ΜΑΛΑΚΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ

Επισκόπηση 14 δημοσιεύσεων - 16 έως 29 (από 29 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    Ray στις #84207

    Χρησταρα,

    Το Victory 35γρ ομως ακουω οτι ειναι καλο φυσιγγι. Πολλοι το ριχνουν στα περδικια και λαγο(εγω δεν το δοκιμασα ποτε) αν και εγω φετος κανονιστηκα με τα νικελ της εταιρειας αυτης στα 32 και 36γρ.

    Απο την αλλη, με το πρασινο με χαρτοπολτο στα 28γρ δεν ειχα καθολου καλα αποτελεσματα οταν το δοκιμασα..

    Πιστευω, ισως τα πιο πετυχημενα φυσιγγια της εταιρειας να ειναι το starlight 32gr, το dispencer 32gr και τα κιτρινα 480 supertrap 32gr..

    Χριστος.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    51
    Pouaro στις #84209

    Filoi mou epeidi eimai Kyprios, na sas anaferw oti to Victory 35gr (aspro) exei ektopisei apo tin Kypriaki agora polla epwnyma eisagwmena fysiggia.Katapliktiko fysiggi eidika gia tous xeimerinous mines, prwsopika den exw akousei apo kanena asxima logia gi auto to fysiggi, to antitheto malista. Endeiktika na sas anaferw oti me auto to fysiggi exw xtupisei lago sta 45metra peripou me choke 2 kai noumero skagiwn 6, akariaia.(polloi xrisimopoiun to fysiggi auto kai tous kalokairinous mines)

    Episis ekseretika fysiggia pou paragei i Victory gia lago, perdika fassa, einai ta Victory 31gr, ta europa 32gr k 30gr kai ta Starlight 32gr.(auta xrisimopoiw egw sto kynigi, alla uparxoun kai alla poly kala apo tin etaireia)

    Ta Victory 36gr den ta ksanadokimasa oute kserw kanena pou na ta dokimase, i etaireia leei oti paragontai gia tin agora tis Amerikis.

    Oson afora tis pieseis tous eimai sigouros oti einai megalyteres apo tis anagrafomenes peripou 50 bar, mporei kai perissotero.

    Me ektimisi.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    296
    J.BROWNING στις #84211

    ΟΤΑΝ ΜΙΛΗΣΑ ΕΓΩ ΓΙΑ 36ΑΡΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΟΝΟ 36ΑΡΙ ΔΕΝ ΘΥΜΙΖΕΙ ΣΤΟ ΛΑΚΤΙΣΜΑ,ΠΗΓΑΤΕ ΝΑ ΜΕ ΦΑΤΕ.ΤΩΡΑ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ 42ΑΡΙΑ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #84229

    Να καταθέσω και εγώ την (άσχημη) εμπειρία μου από τα Victory…

      Αποκλείεται φυσίγγια με τέτοιο κλώτσημα σε όπλα 3200-3300 Kgr να παράγουν τις πιέσεις που γράφουν….  Αλλά ακόμη και έτσι να είναι ,το κλώτσημα και οι άσχημες κατανομές τους τα κάνουν ακατάλληλα προς χρήση , τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα…

      Πάντως δεν είναι τα μόνα στην αγορά που από το κλώτσημα που κάνουν πρέπει να έχεις ώμους Σβαρτσενεκερ , για να τα ρίξεις…  Και για να γίνω πιο συγκεκριμένος αναφέρομαι στα Lambro στην προ Τουρή εποχή…

      Από τότε δεν τα ξαναχρησιμοποίησα και δεν ξέρω τι συμπεριφορά έχουν τώρα , μιας και όπως καταλαβαίνω μάλλον πρόκειται για εντελώς διαφορετικά φυσίγγια…

      Όποιος τα χρησιμοποιεί και τα γνωρίζει ας μας γράψει την άποψή του…. Με ενδιαφέρουν κυρίως η χαμηλή ανάκρουση , οι χαμηλές πιέσεις και βέβαια η σωστή κατανομή…Διαπιστώσεις του στυλ στα 50 μέτρα πήρα μια φορά παπί ή λαγό ή διαλύει τενεκέ , δεν προσφέρουν τις πληροφορίες που χαρακτηρίζουν ένα φυσίγγι…

      Ρωτείστε και τον Χρήστο….

      Φιλικά : Γιάννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    613
    69,85 στις #84240


    [indent]

    ΟΤΑΝ ΜΙΛΗΣΑ ΕΓΩ ΓΙΑ 36ΑΡΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΟΝΟ 36ΑΡΙ ΔΕΝ ΘΥΜΙΖΕΙ ΣΤΟ ΛΑΚΤΙΣΜΑ,ΠΗΓΑΤΕ ΝΑ ΜΕ ΦΑΤΕ.ΤΩΡΑ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ 42ΑΡΙΑ?

    Aν κ δέν μού αρέσει η διατύπωση τού μυνηματός σου τό κλίμα τής συζήτησης πού αναφέρεσε περιείχε τήν επαναληψημότητα στίς βολές κ τό κυριότερο οί συμμετέχοντες είχαν κατά νού -τουλάχιστον εγώ- τή πλειοψηφία τών 36αριών πού ρίχνονται κ είναι made in Greece ή made in Italy. Ολοι γνωρίζουμε οτι τά Αμερικάνικα είναι αλλουνού παππά Ευαγγέλιο στό θέμα παραγωγής πιέσεων -άρα ανάκρουση- σέ συνάρτηση μέ τίς ταχύτητες πού αναπτύσουν.   Χρήστος.

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    613
    69,85 στις #84244

    Δυστηχώς δέν εχω δεί ποτέ σέ ράφι κυνηγομάγαζου πού έχω πρόσβαση τό 35άρι Victory ,αν τό έβρισκα νά τό δοκίμαζα, οπότε ασπάζομαι τήν άποψη τών φίλων από τήν Κύπρο πού λένε καλά λόγια κ άν λάβω υπόψην τίς μεγαλύτερες θερμοκρασίες πού επικρατούν στά μέρη σας σέ σχέση μέ εδώ ίσως είναι πολύ καλύτερο από τά 36 γραμ. πού σέ χρήση από δίκανα έχει χαρακτηριστεί κουραστικό ! Xiro πρίν νά αρχίσω νά αναλύω τήν απόδοση τού λειόκανου -όσο μπορώ- σήκωνα τουφέκι σέ αποστάσεις πού τώρα τίς θεωρώ υπερβολικές κ η πλάκα είναι οτι έχω νά θυμάμαι ειδικά τουφεκιές σέ φάσες πέρα από τά όρια μέ άριστες-άμμεσες καταβολές είτε έχοντας 32 γραμ. Ν7 ενώ ήμουν γιά πέρδικες,είτε μέ Ν9 όταν ήμουν γιά μπεκάτσες ή ακόμη κ Ν4 όταν έβγαινα γιά λαγοκυνήγι ! Τότε τό θεωρούσα δεδομένο οτι μπορώ νά ρίξω στά 50-60 μέτρα μέ αξιώσεις κάτι πού σάν ιδέα τήν έχω πλέον εγκαταλήψει μιά κ τό νά βλέπω τί γίνεται μέ τήν αποτύπωση στό χαρτί-πίνακα γνωρίζω οτι γινότανε από τυχερά σκάγια-άτυχα θηράματα !   Χρήστος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    51
    Pouaro στις #84263

    Fysiggi me poly xamiles pieseis sxetika, to opoio dokimasa ston pinaka, xwris na to dokimasw akomi sto kynigi, einai to Nobel Sport Golden Wing 34gr. No.6 sta 25 metra pou to dokimasa me choke 4 astra kai aulo 18,4mm ektos apo tis xamiles pieseis tou, emeina ekpliktos apo to gegonos oti eixe toso swsti katanomi pou pouli se megethos trygoniou den pernouse apo mesa xwris na dektei toulaxiston 2 skagia, episis emeina ekpliktos apo tis diatrisis tou fysiggiou autou.

    Yparxei kaneis pou to dokimase sto kynigi?Se ti kairo apodidei kalytera (to eixa dokimasei to kalokairi se peripou 27 vathmous kelsiou).

    Me ektimisi.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    613
    69,85 στις #84266

    Τό είχα φυσίγγι δοκιμής σέ όπλο 2,400 μέ τσόκ ελικοειδούς ράβδωσης μέ στόχο τήν όσο τό δυνατόν ανοικτή κατανομή. Είχε ανάκρουση σίγουρα μεγαλύτερη από τά υπόλοιπα 32άρια τής χειμωνιάτικης εκείνης μέρας πού τεστερίστηκε μά όχι αποτρεπτική όπως αξιοσημείωτο ήταν τό πυκνό κέντρο μέ τήν πλυθώρα σκαγιών. Σέ θερμοκρασίες γύρω στούς 8-10 Κελσίου πού έριξα-κυνήγησα μέ αυτό κανένα παράπονο !  Ιδιαίτερη μάλιστα συμπάθεια έχω στόν μεγάλο του συγγενή – golden wing 36 gram.- μά έχουν πολύ διαφορετική συμπεριφορά στήν κίνηση πρός τά πίσω πού δίνει τό καθένα στό όπλο μέ τό βαρύτερο νά μήν αστειεύεται κ νά θέλει καρτεροτούφεκο. Τό έχω δοκιμάσει κ στό κυνήγι εναντίον παπιών σέ απογευματινό κ καλές μακρινές τουφεκιές μού έχει δώσει στόν πίνακα ακόμη κ στά 45 μέτρα μέ 2,9 δηλαδή Ν5 !  Σίγουρα κ τά δυό μπορούν νά χαρακτηριστούν πετυχημένα μέ τό γεμισμένο σέ πράσινο κάλυκα πιό μαλακό.   Χρήστος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    56
    ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ στις #84267

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΚΥΝΗΓΑΩ ΜΕ BROWNING 525 KAI ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΤΗΚΑ ΑΡΚΕΤΑ ΓΙΑ ΜΑΛΑΚΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 17 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΑΕΡΙΩΝ.

    ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΕ  ΠΥΡΚΑΛ  IDEAL 30ΓΡ.ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΡΩΜΑ.ΜΕΙΩΜΕΝΗ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ,ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΟ ΦΥΣΙΓΓΙ,ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΕΣ ΣΤΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ.ΕΠΙΦΥΛΛΑΣΟΜΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΧΑΜΗΛΕΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ ΠΟΥ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΦΕΤΙΝΗΣ ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΗΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ EΧΩ ΑΠΟΨΗ.

    ΕΠΙΣΗΣ ,ΣΕ 33ΓΡ. ΤΟ ΠΥΡΚΑΛ DERBY ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΧΡΩΜΑ, ΕΞΙΣΟΥ ΜΕΙΩΜΕΝΗ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ, ΚΑΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΕ ΤΑ 30ΓΡ IDEAL.

    ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΤΟ 32ΓΡ. ΠΥΡΚΑΛ ΜΑΥΡΟ ΧΡΩΜΑ,ΜΕ ΑΡΚΕΤΟ ΛΑΚΤΙΣΜΑ, ΕΝΤΟΝΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΠΥΡΙΤΙΔΑΣ ,ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ ΣΤΙΣ ΚΑΝΝΕΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ 30ΓΡ ΚΑΙ 33ΓΡ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    296
    J.BROWNING στις #84278

    ΦΙΛΕ ΕΥΑΓΓΕΛΕ.ΤΟ ΙΝΤΕΑΛ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΤΗΣ ΠΥΡΚΑΛ.ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ.ΕΓΩ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΚΑΤΑ ΚΟΡΩΝ ΣΤΙΣ ΤΣΙΧΛΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ ΜΗΝ ΤΟ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΜΕ 3 ΒΑΘΜΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΣΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΣΚΛΗΡΟ ΓΙΑ 30ΑΡΙ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΥΡΟ 32ΑΡΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΟΜΩΣΗ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΜΟΝΟ Ο ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΗΡΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΑΛΛΑΖΟΥΝ.ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΟΙΟ ΜΑΛΑΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ.ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥΚΑΙΡΙΣΜΕΝΑ Η ΤΑ ΕΙΧΕ ΕΠΗΡΕΑΣΕΙ Η ΥΓΡΑΣΙΑ.ΕΙΧΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΝΤΩΣ ΣΙΓΟΥΡΑ.ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ ΝΑ ΔΕΙΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #84287


    [indent]

     Xiro πρίν νά αρχίσω νά αναλύω τήν απόδοση τού λειόκανου -όσο μπορώ- σήκωνα τουφέκι σέ αποστάσεις πού τώρα τίς θεωρώ υπερβολικές κ η πλάκα είναι οτι έχω νά θυμάμαι ειδικά τουφεκιές σέ φάσες πέρα από τά όρια μέ άριστες-άμμεσες καταβολές είτε έχοντας 32 γραμ. Ν7 ενώ ήμουν γιά πέρδικες,είτε μέ Ν9 όταν ήμουν γιά μπεκάτσες ή ακόμη κ Ν4 όταν έβγαινα γιά λαγοκυνήγι ! Τότε τό θεωρούσα δεδομένο οτι μπορώ νά ρίξω στά 50-60 μέτρα μέ αξιώσεις κάτι πού σάν ιδέα τήν έχω πλέον εγκαταλήψει μιά κ τό νά βλέπω τί γίνεται μέ τήν αποτύπωση στό χαρτί-πίνακα γνωρίζω οτι γινότανε από τυχερά σκάγια-άτυχα θηράματα !   Χρήστος.

    …………………………………………………………………………………………..

    Ακριβώς έτσι είναι και κατά την δική μου άποψη Χρήστο….

      Έχω διαπιστώσει εδώ και αρκετά χρόνια , ότι τα 45 μέτρα είναι μια πάρα πολύ μακρινή βολή για λειόκανο (και το έχουν γράψει και άλλοι πολύ πιο ειδικοί εμού)και δεν μπόρεσα να βρω συνδυασμό φυσιγγίου-όπλου που να τα ξεπερνάει….

    Ούτε και τα magnum δίνουν κάτι (σημαντικό) παραπάνω….

     Τα s-magnum με 64 γραμμάρια δίνουν κάποιες ανεκτές κατανομές για λίγα μέτρα παραπάνω , αλλά υποφέρουν σε διάτρηση και η χρήση τους είναι και ευροβόρα και … ωμοβόρα…

      Πάντως στις χήνες πρόπερσι είχα κάποια αποτελέσματα με s-magnum , αλλά δεν έχω μελετήσει επισταμένως την συμπεριφορά τους για ευνόητους λόγους…

    Εντύπωση μου είχαν κάνει τα Heavy Shot της Remington στις μακρινές βολές , αλλά με υπερσυγκέντρωση που στις κανονικές αποστάσεις δεν απέδιδαν , μη επιτρέποντας κανένα σκοπευτικό λάθος…

      Για όλα τα παραπάνω αναφέρομαι σε βαλτοκυνήγι , μιας και εκεί έχουμε οριακές βολές , ενώ στα άλλα κυνήγια μας , τα 30-36 γραμμάρια είναι υπεραρκετά, κατά την ταπεινή μου γνώμη…

    Φιλικά: Γιάννης


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    296
    J.BROWNING στις #84339


    [indent]

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από 69,85 στίς 16 Iανουάριος 2007


     Ελληνικό 36άρι, οταν σέ -5 βαθμούς Κελσίου συνέχισαν νά μέ κλωτσάνε ιδιαίτερα πολύ όταν τά έριχνα μέ τουφέκι πού ζύγιζε γύρω στό 2,750.

     

    ΧΡΗΣΤΟ ΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ?

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    613
    69,85 στις #84345


    [indent]
    [indent]

      Έχω διαπιστώσει εδώ και αρκετά χρόνια , ότι τα 45 μέτρα είναι μια πάρα πολύ μακρινή βολή για λειόκανο (και το έχουν γράψει και άλλοι πολύ πιο ειδικοί εμού)και δεν μπόρεσα να βρω συνδυασμό φυσιγγίου-όπλου που να τα ξεπερνάει…. Γιάννη μέ 42,5 γραμ. επιχαλκωμένων σκαγιών Ν4 από 70άρα θαλάμη μέ αυλό 18,5 & 18,9 έχω δεί πολύ πετυχημένες κατανομές κ ποσοστό συγκέντρωσης πού μπορεί νά καταβάλει πράσινο ακόμη κ στά 50 μέτρα. Τό θέμα είναι τά ευρό πού ανέφερες κ η μάθηση τής προσκόπευσης σέ αυτές τίς αποστάσεις σέ μεμονωμένα κάτι πού είναι ζόρι !

    Ούτε και τα magnum δίνουν κάτι (σημαντικό) παραπάνω….  Μετά από πολλές δοκιμές Ελληνικών-Ιταλικών φυσιγγίων από τουφέκι μέ 76άρα θαλάμη κ αυλό 18,8 πού όντως δέν καταφέρνουν νά δώσουν επαρκή αριθμό σκαγιών γιά άμμεση καταβολή πάνω από 40 μέτρα μέ 36-42 γραμ. Μέ 50-52 κάτι γίνεται στά 45 μ. Δοκιμάστηκαν Αμερικάνικα magnum πού έδωσαν στά 45 μ. μέχρι κ 170 Ν4 σφαιρίδια κάτι πού δείχνει οτι τουλάχιστον από τήν άποψη τής κάλυψης κ ενέργειας μπορούν νά χαρακτηριστούν καλά άν όχι άριστα. Δυστηχώς ακόμη δέν γνωρίζω τί γίνεται μέ τήν άτρακτο.

     Τα s-magnum με 64 γραμμάρια δίνουν κάποιες ανεκτές κατανομές για λίγα μέτρα παραπάνω , αλλά υποφέρουν σε διάτρηση και η χρήση τους είναι και ευροβόρα και … ωμοβόρα… Είχα τήν τύχη κ είδα τήν ταχύτητα φυσιγγίου μέ 64 γραμ. κ ήταν στά 330 μ/δ στό ένα μέτρο από τό στόμιο !  Η αναγραφώμενη σέ καταλόγους είναι κατά 20 μ/δ μεγαλύτερη.

    Εντύπωση μου είχαν κάνει τα Heavy Shot της Remington στις μακρινές βολές , αλλά με υπερσυγκέντρωση που στις κανονικές αποστάσεις δεν απέδιδαν , μη επιτρέποντας κανένα σκοπευτικό λάθος… Ακόμη περιμένουν τά λίγα πού διαθέτω σέ 36 γραμ. Μέ Ν4 σίγουρα νά λακουβιάσουν τόν πίνακα !   Χρήστος.

    [/indent][/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    613
    69,85 στις #84346


    [indent]
    [indent]

     Ελληνικό 36άρι, οταν σέ -5 βαθμούς Κελσίου συνέχισαν νά μέ κλωτσάνε ιδιαίτερα πολύ όταν τά έριχνα μέ τουφέκι πού ζύγιζε γύρω στό 2,750.

     

    ΧΡΗΣΤΟ ΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ?

    Ειλικρινά πολλές φορές έχω έρθει σέ δύσκολη θέση θέλοντας νά πώ τήν γνώμη μου γιά κάποιο όπλο-φυσίγγι μά τούτη τήν φορά πιότερο κ δυστηχώς νά αρνηθώ νά τό ονοματίσω !   Χρήστος.

    [/indent][/indent]

Επισκόπηση 14 δημοσιεύσεων - 16 έως 29 (από 29 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων