Θήκη για superpose

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 31 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    284
    Royal Hunt στις #87562

    Τώρα είδα ότι μεταξύ των στοιχείων 12χ70 και 65Mpa γράφει ΓΝC μέσα σε έναν ρόμβο.Το “Ν” είναι το ρώσικο.Επίσης στο κάτω μέρος της κάνης δίπλα από τον αριθμό έχει ένα R μέσα σε κύκλο.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    259
    12345678 στις #87564

    ΤΟ ΓΝC (ΤΟ Ν ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ Ν ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ) ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΤΕΙ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΟΚΙΜΩΝ ΤΟΥ ΙΖΕΒΣΚ (ΠΟΛΗ ΤΗΣ USSR).ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΤΟΥΦΕΚΙ ΚΑΛΑΣΝΙΚΟΦ.ΤΟ R ΣΕ ΚΥΚΛΟ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΝΑ ΣΦΡΑΓΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΛΗΑ ΡΩΣΙΚΑ ΜΕ R.ΤΟ Κ ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΤΟΥΦΕΚΙ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ SUPER POZE ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΜΕ ΟΤΙ ΦΥΣΙΓΓΙΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ.ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΒΑΡΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ (ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 3,3 ΚΙΛΑ)ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΝΕΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΣΟΥ ΣΥΝΙΣΤΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΠΟΘΗΚΕΥΕΙΣ ΣΤΗ ΘΗΚΗ ΓΙΑΤΙ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΥΓΡΑΣΙΑΣ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΣΚΟΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ.ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΣΕ ΟΠΛΟΒΑΣΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΘΕΩΡΕΙΣ ΣΥΧΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΛΟ ΛΑΔΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ.ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ, ΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΤΗΝ ΞΕΡΩ ΚΙ ΕΓΩ.ΜΠΑΜΠΗΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    trifoky στις #87565

    ΦΙΛΕ, ΤΑ ΒΑΙΚΑΛ ΕΙΝΑΙ ΟΠΛΑ ΑΠΛΑ, ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ, (ΜΕ ΑΠΛΟΥΣ ΕΞΩΛΚΕΙΣ), ΚΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΚΑΛΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ. ΕΓΩ ΦΕΤΟΣ ΕΚΑΝΑ ΟΛΑ ΜΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΚΥΝΗΓΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ‘ΜΠΑΪΚΑΛΑΚΟ’…. ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΝΑ ΞΕΦΟΡΤΩΘΏ, BENELI CENTRO, KAI BROWNING GOLD…!!

    ΤΟ ΟΠΛΟ ΔΕΝ ΣΕ ‘ΚΑΝΕΙ’ ΚΥΝΗΓΟ,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    284
    Royal Hunt στις #87566

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Δε θεώρησα κακό το όπλο.Σε καμιά περίπτωση.’λλωστε ξέρω πολύ καλά ότι οι Ρώσοι ήταν ανώτεροι πάντα στα οπλικά συστήματα από τους Δυτικούς.Έστω και για στρατιωτική χρήση.Οι ερωτήσεις μου είναι μόνο και μόνο για να μάθω για το όπλο κάποια στοιχεία,επειδή αυτός που μου το έδωσε αν και πολύ καλός κυνηγός-τον έχω δει στην πράξη-από τεχνικά θέματα πλην της ιδιαίτερης περιποίησης των όπλων του δεν έχει γνώσεις.

    Είδα μια θήκη στην έκθεση που πήγα σήμερα,στο περίπτερο του Καλκαντζάκου.Από cordura με εσωτερική επένδυση καλυμένη από ύφασμα με 20€.Αν το βάλω εκεί με μερικά φακελάκια silica gel θα πάρει σκουριά;Τώρα το έχω λυμένο σε μια ντουλάπα.Πάντως τα πέδιλα του σκι που τα έχω σε θήκη με silica gel και τα “μαχαίρια” του δεν έχουν σκουριάσει καθόλου.

    Δυστυχώς δεν πρόλαβα να δω για σετ καθαρισμού όπλων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    259
    12345678 στις #87567

    Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΤΑΚΤΙΚΑ (ΚΑΘΕ 15-20 ΜΕΡΕΣ) ΠΡΑΓΜΑ ΑΠΙΘΑΝΟ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΑΣΧΟΛΙΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ,ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΣΤΟ ΛΕΩ ΑΠΟ ΙΔΙΑ ΠΕΙΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ BENELLI ΠΟΥ ΕΧΩ,ΠΑΛΗΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΣΚΟΥΡΙΑΣΕ Η ΚΑΝΝΗ ΤΗΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΨΩ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΨΕΙΡΑΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΟΠΛΩΝ ΜΟΥ (ΕΧΩ ΗΔΗ ΤΡΙΑ)ΜΕΤΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΕΦΤΙΑΞΑ ΞΥΛΙΝΟ ΟΠΛΟΒΑΣΤΟ.ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ Η ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΧΩΡΟ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΑΡΕ ΘΗΚΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΓΟΥΝΑ ΓΙΑ ΕΠΕΝΔΥΣΗ ΓΙΑΤΙ ΠΑΓΙΔΕΥΕΙ ΤΗΝ ΥΓΡΑΣΙΑ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ΤΗΣ WINCHESTER ΠΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΕΧΕΙ ΧΟΝΤΡΟ ΚΑΡΑΒΟΠΑΝΟ,ΜΕΣΑ ΥΦΑΣΜΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΒΑΤΑ.ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΒΡΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΚΑΛΚΑΝΤΖΑΚΟ.ΜΗ ΒΑΛΕΙΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΦΑΚΕΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΑΕΡΑ,ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΗ ΘΗΚΗ.ΥΠΟΨΗ ΟΤΙ Η ΠΕΡΙΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΕΡΑ ΣΕ ΥΔΡΑΤΜΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ.ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΥΔΡΑΤΜΟΙ ΜΟΛΙΣ ΕΡΘΟΥΝ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΟ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΣΤΗ ΘΗΚΗ ΥΓΡΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΖΗΜΙΑ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΤΑΧΩΝΙΑΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΒΑΘΟΣ ΤΗΣ ΝΤΟΥΛΑΠΑΣ ΜΕ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ,ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΕΛΕΓΧΕΙΣ ΤΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΝΑΣ ΜΕ ΚΑΛΟ ΛΑΔΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ,ΟΧΙ ΓΡΑΣΣΟ.ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΙΣ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ΣΚΟΥΡΙΑΣ,ΕΤΣΙ ΞΕΚΙΝΑΕΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ,ΘΕΛΕΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ.ΤΟΤΕ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΚΟΥΡΑΖΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ.ΑΝ ΟΜΟΙΓΕΝΟΙΤΟ ΧΡΕΙΑΣΤΗΣ ΤΑ ΛΕΜΕ ΤΟΤΕ.ΜΠΑΜΠΗΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    284
    Royal Hunt στις #87569

    Ευχαριστώ για τις πολύ χρήσιμες συμβουλές.Έχεις να μου προτείνεις κάποιο λάδι συντήρησης;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    259
    12345678 στις #87570

    ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ ΜΕΣΑ-ΕΞΩ ΤΗΣ ΚΑΝΝΗΣ ΤΟ ΛΑΔΙ ΣΕ ΣΠΡΕΙ G96,EINAI TΡΙΠΛΗΣ ΔΡΑΣΗΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ-ΛΑΔΩΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ.ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΣΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΤΩΝ ΜΕΤΑΛΛΩΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΛΑΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΟΠΛΟΠΩΛΕΙΑ,ΕΓΩ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΠΑΤΣΑΡΟΥΧΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΟΥ (ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ).ΕΠΙΣΗΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΛΟ ΛΑΔΙ,ΟΧΙ ΣΠΡΕΙ,ΤΗΣ HOPPES.TO BΡΙΣΚΩ ΣΤΟΥ ΚΑΛΚΑΤΖΑΚΟΥ.ΓΙΑ ΕΠΑΛΕΙΨΗ ΤΗΣ ΚΑΝΝΗΣ ΕΛΑΦΡΑ.

    ΣΕΤ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΠΑΝΤΟΥ,ΜΗ ΞΟΔΕΨΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ,ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΒΕΡΓΑ ΣΠΑΣΤΗ,ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΞΥΛΙΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΟΥ ΧΑΡΑΞΕΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΑΠΟ ΚΑΜΜΙΑ ΑΣΤΟΧΗ ΚΙΝΗΣΗ.ΕΠΙΣΗΣ Η ΣΥΡΜΑΤΟΒΟΥΡΤΣΑ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΥΤΖΙΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΤΣΑΛΙΝΗ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΡΑΞΕΙ ΤΗ ΧΡΩΜΙΩΣΗ ΣΤΗΝ ΚΑΝΝΗ.ΑΝ ΨΑΞΕΙΣ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΙΟ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΥΚΝΕΣ.ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΑ ΛΕΠΤΑ ΤΟΥΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑ ΟΠΛΑ,ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΛΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΣΥΝΤΗΡΕΙΣ ΑΡΙΣΤΑ.ΜΠΑΜΠΗΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    284
    Royal Hunt στις #87571

    Ευχαριστώ για τις πολύ χρήσιμες συμβουλές.Η εμπειρία μου με τα όπλα αρχίζει και τελειώνει στο στρατό μόνο.Βλέπω βέβαια και τον αδερφό μου πως συντηρεί το πιστόλι του όταν επιστρέφει από το σκοπευτήριο (είναι αστυνομικός)αλλά μέχρις εκεί.Πάντως είδα και πολλά άρθρα στο διαδίκτυο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    259
    12345678 στις #87597

    ΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΘΕΛΟΥΝ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΜΕΤΑΧΕΙΡΗΣΗ.ΓΙ ΑΥΤΑ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ.ΤΑ ΡΩΣΙΚΑ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΠΑΛΗΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΤΑ ΑΝΤΟΧΗΣ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΡΩΣΟΙ ΕΚΑΝΑΝ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ:ΑΝΤΕΓΡΑΨΑΝ ΤΑ ΠΙΟ ΑΝΘΕΚΤΙΚΑ ΟΠΛΑ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ,ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΑΝ ΠΟΛΛΑ ΦΙΝΙΡΙΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΠΙΧΛΙΜΠΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΘΗΝΑ,ΚΑΙ ΟΝΤΑΣ ΚΑΛΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΣΗ ΤΟΥΣ ΟΙ ΜΙΚΡΟ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.(ΑΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΑΠΛΟΥΣ ΕΞΟΛΚΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ).ΕΤΣΙ ΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΠΟΖΕ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΑΘΑΝΑΤΟ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ THΣ BROWNING ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΟ ΤΗΣ WINCHESTER MOD 20 ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΤΕΡΑΣ ΑΝΤΟΧΗΣ.ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΑΙ ΤΕΧΝ. ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΚΙ ΕΓΩ.ΜΠΑΜΠΗΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    284
    Royal Hunt στις #345542

    Αγόρασα ένα σετ καθαρισμού της Hoppe’s που περιέχει μια αλουμινένια βέργα,ένα μπουκάλι υγρό νίτρο,ένα λάδι και αγόρασα μια βούρτσα από φωσφορούχο χαλκό.

    Καθάρισα την κάννη πρώτα με το νίτρο επειδή είχε κάτι σημάδια από σκάγια εσωτερικά-είχα ρίξει κάποιες βολές τον Ιανουάριο με αυτό-και μετά το καθάρισα καλά μτα πανάκια που είχε η συσκευασία.Έπειτα,αφού βγήκαν όλα καθαρά,έβαλα όπως έλεγε στις οδηγίες σε ένα πανί λίγο λάδι και πέρασα τις κάννες με τη βέργα.Πρέπει να το σκουπίσω τελείως πάλι;Δε διευκρινίζει…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #87606

    μεχρι να το ξαναχρησιμοποιησεις δεν πειραζει να εχει ΛΙΓΟ λαδακι παραπανω.

    πριν ριξεις πρεπει οπωσδηποτε να περασεις παλι ενα πανακι.

    αν το βαζεις σε οπλοβαστο, μην αφηνεις πολλα λαδια γιατι με την βαρυτητα καταληγουν πισω απο την μπασκουλα στο κοντακι και σαπιζει το ξυλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    284
    Royal Hunt στις #87609

    Ευχαριστώ.Προς το παρών το βάζω λυμένο σε μια ντουλάπα,αλλά θα φτιάξω οπλοβαστό εντός των ημερών.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    452
    filaraki στις #89022

     

    Αναζητώ και εγώ μια θήκη σκληρή για το δίκανο S/P Baikal που περιμένω οσονούπω από τον Παπατσαρούχα όπου έχει δωθεί μόλις αγοράστηκε καινούργιο για ελάφρυνση-βελτίωση. Ξέρει κανείς πού πουλάνε τέτοιες θήκες γιατί όπου κι αν ρώτησα δεν…

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #89026

    αν εννοεις τι πλαστικες βαλιτσουλες, σαν αυτες που βαζουν τις καραμπινες, πρεπει να βρεις σχεδον παντου…

    αν ψαχνεις καλες ξυλινες ή δερματινες ρωτα τον Παπατσαρουχα ή φτιαχνεις μονος σου (ειναι πολυ πιο ευκολο απο οτι περιμενεις…)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    284
    Royal Hunt στις #90747

    Επαναφέρω το θέμα που είχα ανοίξει για να μην ανοίξω νέο.

    Από τις δύο σκανδάλες του όπλου μου,ποια ρίχνει το φυσίγγι από την κάτω κάνη,και ποιο το επάνω;Πώς μπορώ να το διαπιστώσω χωρίς να κάνω βολή;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 31 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων