Saiga .410

Επισκόπηση 2 δημοσιεύσεων - 16 έως 17 (από 17 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    613
    69,85 στις #82116


    [indent]

    Στό site της εταιρείας αναφέρεται ότι υπάρχει διακοπτης (τάπα) ρύθμισης αερίων επομένως θεωρητικά δέν θα υπάρχει πρόβλημα ορθής παλιδρόμησης του κλείστρου αλλα…. δέν ξέρω μήπως βγάζει εμπλοκές απο τη γεμιστήρα με πιο κοντά φυσίγγια. H δισλειτουργεία -μή επαναγόμωση- είναι λόγο μή συνεργασίας χαμηλών σέ ύψος φυσιγγίων μέ τόν γεμιστήρα !

    Επίσης ξέρει κανένας αν τελικά τα ραβδωτά τσόκ είναι νόμιμα ? Γιατι ένα οπλοπωλείο μου είπε ότι δέν είναι. Δέν έχω ακούσει-διαβάσει κάτι σχετικό γιά τήν νομιμότητά τους !

    Τέλος τι γίνεται με το διαμέτρημα 20 το έχει χρησιμοποιήσει κανενας – θα ήταν προτιμότερο απο το 36 ?   Καλή ερώτηση κ προσωπικά νά τό προτιμούσα γιά γενική χρήση μιά κ οί δυνατοτητές του είναι σίγουρα μεγαλύτερες ειδικά σέ περίπτωση πού τό όπλο νά χρησημοποιηθεί σάν κυνηγητικό κ όχι μόνο σάν σκοπευτικό μέ μονόβολα ! Υπόψην οτι έχω μιλήσει μέ κυνηγό πού έχει τό 12άρι σάν αποκλειστικό τουφέκι γιά όλα τά κυνήγια πού κάνει.   Χρήστος.

    [/indent]


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1048
    _geo_ στις #82128

    ναι.οπως το ακουτε.πεταμενο.ηταν φανερο οτι ειχε μεινει εκει για πανω απο χρονο.σκοροφαγομενο το κοντακι κ παρα πολυ σκουρια στα μεταλλα.μου πηρε πολυ καιρο να το καθαρισω κ τωρα το προσεχω σαν τα ματια μου.εννοειται οτι δεν το χρησημοποιω πια.απλα κοσμει την συλλογη μου…

Επισκόπηση 2 δημοσιεύσεων - 16 έως 17 (από 17 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων