beretta teknys 391 vs benelli crio

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 16 έως 20 (από 20 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    296
    J.BROWNING στις #88066

    ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΜΠΕΡΕΤΑ Η ΜΠΕΝΕΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΣΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ  Η ΣΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ.ΑΛΛΑ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΑΝΜΕΣΑ ΣΕ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΕΡΙΩΝ Η ΑΔΡΑΝΕΙΑΣ.ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΥ ΔΕΝ ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΜΠΕΝΕΛΙ ΑΛΛΙΩΣ ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΜΠΕΡΕΤΑ.

    ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    38
    mar στις #88105

        paidia to oplo agorastike…de tha po pio oplo agorastike(beretta i benelli) gia diaforous logous…genika sas euxaristo gia tis sumboules kai tis apopseis sas…file stratri de mporo na katalabo to mnm sou .genika blepo mia epithesi… kai na sou po kati diabase tin proti apantisi pou edoses kai des kai tis apantiseis(enoo ton tropo pou topothetithikan kai oxi to ti eipan) ton allon paidion sto idio thema…diekrina mia eironia apo tin pleura sou… na sou po pos to elaba?san na mou les <<pare beneli giati an pareis beretta tha eisai @#$akas.kai an exeis apofasisei apo prin ti tha paris ti mas zalizeis ta @#$idia…>>…mporei na kano lathos alla etsi to eniosa.oso gia to deutero mnm sou den exo na po kati…mallon se peirakse auto pou eipa stin proigoumeni selida.telos to thema to anoiksa oxi gia na deikso oti einai kaliteri i mperetta apo tin benelli alla gia na do tis empeiries ton melon oson afora ta sigekrimena opla.eksallou to oplo den paei gia mena alla gia ton patera mou…pantos den exo problima me kanenan kai oles oi gnomes einai dextes…euxomai se olous kala kinigia se 4 mines kai na eimaste kala na milame sto forum!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    521
    asyn στις #88144

    Φίλε Mar, μην παίρνεις προσωπικά τα όσα γράφονται σε ένα τέτοιο θέμα. Δε νομίζω οτι υπάρχει καμία διάθεση προσβολής στο άτομό σου, απλά το παρόν φόρουμ όντας μικρογραφία της κοινωνίας μας πάσχει από ένα σύνδρομο εντονότατης και εντελώς περιτής πόλωσης! Στην κοινωνία αυτή η πόλωση είναι μεταξύ αντίπαλων κομμάτων, ομάδων, πόλεων κλπ. Εδώ μέσα είναι μεταξύ μπερετόφιλων και αντιμπερετικών!

    Οι αντιπαραθέσεις κατά καιρούς είναι από φιλικά πειράγματα μέχρι βγάλσιμο λεκτικών μαχαιριών….

    Η πόλωση αυτή δε, χτυπάει κόκκινα όταν το ζήτημα προς διαπραγμάτευση είναι μεταξύ των δύο εταιρειών που αναφέρεις……

    Συχνά μου δημιουργείται η αίσθηση οτι ο έλληνας (δηλαδή όλοι εμείς) βλέπει το όπλο του σαν επέκταση του μορίου του…..δηλαδή το δικό του είναι το καλύτερο-ωραιότερο και με καλύτερες επιδόσεις από όλων των άλλων. Φαντάζομαι οτι αν μπαίνεις συχνά από το 2004 που γράφτηκες, αυτό θα το έχεις καταλάβει σίγουρα!

    Για μένα που εδώ έχω αντιμετωπιστεί ως γκρίζος λύκος….συγνώμη…..γκρίζος γράφων εννοούσα υπέρ της beretta, το ζήτημα είναι περιττό να συζητιέται παραπέρα εφόσον είναι (όπως λένε και οι ξένοι) σαν να προσπαθείς να διαλέξεις ανάμεσα σε μήλα και πορτοκάλια……το ζήτημα είναι ποιο σου αρέσει περισσότερο. Εγώ έχω και Beretta (αλληλεπίθετο) και Benelli (αυτογεμές) και δε θα μπορούσα να είμαι πιο ικανοποιημένος και από τα δύο. 

    Επίσης για το θέμα των δύο συγκεκριμένων αντιπροσωπειών έχουν γραφτεί πολλά κακά, όσα και για τα όπλα τους!

    Εγώ και από τις δύο, όσες φορές τις χρειάστηκα έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος.

    Αρα συνοψίζοντας, παίρνε πάντα αυτό που γουστάρει και κάθεται καλύτερα σε εσένα. Ακολούθα το ένστικτό σου και τις προτιμήσεις σου και πάνω από όλα μην παρεξηγιέσαι…..

    Υποτίθεται πως ΟΛΟΙ μας είμαστε στην ίδια πλευρά!!! Όταν το καταλάβουμε αυτό το τελευταίο, έχουμε πιθανότητες να προχωρήσουμε και σαν έθνος!

    Συγνώμη για τη μακρυγορία μου, αλλά με αυτά που έγραψα νιώθω πλέον λίγο καλύτερα, άσε που εφόσον δεν μπαίνω συχνά στο φόρουμ τον τελευταίο καιρό, δικαιούμαι νομίζω ένα μακρύ μήνυμα μια στο τόσο…..  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #345650

    Καμία διάθεση δεν είχα να σε πω μ$##$%α, ούτε τίποτα άλλο τέτοιο. Μου άφησες της εντύπωση ότι είσαι ΜΟΝΟ υπέρ της Μπερέτα και δεν σκέφτεσαι άλλη λυση. Εξάλλου δεν σε γνωρίζω για να σε βρίσω κιόλας.

    Αν θεωρούσα ότι μας ζαλίζεις τα αρ@@α δεν θα είχα ασχοληθεί καθόλου με το θέμα. Αλλά από τη στιγμή που ζητήθηκε η γνώμη μας, θεώρησα καθήκον μου να σου αναφέρω τα όσα έχω διαβάσει κατά καιρούς εδώ μέσα για την ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ (και όχι για τα όπλα, απ’ ότι είδες) της Μπερέτα.

    Εξάλλου τα απωθημένα μας τα είχαμε βγάλει σε ένα παλιότερο θέμα με διάφορους Μπερετομπενελάκηδες.

    Δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω. Σου εύχομαι ειλικρινά να χαρείς το όπλο που τελικά διάλεξες, να έχεις καλά κυνήγια και ότι άλλο επιθυμείς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    38
    mar στις #88203

    den yden yparxei kanena problima.na eiste oloi kala kai sas euxaristo…

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 16 έως 20 (από 20 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων