΧΛΕΣ ΟΥΤΕ ΦΑΣΕΣ ΟΥΤΕ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΥΔΡΟΒΙΑ(ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΓΙΑΤΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΤΑΙ ΣΥΧΝΑ).ΕΠΙΣΗΣ ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΕΙΧΑΝ ΣΚΥΛΙΑ ΑΡΑ ΓΙΑ ΠΙΑ ΚΑΡΤΕΡΙΑ ΜΙΛΑΜΕ;ΑΦΟΥ ΦΥΓΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΟΤΟΠΟ ΣΤΙΣ 4 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΟΡΤΥΚΙ ΘΑ ΠΗΓΑΝ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΤΡΙΦΥΛΟΧΩΡΑΦΑ.ΤΑ ΚΑΡΤΕΡΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΥΔΡΟΒΙΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ .ΟΜΩΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΗΤΑΝ ΣΚΟΤΩΜΕΝΟΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 100 ΜΕΤΡΩΝ ΟΛΟΙ ΑΡΑ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΣΤΑ ΚΑΡΤΕΡΙΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΒΛΗΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΕΝΝΙΑΒΟΛΑ ΚΑΙ ΔΩΔΕΚΑΒΟΛΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΙΣΤΟΛΙ ΕΝΝΙΑ ΧΙΛΙΟΣΤΩΝ  ΒΛΗΜΑΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ.ΑΡΑ ΟΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΣΧΕΔΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΞΕΡΑΝΕ ΚΑΛΑ ΔΗΛΑΔΗ ΗΤΑΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ.ΑΥΤΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΧΑΡΙΣΤΙΚΕΣ ΒΟΛΕΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3431
    ΛΕΩΝ στις #81483

    ΕΠΙΜΕΝΩ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΚΟΝΤΡΑ ΚΥΝΗΓΩΝ.ΘΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΘΥΜΑΤΑ ΚΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΠΛΕΥΡΕΣ,ΦΩΝΕΣ.ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΟΡΤΥΚΙ Ή ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.ΟΥΤΕ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΚΤΕΛΕΣΑΝ  ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΣΑΝ ΣΕ ΛΑΘΡΕΜΠΟΡΟΥΣ.ΑΥΤΟΙ ΚΡΑΤΟΥΝ ΠΙΣΤΟΛΙΑ ΚΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΚΙ ΟΧΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ.Η ΧΑΡΙΣΤΙΚΗ ΒΟΛΗ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ Ή ΜΙΣΟΣ Ή ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΑΖΙ.ΚΙ Ο ΑΙΦΝΙΔΙΑΣΜΟΣ ΣΕ ΑΝΟΙΚΤΟ ΜΕΡΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΣΤΗΣΕΙ ΕΝΕΔΡΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #81484

    Οι υποθέσεις που μπορουμε να κανουμε πολλες.. Τα σεναρια ακομη περισσοτερα..Τα παιδια εφυγαν για παντα ομως.. Εμεις ως συνολο μπορουμε να κανουμε κατι???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #81487

      Εύχομαι να μην είναι κυνηγοί οι δράστες(ή ο δράστης) ,γιατί εκτός του ότι δεν θα μας ξεπλένει τίποτε μετά,θεωρώ ότι το να σκοτωθούν κυνηγοί για τα καρτέρια ή για οτιδήποτε τέτοιο,είναι αδιανόητο και βλακώδες και ένδειξη τέλειας ηθικής κατάπτωσης.

      Επειδή τυχαίνει να γνωρίζω την νοοτροπία και τις συνήθειες των ντόπιων,τείνω προς την εκδοχή της βεντέτας….αλλά αυτά θα τα βρει η αστυνομία και σύντομα πιστεύω….

      Φίλε Justinian συμφωνώ με την πρότασή σου ,αλλά όπως θα είδες και εσύ (και σε ανάλογη περίπτωση ατόμου χρήζοντος βοήθεια) , είμαστε όλοι μόνο λόγια και τίποτε παραπάνω….

      Φιλικά: Γιάννης

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    270
    DimitrisC στις #81490
    Καλημέρα συνάδελφοι

     

    Με προβληματίζει η ευκολία που πολλοί από εμάς βγάζουμε το συμπέρασμα ότι η δολοφονία έγινε μετά από καβγά κυνηγών.

     

    Το μόνο λογικό συμπέρασμα που εγώ μπορώ να βγάλω, είναι πως οι εκτελεστές είχαν άλλα κίνητρα.

     

    Δεν είναι δυνατό να μαζευτεί μία παρέα ανθρώπων και να αποφασίσει να αφαιρέσει τη ζωή από πέντε νέα παιδιά (όσο και να τους μισούν), επειδή κάποτε μάλωσαν άγρια.

     

    Με συγχωρείτε αλλά εμένα ο νους μου δεν το χωρά αυτό και δε πρόκειται να κάνω τη χάρη στους δολοφόνους να πιστέψω την εκδοχή που θέλησαν να κατασκευάσουν.

     

    Όποτε έχει τύχει να καβγαδίσω με άλλους κυνηγούς, σύντομα μάθανε το περιστατικό οι φίλοι μου, γιατί για εμένα είναι μεγάλο θέμα και δεν το αφήνω να περάσει ασχολίαστο. Δεν είναι δυνατό να έγινε καβγάς στον οποίο ενεπλάκησαν τουλάχιστο έξι με εφτά άτομα και να έμεινε μυστικός.

     

    Δεν θέλω να παραστήσω τον ιδικό στο αστυνομικό ρεπορτάζ αλλά ειλικρινά θλίβομαι όταν βλέπω συναδέλφους να βγάζουν τόσο εύκολα το συμπέρασμα πως όταν δύο ή περισσότεροι κυνηγοί μαλώνουν, τότε πιθανά το αποτέλεσμα να είναι φονικό.

     

    Εάν υιοθετήσουμε αυτή τη θεωρία, τότε την επόμενη φορά που θα γίνει κυνηγετικός καβγάς, οι συνάδελφοι θα έχουν τα όπλα τους γεμάτα, έτσι για να “προλάβουν το κακό”…

     

    Μη κάνετε λοιπόν το ακούσιο έγκλημα να βάζετε “ιδέες” στα μυαλά των συναδέλφων…

     

    Δημήτρης
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #81492


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από DimitrisC στίς 27 Νοέμβριος 2006


    Καλημέρα συνάδελφοι

     

    Με προβληματίζει η ευκολία που πολλοί από εμάς βγάζουμε το συμπέρασμα ότι η δολοφονία έγινε μετά από καβγά κυνηγών.

     

    Το μόνο λογικό συμπέρασμα που εγώ μπορώ να βγάλω, είναι πως οι εκτελεστές είχαν άλλα κίνητρα.

     

    Δεν είναι δυνατό να μαζευτεί μία παρέα ανθρώπων και να αποφασίσει να αφαιρέσει τη ζωή από πέντε νέα παιδιά (όσο και να τους μισούν), επειδή κάποτε μάλωσαν άγρια.

     

    Με συγχωρείτε αλλά εμένα ο νους μου δεν το χωρά αυτό και δε πρόκειται να κάνω τη χάρη στους δολοφόνους να πιστέψω την εκδοχή που θέλησαν να κατασκευάσουν.

     

    Όποτε έχει τύχει να καβγαδίσω με άλλους κυνηγούς, σύντομα μάθανε το περιστατικό οι φίλοι μου, γιατί για εμένα είναι μεγάλο θέμα και δεν το αφήνω να περάσει ασχολίαστο. Δεν είναι δυνατό να έγινε καβγάς στον οποίο ενεπλάκησαν τουλάχιστο έξι με εφτά άτομα και να έμεινε μυστικός.

     

    Δεν θέλω να παραστήσω τον ιδικό στο αστυνομικό ρεπορτάζ αλλά ειλικρινά θλίβομαι όταν βλέπω συναδέλφους να βγάζουν τόσο εύκολα το συμπέρασμα πως όταν δύο ή περισσότεροι κυνηγοί μαλώνουν, τότε πιθανά το αποτέλεσμα να είναι φονικό.

     

    Εάν υιοθετήσουμε αυτή τη θεωρία, τότε την επόμενη φορά που θα γίνει κυνηγετικός καβγάς, οι συνάδελφοι θα έχουν τα όπλα τους γεμάτα, έτσι για να “προλάβουν το κακό”…

     

    Μη κάνετε λοιπόν το ακούσιο έγκλημα να βάζετε “ιδέες” στα μυαλά των συναδέλφων…

     

    Δημήτρης


    [/indent]

      ΜΠΡΑΒΟ ΦΙΛΕ ΔΗΜΗΤΡΗ…ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΣΩΣΤΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ…ΔΕΝ ΤΟ ΧΩΡΑΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΟΥ ΝΑ ΣΚΟΤΩΘΟΥΝ 5 ΑΤΟΜΑ ΓΙΑ ‘ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ’

      ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΙ ,ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΙ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    125
    Stoxos (tsironis giannis) στις #81493

    euxome na brefoyne aytoi oi apanfropoi poy ekanan ayto to pragma den mporo na to xonawo ,,,re remalia eprepe na toys skotosete den einai anfopoi aytoi poy to ekanan apo 3 metra den barame tipota kai aytoi ri3ane se anfropoys deyteri toyfekia  ,,,re kafikia rixte fysigia me alati i me kaoytsoyk  oxi omos na skotosete ta paidia oti kai na egine 17 xronon paidi den to skotonis parakalo na brefoyne na do ti anfopoidi pragmata to kanane ayto to pragma den to xorai to mialo moy

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    719
    KALTSDIM στις #81496

    είναι πως οι εκτελεστές είχαν άλλα κίνητρα

    ΠΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΞ,Ο ΤΖΟΓΟΣ ΚΑΙ Η ΑΝΤΕΚΔΙΚΗΣΗ ΠΡΟΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ. Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ ΠΟΥ ΤΡΩΓΕΤΑΙ ΚΡΥΟ-ΛΕΝΕ.ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑΣ Η ΔΥΟ ΝΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΣΤΟΧΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΠΗΓΑΝ ΑΔΙΚΑ.

    ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΑΠΛΟΙ  ΚΑΤΟΧΟΙ ΚΥΝ.ΟΠΛΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ  ΚΑΝΕΤΕ ΣΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΣΑΣ ΜΙΑ  ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΕΣΩΨΥΧΑ ΣΑΣ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΤΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΚΕΨΗ-ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ.

     

    ΓΙΑΤΙ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ ΟΠΛΟ???

     

     

     

     

     

    ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΑΜΕΣΩΣ  ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΣ ΤΟ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΕΙ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΙΑΣΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ.

    Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ  ΕΞΕΤΑΣΗ ΟΛΩΝ ΜΑΣ ΜΑΛΛΟΝ ΘΕΤΙΚΑ ΘΑ ΕΙΧΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. ΣΤΟ <ΟΛΩΝ ΜΑΣ> ΕΝΝΟΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΔΕΙΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟΙ ΚΑΤΟΧΟΙ ΝΟΜΙΜΟΙ-ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1528
    BillCentro στις #81498

    Ολα ανοιχτά

    Πρωτοφανές έγκλημα για τα ελληνικά δεδομένα έγινε στο Αγρίνιο το απόγευμα του Σαββάτου.Πέντε κυνηγοί, αδέλφια και ξαδέρφια, βρέθηκαν νεκροί στις 21.15, με τουλάχιστον δύο τραύματα ο καθένας από κυνηγετικό όπλο, στη θέση Στάικα του συνοικισμού Πλατάνου στα Καλύβια.

    Σύμφωνα με την αστυνομία, πρόκειται για τους Αντρέσσα Λάμπρο του Χρήστου, ετών 33, Νικολόπουλο Βασίλειο του Νικολάου, ετών 23, Νικολόπουλο Χρήστο του Νικολάου, ετών 21, Πίπα Ηλία του Παναγιώτη, ετών 33 και Νικολόπουλο Αλέξιο του Γεωργίου, ετών 17.

    Η παρέα ξεκίνησε στις 15.30 από το χωριό Λεύκα για κυνήγι πάπιας και σύμφωνα με την ιατροδικαστή, η πολλαπλή δολοφονία έγινε μεταξύ 5 και 6 το απόγευμα.

    Οι νεαροί βρέθηκαν σε αγροτικό δρόμο κοντά σε ένα αγρόκτημα. Ο 17χρονος εντοπίστηκε σε απόσταση περίπου εκατό μέτρων μακριά τους. Λίγα λεπτά μετά τις 5 το απόγευμα κάλεσε με τον κινητό του (σ.σ. ένα από τα τρία που βρέθηκαν) τον πατέρα του χωρίς να μπορέσει να πει τι συμβαίνει. Η αναζήτησή τους από τους συγγενείς ξεκίνησε όταν πια είχε νυχτώσει και δεν επέστρεφαν σπίτι

    Ο πατέρας του 17χρονου, μιλώντας στο Alter, εκτίμησε ότι πρόκειται για εκδικητική δολοφονία κα πρόσθεσε ότι θα «πληρώσει» τους φονιάδες με το ίδιο νόμισμα. Περιέγραψε τις συνθήκες κάτω από τις οποίες βρήκε τα πτώματα των παιδιών, προσδιορίζοντας το χρόνο λίγα λεπτά μετά τις 9 το βράδυ. Οπως είπε, βρήκε δύο νεκρούς και μετά ειδοποίησε την αστυνομία, γιατί ήταν σκοτάδι και δεν έβλεπε να ψάξει το χώρο. Μάλιστα, πρόσθεσε ότι το δεύτερο πτώμα εντόπισε με τη βοήθεια του κυνηγετικού σκυλιού που η παρέα είχε μαζί της

    Η σύζυγος του Λάμπρου Αντρέσσα δήλωσε ότι τηλεφωνούσε αλλά κάποιος ή κάποιοι έκλειναν το κινητό τηλέφωνο. Η πρώτη φορά που επιχείρησε επικοινωνία ήταν μεταξύ 19.00 με 19.30.

    Σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες, όλοι τους φέρουν τραύματα από μονοβόλο κυνηγετικό όπλο και από τη στάση τους δείχνουν ότι αιφνιδιάστηκαν και δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν. Χτυπήθηκαν από μακριά ενώ δέχτηκαν και τη χαριστική βολή! Επίσης, τα όπλα τους βρέθηκαν στον τόπο του άγριου φονικού.

    Από τους αστυνομικούς εκτιμάται ότι είναι δύσκολο να ήταν μόνο ένας ο δράστης. Στην περιοχή βρέθηκαν κάλυκες από κυνηγετικό πυροβόλο όπλο. Το κίνητρο δεν είναι εμφανές και η αστυνομία εξετάζει όλα τα ενδεχόμεναΟ Γενικός Αστυνομικός Επιθεωρητής Νοτίου Ελλάδος της ΕΛ.ΑΣ αντιστράτηγος Βασίλης Τσιατούρας επισήμανε ότι κανείς δεν έχει αναφέρει για διαφορές.

    Οι σοροί μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο Πατρών για ιατροδικαστική εξέταση. Ερευνες για την υπόθεση διενεργεί η υποδιεύθυνση Ασφαλείας Αγρινίου με τη συνδρομή αξιωματικών του τμήματος Δίωξης Εγκλημάτων κατά Ζωής της Διεύθυνσης Ασφάλειας Αττικής υπό την εποπτεία του Β. Τσιατούρα και του γενικού αστυνομικού διευθυντή Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας υποστράτηγου Δημήτρη Μπουλούκου.

    Τα σενάρια
    Από τα ξημερώματα της Κυριακής κυκλοφορούν διάφορα σενάρια για τη μαζική δολοφονία:
    *Προσωπικές ή κτηματικές διαφορές με ντόπιους ή άλλους
    *Επεσαν σε ενέδρα ανθρώπων που διαφωνούν με την παρουσία κυνηγών σην περιοχή
    *Καυγάς με άλλους κυνηγούς για το θήραμα, οι οποίοι στη συνέχεια τους σκότωσαν
    *Εγιναν αυτόπτες μάρτυρες παράνομης δοσοληψίας (ναρκωτικά ή όπλα

    http://www.flash.gr

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    and73 στις #81499

    Μεχρι να πιαστουν οι ενοχοι ειναι λογικο να γινονται “προβλεψεις”.  Δυστυχως, πολυ μακαβριο το θεμα μας, 5 συνανθρωποι μας νεκροι με τροπο γκακστερικο, πολυ απανθρωπο το θεμα και για συζητηση.

    Ας ελπισουμε οτι οι δραστες δεν ηταν τοσο επαγγελματιες στην διαδικασια και οτι εχουν αφησει αρκετα στοιχεια στον τοπο του εγκληματος για να μπορεσει και η αστυνομια να κανει την δουλεια της.  Συνηθως σε τετοιες περιπτωσεις αν τα στοιχεια ειναι σοβαρα και οδηγουν ξεκαθαρα σε μια κατευθυνση θα εχουμε αποτελεσματα πολυ συντομα ακομα και σημερα –  αυριο, αν οχι ας ελπισουμε οτι καποιος θα μιλησει γιατι μαλλον χλωμο το βλεπω  εγω.

    Σε τετοιες περιπτωσεις το ανακριτικο εργο ειναι παρα πολυ δυσκολο αφου και οι ανακριτες ειναι επηρεασμενοι απο την εντονη επιθυμια να εξυγνιασουν το εγκλημα το οποιο εγινε εναντιον φαινομενικα αθωων ανθρωπων.  Απαιτηται μεγαλη ψυχη και εμπειρια απο τους εμπλεκομενους και χρειαζεται να γινουν πολλες ενεργειες και μελετες τοσο της σκηνης του εγκληματος, των θυματων, ιστορικο θυματων, περιοχη, και αλλα πολλα.

    Ας ελπισουμε οτι θα υπαρχουν στοιχεια και οτι δεν εχουν φυγει οι ενοχοι στο εξωτερικο οπου λογο της δομης των γειτονικων μας χωρων θα δυσκολεψουν το εργο της προσαγωγης των υποπτων οχι μονο για να δικαστουν αλλα και να ανακριθουνν.

    Ας αναμενουμε ελπιζοντας οτι σημερα θα ακουσουμε κατι προς την σωστη κατευθυνση.  Ολες οι μικρες μικρες λεπτομερεις παιζουν πολυ μεγαλο ρολο.

    Ανδρεας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #81500

    Συλυπητήρια στίς οικογένειες των εκλιπόντων, πραγματικά τραγική κατάληξη.

    Θεωρώ ότι το φονικό έγινε απο ντόπιους ,μάλλον λόγο χασιοφυτείας , άλλωστε ούκ ολίγα έχουν ακουστεί για φυτείες στην περιοχή ,επίσης το ότι τα παλικάρια βλήθηκαν με εννιάβολα δεν ήταν τυχαίο, κάποιοι ήταν εκεί και κάτι φύλαγαν,δεν μπορώ να διανοηθώ ότι το φονικό έγινε για τα καρτέρια θα λογομαχούσαν θα φώναζαν και θα ακουγώντουσαν, οι 4 απο τους 5 μάλλον δεν κατάλαβαν τίποτα, και όταν πας για καρτέρι είτε τσίχλας είτε υδροβίων δεν κρατάς εννιάβολα τουλάχιστον όχι τόσα πολλά γιατί απο ότι κατάλαβα πρέπει συνολικά να ρίχτηκαν τουλάχιστον 10 φυσίγγια.

    Ξέρω και περιπτώσεις στην Κρήτη με χασισοφυτείες που τις φυλάνε και έχει τύχει μάλιστα σε φίλο μου να τον σταματήσουν με τις καραμπίνες και να του πούν να γυρίσει πίσω γιατί λέει ο δρόμος γι αυτόν σταματούσε εκεί.

    Κρίμα τα παλικάρια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1852
    JIMISTOM στις #81501

    XTES ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΟ ΑΛΤΕΡ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΝΩΡΙΣ ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΕΔΩΣΕ ΕΝΤΟΛΗ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΠΛΟΚΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΠΡΟΣ ΑΛΒΑΝΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΡΕΥΝΕΣ ΣΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΓΥΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ .ΠΟΙΑ ΣΥΜΜΟΡΙΑ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΣΥΝΑΛΑΓΕΣ ΣΕ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ 5 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ .

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #81502

    Καλημέρα …

    Συληπήτηρια στις οικογένειες και φίλους των θυμάτων!!

    Είμαι τρομερα επηρεασμένος απο το χθεσινό συμβαν. Ειλικρινα απο εχθές δεν μπορω να λειτουργήσω κανονικά και ο νους μου γυρνα συνεχεια στα παιδια και στις οικογενειες τους.

    Αν και φοβαμαι φιλτραροντας τα νεα απο τους αδαείς δημοσιόγραφους ότι προκειται για “κυνηγό” η τσομπανη της περιοχής ΕΥΧΟΜΑΙ συνεχεια να κανω λαθος. Είτε ετσι όμως είτε αλλιως 5 νεα παιδια σκοτώθηκαν με τον πλεον απαιχθή και βαναυσο τρόπο. Κατι που με σοκαρει διότι ειλικρινα απο τότε που θυμαμαι τον εαυτό μου κατι τετοιο δεν μπορεσα να κανω και στο ποιο “ασήμαντο” θήραμα.!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 180 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων